.
Отговор в тема
Страница 109 от 151 ПървиПърви ... 95999105106107108109110111112113119 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 701 до 2 725 от общо 3762
  1. #2701
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Недейте с такива екстремни призиви, ще вземе някой да ви послуша и после ще ви тежи на съвестта.
    Щеше да ми тежи на съвестта, ако не ме послуша. Ако имах съвест естествено.

  2. #2702
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    За 7-8 твои поста, които си разменил с мене, останали още някоя сфера от живота, в която да не си се опитал да ме обиждаш и унижаваш (и то да намесваш тези неща в разговора без никаква видима причина, и то като говорим на съвсем друга тема) – баси агресивния дебилизъм.
    Та чак се стига вече и до някакви предложения за самоубийство и как той щял да ми помага – филмар, ти уравновесен ли си, ве. Изобщо можеш ли да се погледнеш отстрани. Представям си какви мисловни процеси протичат в тая кратуна.

    Пък, като стана въпрос за жени (която тема пак ти засегна и аз не знам защо, явно защото ей така), то коя жена би си причинила връзка с такъв емоционален вампир и ако досега си имал жена в живота си щеше да го знаеш (не говорим за връзката ти в детската градина).


    ПП: хаха, някой е изтрил последните няколко поста на доктор куин-лечителката
    Последно редактирано от defender : 09-02-2019 на 07:45

  3. #2703
    Да трият. Вече знаеш какво ми е отношението. Оттук нататък пак ти казвам, не ме занимаваи с канцерогенните си глупости.

  4. #2704
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Оттук нататък пак ти казвам, не ме занимаваи с канцерогенните си глупости.
    Няма как да стане, ти си ми сатанистчето-любимец.

    Винаги си добре дошъл в тази тема, само малко трябва да си коригираш отношенията, което разбира се минава през промяна на поне 90% от характeра ти.

  5. #2705
    Добре, оставям те да си мреш от болестта.


  6. #2706
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Православието е благословение, което само на пръв поглед изглежда, като болест на невежите умници.

    И аз като почвах да чета Новия Завет три пъти го захвърлях още на втората глава с мисълта, че това са ебаси простотиите и скоропоговорките - на това ми приличаше.

  7. #2707
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Много малко хора, които пушат трева са вярващи в Бог (предимно са хора възприемащи се, като някакви бунтарчета, анархистчета, хипарчета, либерал-социалистчета). Явно има тентенция тревата да превръща мозъка и волята в ленива, инертна купчина тор. НалЕ.

  8. #2708
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Добре де, забелязал съм, че от младите хора, тия дето пушат редовно трева, малко от тях вярват в Бог. Повечето от тях демонстрират умишлено, някаква външна разкрепостеност, непукизъм или отвореност към всякакви учения и философии, йога, будизъм, атеизъм, кама-сутра и други, но чуят ли за Бог, бляяя, не ги кефи. Какво ти е обяснението - чрез тревата имат по-отворено съзнание или тревата им е изсушила мозък (дето се вика)?

    Въпреки че знам, че на тази тема най-вероятно ще изкажеш пристрастно твърдение и е малко вероятно да ме изненадаш.
    Последно редактирано от defender : 09-02-2019 на 13:23

  9. #2709
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Дефендър, в коя църква ходиш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  10. #2710
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Дефендър, в коя църква ходиш.
    Ами в много църкви ходя, но може би най-вече ме влече към Св. Седмочисленици (в София).

  11. #2711
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Също и Бачковският манастир, най-вече местността Клувията.

    А много любим ми е скалния манастир "Свети Никола" (Глигора).

    Също скалните манастири до село Осмар.

    Но там не ходя често, защото са далече.
    Последно редактирано от defender : 09-02-2019 на 13:56

  12. #2712
    Ми може би щях да дам някакво обяснение ако жалкото модериращо създание спре да трие коментари, които не са в разрез с правилата.

