.
Отговор в тема
Страница 4 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 133

Тема: Августин

  1. #76
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе сега ми дойде един въпрос:

    Как индивидиум (например като тебе), може да е индивидиум, без необходимостта да има нещо от което да се разграничава?

    А ако имаш необходимост от нещо, от което да се разграничаваш, всъщност това нещо не те ли прави социум?
    Последно редактирано от defender : 06-10-2015 на 13:13

  2. #77
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Ефекта на тази нагласа виждам в доста, дори повечето, от преподаватели, които са се припознали една или друга концепция и картина за света и човека, и не могат да излезнат извън нейния контекст. Но пък има и немалко изключения.'
    Че защо за тебе трябва задължително да не се припознаеш в някаква концепция. Ми някоя концепция може да ми пасва идеално.

    Ето, при тебе това да учиш в университета ти е паснало на концепцията, но самата концепция за университета все пак не твоя.
    Последно редактирано от defender : 06-10-2015 на 14:11

  3. #78
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    нали господ е само един ти ги направи поне два онзи и този

    и ако господа е навсякъде той не е ли и в музиката?
    имало е/имаше и доста други христоси и богове, които разбира се не са истински:

    "относно яденето от идоложертвеното(т.е. относно служенето на идолите), знаем, че никакъв бог, изобразен от идол(т.е. изобразен от неправда), няма на света, и че няма друг Бог освен един. Защото, ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(т.е. и христоси) много), но за нас(т.е. но всъщност за всички човеци е така че) има само един Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него." 1 Коринтяни 8: 4-6

    а относно музиката можем само да се молим и да се надяваме да не се окаже проблем занапред

    "По-добре е човек да слуша изобличение от мъдрия, Нежели да слуша песен от безумните;" Еклесиаст 7: 5
    Последно редактирано от npp : 06-11-2015 на 17:15

  4. #79
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    имало е/имаше и доста други христоси и богове, които разбира се не са истински:

    "относно яденето от идоложертвеното(т.е. относно служенето на идолите), знаем, че никакъв бог, изобразен от идол(т.е. изобразен от неправда), няма на света, и че няма друг Бог освен един. Защото, ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(т.е. и христоси) много), но за нас(т.е. но всъщност за всички човеци е така че) има само един Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него." 1 Коринтяни 8: 4-6

    а относно музиката можем само да се молим и да се надяваме да не се окаже проблем занапред

    "По-добре е човек да слуша изобличение от мъдрия, Нежели да слуша песен от безумните;" Еклесиаст 7: 5
    бог е любов няма значение как го наричаш

    иначе как е още ли се мислиш за херувим?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #80
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    бог е любов няма значение как го наричаш

    иначе как е още ли се мислиш за херувим?
    сега съм човек откакто се родих в този свят, но един Бог знае какво ще е занапред

  6. #81
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    сега съм човек откакто се родих в този свят, но един Бог знае какво ще е занапред
    А имаш ли деца?
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #82
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    сега съм човек откакто се родих в този свят, но един Бог знае какво ще е занапред
    колко свята има?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #83
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    колко свята има?
    Безкрайно много, но във всеки се случва едно и също.

  9. #84
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Безкрайно много, но във всеки се случва едно и също.
    няма от къде да знаеш
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #85
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    един Бог знае колко свята има, например населяваните планети в този космос могат да се окажат милиарди

  11. #86
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    един Бог знае колко свята има, например населяваните планети в този космос могат да се окажат милиарди
    Ти да не си от Свидетелите на Йехова?
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  12. #87
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Че как Бог може да създава различни светове, тогава кой свят ще е истинския, а това означава ли, че другите светове са лъжа?

  13. #88
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    няма от къде да знаеш
    http://chitanka.info/text/24771/56

  14. #89
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Че как Бог може да създава различни светове, тогава кой свят ще е истинския, а това означава ли, че другите светове са лъжа?
    Нее...дори това показва силата Му. Физиците сега работят върху хипотеза за паралелни вселени и много от тях наистина мислят, че има и други измерения.......много са закснели според мене, в случай че още първото изречение от Корана казва, че има много измерения (светове) освен нашето.

  15. #90
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Другите измерения какви са, физически ли са и по какви природни закони работят?
    Ако другите измерения работят по други природни закони, тогава коя природа е истинската, природата на този свят или природата на другите измерения. А ако природата и законите на нашето измерение е лъжа, защо вашия честен бог ни е поставил да живеем в лъжливо измерение?

