
- Форум
- По малко от всичко
- Информационни технологии
- PC сервизи- проблем, инфо... ?
Друг въпрос
В последната седмица 2 пъти се случи нещо, компа е заспал и когато го събуждам с клавиатурата, събужда се и веднага изскача син екран и пише разни неща но много бързо преди да съм прочел кво пише и се рестартира.
Та това проблем с уйндолса ли ще е, смисъл ако го преинстална дали ще се оправи защото явно има нещо?
Успях да прчета от синия екран едно от многото неща които пише, че някъде има грешка и ми казва да преинсталирам или махна последните неща/програми които съм инсталирал ама аз от много месеци не съм слагал нищо ново.
^ Може да е и софтуерно, и хардуерно.
Пробвай също да си наместиш рам паметите, харда, всичко.
Работи ли ти по-бавно напоследък, други грешки дава ли ти?
В съседния отдел колегите са с някакъв windows image ( 7ца ), поради който постоянно някой има син екран, като мина покрай машините им, докато не са на работа :д
Съответно на братовчедка ми дава син екран, защото харда й е на издъхване.
Не мога много съвети да ти дам, но ако ти се занимава да преинсталираш и няма по-добри предложения, пробвай.
Девет кули дзидини,
девет враке железни.
Никой немой да отоври
да прерила, ей ей...
Зад високи дзидини
девет темни одаи
едно сърце те люби
заплетено, ей, ей...
Това за пръв път го чувам
Не работи бавно, бърз си е, W7ца. Надявам се че за преинстал, и имам в С то само 2 ГБ свободни които мн бързо се пълнят с джънк и ме алармира че ми остават по 500МБ в С и му давам disc cleanup.
Другият път ще си направя 300ГБ само С че ми писна. Между другото до сега сам не съм си преинсталвал ама сега му е момента да се уча като си прехвърлих нещата на външния хард
пич, най-лесно да се установи какъв е проблемът е да се направи прясна инсталация на (читав) windows, и след това, преди да започнеш да инсталираш каквото и да било, като изключим нуждата от читави драйвери и евентуални ъпдейти, да тестваш хардуера със съответните програми: prime95 за процесора, memtest 4 за паметта, hd tune за хард диска, furmark за видеото, и някаква добра програма за мониторинг на температурите, тествай с всяка една от тези(първите) четири програми последователно, и ако се окаже, че компа се дъни по време на тестване с някоя от тях, значи проблемът е хардуерен и е свързан със съответната хардуерна част, за която е предназначена тестващата програма, така първо трябва да се реши проблема с евентуални(те) хардуерни проблеми, след това вече ще може да се установи дали някакъв софтуер не е причина(та) за срив на системата, когато се инсталират и тестват един по един последователно