.
Отговор в тема
Страница 108 от 151 ПървиПърви ... 85898104105106107108109110111112118 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 676 до 2 700 от общо 3762
  1. #2676
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Като си спомня докторчето с какъв хъс се опитваше да ни спасява и освобождава от "злата" религия ми става толкова умилително и жаловидно. .
    Еееех, романтично доктор-сатанинстче, вярваше си и се надяваше искрено няколко годинки, но накрая челно се сблъска с реалността и избега, като жалка амеба.
    Последно редактирано от defender : 08-29-2019 на 20:46

  2. #2677
    Принципно е забавно да тролиш хора, които дори и след години дискусии, са толкова обсебени от нуждата си да изразяват мнение, че въпреки че осъзнават как всичко е било просто едно тролене, продължават да чоплят и разпространяват заразната си персона. Уви, в един момент умира тръпката и остава само горчивото напомняне, че си малоумен. Вече не е интересно - дори и нпп напусна. Форума умря, а ти си просто поредния форумен червеи, хранещ се от разлагащото му се тяло.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 08-30-2019 на 07:40

  3. #2678
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    ...
    Тръпката ти най-вероятно е угаснала, защото нямаш вече какво да кажеш, почувствал си безпомощност, но не искаш да си го признаеш дори пред себе си, и предпочиташ да го възприемаш, като угаснала тръпка. Не обвинявай нас за твоя тръпка.

    нпп, се махна, защото най-вероятно спряха да го възприемат на сериозно, като спасител-херувим и нужното му внимание, и тогава изведнъж, и на него му угасна тръпката.

    А и изобщо това, че ти угасва тръпката, може би показва, че самото ти пребиваване във форума и каузите, които си защитавал в него е било на емоционална почва, та дори и основата върху, която е изградена философията ти, също е на емоционална почва. И когато вече във форума няма какво да ти храни емоциите, го чувстваш като угаснала тръпка - демек червей, който напуска гниещото тяло на форума, защото няма какво вече да яде.

    ПП: А точно това, че продължавам да съм тук, означава, че не се храня от форума, дори и да е умрял.
    Последно редактирано от defender : 08-30-2019 на 12:11

  4. #2679
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Тръпката ти най-вероятно е угаснала, защото нямаш вече какво да кажеш,
    Никога не съм имал какво да кажа - няма защо, няма и пред кого. Това което съм казал никога не е било с презумцията че идва от мен самия, истинския АЗ, просто защото АЗ нямам какво да кажа. Всичките роли и съответните им настроения, емоционални нагласи и аргументи, са просто сенки на вътрешния ми свят, които за собствени цели изложих на показ. Ти също беше една такава сянка, и аз никога не съм се обръщал към теб с презумцията че говоря на истинската ти същност. Ти беше просто огледало на това което исках да изложа. От цялата работа извлякох само дивиденти, самопознание, култура на писане, и естествено много смях. Но би било смешно да твърдя че съм писал само за себе си - нали всяко писане все пак е предназначено за четене. Нпп не се махна защото са спрели да го вземат на сериозно - те не го възприемаха на сериозно от самото начало. Причината е далеч по-проста - не остана кои да го чете... А може би се махна, защото самия тои спря да се взема на сериозно...
    Ти от друга страна, ето че си тук, сам самичък, без никои да те чете, и това като че ли ти е достатъчно - сам да си публикуваш, четеш и само-потвърждаваш простотиите от тип православие.ком. Не е ли това една толкова красноречива алегория за цялото ти пребиваване в тоя форум и като цяло за религиозния тип мислене - един безкраен цикъл от глупости, които се въртят в главата ти, без нищо ново да влиза, и нищо ново да излиза - всичко ново, е потвърждение на старото и всичко старо потвърждава новото. Откакто съм тук, не съм видял една оригинална твоя мисъл, дори и да е просто в роля. Дори и ролята ти не е твоя - всичко е вече отдавна изплагиятствано и изиграно. И аз вече съм го видял, всичкото, по няколко пъти. Сори, но колкото и обичам да гледам филми по няколко пъти, този филм ми идва в повечко. Просто не си струваш писането. Но явно моето писане си струва, щом постоянно ме провокираш да пиша. Сега кои от кого се храни?
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 08-30-2019 на 20:26

  5. #2680
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Това, което казваш звучи много странно на фона на това, че сигурно 80-90% от писаниците ти във форум са в тема "Православие". Личните ти нападки и лицемерие няма да променят фактите.