  16. #91
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Ти да не си от Свидетелите на Йехова?
    не, не бих се осмелил

  17. #92
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Че как Бог може да създава различни светове, тогава кой свят ще е истинския, а това означава ли, че другите светове са лъжа?
    истинският Бог не създава лъжа

    "Бог се не изкушава от зло, и Той никого не изкушава." Яков 1: 13,

    "Бог Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците, в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото и направи световете" Евреи 1: 1-2

  18. #93
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Нее...дори това показва силата Му. Физиците сега работят върху хипотеза за паралелни вселени и много от тях наистина мислят, че има и други измерения.......много са закснели според мене, в случай че още първото изречение от Корана казва, че има много измерения (светове) освен нашето.
    в корана се говори за "светове", а измеренията могат да се окажат по-малко от световете, плюс това някои понятия за измерения може да са лъжливи, например както седемте измерения представени във ведите
    Последно редактирано от npp : 06-14-2015 на 09:27

  19. #94
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението

    "чрез Когото и направи световете"
    "чрез Когото сътвори и вековете"

  20. #95
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "чрез Когото сътвори и вековете"
    думата е съществителното "αἰών"(aiōn, Strong's G165), която има следните значения (подредени по честота на употреба):

    1. вечност, жизнен цикъл
    2. светове, вселена
    3. времеви период, епоха

    така че няма как да е по-скоро времеви периоди, отколкото светове, защото такива периоди не се сътворяват, но сътворяват се светове
    Последно редактирано от npp : 06-14-2015 на 09:39

  21. #96
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    векове означава светове, но от гледна точка на съществуване в различен времеви периоди т.е. светове от различни епохи.

    измерения на база време, но те се отнасят към един и същи физически свят.
    Последно редактирано от defender : 06-14-2015 на 09:47

  22. #97
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    векове означава светове, но от гледна точка на съществуване в различен времеви периоди т.е. векове е нещо като епохи.
    да не би да отричаш божествения произход на Господа, Исус Христос?!

    "Аз и Отец едно сме(т.е. именно Аз и Моят Небесен Отец сме (т.нар.) Господ Бог)." Йоан 10: 30,

    "Вие Ме наричате Учител и Господ; и добре казвате, защото съм такъв." Йоан 13: 13,

    "И сега прослави Ме, Отче, у Себе Си със славата, която имах у Тебе преди създанието на света..... защото си Ме възлюбил преди създанието на света." Йоан 17: 5-24,

    "Исус им рече: Истина, истина ви казвам, преди да се е родил Авраам, Аз съм." Йоан 8: 58,

    "Бог Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците, в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото и направи световете..... за Сина казва: - "Твоят престол, о Боже, е до вечни векове;..... и пак: "В началото Ти, Господи, си основал земята, И дело на Твоите ръце е небето;" Евреи 1: 1-10,

    "И Бог каза: (Сине Мой, хайде) Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие(т.е. нека да създадем потребител(-я) на Нашата система/Нашето творение на живота и любовта);..... И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде." Битие 1: 26-27,

    "И Господ Бог създаде човека от пръст из земята(т.е. като извади душата му от небитието), и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа." Битие 2: 7,

    "убихте Началника на живота. Но Бог Го възкреси от мъртвите, за което ние сме свидетели." Деяния 3: 15,

    "Исуса Христа Назарянина..... Той е камъкът, който вие зидарите презряхте, който стана глава на ъгъла. И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между човеците, чрез което трябва да се спасим." Деяния 4: 10-12,

    "И на дрехата и на бедрото Му имаше написано име: Цар на царете, и Господ на господарите." Откровение 19: 16,

    "ползата от земята е за всичките, И сам царят служи на нивите(т.е. на планетите)." Еклесиаст 5: 9,

    "Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи, и да даде живота Си откуп за мнозина." Марк 10: 45,

    "ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(т.е. и христоси) много), но за нас(т.е. обаче за всички човеци/одушевени на вселената е така че) има само един Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него." 1 Коринтяни 8: 5-6,

    "има само един Бог и един ходатай(т.е. и един Господ) между Бога и човеците, човекът(т.е. одушевеното същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това(т.е. за спасението на човечеството), даде Себе Си откуп за всички;" 1 Тимотей 2: 5-6,

    "И каза ми(т.е. и онзи, най-висш Божий Ангел/Светия ми каза): Напиши: Блажени тия, които са призвани на сватбената вечеря на Агнето. И казва ми: Тия думи са истинни Божии думи. Тогава аз паднах пред нозете му да му се поклоня; но той ми рече: Недей(т.е. не бива да правиш това); аз съм съслужител на тебе и на братята ти, които държат свидетелството за Исуса; поклони се Богу(т.е. на истинския Бог Отец); защото духът на пророчеството е да свидетелствуваме за Исуса(т.е. защото (истинският) Св. Дух свидетелствува, че единствено Исус е (истински(-ят)) Христос/Господ)." Откровение 19: 9-10,

    "Кой е лъжец, освен оня, който отрича, че Исус е Христос(т.е. освен всеки, който проповядва, че Исус не е единственият (истински) Христос/Господ)? той е антихрист, който се отрича от Отца и от Сина. Никой, който се отрича от Сина, няма нито Отца; а който изповядва Сина, има и Отца." 1 Йоаново 2: 22-23

  23. #98
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Абе Кириле, къде съм казал, че го отричам бе ?

  24. #99
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Абе Кириле, къде съм казал, че го отричам бе ?
    мето методически, просто свидетелствувам Словото на истинския Господ Бог, не че те съдя

  25. #100
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "ползата от земята е за всичките, И сам царят служи на нивите(т.е. на планетите)." Еклесиаст 5: 9,
    ей, ама тва с нивитe планети много добре си го боцнал, напрао, нюню

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си