.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Избор на велосипед

    Здравейте. Не мога да реша какъв точно велосипед да си взема. Спрял съм се на планински, но дали да е с твърда рамка или с рамка с окачване. Тук става дума за това, че тези с твърдата рамка са по леки, а тези с окачването са по тежки. Става дума за твърда рамка (9-15кг) рамка с окачване (20-26 кг). Ще прикача снимка и на двата вида. Моля споделяйте мнения. Благодаря

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._V10C_2013.jpg (Това е този с окачването.)
    http://www.decathlon.bg/333882/plani...krider-540.jpg (Това е този с твърдата рама.)

  2. #2
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 489
    За какво ти трябва? Имам предвид само да си джиткаш из града ли или нещо по - сериозно? Щото българските на Cross са бая яки копелета, но не са за всички терени.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  3. #3
    Ами аз правя голямо разнообразие. Джиткам си из града, някой път и по черни пътища се спускам принципно нещо, което да издържа на по голямо натоварване

  4. #4
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    1. По-добре пусни в мтб.бг, въпреки че там са психопати и ще те залеят с подробности

    2. твърдата май е по-добре, в смисъл че меките са за Downhill главно, а ти ако няма да се пускаш няма смисъл да даваш излишни пари. В смисъл, че компонентите на меката рамка са по-скъпи, просто защото са повече. Верно, че чувството е коренно различно едно от друго, ама и парите са фактор преди всичко.

    3. Кросчетата май напоследък пуснаха прилични модели и не са много скъпи, можеш към тях да се насочиш.

  5. #5
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    От къде ги взе тези 26кг? Ти с такова тегло можеш и двигател да му сложиш.

    Иначе първия и втория нямат нищо общо по между си. Нито като цена, нито като предназначение.

    Първия е предназначен само и единствено за дисциплината Downhill и Freeride, което ще рече екстремни спускания и скокове от рампи. С него не можеш да караш нормално в града, предвид това, че гумите му са адски големи, тежки и с огромен грайфер. Също така не можеш да катериш баири, понеже отпред има само една предавка, а и цялата му геометрия не е позволява това. Като цена само вилката и задния амортисьор са ти 2000лв., а целия сигурно струва над 5-6 бона.

    Втория е доста по-подходящ за градски услови. Със съответните гуми може да стане и за гора и за шосе. Става за катерене, понеже е лек и има 24+ скорости. Става и за леки спускания по черно, стига да е с подходяща вилка отпред. Цената предполагам няма да е повече от 800-1000лв.

    Като цяло няма база за сравнение между двата. За това, което си написал, че търсиш взимай втория.
    Аз лично бих ти препоръчал RAM AM One. Той взаимства предимства и от двата.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Не виждам смисъл да се изхвърляш с пари като ти трябва само е така да си чилваш. RAM HT 1 или 2 го виждам като по-добър вариант, ако се хванеш за RAM, не е с мека рамка, ама за кво ти е меката като цяло? екзотика ти обясни за кво иде реч, и аз го направих по-нагоре бегло => твърда рамка за не повече от 800 лева всичко и си гг, има и DRAGчета, които стават за тия пари.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си