    От друга страна, ако махнем Ницше, Фройд и разни там фашистки, идеологически простотии, то и ти горе-долу си е една нула. Но докато аз не съм твърдял, че сам оригинален или нещо повече от това, което учи Иисус, то твоите претенции за някаква оригиналност, собствена философия и стил са малко в повечко. Но донякъде те разбирам, защото какво ли не прави човек за малко самочувствие, особено ако му липсва.
    Последно редактирано от defender : 08-30-2019 на 22:38

  6. #2681
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Това, което казваш звучи много странно на фона на това, че сигурно 80-90% от писаниците ти във форум са в тема "Православие". Личните ти нападки и лицемерие няма да променят фактите.
    Ти къде очакваш да пиша? В Кофата ли?
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    От друга страна, ако махнем Ницше, Фройд и разни там фашистки, идеологически простотии, то и ти горе-долу си е една нула. Но докато аз не съм твърдял, че сам оригинален или нещо повече от това, което учи Иисус, то твоите претенции за някаква оригиналност, собствена философия и стил са малко в повечко.
    Нпп беше християнин, въпреки това имаше много оригинални неща, до които сам самичък(и с Библията естествено) беше достигнал. Познавам и други християни които също имат доста активно съзнание и измислят нови неща, нови погледи, нови наблюдения и заключения. А от теб нищо. Казала православната църква какво е - това ще да е. Колкото и да не ти се харесва, имам собствена философия, и голяма част от писането ми тук, съвсем не беше да споря поради някакви пошли мотиви като да си дигам самочувствието, а за да я разгърна тематично, така че да не е просто хвърчаща в главата ми. Естествено всеки съди другите по себе си - само ти може да си толкова жалък, че да гледаш на писането във форум като начин за вдигане на самочувствие. Проблема ти всъщност е че ме възвеличаваш повече отколкото аз сам се възвеличавам, и отчаянно искаш да стигнеш на моето ниво, което избива в нуждата постоянно да ме контрираш. Такива са нещата от света на тия дето "величаят" - за тях всичко е едно чесане на Егото, и отвъд това не биха могли да прозрат други мотиви... И как биха могли, след като всичко което правят е за едното Его?
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 08-31-2019 на 08:10

  7. #2682
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Нпп беше християнин, въпреки това имаше много оригинални неща, до които сам самичък(и с Библията естествено) беше достигнал. Познавам и други християни които също имат доста активно съзнание и измислят нови неща, нови погледи, нови наблюдения и заключения. А от теб нищо. Казала православната църква какво е - това ще да е.
    Какви са тия християни дето си измислят нови неща ве, сигурно пак си бил в някаква сектантска група. Християнството да не някакъв модернизъм, изменящ се спрямо порядките на модерността. Да, от битова гледна точка може да се възползвам от технологиите, но философски технологиите не променят възгледите ни или критериите какво е грях и какво е добродетел.
    Ако истината беше навсякъде и във всяко учение и толкова лесна за намиране и осъзнаване, то нямаше да има нужда ни от църква, нито от православие, дори и от идването на Иисус.
    В този свят няма истина, тя не е от този свят (тук всичко е една либерална, плуралистична кочина или по-точно либерален хаос - твоята философия също е към тази група).

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Колкото и да не ти се харесва, имам собствена философия, и голяма част от писането ми тук, съвсем не беше да споря поради някакви пошли мотиви като да си дигам самочувствието, а за да я разгърна тематично, така че да не е просто хвърчаща в главата ми. Естествено всеки съди другите по себе си - само ти може да си толкова жалък, че да гледаш на писането във форум като начин за вдигане на самочувствие.
    Не съм казал, че писането го използваш за вдигане на самочувствието (изобщо как стигна до този извод от предишния ми пост, че съм казал това, остава загадка за мен, но имайки предвид механизмите на твоето подсъзнание, нещата ми се изясняват). А казах, че използваш това, че се представяш за някакъв оригинален и толкова много държиш на това, и го натякваш или го използваш за да се превъзнасяш при разговор с другите и го изръсваш ей така от нищото, без никой да е засягал темата (както е и в случая).
    Последно редактирано от defender : 08-31-2019 на 09:01

