.
Отговор в тема
Страница 9 от 204 ПървиПърви ... 56789101112131959109 ... ПоследнаПърви
Резултати от 201 до 225 от общо 5085

Тема: Ислям

  1. #201
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 328
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не мога да кажа, че сатанизма е религия в класическия смисъл на думата.
    ти казвай квото си искаш хората го определят като религия


    едит

    на пръв поглед не е и много се отличава от всяка религия

    предизвиквам те да ми кажеш с какво
    Последно редактирано от haritov : 06-15-2015 на 19:15
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  2. #202
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    викаш няма смисъл да достигаме по-високо ниво тия от ниските нива ще ни смачкат така ли?


    и ще ти отговоря когато откриеш всичко може да започнеш да намираш смисъл в създаването
    Не съм казвал, че няма смисъл, а че живота ще има смисъл за някои.

    А за да намериш нещо не трябва ли да го потърсиш?

  3. #203
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 328
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не съм казвал, че няма смисъл, а че живота ще има смисъл за някои.

    А за да намериш нещо не трябва ли да го потърсиш?
    не си казал а го намекна относно въпроса ти

    как да го кажа няма никава връзка с предните постове явно си решил да напишеш нещо мъдро
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #204
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    не си казал а го намекна относно въпроса ти

    как да го кажа няма никава връзка с предните постове явно си решил да напишеш нещо мъдро
    Не, открих грешките в предишните си постове.

  5. #205
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    едит

    на пръв поглед не е и много се отличава от всяка религия

    предизвиквам те да ми кажеш с какво
    Може би това, че някои сатанисти не се кланят на свръхестествени същества.

  6. #206
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 328
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Може би това, че някои сатанисти не се кланят на свръхестествени същества.
    сигурен ли си?

    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не, открих грешките в предишните си постове.
    нищо не променя
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  7. #207
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    сигурен ли си?



    нищо не променя
    Почти

    Не съм искал да се правя на мъдър. В едното изречение използвах половин цитат от Шекспир, във втория абзац факти от историята.
    Няма и как да съм мъдър на 18 години, умен- да, мъдър- не

    А каква е тая мания да ми опонираш на всеки пост, комплекси ли избиваш?
    Последно редактирано от inewton : 06-15-2015 на 19:42

  8. #208
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Зороастър и Омар Хаям не се смятат за пророци по библейска и ислямска традиция, ако гледаме през призмата на трите монотеистични религии, въпреки че конкретно за Зороастър има диспути дали е (криворазбран) пророк.
    и коранът не е писание по чисто библейска(та) традиция, но в пророчествата му има доста елементи типични за персийската традиция и дори амонската, плюс това в него не се изтъква учението на Новия Завет, но има доста смесени призиви, хем ужким е съгласен с Христовото учение за вечния съд, казвайки: "който убие човек не за човек или заради покварата му по земята, той сякаш е убил всички хора. А който спаси човек, той сякаш е спасил всички хора."(ал-маида 32), хем регламентира убийство или друго тежко причиняване на зло за съгрешилите: "Наказанието за онези, които воюват срещу Аллах и Неговия Пратеник, и се стремят към поквара по земята, е да бъдат убити или разпънати, или да се отсекат ръцете и нозете им кръстом, или да бъдат прокудени от земята [им]. Това за тях е позор на този свят, а в отвъдния за тях има огромно мъчение, освен които се покаят, преди да ги надвиете."(ал-маида 33-34), като дори в аят 32 се загатва за това там където се казва: "който убие човек не за човек или заради покварата му по земята, той сякаш е убил всички хора.", т.е. регламентира се, че не трябва да се убива човек не заради човек или не заради покварата му по земята, което загатва, че в друг случай може да се убива, просто няма да ми стигне времето ако тръгна да обяснявам за всеки аят, по принцип всеки следващ библейски Пророк е пророчествувал по-добри неща от предишните, и по традиция би трябвало и мохамед да пророчествува по-добри неща дори и от Светиите/Пророците на Новия Завет, но уви не е така...
    Последно редактирано от npp : 06-15-2015 на 19:44

  9. #209
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Би било проява на титанично невежество човек да се самоопределя като такъв, дори да е.
    значи да определяш друг човек не е титанично, и защо?
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 06-15-2015 на 19:49

  10. #210
    кякои хора, дай примери

  11. #211
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    направо е одрало на Дарки красивите очи, мъниста.

  12. #212
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 328
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Почти

    Не съм искал да се правя на мъдър. В едното изречение използвах половин цитат от Шекспир, във втория абзац факти от историята.
    Няма и как да съм мъдър на 18 години, умен- да, мъдър- не

    А каква е тая мания да ми опонираш на всеки пост, комплекси ли избиваш?
    те хората са казали питай патило не старило та толкова ще кажа какъв можеш да бъдеш на 18

    и не е мания нарича се несъгласие и това е целта на форума
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  13. #213
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    че сатана имаше голяма власт на "небето" и можеше да налага сатанински неща дори и в книгите на закона
    "Всичкото писание е боговдъхновено” 2Тим.3:16.


