.
Отговор в тема
Страница 105 от 151 ПървиПърви ... 55595101102103104105106107108109115 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 601 до 2 625 от общо 3762
  1. #2601
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Човек не е лош по рождение, а лош го правят обкръжението му и условията, в които живее: религия, държава, общество. Поради това, когато човечеството бъде освободено от натиска на обществените институции и започне да се води само от разума и знанието, проблемите на морала ще отпаднат от само себе си."
    - Адам Вайсхаупт, основател на Ордена на Илюминатите

    ПП: атеиститe ще се изкефят на това

  2. #2602
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    200 бивши ЛГБТ мъже, жени се събраха, за да покажат свобода, която са открили в следването на Иисус

    "Бивши хомосексуални и транссексуални мъже и жени от цялата страна се събраха този уикенд за Втория годишен „Марш на свободата“, където обявиха свободата, която са намерили от преодоляването на хомосексуалните и транссексуалните си практики."

    https://www.lifesitenews.com/news/20...NsjblU9ixz7bZU

  3. #2603
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Кое е по-голямо зло - да си истински лош или фалшиво добър?

  4. #2604
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Дали мозъка се развива само по време на ранната детска възраст, а след това остава относително непроменен?

  5. #2605
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Кое е по-голямо зло - да си истински лош или фалшиво добър?
    Фалшиво-добрите винаги са по-лоши!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #2606
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Защо се възнесе Синът Божи на Небесата? За същото, за което дойде на Земята: т. е. да ни възведе на Небето; възнесе се, за да продължи и завърши онова, което започна на Земята"
    ик. Кирил Попов
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  7. #2607
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето, откакто осъзна в себе си, неподозирани гейски заложби, така се притесни от това, че съвсем спря да си говори с мъже във форума и да ги избягва. Но тава не е решение на проблема докторче.

  8. #2608
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторчето, откакто осъзна в себе си, неподозирани гейски заложби, така се притесни от това, че съвсем спря да си говори с мъже във форума и да ги избягва. Но тава не е решение на проблема докторче.
    То това важи и за теб. Но вместо да ми благодарите, че ви отворих очите вие мен наричате мъжеложник.
    Както и да е. За мен е важно, че се поосъзнахте. Дано сега се излекувате.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  9. #2609
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    То това важи и за теб. Но вместо да ми благодарите, че ви отворих очите вие мен наричате мъжеложник.
    Както и да е. За мен е важно, че се поосъзнахте. Дано сега се излекувате.
    Така е праведнико, негей. Гледаш над нас от високата си камбанария, ти.

  10. #2610
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Да кажеш, че вярваш в Бог, но не приемаш Църквата, храмовете, свещениците е по същата логика, като да кажеш: "Вярвам в медицината, но не приемам разните там лекари и болници, не ме интересува дали могат да ме излекуват или не. Всички те са човешки учреждения за експлоатация на чуждата болка и лесна печалба на гърба на страдащите. Всички болници и лекари са лъжци и експлоататори. За мен съществува само Медицината и толкоз. Лекарите, лекарствата са незначителни."

  11. #2611
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Папа Франциск одобри текстът на молитвата "Отче наш" да се промени. Думите "Не ни въвеждайте в изкушение" (non indurci in tentazione) сега се заменят с "Не ни давай да се поддадем на изкушението" (non abbandonarci alla tentazione)."


  12. #2612
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Това като каза Иисус, дигна очи към небето и рече: Отче! дойде часът: прослави Сина Си, за да Те прослави и Син Ти, според както си Му дал власт над всяка плът, та чрез всичко, що си Му дал, да даде тям живот вечен. А вечен живот е това, да познават Тебе, Едного Истиннаго Бога, и пратения от Тебе Иисуса Христа;" Ин. 17:1-3
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  13. #2613
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Под призива "Омразата не е кашер" организацията на евреите в България "Шалом" подкрепи всички свои членове, които се присъединяват към SOFIA PRIDE 2019 и съпътстващите шествието събития под надслов "Не давай власт на омразата".

    Фарисеите избити от римските легиони заради вярата си се обръщат в гроба.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  14. #2614
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Атеистите отвръщат на удара:

    "Проблемът не е, че християнството се срива, а че човекът е бил възпитаван насилствено и със страх в неговите ценности. Всяка форма на подчинение чрез страх е обречена. В момента хората не вземат ценностите от християнството, а на пук правят обратните на него. Атеизмът не е лошо нещо, но той е идеалното решение, когато даден индивид е осъзнат и поема напълно отговорност за живота и действията си. Това обаче в момента отсъства и разпадането на християнството води до хаос съизмерим с хаоса, когато е било налагано през първите векове, известни като тъмните. Времето на подчинената овца свършва, бунтът в кошарата започва да е осезаем. Извънземните колкото и да не ви се иска са тука, за да доведат до разпад на настоящата робовладелска система от фалшиви вярвания и тиранични управления. Порастването на една млада цивлизация, като човешката ще дойде, когато се отдели от родителите си - богове."


    ПП:
    какво ще правим сега, господа вярващи, атеистите ни притиснаха?
    Последно редактирано от defender : 06-08-2019 на 21:08

  15. #2615
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Да обичаш някого означава да пожелаеш да му кажеш: „Ти никога няма да умреш, ти винаги ще бъдеш в моят свят".

  16. #2616
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Депресията не е заболяване. Тя е естественият отговор на неестествения свят, в който живеем.

  17. #2617
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Благодатта на Светия Дух да бъде с всички вас!
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  18. #2618
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Днес хората често превръщат Църквата в религия, след това религията става култура и дори политика, докато накрая се потопи в пазара. Купувам, следователно съществувам!
    Всичко, та дори и „религиозните блага”, се намира в пребогатия супермаркет на псевдодуховността. Затова те постоянно търсят нещо от Бога, търгуват с Него.
    Искат Той да изпълнява тяхната воля, да осъществява плановете им, вместо те да следват Неговата воля."

  19. #2619
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Съвременният човек превръща дори себе си в религия, той абсолютизира себе си и своето. Изгражда идентичността си върху себе си. Да вярваш означава да се отречеш от Аза, от своята нация, партия, култура, идеология и да заживееш с не-Аз-а, с Бога."

  20. #2620
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Абе дефенди, от къде ги вадиш тия цитати в кавичките? Ти почти нищо друго не постваш тук !
    Ти свои мисли нямаш ли си, че само копи-пействаш от някъде другаде?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  21. #2621
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Каквото поствам, това мисля. Дали са мои мисли или не в случая не е толкова важно.
    Просто поддържам темата, да има някаква активност.


    ПП: А и то напоследък във форума да кажеш нещо е равносилно да си говориш сам.
    Последно редактирано от defender : 06-19-2019 на 20:10

  22. #2622
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Второто пришествие ще бъде идването на нашата съвест в плът, както и преди е дошла."

  23. #2623
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Каквото поствам, това мисля. Дали са мои мисли или не в случая не е толкова важно.
    Просто поддържам темата, да има някаква активност.


    ПП: А и то напоследък във форума да кажеш нещо е равносилно да си говориш сам.
    Аз искам да говоря с теб. На четири очи.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  24. #2624
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Аз искам да говоря с теб. На четири очи.
    Звучи ми, като предложениe за секс.

  25. #2625
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Звучи ми, като предложениe за секс.
    На теб всичко ти звучи така.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си