  8. #2683
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Какви са тия християни дето си измислят нови неща ве, сигурно пак си бил в някаква сектантска група. Християнството да не някакъв модернизъм, изменящ се спрямо порядките на модерността. Да, от битова гледна точка може да се възползвам от технологиите, но философски технологиите не променят възгледите ни или критериите какво е грях и какво е добродетел.
    Естествено че се изменя . За тия неща дето ги приказваш тука преди 300 години щяха да те обявявят за еретик. Няма как да не се изменя, с новите технологии идват съвсем нови хоризонти на възприемане на света, които хоризонти религията или трябва да възприеме или да отрече, което неминуемо променя и цялостния облик на религията. Основата си стои, но практиката се променя. Ти защо ми говориш за либерални кочини, геиове, глобални затопляния и тем подобни неща постоянно, след като в Библията не се говори нищо за тях( и как би могло, след като са феномени на 21 век.)? Но тук нямах предвид това. Имах предвид че не стига че използваш книга на 2000 години за обяснение на себе си и света, но дори и не я изпозлваш самостоятелно. Вместо това се подпираш на разни прошляци в интернет да ти кажат кое било грешно и кое правилно. Нпп поне сам си правеше изводите за написаното в Библията, и затова във всяка своя позиция вмъкваше цитат. И това че е разсъждавал самостоятелно и е вложил някаква мисъл в разсъжденията си, а не просто да пляска глупости от интернет, веднага си проличаваше.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не съм казал, че писането го използваш за вдигане на самочувствието (изобщо как стигна до този извод от предишния ми пост, че съм казал това, остава загадка за мен, но имайки предвид механизмите на твоето подсъзнание, нещата ми се изясняват). А казах, че използваш това, че се представяш за някакъв оригинален и толкова много държиш на това, и го натякваш или го използваш за да се превъзнасяш при разговор с другите и го изръсваш ей така от нищото, без никой да е засягал темата (както е и в случая).
    Твърдението, че се представям за оригинален и възвишен и го натяквам, намеква че пиша тук за да си дигам самочувствието. Но не се изненадвам, че толкова очевиден извод е останал загадка за теб.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    и го изръсваш ей така от нищото, без никой да е засягал темата (както е и в случая).
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Но донякъде те разбирам, защото какво ли не прави човек за малко самочувствие, особено ако му липсва.
    Последно редактирано от Rengur : 08-31-2019 на 14:01 Причина: Спазвайте добрия тон!

  9. #2684
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Вместо това се подпираш на разни прошляци в интернет да ти кажат кое било грешно и кое правилно. Нпп поне сам си правеше изводите за написаното в Библията, и затова във всяка своя позиция вмъкваше цитат. И това че е разсъждавал самостоятелно и е вложил някаква мисъл в разсъжденията си, а не просто да пляска глупости от интернет, веднага си проличаваше.
    Това е все едно да разсъждаваш без да се съобразяваш с физичните закона, които вкарват разсъжденията в някакви граници за да не се превърнат в глупост. При нпп това не беше разсъждения, а направо някакво мечтателство или болна мистика. Дотам води пълната свободия, до деградация.
    Последно редактирано от defender : 08-31-2019 на 11:41

