.
Отговор в тема
Страница 104 от 204 ПървиПърви ... 45494100101102103104105106107108114154 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 576 до 2 600 от общо 5085

Тема: Ислям

  1. #2576
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    как се изчислява умствения капаците, че го изчисли 6.6? Онзи ли ти каза?
    така ми се видя от поведението ти

  2. #2577
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Извинете ме, време ми е да си легна, че ''истините'', които ги избръщолеви npp изведнъж ме съсипаха.
    npp, що не дойдеш да ми изпееш една приспивна песничка, че да си свършил нещо добро в името на Онзи, че да си по-близо до Него.
    погледни го от добрата му страна - тези истини ти посочват верния път, иначе ако вярващият не е наясно с тях, може дори да си умре в своята заблуда без въобще да разбере за тези неща

  3. #2578
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Забелзах, че в началото бях по-спокоен, пък сега имам заядлив характер. Сигурно съм го прихванал от defender.
    Предлагам да го прекратим тоя спор, поне за малко, понеже вие така и така няма да го разберете Исляма(А и в Корана се казва да си направим избора сега, пък ще узнаем истината след смъртта), а ако имате въпроси питайте. Няма да стигнем до никъде така....И в същото време искам да го прекратим, че да не прихвана нещо и от npp, че после трябва да ходя от село на село и от град на град за да гоня бесове, да лекувам болни и така нататък...

  4. #2579
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    погледни го от добрата му страна - тези истини ти посочват верния път
    нпп ти посочва пътя, плувай, плувай,

    след като на мен ми посочи числото 6.6.

    малко е, нещо друго няма ли да ни посочиш

  5. #2580
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Забелзах, че в началото бях по-спокоен, пък сега имам заядлив характер. Сигурно съм го прихванал от defender.
    Предлагам да го прекратим тоя спор, поне за малко, понеже вие така и така няма да го разберете Исляма(А и в Корана се казва да си направим избора сега, пък ще узнаем истината след смъртта), а ако имате въпроси питайте. Няма да стигнем до никъде така....И в същото време искам да го прекратим, че да не прихвана нещо и от npp, че после трябва да ходя от село на село и от град на град за да гоня бесове, да лекувам болни и така нататък...
    не е нужно да скачаш 500 метра от раз, но като за начало е достатъчно да се покаеш от всяка досегашна неправда, която си следвал във вярата, и да се очистиш от погрешните вярвания като цяло, бидейки/оставайки резервиран към недоказаните/несигурните, и (да) започнеш да желаеш само доброто на другите за изобилен и вечен живот на всички в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, пък колкото напреднеш, толкова - виж колко е проста правилната вяра в Него
    Последно редактирано от npp : 08-16-2015 на 23:12

  6. #2581
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Сигурно съм го прихванал от defender.
    пратих ти един джин

  7. #2582
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    нпп ти посочва пътя, плувай, плувай,

    след като на мен ми посочи числото 6.6.

    малко е, нещо друго няма ли да ни посочиш
    а не си ли показа сам суетата/резила?, пък после уж че някой друг те е изложил

  8. #2583
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    нпп, метх иска да говоря за исляма, така, че все едно го почитам, какво да правя?

  9. #2584
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    нпп, метх иска да говоря за исляма, така, че все едно го почитам, какво да правя?
    това е негова тема, да говори (ако иска), но и Истината си е Истината, няма как да бъде променена, след като дори и самият истински Бог Отец не може да я промени

  10. #2585
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    не е нужно да скачаш 500 метра от раз, но като за начало е достатъчно да се покаеш от всяка досегашна неправда, която си следвал във вярата, и да се очистиш от погрешните вярвания като цяло, бидейки/оставайки резервиран към несигурните, и (да) започнеш да желаеш само доброто на другите за изобилен и вечен живот на всички в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, пък колкото напреднеш, толкова - виж колко е проста правилната вяра в Него
    За мен няма да е трудно да си сменя вярата ако искам и ако усетя, че не е правилната.
    Но аз съм сигурен, че съм на прав път...и няма да кривна от тоя път и ако щат да ме набучат на кол и ме опекат.
    Ще изучавам и Библията.
    Просто не ми се иска да продължа с тая тема, защото ми стана банална цялата работа.
    Вие с defender сте напълно различни християни...ти казваш едно, той друго.......аз как мога да науча някаква си религия от вас, тъй като вие - християните имате разногласия помежду си и то не за каквото и да е било, а за основни неща от Християнството. Уважавам всички народи - понеже всички сме създания на Аллах и всички сме внуци на Адам и Ева. Уважавам всички религии, защото всички преди са били праведни, но са били променени от човешка ръка - с дяволска намесна, освен Корана (знам, сега ще отречете думите ми...хубаво, отричайте...но на всички ни е ясно, че нямаше да ви ги обяснявам тия неща, ако не исках и вас да ви видя в Рая..., а и да бъда честен - малко от нужда да си защитя своето - да защитя това в което наистина безсъмнено вярвам и смятам за правилно). Както казах - вярвайте в това, което си искате...а аз си вярвам в моето.

