.
Отговор в тема
Страница 204 от 204 ПървиПърви ... 104154194200201202203204
Резултати от 5 076 до 5 085 от общо 5085

Тема: Ислям

  1. #5076
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Рандомммм Виж мнението
    И аз съм мирен мюсюлманин де
    Дано !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  2. #5077
    колкото и да е лошо отношението на някои хора към исляма той е изключително чиста и свята религия .

  3. #5078
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^ Исляма е бомба със закъснител и много зависи от това какъв политически водач и елит има дадена ислямска държава (и каква им е целта) и тогава Корана може да проповядва както насилие над друтоверци, вероотстъпници и други грешници, така и толерантност и любов, въпрос на политически цели.

    В Саудитска Арабия, в Корана се набляга на едно, при нашите мюсюлмани се набляга на друго от Корана - въпрос на политически режим и цели, и те винаги ще бъдат оправдани от Корана, защото както казахме, там има всякакви цитати и това си е напълно умишлено.

    Много добре и вие сами знаете, че в Корана Мохамед е проповядвал и цитати на насилие и цитати на любов и се чудите защо е така, не се правете? Вие просто сте избрали цитатите на доброто, а се правите, че други не съществуват.

    ПП:
    Това не може да е свещено слово, това е слово което да оправдава делата на управниците и да ти превръща в божествени, свети и оправдани дела пред народа и те да го последват.

    Типичен пример е Мохаммед - когато в началото му е трябвало да набере популярност и доверие сред народа е проповядвал любов, когато религията става приета, постигнал целите си и вече е имал власт, е станал завоевател и проповедта му се изменя. Проповядвал е едва ли не и казармен ред.


    Затова в Корана има цитати на любов и после на насилие, затова - Корана може да оправдае всичко и любовта и насилието и всяко дело на управника и да го направи божия воля.
    Последно редактирано от defender : 12-13-2016 на 20:59

  4. #5079
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ПП: Разбира се управника си има проповедници в джамиите, които да проповядват политкоректно.
    Метх например е попаднал на либерален проповедник, защото просто живее в либерален режим и свят и трябва да е такъв, но отиде ли в държава от близкия изток, проповедника там на друго ще наблегне от Корана, защото там е друг политическия режим и те така.

    В Саудитска Арабия и ИДИЛ има трепане, нинджа-бурки, женене за малки деца - и всичко е божествено.
    Тук, нашите мюсюлмани не го приемат това, друго им се проповядва и набляга и това също е божествено разбира се.

    Сега ще видите и в Германия какъв мега-либерален ислям ще има скоро и той ще е божествен.


    ПП: Не се заяждам с вас, казвам ви го като на приятел, просто така мисля (може и да бъркам), но вие си знаете.


    Уважавам всички добри хора, ще уважавам и всички добри мюсюлмани, които са избрали да следват само доброто и любовта в Корана!
    Последно редактирано от defender : 12-13-2016 на 21:59

  5. #5080
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Скрита камера в най-голямата джамия в Лондон, Англия. Я да видим на какво учат хората:
    "Ако някой мюсюлманин се отрече от исляма, какво трябва да направим с него?
    - Да го убием.
    - Правилно, трябва да го убиете.
    Какво е наказанието за прелюбодейство?
    - Да бъде убит с камъни.
    А ако не е омъжен?
    - 1000 удара с тояги.
    А ако жена се облече с мъжки дрехи - жена като мъж?
    - Наказанието е смърт, да бъдат убити.
    А за хомосексуалистите?
    - Да бъдат хвърлени от високо и да бъдат убити с камъни.

    Вие трябва да мразите това което не е угодно на Аллах, особено в страни които не са мюсюлмански. За такива не носим отговорност, тъй като те не почитат Аллах. Разбирате ли деца?
    Исляма предпазва хората да не вярват, странете от тези които не вярват в Аллах. Вие не можете да бъдете приятели с хора които не вярват в Аллах. Разбирате ли?
    Когато минаваме покрай църква ние ги презираме и отричаме това, което тези хора говорят там. Това са лъжи и глупости.
    Ако някой ви каже: Аз ходя на църква, а вие в джамия нека да бъдем приятели и да живеем мирно. Това са лъжи и няма да проработи."