    Но ще се опитам. Тревата лови всеки различно, а и самата трева е различна като сортове и въздеиствие. Моята начална постановка е че хора, които деистват под илюзията на Аз-ът не осъзнават себе си като съвкупност от различни настроения, нагласи, стремежи и "сили" общо казано. Затова и същите те побират всичко това в събирателен образ и го наричат Аз, като че ли Аз-ът на един току-що обядвал човек е същия когато тоя човек не е ял една седмица примерно. Но те продължават да го наричат Аз. Та, това което повечето наркотици правят, е че променят усещанията. Но отделна група наркотици наречени психаделични, не задължително променят усещанията, но начините по които човек усеща. Тревата е граничен случаи, защото променя хем усещанията, хем начина на усещане. Но за един човек които не може да види себе си като съвкупност от несъизмерими и качествено различни състояния, които не могат да се обединят логически в идеята за Аз, там остават само усещанията, защото разликата в начина на възприемане, такъв човек не може да я усети и по принцип - за него и гладен, и сит, тои си е все АЗ. Затова и за такива хора, тревата си остава просто наркотик, не по различен от алкохол, цигари, хероин и т.н. Но може да се използва за психаделик. Не че имам нещо против в това да се използва и като наркотик,стига човек да го прави съзнателно, просто не смятам че това е основното и предимство. В обобщение - ако външния свят програмира човека в моралност и знание, то вътрешния свят го депрогамира в мъдрост и осъзнаване. Психаделиците са един вид пряк път за депрограмиране, нещо като ребуут на системата - там където изградени много отдавна неврални връзки се разчупват и позволяват неинхибирано прескачане на импулси от неврони към други неврони, които допреди това не са комуникирали изобщо.

    Тъкмо на това се дължат особенните ефекти от тези "наркотици", а именно - повишена креативност, синестезия, символно мислене и цялостна промяна на личността. Естествено риска е че това може да доведе до пълно депрограмиране и деперсонализация, в следствие на което човека добива психично заболяване, особено ако е с по-лабилна психика.
    Но, не бих казал че повечето които пушат трева имат отворено съзнание - там по-скоро е валидно това което ти казваш, че им е изсушила мозъка, особенно зависимите. Първо, защото психаделичния ефект на тревата не е толкова силен, че да те накара да халюцинираш и второ защото тези хора не са имали отворено съзнание преди да започнат да пушат.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-02-2019 на 14:26

  13. #2713
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Изчерпателен отговор!

    От 100 км си личи, че когато накараш докторчето да говори за трева е все едно да накараш Мечо Пух да говори за мед, придобил изражението на Ам-Гъл, когато съзерцава безценния си пръстен - демек, пълно отдаване с накапана слюнка по клавиатурата от зейналите му уста.
    Последно редактирано от defender : 09-03-2019 на 02:28

  14. #2714
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, в неделя сигурно ще ходя до село Рибен, близо е до Плевен. ако си ербап, на какъвто се правиш, чакам те на центъра. Визуално ще ме разпознаеш по това, че физически разполагам с всичко необходимо да си позволя да те ошамаря, а ти да се вцепениш и да не ми направиш нищо съществено. После може отидем до римската крепост "Ад Путеа", а на връщане да пием по нещо на селския мегдань.

    хем да ти видя "раздрънчаната" кола и дали не си напушен и опасен за движението.
    Последно редактирано от defender : 09-03-2019 на 10:02

  15. #2715
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Визуално ще ме разпознаеш по това, че физически разполагам с всичко необходимо да си позволя да те ошамаря,
    Тоест че стоиш с ръце в джобовете докато се криеш като мишкарче зад 5 човека? За твои оргомен късмет в неделя съм на работа. Ама виж каква си мърша, не ме каниш да пием по бира, а да ме ошамарваш, пък после аз съм се правил на ербап. Представям си що за женичка си. Жалко че няма да разбия илюзиите(и зъбите, ако ми се правиш на много оборотен)
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ем да ти видя "раздрънчаната" кола и дали не си напушен и опасен за движението.
    Какво ми обиждаш колата ве, още 10-15 години и ще стане класика . Вярно че гори маика си и баща си, но поне изглежда добре и е забавна за каране. А ти сигурно взимаш на маика си фиестата с 1.3 мотор и караш като пенсионер .
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    От 100 км си личи, че когато накараш докторчето да говори за трева е все едно да накараш Мечо Пух да говори за мед, придобил изражението на Ам-Гъл, когато съзерцава безценния си пръстен - демек, пълно отдаване с накапана слюнка по клавиатурата от зейналите му уста.
    Глупости, сега пуша само щото от тия нощни смени ми се прееба съня. Пих кви ли не мелатонини, валериани и тем подобни, но нищо не ми помогна. Затова сега припалвам от време на време вечер и спя като къпан. Иначе преди това сигурно 1 година не пуших изобщо.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-03-2019 на 15:10

  16. #2716
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението

    А ти сигурно караш на маика си фиестата с 1.3 мотор и се мислиш за голяма батка .
    Опелче - дизел, гори 5.5 на сто. Оня ден за 90 лв. гориво, минах 630 км. Доволно.

    Замърсявам си с дизеляка природата и много ми е готино.
    Последно редактирано от defender : 09-03-2019 на 15:18

  17. #2717
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Опелче - дизел, гори 5.5 на сто. Оня ден за 90 лв. гориво, минах 630 км. Доволно.