  11. #2586
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Но аз съм сигурен, че съм на прав път...и няма да кривна от тоя път и ако щат да ме набучат на кол и ме опекат.
    Кажи някой дето да се е опитвал да откаже мюсюлмани от исляма като ги набучвал на кол и пече, има ли такъв в историята?

    Мюсюлмани някога били ли са под иго от православен народ?

    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Както казах - вярвайте в това, което си искате...а аз си вярвам в моето.
    Някой да е казвал нещо друго?
    Последно редактирано от defender : 08-16-2015 на 23:41

  12. #2587
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Кажи някой дето да се е опитвал да откаже мюсюлмани от исляма като ги набучвал на кол и пече, има ли такъв в историята?

    Мюсюлмани някога били ли са под иго от православен народ?



    Някой да е казвал нещо друго?
    Исках ясно да изразя колко съм привързан.

    Просто направих извод.

  13. #2588
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    За мен няма да е трудно да си сменя вярата ако искам и ако усетя, че не е правилната.
    Но аз съм сигурен, че съм на прав път...и няма да кривна от тоя път и ако щат да ме набучат на кол и ме опекат.
    Ще изучавам и Библията.
    Просто не ми се иска да продължа с тая тема, защото ми стана банална цялата работа.
    Вие с defender сте напълно различни християни...ти казваш едно, той друго.......аз как мога да науча някаква си религия от вас, тъй като вие - християните имате разногласия помежду си и то не за каквото и да е било, а за основни неща от Християнството. Уважавам всички народи - понеже всички сме създания на Аллах и всички сме внуци на Адам и Ева. Уважавам всички религии, защото всички преди са били праведни, но са били променени от човешка ръка - с дяволска намесна, освен Корана (знам, сега ще отречете думите ми...хубаво, отричайте...но на всички ни е ясно, че нямаше да ви ги обяснявам тия неща, ако не исках и вас да ви видя в Рая..., а и да бъда честен - малко от нужда да си защитя своето - да защитя това в което наистина безсъмнено вярвам и смятам за правилно). Както казах - вярвайте в това, което си искате...а аз си вярвам в моето.
    дефендър е мъгла, затова и противоречеше/се противеше на (почти) всяка истина, но ти защо въобще трябва (винаги) да се водиш по мненията на други, след като е твое задължение да бъдеш сигурен за всяко нещо дали е истина или неправда?!
    Последно редактирано от npp : 08-17-2015 на 10:49

  14. #2589
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    дефендър е мъгла, затова и противоречеше/се противеше на (почти) всяка истина, но ти защо въобще трябва (винаги) да се водиш по мненията на други, след като е твое задължение да бъдеш сигурен за всяко нещо дали е истина или неправда?!
    Не само defender, а самото Християнство е мъгла.

  15. #2590
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Не само defender, а самото Християнство е мъгла.
    че коя човешка религия не е мътна?!, просто няма как всичко да им е наред, когато се увещават един друг, че при тях всичко е наред, следвайки сляпо една и съща стара/древна традиция, а всъщност в библейските книги на Новия Завет се говори за (дори ежедневно) обновяване, докато сляпото вървене по един и същ(и) утъпкан път е въртене в омагьосан кръг и повтаряне на една и съща грешка, колко глупаво дори е да следваш такава традиция само защото е стара/древна, считана за авторитетна, привидно съвършена, или следвана от много хора без да си дадеш сметка за всичко започвайки отначало за да си сигурен (на)къде отиваш...

  16. #2591
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    че коя човешка религия не е мътна?!, просто няма как всичко да им е наред, когато се увещават един друг, че при тях всичко е наред, следвайки сляпо една и съща стара/древна традиция, а всъщност в библейските книги на Новия Завет се говори за (дори ежедневно) обновяване, докато сляпото вървене по един и същ(и) утъпкан път е въртене в омагьосан кръг и повтаряне на една и съща грешка, колко глупаво дори е да следваш такава традиция само защото е стара/древна, считана за авторитетна, привидно съвършена, или следвана от много хора без да си дадеш сметка за всичко започвайки отначало за да си сигурен (на)къде отиваш...
    npp, ти чел ли си Корана ?