  14. #214
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    те хората са казали питай патило не старило та толкова ще кажа какъв можеш да бъдеш на 18

    и не е мания нарича се несъгласие и това е целта на форума
    ОК

  15. #215
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Haritov и inewton се съревновават ожесточено за второ място за най-малоумен потребител в този раздел, докато традиционно първото място държи кораба.

    ПП: дефендър не го включвам - той е в съвсем друга лига.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 06-15-2015 на 20:29

  16. #216
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    дефендър не го включвам - той е в съвсем друга лига.
    отново завиждаш

  17. #217
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    док, развий пак някоя от твоите фамозни теории срещу религията, че отдавна не съм се насирал от смех.

    хайде развилни се, разхвърляй потна риза и започни да твориш картоон нетворк.

  18. #218
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Haritov и inewton се съревновават ожесточено за второ място за най-малоумен потребител в този раздел, докато традиционно първото място държи кораба.

    ПП: дефендър не го включвам - той е в съвсем друга лига.
    Canes latrant, caravanna attamen it!

  19. #219
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    отново завиждаш
    Не завиждам, по-скоро ме подтиска мисълта че едва ли някога ще мога да разбера пътищата, по които протича жалкото ти подобие на мисъл. Всъщност принципа ми е ясен, но пък еволюцията на това толкова изродено гледище за света ми е непонятна. Съмнявам се че дори бих искал да ми е понятна, което е крайно нетипично за мен, понеже обичам да дълбая мисловно във всичко, без значение колко отвратително е.
    За другите не бих казал същото защото и аз съм бил някога по същите пътища.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 06-15-2015 на 20:48

  20. #220
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Всъщност принципа ми е ясен, но пък еволюцията на това толкова изродено гледище за света ми е непонятна.
    какво точно не разбираш на изродено гледище и ако не го разбираш как так е изродено, значи го разбираш?

    не мога да разбера как протича жалкото ти подобие на мисъл.

  21. #221
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Canes latrant, caravanna attamen it!
    Интересно ми е, някога в тази тема ще напишеш ли нещо свое, нещо от себе си?

  22. #222
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Всичкото писание е боговдъхновено” 2Тим.3:16.

    сега да видим пълния пасаж от второто писмо на Св. Павел до Тимотей:

    "А ти постоянствувай в това, което си научил и за което си бил убеден, като знаеш от какви лица си се научил, и че от детинство знаеш свещените писания, които могат да те направят мъдър за спасение чрез вяра в Христа Исуса. Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата; за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършено приготвен за всяко добро дело." 2 Тимотей 3: 14-17

    Св. Писание(библейското) е Боговдъхновено, което значи, че всичко писано там е написано така че да служи за поука на човеците да не вършат зло/неправда, понеже нещата са разглеждани/представени там от гледна точка на "Светлината", не така както сатана би ги представил, като все пак има немалко несъвършени пророчества в стария завет и немалко примки/уловки:

    "И считайте дълготърпението на нашия Господ като средство за спасение; както любезният ни брат Павел ви е писал, според дадената му мъдрост. както пише и във всичките си послания, когато говори в тях за тия работи; в които послания има някои(т.е. едни) неща мъчни за разбиране, които неучените и неутвърдените изопачават, както правят и с другите писания, за своята погибел. И тъй, вие, възлюбени, като сте предизвестени за това, пазете се да не би да се завлечете от заблуждението на беззаконните и да отпаднете от утвърждението си. Но растете в благодатта и познаването на нашия Господ и Спасител Исус Христос. Нему да бъде слава и сега и до вечния ден. Амин." 2 Петрово 3: 15-17

    сатана е застъпил Божията Истина за нещата когато е имал пръст в даването и написването на съответните несъвършени пророчества от книгите на закона, обаче го е направил по колкото се може по-подвеждащ начин...
    Последно редактирано от npp : 06-15-2015 на 20:53

  23. #223
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Интересно ми е, някога в тази тема ще напишеш ли нещо свое, нещо от себе си?
    Писал съм неща от себе си, но защо да не използвам и изпитани мъдрости. Не знам дали нещата, които мисля ще са верни след векове.

  24. #224
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    сатана е застъпил Божията Истина за нещата когато е имал пръст в даването и написването на съответните несъвършени пророчества от книгите на закона, обаче го е направил по колкото се може по-подвеждащ начин...
    къде го пише тва?

  25. #225
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Писал съм неща от себе си, но защо да не използвам и изпитани мъдрости. Не знам дали нещата, които мисля ще са верни след векове.
    Отношенията и претенциите, дегизирани като опит за анализ на процеси и събития не са мъдрост, още по-малко пък изпитана. Изпитана от кого? От тея дето споделят същите отношения, претенции и желания, на които тези "мъдрости" служат?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си