.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 66

Тема: Ваксини

  1. #1

    Ваксини

    Какво смятате за ваксините? За или против сте? И какво смятате за шествалентната ваксина? По-добра ли е от петвалентната?
    До колкото знам без ваксинации не пускат в детска ясла и градина и по този начин ни карат да ваксинираме децата си. Все пак се чудя дали да не бия на моя син само първите няколко ваксини и след това да спра. До колкото знам имат супер много странични ефекти тея ваксини и не мога да разбера с ваксинациите помагат ли на децата ни или има вариант да стане и по-зле?

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    едно лекарство или ваксина за да се пусне на пазара се правят тестове върху поне 10 000 души но до колкото знам техния брой по принцип е 100 000 че и повече и от всички тия има странични ефекти върху по-малко от 0.05% (дори още по-малко на 10000 души един някъде ги прави) от тестваните

    все едно да не ям ориз щото може да развия алергия

    а хората които се спасяват са милиарди

    аз самия стигнах до извода че хората не се ваксинират от глупост няма друга причина

    ако детето се разболее защото не е ваксинирано съдбата му ще тежи на вашата съвест а тя няма да е лека

    разликата между 5 6 валентна по принцип е че едната предпазва срещу 5 а другата срещу 6 болести

    и пак казвам чрез ваксините се спасяват милиарди а от тяхната липса са измрели още повече

    не знам що за идиот разправя че са вредни

    иначе ако твоя син хване туберкулоза щото не си го ваксинирала няма да хубаво нито за теб нито за него

    да не говорим че това са задължителни ваксини тук не става дума за твоя син ами за много други хора които може да зарази

    не знам защо никой не взима това под внимание
    Последно редактирано от haritov : 07-17-2015 на 19:23
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    Ми не знам, няколко приятелки се оплакват че след ваксината децата са им вдигнали температура, били са отпаднали и т.н. Ама явно е за добро

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от mirorforse Виж мнението
    Ми не знам, няколко приятелки се оплакват че след ваксината децата са им вдигнали температура, били са отпаднали и т.н. Ама явно е за добро
    да при някои ваксини е възможно да се получи понеже се натоварва организма но това не е болка за умиране
    все пак ваксината си е жива зараза
    хубаво е да се консултирате с личния лекар за това какво е възможно да стане
    по-добре отпаднал отколкото болен от опасна за живота болест

    не е казано че задължително ще се разболее но случи ли се ще им се иска на родителите да е просто отпаднал
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  6. #6
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    http://time.com/3908566/spain-diphth...n-anti-vaxxer/
    Първи случай от нз си коя година, и детето почина, лека му пръст. Родителите сега съжалявали много.

    Аз съм пропуснала ваксините против туберколоза, май и лекарката беше посъветвала да не ми ги правят ( заради проблеми с дробовете и слаб имунитет ).

    "За" съм за тези в календара, задължителните и необходимите, против съм за тези ежегодните противогрипни и подобни, дето само се чудят как да извадят кинти от тях.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  7. #7
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    http://time.com/3908566/spain-diphth...n-anti-vaxxer/
    Първи случай от нз си коя година, и детето почина, лека му пръст. Родителите сега съжалявали много.

    Аз съм пропуснала ваксините против туберколоза, май и лекарката беше посъветвала да не ми ги правят ( заради проблеми с дробовете и слаб имунитет ).

    "За" съм за тези в календара, задължителните и необходимите, против съм за тези ежегодните противогрипни и подобни, дето само се чудят как да извадят кинти от тях.
    при здравословни проблеми ваксини не се слагат нормално е да ти го каже

    иначе мой роднина умря от туберкулоза доста гадно
    може и ти да си заразена
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #8
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Оставете всичко останало, ами нали преди няколко години излезе бюлетин, че в Испания вече има multidrug-resistent Mycobacterium tuberculosis.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  9. #9
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    ►Ваксиниране с БЦЖ ваксина след 48-ия час от раждането на бебето и реимунизиране - на 7, 11 и 17-годишна възраст;

    - със сигурност имам първите две.
    Ще питам личния лекар за другите, какво да правим - нямам ги :/
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Слагайте се всяка години ваксини (поне по 2-3 наведнъж), че да не умрете от параноя.

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Нямам ваксини за ебола, свински и птичи грип, какво да правя, много ме е яд? Мерси.

    Ще питам личния си лекар.

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Задължителни имунизации
    до 48 час туберколоза
    1 месец хепатип В-втора доза
    2 месец полиомиелит-първа доза хемофилиус инфлувенце типВ-инфекции -първа доза
    ДТК
    3 месец полиомиелит-втора доза хемофилиус инфлувенце типВ-инфекции -втора доза
    ДТК-втора
    4 месец полиомиелит-трета доза хемофилиус инфлувенце типВ-инфекции -трета доза
    ДТК-трета
    6 месеца хепатит тип В-трета доза
    7 месеца манту при липса на белег от БДЖ туберколоза
    13 месеца морбили,паротит,рубеола
    14 месеца полимиелит-четвърта доза
    22 месеца полимиелит-пета доза
    до 24 месец.-не по рано от година след 3 прием ДТК -четвърта доза хемофилиус инфлувенце типВ-инфекции -четвърта доза
    до 2 годинки хепатит А ,пневмококови инфекции,менингококви инфекции
    7 години полиомиелит-шеста V турбеколоза
    11 години туберколоза
    12 години морбили,паротит,рубеола
    ТД
    17 години ТД
    туберколоза
    от 25та година през 10 ТД