  10. #2685
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Това е все едно да разсъждаваш без да се съобразяваш с физичните закона, които вкарват разсъжденията в някакви граници за да не се превърнат в глупост.
    Да, защото религиозните мислители винаги са се съобразявали с физичните закони. Дори и да беше така, те самите не са физични закони, а просто хора, също като теб и мен, всеки с филмите си, така че не знам защо изобщо съпоставяш двете неща. Така или иначе, като ще четеш Библията с презумцията че написаното там е истина, ще достигнеш до доста глупости. Но ако вярваш на други хора, само защото са християни, то гаранция че ще стигнеш само и единствено до глупости. Самостоятелно поне имаш шанс да достигнеш до някакво подобие на истина. Така и това което пишеше нпп, много се доближаваше до написаното от мен, и разликата беше само в това че тои наричаше едни неща по един начин, а аз по друг. И всичко това, макар да нямахме нищо общо като начални точки в търсенето на истината. Но тои имаше честност, а човек има ли честност пред себе си, нещата винаги се изясняват . Докато ти си едно страхливо и лъжливо последователче на разни форумни чичковци, които цял ден мрънкат за това колко греховни били другите. Приеми го, не си мечтател, не си и мистик, дори и болен такъв. Ти си просто там някои от масовката, естествено с огромното желание да си необикновен, както всеки един там. Не знам защо изобщо през всичките тези години се напъваше да си нещо повече. За всеки е видно че нито имаш познанията, нито менталната яснота, нито смелостта да достигнеш до нещо повече от дразнещ форумен всезнаико.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 08-31-2019 на 15:10

  11. #2686
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Докато ти си едно страхливо и лъжливо последователче на разни форумни чичковци, които цял ден мрънкат за това колко греховни били другите. Приеми го, не си мечтател, не си и мистик, дори и болен такъв. Ти си просто там някои от масовката
    От духовна гледна точка, разликата между Православието и разни религиозни инфуенсъри на свободна практика и тълкуване на Словото (като нпп) е като разликата между лекар работещ в болница и учещ по учебници, които знания след това и от опит е прозрял и развил и народен лечител, поставящ негови си измислени диагнози и лекуващ по негови си измислени рецепти.

    Да си религиозен инфуенсър и да разсъждаваш по Словото на слободия е толкова лесно, че чак е малоумно. Но явно предпочиташ лесните неща, като типичен инертен тип.

  12. #2687
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Криза в секуларната биоетика, морален плурализъм и православна перспектива в биоетиката
    https://dveri.bg/component/com_conte...3_L54LTQFKZM_A

    "В съвременния свят лишенията или ограничаването в който и да било аспект на живота са дълбоко непознати и дори звучат дискриминационно, а затова и аскетичното мислене и аскезата нямат място в съвременното консуматорско общество, а те са в основата на вярното осмисляне на биоетичните въпроси. В нашата епоха човекът е роб на своите придобивки в резултат от развитието на технологиите. Тези характеристики на консуматорския манталитет са същността на неолибералния етос на съвременния човек. В противовес на този манталитет православната биоетика, с помощта на аскезата, дава възможност да се постигнат две основни неща, невъзможни за човека от 21 в. Посредством аскезата човекът се отделя от нещата, които го заобикалят или които притежава, и по този начин може да осъзнае и да види отстрани същността на проблема. Едва след осъзнаването на даден проблем (какъвто и да е той) е възможно заемането на вярна позиция и вземане на вярно решение, тъй като, освобождавайки се от страстите посредством аскезата, се променя отношението към света и той вече е не даденост, а дар от Бога. По този начин православната християнска биоетика винаги се намира в рамките на аскетичната практика, насочена към духовното излекуване на душата и тялото, а не „остава“ в рамките на интелектуално независимата, академична етична наука."
    Последно редактирано от defender : 09-01-2019 на 10:31

  13. #2688
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    От духовна гледна точка, разликата между Православието и разни религиозни инфуенсъри на свободна практика и тълкуване на Словото (като нпп) е като разликата между лекар работещ в болница и учещ по учебници, които знания след това и от опит е прозрял и развил и народен лечител, поставящ негови си измислени диагнози и лекуващ по негови си измислени рецепти.

