.
Затворена тема
Страница 4 от 95 ПървиПърви 123456781454 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 2365
  1. #76
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    да, за да си изхранвам търбуха, а не за да грабя.
    изхранването на търбух е много относително понятие.

    но животът е твърде кратък.... тва трябва да го разбере антракса. че не е важно само да се натъпкаме с материални блага след известен период от време, та да живеем ''добре'' за да умрем в златен ковчег

  2. #77
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    без молитва, човек губи мерки
    не е вярно.

    зависи от философията ти

  3. #78
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    изхранването на търбух е много относително понятие.

    но животът е твърде кратък.... тва трябва да го разбере антракса. че не е важно само да се натъпкаме с материални блага след известен период от време, та да живеем ''добре'' за да умрем в златен ковчег
    без молитва човек зомбира, затова мутрите си правят и бетонни гробници с телевизор.

  4. #79
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    че не е важно само да се натъпкаме с материални блага след известен период от време, та да живеем ''добре'' за да умрем в златен ковчег
    Да, още много други хора трябва да живеят добре за наша сметка. Нали?

  5. #80
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Корабе, ти антракса не го мисли, щото той си ги има мерките, за които говори ефендито, но придобити чрез възпитание и съвест, а не чрез глупости за еднорози.

    И все пак, дай ми ти няколко милиарда, пък нека си плача на яхтата...

  6. #81
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    не е вярно.

    зависи от философията ти
    философията е молитва, но все пак зависи и към кой бог.

  7. #82
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    без молитва човек зомбира, затова мутрите си правят и бетонни гробници с телевизор.
    защото не се молят?

    остави ги мутрите

    ти за да си съпричастен с другите с каква заплата би живял в България?

  8. #83
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    философията е молитва
    А аз съм космонавт.

  9. #84
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    философията е молитва, но все пак зависи и към кой бог.
    да не те чуе доктора

  10. #85
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    защото не се молят?

    остави ги мутрите

    ти за да си съпричастен с другите с каква заплата би живял в България?
    съпричастието си ще го изявявам като дарявам излишното, всеки месец излишното ми може да е различно.
    Размера на заплатата колкото толко, на всеки според заслугите.

  11. #86
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    съпричастието си ще го изявявам като дарявам излишното, всеки месец излишното ми може да е различно.
    Ти хубаво си дарявай, ама не го натрапвай като висша ценност. Никой не е длъжен да поправя това, което съдбата(или каквото е там) е решила, пък и не може.

  12. #87
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    съпричастието си ще го изявявам като дарявам излишното, всеки месец излишното ми може да е различно.
    дай пример

    аз такива ги говоря, но действително не съм добър християнин и също съм материалист, но имам съмнението, че наистина много малко разсъждаващи хора биха живеели бедно, поради различна вяра.

    Какво означава излишното? Илишни пари ли имаш? Колко?

  13. #88
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Ти хубаво си дарявай, ама не го натрапвай като висша ценност. Никой не е длъжен да поправя това, което съдбата(или каквото е там) е решила, пък и не може.
    не е вярно това.

  14. #89
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    съпричастието си ще го изявявам като дарявам излишното, всеки месец излишното ми може да е различно.
    Размера на заплатата колкото толко, на всеки според заслугите.
    Значи първо ще си гледаш твоите нужди, а после другото? Щото на теб може и самолет да ти се прииска и да не ти остава много излишно покрай него.
    И значи капиталистическия принцип на разпределение на благата е правилен? Колкото повече работиш и по-големи заслуги имаш, толкова повече печелиш.

  15. #90
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Ти хубаво си дарявай, ама не го натрапвай като висша ценност. Никой не е длъжен да поправя това, което съдбата(или каквото е там) е решила, пък и не може.
    ми аз не те задължавам, къде съм казал "длъжен", изяви себе си.
    колкото повече се страхува човек за себе си, толко по-малко ще дава дори от излишното.

