.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 5085

Тема: Ислям

Hybrid View

  1. #1
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А кой го определя, вие май сте нещо като протестантите, всеки си е папа и всеки сам си е църква, всеки е нещо като мохамед, всеки си е нещо като секта, всеки е съдник, всеки е критерии за истински ислям - ами то излиза, че тогава вие живеете в някакъв духовно-религиозен хаос. Един аллях, а много пътища към него, което си е пак един вид като многобожие.



    Ами ако с техните действия и техния вид ислям те засегната лично, и засегнат твоя вид ислям. Ще си обявите взаимен джихад ли?
    Разбира се, че не всеки тълкува самостоятелно(не че не може) и има готови тефсири...но явно те там не процедират така.
    Първото нещо което се прави при нарушение на правило е да се изгони престъпникът (зависи и от вида на нарушението) а после се предприемат по-строги мерки, ако се повтори. Така че не можеш да сечеш глави както си искаш - това го пише в Корана (съжалявам че не мога да изкарам цитат, в момента ми е трудно понеже не пиша от компютъра)

    Джихадът ще е словесен, ако трябва да има такъв.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Разбира се, че не всеки тълкува самостоятелно(не че не може) и има готови тефсири...но явно те там не процедират така.
    искаш да кажеш, че те не познават тефсирите ли?
    Ами нали сте сунити, а толкова сте различни, как така?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си