    Замърсявам си с дизеляка природата и много ми е готино.
    Астра? Хечбека е готин, комбито е дървено, както повечето комбита, с изключение на Аудитата може би. Иначе знам какво е, по едно време карах една Зафира, някъде толкова гореше. Сега 10 на сто бензин Ама няма да слагам газова, гледам да я поддържам в оригинален вид. Пък и обичам да я настъпвам, но тогава разхода скача на 15-18
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-03-2019 на 15:46

  18. #2718
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Виктор Франкл, австрийски психиатър, философ и психолог:
    "Съвестта е присъща и на религиозните, и на нерелигиозните. Разликата между двете категории е само в това, че нерелигиозният човек не си задава въпроса за „висшата инстанция”. За вярващия тази инстанция е Бог.
    Религиозността, означава търсене от човека на смисъл на живота, обръщане към гласа на съвестта. В този план всички хора са религиозни, но едни осъзнато, други – не.
    Човек по природата си несъзнавано вярва в Бог дори когато не подозира това. Той наследява конкретните форми на религиозен опит чрез традициите на обществото, в което живее. Ако по различни причини стремежът към Бога не се реализира, възниква невротична реакция и екзистенциалният анализ трябва да открие нарушената връзка с трансцендентното. Колкото повече религията е изтласквана от разума, толкова повече тя се превръща в суеверие.
    Уве Бьошемайер развива твърдението на Франкъл за „несъзнавания Бог”. Психотерапевтът пише в книгата си Божествена светлина (2007), че всеки човек, независимо дали е вярващ или не, носи в себе си несъзнавани духовни образи. Много от фантазиите, които възникват от несъзнаваното на човека и имат религиозен характер, не са нищо друго освен изрази на споменатите основни потребности, идващи издълбоко от недрата на човека."


    ПП: Докторчето може да не подозира, че всъщност и той е религиозен, жертва на "несъзнавания Бог".

    Тоя виден психолог, не знае ли, че съвестта само на докторчето не е присъща (поне така твърди).

    Тоя виден психолог не знае ли, че само докторчето живее без смисъл.

    Докторче, ти rли си някакъв психологически феномен или просто си смешна карикатура, придаваща си измислена тежест.
    Последно редактирано от defender : 09-03-2019 на 15:52

  19. #2719
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението


    ПП: Докторчето може да не подозира, че всъщност и той е религиозен, жертва на "несъзнавания Бог".

    Тоя виден психолог, не знае би, че съвестта само на докторчето не е присъща (поне така твърди).
    "Съвестта е евреиска измислица" - Баче ти Хитлер
    А тоя е виден психолог е евреин.

  20. #2720
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    "Съвестта е евреиска измислица" - Баче ти Хитлер
    А тоя е виден психолог е евреин.
    Абе то май и Хитлер имал еврейска жилка...?
    Последно редактирано от Rengur : 09-04-2019 на 12:28 Причина: Спазвайте добрия тон!

  21. #2721
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението



    Тоя виден психолог не знае ли, че само докторчето живее без смисъл.

    Докторче, ти rли си някакъв психологически феномен или просто си смешна карикатура, придаваща си измислена тежест.
    Не живея без смисъл, просто не мисля че смисъла е нещо повече от мен. Тоест, аз придавам смисъл на смисъла. Както всеки друг го прави, съзнателно или не. Разликата е в това че е по-лесно да живееш с чужди идеи за велик смисъл - Бог, пари, власт. В противен случаи трябва да решиш сам точно какъв да е смисъла ти и да поемеш отговорност за избора си, в свят където всичко е безсмислено. Наи-лесно е смисъла на живота да е по-голям от твоя собствен живот, защото тогава има какво да следваш и всичко ти е дадено на готово . Съвестта е просто когнитивния дисонанс,които настъпва когато фалшивата ти представа за морал, която разиграваш публично, защото си част от колектива, се сблъска с егоистичната ти природа, която също както света и вселенския принцип,просто не и пука дали ще откраднеш, убиеш и т.н. Истинския въпрос не е кое е позволено и кое не е, а кое си заслужава риска. И аз също както всички останали правя това което си заслужава риска и времето. Играта на самосъжаление е просто удобен инструмент за колективно опрощение, но в краина сметка си остава просто игра.
    Естествено, когато си я разигравал откакто си жив, лесно е да се заблудиш, че тя е истинска част от съществото ти. В това се състои смисъла на "възпитанието", на матричното смилане на независимата същност през месомелачката на колективното мнение. Допълнително обърква работата и това че в съвестта, както и във всеки друг колективен феномен, все пак е застъпен и осъзнавателен елемент, които не е непременно насочен от някаква културна, религиозна или политическа особенност, а просто е част от естественото, практическо взаимодеиствие между хората- все пак тъпо е да направиш гадно на някои друг без да искаш, но не защото си му направил гадно, а защото сам излизаш тъп.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-03-2019 на 16:41