    Ваксини по желание:
    Тук се включват имунизациите срещу хепатит А, хепатит Б, дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит, морбили, паротит, рубеола, грип, менингококови, пневмококови, хемофилус тип Б, ротавирусни инфекции, коремен тиф, бяс, жълта треска и инфекции с човешки папиломен вирус


    Имате ли ги всичките? Аз май да, вече знам че няма да умра и да се разболея и съм спокоен почти вовеки.
    Последно редактирано от defender : 07-20-2015 на 20:28

  13. #13
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    ►Ваксиниране с БЦЖ ваксина след 48-ия час от раждането на бебето и реимунизиране - на 7, 11 и 17-годишна възраст;

    - със сигурност имам първите две.
    Ще питам личния лекар за другите, какво да правим - нямам ги :/
    имунитета не е вечен

    ако са ти ги сложили като си била на два дни вече би трябвало да ги имаш само на книга
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  14. #14
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Тук се включват имунизациите срещу хепатит А, хепатит Б, дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит, морбили, паротит, рубеола, грип, менингококови, пневмококови, хемофилус тип Б, ротавирусни инфекции, коремен тиф, бяс, жълта треска и инфекции с човешки папиломен вирус


    Имате ли ги всичките? Аз май да, вече знам че няма да умра и да се разболея и съм спокоен почти вовеки.
    Така и така се изхвърли кат такова на мокър пясък, поне да си беше похвалил и туроператора, че и дестинацията да беше казал

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Да, това съм го взел от министерство на здравеопазването, не знам как определяш коя ваксина е смешна и коя не.
    В Българи има доста хора и туристи от всякъде, а и доста българи пътуват по света, какво чудно има някой да ти докара ексцентрична болест, ето ебола за нула време се разпространи чак и в САЩ.

    Продължителността на имунитета при някои ваксини е 1-2 години има и такива с по 10.
    Така, че трябва да спазваш календара и да си изградиш имунизационен график и култура. Ето от кога не си се ваксинирала за тетаност например.

    Трябва да си като "повечето" хора, имат си специален хладилник вкъщи пълен с ваксини и си водят записки като на всяка са си написали точно кога трябва пак да си я сложат, като мине годността.
    Последно редактирано от defender : 07-21-2015 на 11:29

  16. #16
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Като си толкова начетен и си такъв онеправдан спец, да си чувал понятието *ендемичен район*? Неслучайно ти болднах няколко заболявания и те попитах заобиколко къде си тръгнал.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Така, че трябва да спазваш календара и да си изградиш имунизационен график и култура. Ето от кога не си се ваксинирала за тетаност например.
    За тетаност не съм се ваксинирала никога, но против тетанус се ваксинирах на 25.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Не съм тръгнал никъде, просто МЗ е дало ваксините като препоръчителни и се чудя защо отдадени на здравето си хора като теб, не сте си ги сложили. Все пак МЗ може да не ги задължава, но ги препоръчва, нали.

    "За тетаност не съм се ваксинирала никога, но против тетанус."

    Колко интелектуално казано, браво!

    Когато казвам ваксина "за" имам предвид "относно", "свързана", но изглежда ти си на много високо ниво, извинявам се за моето нищожество, но все пак няма как иначе да проведем диалог.
    Последно редактирано от defender : 07-21-2015 на 12:41

  18. #18
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Ти откъде знаеш аз какво съм си сложила и какво не?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ами щом се присмя на тези ваксини, значи все едно се присмиваш на себе си ако си ги сложила.

    Влагаш самоирония значи, колко си широко скроена. Възхищавам ти се вече.

  20. #20
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Болднала съм ти коремен тиф, бяс и жълта треска, интелигентен. Именно за болднатото се отнасяше въпросът чувал ли си що е то ендемична зона.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ми не съм интелигентен, ама се чувствам добре в простотата си. Демек простичко живея.

    Не знам защо такива титани като тебе, гандлафа, скарлет, ауриса, доктора, митко, дарки и търнала ми скачат без нищо да им правя.

    Аз, бедния селянин, с какво съм го заслужил. Вие сте тук направо като някаква жандармерия на словото.
    Последно редактирано от defender : 07-21-2015 на 13:05

  22. #22
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Щото си дървен философ /това го казвам не с лошо / и не влагаш собствена мисъл в това, което четеш Спориш ей така за чесане на пръстите и после се оттегляш, жалвайки се
    Поне от темата за ваксините впечатлението ми е такова.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ами какво да направя като не съм като теб, искам и аз място под слънцето, цветенцата, тревичките и чистия въздух. Без американски военни самолети (демек търнала, дарк и ауриса) да прелитат над Рожен.

    ПП: преносно казано
    Последно редактирано от defender : 07-21-2015 на 13:22

  24. #24
    А какви са иследванията преди да си биеш ваксина за всеки случай
    А котка според теб може ли да има вирус от който имаш постоянна микро температура а всички кръвни иследвания да са добри

  25. #25
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^За хепатит Б ли имаш предвид, като пишеш изследвания за всеки случай?

    Увеличени лимфни възли имаш ли? Инфекция на зъб изключена ли е?
    Мислил ли си в посока токсоплазмоза?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си