    чрез даването от излишното лекувам и себе си.
    Последно редактирано от defender : 04-28-2015 на 22:05

  16. #91
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    не е вярно това.
    Докажи го.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ми аз не те задължавам, къде съм казал "длъжен".
    Само ти казвам да не го натрапваш като висша ценност. Иначе е ясно, че не можеш да ме задължиш.

  17. #92
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    И значи капиталистическия принцип на разпределение на благата е правилен? Колкото повече работиш и по-големи заслуги имаш, толкова повече печелиш.
    на практика обаче не опира само до работа, защото иначе и миньорите ни щяха да са милионери. действително печелбарството е свръзано до голяма степен един вид с иззимане на пари от други хора. накрая изкачилите се по стълбичката се налагат над всички своите правила.

  18. #93
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Само ти казвам да не го натрапваш като висша ценност.

    как трябваше да го кажа, че да не се почувстваш натрапен

  19. #94
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    как трябваше да го кажа, че да не се почувстваш натрапен
    Никак, просто ти знам процеса на разсъждение. Казвам ти го, за да не се помислиш за светец.

  20. #95
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Докажи го.


    Само ти казвам да не го натрапваш като висша ценност. Иначе е ясно, че не можеш да ме задължиш.
    Как да докажа нещо очевидно? Отиваш в една развита скандинавска държава и гледаш.

    https://youtu.be/BP7WGKWPZKg
    https://youtu.be/fzdQI3Fxp1Y

  21. #96
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ако да дадеш от това, което мислиш за излишно е натрапване, ако излишното е натрапване, ок.

    кога някой министър ще каже плащайте си осигуровки от това, което смятате за излишно и аз ще му кажа да не го натрапва като висша ценност.

    браво корб, гениално.

  22. #97
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    на практика обаче не опира само до работа, защото иначе и миньорите ни щяха да са милионери. действително печелбарството е свръзано до голяма степен един вид с иззимане на пари от други хора. накрая изкачилите се по стълбичката се налагат над всички своите правила.
    Ама ти можеш да си скъсаш задника от копане на някой планински склон и да се чудиш защо не забогатяваш... Миньорите реално погледнато не добиват повече блага като стойност от някой зърнопроизводител. Вярно, че във всеки един момент могат да загинат и така нататък, но с всичкият този труд не добиват руда на стойност по-голяма от тази, която би била на да речем 200 декара жито.
    Не е въпросът просто да работиш, а и да добиваш или създаваш блага, които да ти се изплатят.

  23. #98
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Как да докажа нещо очевидно? Отиваш в една развита скандинавска държава и гледаш.
    Това е задължение на държавата, но не и на отделния човек. На първо място за всеки индивид е да оправи себе си така, както го удовлетворява. Ако иска да живее в лукс, излишъци, разхищения и т.н., то си е негова работа. И чак тогава вече може да помисли да помогне на някой и то само, ако го реши.

    Дефенди, не ми слагай думи в устата, просто те предупредих да не се помислиш за много специален.

  24. #99
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Ама ти можеш да си скъсаш задника от копане на някой планински склон и да се чудиш защо не забогатяваш... Миньорите реално погледнато не добиват повече блага като стойност от някой зърнопроизводител. Вярно, че във всеки един момент могат да загинат и така нататък, но с всичкият този труд не добиват руда на стойност по-голяма от тази, която би била на да речем 200 декара жито.
    Не е въпросът просто да работиш, а и да добиваш или създаваш блага, които да ти се изплатят.
    Така, значи полезните изкопаеми нямали стойност? Даваш пример със земеделието. Как има работници, които капат в едно стопанство за минимални пари, но собствениците печелят за себе си хиляди. Стойности не ми давай, защото ако ги нямаше тези работници, нямаше да има кой да копа. И ако тези работници се надигнат както е ставало вече, няма да има собственици.

  25. #100
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Дефенди, не ми слагай думи в устата, просто те предупредих да не се помислиш за много специален.
    ти ако беше на мое място, щеше ли да се почувстваш специален.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си