.
Отговор в тема
Страница 203 от 204 ПървиПърви ... 103153193199200201202203204 ПоследнаПърви
Резултати от 5 051 до 5 075 от общо 5085

Тема: Ислям

  1. #5051
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    Да... уникално е !!! Като да видиш различно лице е. Там виждаш ясно някякво овално продълговато струпване по следата не небето. И е много по малко замърсено, там където бях. Ако нямате възможност да ходите далеч, по високите хижи в България, също гледката е умопомрачаваща.
    ***полусфера, не знаех.
    Това е бил Мечният път.

    А видя ли Южен кръст?

  2. #5052
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Това е бил Мечният път.

    А видя ли Южен кръст?
    Видяла съм млечния път ? Леле, толкова радостна се чувствам сега... ами може да съм го видяла, все хак толкова ги гледах, не можех да им се наситя.

  3. #5053
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Мерси, че ме светна. И ти трябва да ги видиш.

  4. #5054
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    Мерси, че ме светна. И ти трябва да ги видиш.
    Да, трябва
    Прочети легендата за Млечния път, хубава е.

    А легендата за Малката и Голямата мечка е много красива, романтична.

  5. #5055
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Гледам ги.

  6. #5056
    Пък от града такова небе се виждааа, направо блести

  7. #5057
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Пък от града такова небе се виждааа, направо блести
    Точно дано да направят нещо по въпроса с замърсяването Дао до 2100 пак да сме зелени.

  8. #5058
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    Гледам ги.
    Готова ли си?

  9. #5059
    В Ню Йорк изгаснал тока и полицията получила хиляди обаждания от наплашени хора, помислили, че луната е НЛО!

    Не, няма да се направи нищо, в близките 1000 години, населените места няма как да изгасват. :Д

  10. #5060
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "незаконни палатки в странджанско"


  11. #5061
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "незаконни палатки в странджанско"

    Ама иди ги изгони да видиш... Голяма паплач са.

  12. #5062
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103

  13. #5063
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    ^ Много смешно...и невярно. Жените в Иран имат право да карат кола.

  14. #5064
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Картинката е иронична, не вярна.

  15. #5065
    Аз съм имал контакт с Аллах няколко пъти ... и знам много неща за исляма.

  16. #5066
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Рандомммм Виж мнението
    Аз съм имал контакт с Аллах няколко пъти ... и знам много неща за исляма.
    Сексуален контакт?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  17. #5067
    Като чуя думата Ислям се сещам за една ужасна и агресивна религия

  18. #5068
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    като гледам в някои европейски държави няма да го бъде, аз лично нямам нищо напреки Исляма, но някои гадни държавици го изкривяват и си го интерпретират как искат и пият мозъците на младите, което не съответства на християнската европейска култура. Съжалявам ама е в Саудитска Барабия да си стоят там и да ходят облечени като в каменната ера, циркаджийска работа, всяка жаба да си знае гьола.

    Slovakia adopts law to effectively block Islam from becoming official state religion

    https://www.rt.com/news/368755-slova...-religion-law/

    единствената разлика на снимките е, че на тази не са и дали меч



    Последно редактирано от michaelis : 12-01-2016 на 09:49

  19. #5069
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Тогава, защо Иисус е специален (за вас) нали и той е син на Бог, как така един баща обича един син повече от друг?
    колегас ти поне си мюсюлманин я погледни ей тука просто така за кво иде реч Те Християнството и Исляма в основата си са едни и същи бе мой нали сме все хора само, че както написах в предишния пост някои камилски държави го изкривяват и пият мозъка на младите хора с него, което е в разрез с нашите разбирания за живота. Барабите искат ние да се върнем в пещерите, е ние нали от там идваме вече за кво да се връщаме обратно ?

    Исус в исляма
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...8F%D0%BC%D0%B0
    -----------------------------------------------------------------
    Исус (на арабски: عيسى, Иса) е пророк в исляма и един от петте най-велики Божи пратеници заедно с Ной (Нух), Авраам (Ибрахим), Мойсей (Муса) и Мохамед. Мюсюлманите вярват, че Исус е Месията, че той ще се завърне (второто пришествие) и че ще убие Антихриста (ад-Даджал) .
    -----------------------------------------------------------------

    Второ пришествие на Христос
    http://www.biblebg.com/index.php?opt...ourse&id=68:5-
    -----------------------------------------------------------------
    Той ще дойде втори път за спасение на всички, които са Го приели. Точно тази съпоставка прави ап.Павел в Евр.9:28:
    “Така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасение на ония, които Го очакват.”