    Да си религиозен инфуенсър и да разсъждаваш по Словото на слободия е толкова лесно, че чак е малоумно. Но явно предпочиташ лесните неща, като типичен инертен тип.
    Лесно е когато някои ти го сервира на готово, а не когато четеш и анализираш оригиналния текст сам. Сравнението ти с докторите е несъответствено. Това е все едно да кажеш че е по-добре да прочета учебника на някои професор за примерно средновековната философия, вместо да изчета самата литература от средновековната философия. Ако учиш източни духовни практики, където духовното и медицината са далеч по-застъпени - да, преполагам че е по-добре да имаш учител, но тук става въпрос за теологически постановки, доста от които православната църква тълкува буквалистки. Няма сложни алегории и метафори, и то не цащото ги няма в Библията, а понеже самите православни "мислители" са били твърде тъпи да ги осмислят и вместо това ги изтълкували непреносно. С някои изключения естествено, например гностиците.
    Още повече, ако православната църква беше авторитет по тълкуване на Библията, то нямаше да има католицизъм, протестантство, и още хиляда други деноминации по целия свят. Медицината от друга страна е абсолютен авторитет в лекуването и се практикува еднакво навсякъде по света. Сравнението ти е не само неправилно, но и малоумно.
    Също така, това че един човек е служил на църквата 50 години примерно, съвсем не означава че има голям духовен опит, така както един човек с диплома може да се окаже далеч по-неподготвен от един самоук (виждал съм го доста пъти). Дето се вика - книжка кола не кара. С духовния опит даже това е далеч по-валидно, защото за там няма учебници и семинари, а всичко става вътре в самия човек - от него през самия него.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-01-2019 на 10:54

  14. #2689
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    По твоята логика ако беше живял по времето, на Христос то ти би отхвърлил и Христос и Апостолите и техните трудове и не би се поучил от тях.

    „Помнете вашите наставници, които са ви проповядвали словото Божие...” (Евр. 13:7).

    Бог ти говори за наставници, но Бай Ганя (вродения мъдрец) не почита наставници и книги. Типичен козел. Бай Ганя е вродено най-компетентния. Че какви си тия богове, какви си тая апостоли, какви са тия наставници, книги ше ми пишат, че те знаят ли кой съм аз уе, пръв херувим на бога, е*и ги.
    Последно редактирано от defender : 09-01-2019 на 11:07

  15. #2690
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето сега пак на мой гръб се опитва да ми демонстрира видиш ли колко е свободен, колко е оригинален, колко е независим и колко близо до Бога за сметка на православните сдуханяци, дето не могат да мислят и само им продухват мозъците агентите-попове на ДС, и сигурно си мисли, че не го разбираме, какво се опитва да ни каже (с неговото възвишено, свободолюбиво говорене, недостъпно за нас), а всъщност са тази си демонстрация на свободия в Словото в нашите очи изглежда пълен шут-кретен.
    А и по принцип съм забелязал, че първото нещо, с което тъпака се мъчи да изпъкне е да се показва колко е свободен (примерно да си покаже гъза и как не пука от нищо) и докторчето в момента прави точно това, но от гледна точка на тълкуване на словото (тоест тръгва към Словото с гъза напред за да ни покаже колко е свободен и разчупен, а ние колко сме задръстени и праволинейни) и как открива топлата вода. Типичен Ганьо на Словото.

    Ти и нпп сте Ганьото на Словото и херувима на Словото - вечна любов.
    Последно редактирано от defender : 09-01-2019 на 11:37

  16. #2691
    Може само да плюеш и да ме наричаш разни неща. Сравнението ти беше тъпо и няма с какво да ме обориш, както винаги. Продължаваи да ме вписваш в някакви си твои сценки и роли, това няма нищо общо с мен и съвсем не ме интересува за какъв ме смяташ. Аз адресирам само това какво казваш за нещата. В предишното ми сравнение, съвсем нямах предвид че, няма полза от това да прочетеш учебника по средновековна философия, а просто че не е за предпочитане пред оригиналната литература, защото учебника е интерпретация. Така както и написаното от разни "авторитети" е просто интерпретация на Библията. За мен както написаното от православни и други мислители, така и написаното в самата Библия, са предимно простотии, така че изобщо не се наемам да я тълкувам по какъвто и да е начин, нито пък претендирам да съм авторитет в тая област. Ти си тоя които претендира за авторитети, не аз.