  6. #5081
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Скрита камера в най-голямата джамия в Лондон, Англия. Я да видим на какво учат хората:
    "Ако някой мюсюлманин се отрече от исляма, какво трябва да направим с него?
    - Да го убием.
    - Правилно, трябва да го убиете.
    Какво е наказанието за прелюбодейство?
    - Да бъде убит с камъни.
    А ако не е омъжен?
    - 1000 удара с тояги.
    А ако жена се облече с мъжки дрехи - жена като мъж?
    - Наказанието е смърт, да бъдат убити.
    А за хомосексуалистите?
    - Да бъдат хвърлени от високо и да бъдат убити с камъни.

    Вие трябва да мразите това което не е угодно на Аллах, особено в страни които не са мюсюлмански. За такива не носим отговорност, тъй като те не почитат Аллах. Разбирате ли деца?
    Исляма предпазва хората да не вярват, странете от тези които не вярват в Аллах. Вие не можете да бъдете приятели с хора които не вярват в Аллах. Разбирате ли?
    Когато минаваме покрай църква ние ги презираме и отричаме това, което тези хора говорят там. Това са лъжи и глупости.
    Ако някой ви каже: Аз ходя на църква, а вие в джамия нека да бъдем приятели и да живеем мирно. Това са лъжи и няма да проработи."
    почти всички мои приятели и хора които с които общувам са християни нямам нищо против тях спазвам си моите мюсюлмански неща отвреме навреме и така не се меся на никой и никой не ми се меси и на мен

  7. #5082
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2017
    Мнения
    305
    Цитирай Първоначално написано от Рандомммм Виж мнението
    почти всички мои приятели и хора които с които общувам са християни нямам нищо против тях спазвам си моите мюсюлмански неща отвреме навреме и така не се меся на никой и никой не ми се меси и на мен
    Ти си роден и израстнал в България, сред българи. А онези араби и афганистанци като дойдат в Европа си мислят, че още се намират в пустинята. Живеят в изолирани гета и не допускат бял човек до тях. Те са проблемът, а не такива като теб. Всъщност и ти си тяхна жертва защото те слагат под общ знаменател с тях.

  8. #5083
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Комитетът по религиозните въпроси на Турция (най-висшият ислямски орган в страната) обяви, че момичетата могат да се омъжат, след като навършат 9 години.
    https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/01...godini_obiavi/


    ПП: Честито мюсюлмани, преателе.

    Таз година 9 годишна булка, догодина люлка.

  9. #5084
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитат: "Образно казано моята първа среща с исляма беше на една автобусна спирка в кв. Дружба, в София, преди повече от двадесет години. Там едно момче, около десет – единадесет годишно, чакаше автобуса заедно с майка си, която бе със забрадка. Неочаквано за всички момчето взе един камък от земята и каза на майка си, че ще го хвърли към стъклото на спирката. Но тя не му обърна внимание. Нито му се скара, нито го окуражи. То продължаваше да замахва, опитвайки се да привлече вниманието й, а тя стоеше пасивно. Тогава се намесих и му казах, че това което е намислил е недопустимо и, че трябва да остави камъка на земята. Казах същото и на майка му. Така изминаха няколко минути на напрежение. Никой от хората наоколо не реагира по никакъв начин. Накрая момчето хвърли камъка с все сила към спирката и огромното стъкло стана на парчета. Изпитах гняв. Поддадох се на емоцията и ударих плесница на момчето. И после се случи нещо, което докато съм жив няма да забравя. Майката изведнъж ме доближи и започна да ме заплашва: „Кой си ти, че смееш да удряш моя син?! Какво като е счупил скапаната спирка? Пука ми за стъклото. Ти знаеш ли какво щеше да ти се случи ако баща му беше тук? Щеше да те убие! На това място щеше да те убие! Той е мюсюлманин! Ти разбираш ли изобщо какво ти говоря? Той е мюсюлманин!“

  10. #5085
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Цитат:
    Когато цитираш, редно е да споменеш от кого и от къде е цитатът !
    То за това се нарича "цитат", ако не са ти казвали до сега!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си