    Целта на Второто идване на Божия Син ще бъде да прибере плода на Своето дело, да премахне завинаги злото, неправдите, мизерията, и престъпленията, и да установи Своето вечно владичество на мир и светли бъднини.
    -----------------------------------------------------------------
    Последно редактирано от michaelis : 12-01-2016 на 10:28

  20. #5070
    Принципно в исляма Моисей е изписан като Мукка и двете религии са различни. Аллах няма изображения и никой не знае как изглежда...

  21. #5071
    Повече от фен Аватара на michaelis
    Регистриран на
    Nov 2016
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от Рандомммм Виж мнението
    Принципно в исляма Моисей е изписан като Мукка и двете религии са различни. Аллах няма изображения и никой не знае как изглежда...
    различни са дуци, всичко е едно и също "нагодено" според климата и местните обичаи. Това ми е най-чудно други народи приели Исляма да си го интерпретират и да си лаят как им текне като Турците или в Пакистан, Иран, Индонезия, (нашите в България съвсем не броя защото те са съвсем боси в Исляма) тези държави не знаят нито да пишат нито да четат арабски език, обаче дават акъли кое как било в Исляма Аллах не бил изобразен никъде, че в Християнството къде има изображение на Господ ?!? има на Месията, Пророка etc. в еврейската религия също не е изобразен Господ.

    Моисей
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...81%D0%B5%D0%B9
    Моисей или Мойсей (на иврит: מֹשֶׁה, Мошѐ, „изваден (спасен) от вода; на арабски: موسى, Му̀са; на старогръцки: Mωϋσῆς)

    Едните казват : "Аллах е един и неговия пророк Мохамед" А другите казват : "Господ е един и Исус Христос сина божи"

    Аз тука виждам и в двете 1 Господ (с различно наименование) с един Месия и ако тва е различно неам думи В Будизма как е колко Буди имат там, 6 ?! И там е един няма как повече да е. Евреите кво имат Яхве/Йехова чрез който Мойсей разпространявал неговата воля и той един с 1 Месия не са 5 представителя
    Последно редактирано от michaelis : 12-01-2016 на 16:25

  22. #5072
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Изследователите на Корана добре знаят, че той описва две фази на исляма: първата от годините на Мохамед в Мека, втората - времето в Медина. Казано най-общо: от първата фаза идват миролюбивите пасажи, а от втората, свързани с насилие. Макар че има и изключения.
    Пита се тогава: коя част от Корана е „валидна”? Мнозинството тълкуватели смятат, че възникналите по-късно пасажи отменят по-ранните. Съгласно този принцип излиза, че сурите от Медина обезсилват призивите за толерантност и любов към ближния от годините на Пророка в Мека. А това вече е проблематично."
    Последно редактирано от defender : 12-12-2016 на 17:09

  23. #5073
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Изследователите на Корана добре знаят, че той описва две фази на исляма: първата от годините на Мохамед в Мека, втората - времето в Медина. Казано най-общо: от първата фаза идват миролюбивите пасажи, а от втората, свързани с насилие. Макар че има и изключения.
    Пита се тогава: коя част от Корана е „валидна”? Мнозинството тълкуватели смятат, че възникналите по-късно пасажи отменят по-ранните. Съгласно този принцип излиза, че сурите от Медина обезсилват призивите за толерантност и любов към ближния от годините на Пророка в Мека. А това вече е проблематично."
    Зависи какъв Коран си чел истинския коран е в зелен цвят , всичко друго е лъжа. Трябва да прочетеш преведен оригинален коран и ще разбереш.

  24. #5074
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Човече, виж и живота на самия ви пророк Мохаммед, тоя човек има две лица, точно както и проповедта му. Затова и в исляма има такъв контраст между различните мюсюлмани - от режима в Саудитска Арабия и ИДИЛ, до мирни мюсюлмани като нашия форумен приятел Метх - просто такъв ви е пророка, един объркан човек.
    Последно редактирано от defender : 12-12-2016 на 18:14

  25. #5075
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Човече, виж и живота на самия ви пророк Мохаммед, тоя човек има две лица, точно както и проповедта му. Затова и в исляма има такъв контраст между различните мюсюлмани - от режима в Саудитска Арабия и ИДИЛ, до мирни мюсюлмани като нашия форумен приятел Метх - просто такъв ви е пророка, един объркан човек.
    И аз съм мирен мюсюлманин де
    Последно редактирано от Рандомммм : 12-13-2016 на 13:12

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си