  17. #2592
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Сигурно първо ще трябва Мохамед да му се яви във видение?!

    Мохамед явявал ли се е на някой досега?

  18. #2593
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Сигурно първо ще трябва Мохамед да му се яви във видение?!

    Мохамед явявал ли се е на някой досега?

    Не знам.

  19. #2594
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    npp, ти чел ли си Корана ?
    бях почнал да го чета веднъж, даже посещавах джамия, но това беше преди доста време, и все пак ми е дадено да разбирам какво е представено в него, но както ти казахме и преди, то е от едомската и моавската традиция, Исмаил, и арабия, за които дори е написано в Библията, че са по-подвеждащи от библейските
    Последно редактирано от npp : 08-17-2015 на 22:00

  20. #2595
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    бях почнал да го чета веднъж, даже посещавах джамия, но това беше преди доста време
    "преди доста време", че ти да не си на 50.

    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    но както ти казахме и преди
    Те са ти казали. Ти говориш само с нпп, а те после всички ти казват чрез него.
    Все едно някой човек да пее в хор и ти да питаш нещо само този човек, а целия хор да ти отговаря.

    Питаш го: "как е жена ти" и целия хор ти отговаря: "добре е".

    ПП: И не разбрах, защо в първия абзац говориш в единствено число "бях почнал да чета", а във втория преминаваш в множествено "както ти казахме". Малко е притеснително.
    Последно редактирано от defender : 08-17-2015 на 22:09

  21. #2596
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    бях почнал да го чета веднъж, даже посещавах джамия, но това беше преди доста време, и все пак ми е дадено да разбирам какво е представено в него, но както ти казахме и преди, то е от едомската и моавската традиция, Исмаил, и арабия, за които дори е написано в Библията, че са по-подвеждащи от библейските
    Интересно. Защо не продължиш да го четеш.
    Аз например имам за цел(силно казано) да наизустя и Корана и Библията.

  22. #2597
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "преди доста време", че ти да не си на 50.



    Те са ти казали. Ти говориш само с нпп, а те после всички ти казват чрез него.
    Все едно някой човек да пее в хор и ти да питаш нещо само този човек, а целия хор да ти отговаря.

    Питаш го: "как е жена ти" и целия хор ти отговаря: "добре е".

    ПП: И не разбрах, защо в първия абзац говориш в единствено число "бях почнал да чета", а във втория преминаваш в множествено "както ти казахме". Малко е притеснително.
    Хмммм.....какво ли се случва с npp ?!

  23. #2598
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    нпп, какво те накара да почнеш да четеш Корана и да ходиш на джамия, а после какво те накара да се откажеш?

  24. #2599
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Интересно. Защо не продължиш да го четеш.
    Аз например имам за цел(силно казано) да наизустя и Корана и Библията.
    няма смисъл (за мен) да го чета, защото всичко каквото истинският Бог иска да зная го получавам от самия Него, а Неговата воля, както вече обяснихме и преди, е Неговите поклонници/духовни служители да пазят себе си чисти от идоли/ереси, затова (лично аз) предпочитам да не зная нищо допълнително против волята Му що се отнася до вярата, отколкото да съгреша, и как да ти препоръчам да (продължаваш да) следваш религия, която никога не е спасявала човеците както трябва, никога не е започнала и продължила да търси обладаните за да изгони бесовете от тях както трябва, нито болните за да ги излекува както трябва, нито пък е възкресила някой в истинския Господ Бог, та даже и никога не е проповядвала Неговото (истинско) Слово както трябва?!

    аз и Библията още не съм (я) (про)чел цялата, какво остава за други
    Последно редактирано от npp : 08-18-2015 на 00:50

  25. #2600
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "преди доста време", че ти да не си на 50.

    Те са ти казали. Ти говориш само с нпп, а те после всички ти казват чрез него.
    Все едно някой човек да пее в хор и ти да питаш нещо само този човек, а целия хор да ти отговаря.

    Питаш го: "как е жена ти" и целия хор ти отговаря: "добре е".

    ПП: И не разбрах, защо в първия абзац говориш в единствено число "бях почнал да чета", а във втория преминаваш в множествено "както ти казахме". Малко е притеснително.
    вече съм дори на над 5-6 хилядолетия

    а това за единственото и множественото число зависи от кого по-точно идва посланието

    "на жените заръчвам, и то не аз, но Господ:..... А на другите казвам аз, не Господ:" 1 Коринтяни 7: 10-12

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си