    А и малко е смешно да ме сравняваш с Ганьо, при положение че цялата ти персона в тоя форум е типично ганьовска.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-01-2019 на 15:50

  17. #2692
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Ти си тоя които претендира за авторитети, не аз.
    Претендирам за авторитет на православието, а не на себе си и съответно никого не задължавам. Но ти и от това изкарваш проблем, защото си изсмукваш доводите из пръсти, като 90% са някакви лични обиди на наранено его в отбранителна позиция. Тва ти е почти целия диалог.
    Последно редактирано от defender : 09-01-2019 на 16:29

  18. #2693
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Претендирам за авторитет на православието, а не на себе си и съответно никого не задължавам.
    Значи, не претендираш за себе си като авторитет, а за авторитет на православието... но самия ти си православен... Уау, какво съвпадение. Каква скромност. Направо съм възхитен. Ще го преместя в другия крачол специално по тоя случаи. Олигофрен.... Срал съм ти на авторитетите.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-01-2019 на 17:38

  19. #2694
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Значи, не претендираш за себе си като авторитет, а за авторитет на православието... но самия ти си православен... Уау, какво съвпадение. Каква скромност. Направо съм възхитен. Ще го преместя в другия крачол специално по тоя случаи. Олигофрен.... Срал съм ти на авторитетите.
    Мхм, докторчето не приема това, което говори за истинно и авторитетно, но в същото време го защитава със зъби и нокти, обижда и е готов да смаже заради него всичко, което му противоречи. С това, докторчето отново демонстрира някаква, неописуема, мегаинтелигентност, която за пореден път втрещява.

    Ами щом ти не приемаш това, което говориш и философстваш за истинно и авторитетно, защо аз да го приемам ве, интеУект.

    Какво да кажа повече за човек, дето за него важното е да се направи на умен, отколкото смисъла, който влага в думите си.

  20. #2695
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    А кои е по-ербап от ония там горе, строгия но милостив, абсолютен авторитет, нали така, тъпоумно същество плебеиско.....
    Оня горе, не само, че не е най-ербап, ами е невидим и за Него се иска вяра, т.е. в този свят Той е сетивно най-тихия, дори. В този свят, сетивно най-шумния и впечатлителния изобщо не е Той.


    ПП: Докторче, ти за някакъв елитен аристократ ли се имаш ве, Бай Ганя в Чикаго ли ве.
    Последно редактирано от defender : 09-01-2019 на 21:22

  21. #2696
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    в този свят Той е сетивно най-тихия, дори.
    Хмм, защо ли.... Дали не е, защото... не съществува?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Докторче, ти за някакъв елитен аристократ ли се имаш ве, Бай Ганя в Чикаго ли ве.
    Не се имам за никакъв, но в твоите очи задължително трябва да съм някакъв, иначе няма как да ме видиш. Така както и божеството, което християнството е откраднало от евреиската религия, в оригинален евреиски вариант е "Безкраино нищо", вие го привиждате и изобразявате в икони, визуализирате го в молитви и го персонализирате, понеже религията ви е от малки хора за малки хора, не за себе-осъзнатите.

  22. #2697
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Хмм, защо ли.... Дали не е, защото... не съществува?
    Защото в този свят Той съществува и се проявява по правилния начин, имайки предвид особеностите на повредената човешка психика и природа за да може да предизвика човешкото усилиe, воля и в същото време да не ни отнема свободата, да не се натрапва - абе интелигентна работа.

    ПП: Демек, безкрайно Нищо с интелект.


    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    в оригинален евреиски вариант е "Безкраино нищо", вие го привиждате и изобразявате в икони, визуализирате го в молитви и го персонализирате, понеже религията ви е от малки хора за малки хора, не за себе-осъзнатите.
    Това за иконите е дълга история. В молитвите нищо не визиолизираме, а Го персонализираме, защото Той така се е определил, но в също време, по принцип е непостижим.
    Последно редактирано от defender : 09-01-2019 на 22:52

  23. #2698
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, ти сигурно не вярваш в Бог, защото си много привързан към материалното, а към играчките се превързват само децата. Демек, още си недорасъл за вярата в Бог. Ко да праиш, някои хора не порастват дори и да са на смъртния си одър.

  24. #2699
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Недейте с такива екстремни призиви, ще вземе някой да ви послуша и после ще ви тежи на съвестта.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  25. #2700
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Намусеното докторче, тоя път бая се намуси, че чак да ти e кеф.

    Като сърдита ощипана булка.
    Последно редактирано от defender : 09-02-2019 на 00:24

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си