  22. #2722
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^ Съвестта е например, когато вършиш нещо, което смяташ за твое добро, но допуснеш грешка и не успеше да придобиеш това към което се стремиш (т.е. когато не успееш да придобиеш, това което си определил, че придава смисъл на живота ти - един вид стремеж към нещо, което си превърнал за теб в божество, това е смисъла - може и да са парите, примерно) и тогава нещо вътрешно ти казва, че си сгрешил. Възможността да осъзнаеш, че си сгрешил е благодарение на съвестта. Един робот не може сам да осъзнае, че е сгрешил, а продължава да си цикли, и трябва да се намеси човек за да му оправи бъга.


    ПП: Тоест, хората, които не виждат греховете си, са си биороботи.
    Затова в християнството едно от условията за спасение е да можеш видиш греховете си.
    Последно редактирано от defender : 09-03-2019 на 16:48

  23. #2723
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ^ Съвестта е например, когато вършиш нещо, което смяташ за твое добро, но допуснеш грешка и не успеше да придобиеш това към което се стремиш (т.е. което не успеше да придобиеш, това което си определил, че придава смисъл на живота ти едни вид стремеж към нещо, което се превърне за теб на божество - може и да са парите, примерно) и тогава нещо вътрешно ти казва, че си сгрешил. Възможността да осъзнаеш, че си сгрешил е благодарение на съвестта. Един робот не може сам да осъзнае, че е сгрешил и трябва да се намеси човек за да му оправи бъга.
    Роботът не може да осъзнае че е сгрешил, защото не греши, но робота също така и не може да задава стоиностите на това кое е грешно и кое не е .Тъкмо това е роботизацията на човечеството , понеже човека е физическо и колективно създание и параметрите и стоиностите не ги задава тои. И тъи като човек не може да наруши природните закони, то остават само човешките. Сега, ако имаш хора които не знаят какви са природните закони, както всичките ни предци, можеш съвсем спокоино да ги контролираш, ако ги излъжеш че човешкия закон е всъщност природен, отвъд човека, от нещо свещенно. В деиствителност, човешкия закон е една социална договорка, която балансира колективния с индивидуалния интерес и това и е първата и единствена функция, поради което и съвестта далеч не е религиозна измислица, а чисто културен феномен, които неминуемо има отражение и в религиозните среди. Но религията го усъвършенства - понеже едно е да съжаляваш за нещо което не си искал да направиш, а друго е да съжаляваш за нещо което искаш. Ето в това е манипулативния елемент. Понеже както във възпитанието ако направиш нещо в ущърб на другите те грози наказание (или поощрение, ако си в полза), така и в религията се възползва от същите методи, с разликата че обещават по-големи поощрения и те заплашват с по-жестоки наказания. И ако в социалния модел все пак има някакъв смисъл от компромис между колективен и индивидуален интерес ( тъи като двете са взаимносвързани), то компромиса между теб и Бог обективно е напълно безсмислен. В несъзнателния индивид границата между колективен и индивидуален интерес често е размита, защото в милионите години животинска и човешка еволюция, във всеки един колективен индивид, нуждата от правене на колективно добро се трансформира в индивидуален интерес. По такъв начин истинския произход на тоя интерес се маскира като личен. Затова и за да си член на колектива, да бъдеш морален, също както в религията, се иска вяра. Тъкмо на тоя естествен механизъм, на тая потребност у хората, се опира религията. Естествено е било много по-лесно през миналото, понеже колективното добро може да зависи от това да дадеш дъщеря си за ритуално жертвоприношение на площада. Не е зависило, но ти не е имало как да знаеш, нито пък някои е знаел. Тоест ако сега можем да разграничим колективното добро от разни религиозни простотии, то тогава това не е било възможно, което обяснява защо всички са били религиозни. Та оттам идва и религиозната обвързаност на съвестта, и затова дори и нерелигиози хора ръководят съвестта си по религиозни параметри, без дори да го осъзнават. Вероятно религията е също толкова стара, колкото и съвестта. Едва сравнително скоро в човешката история, двете явления се отцепват логически и смислово.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-03-2019 на 17:45

  24. #2724
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре де, забелязал съм, че от младите хора, тия дето пушат редовно трева, малко от тях вярват в Бог.
    Кажи го на растафарите... Има много религиозни типове, които пушат. Даже с наркотиците (слагам всичко под този общ знаменател само за твое улеснение) можеш да си повярваш, че си стигнал по-близко божественето от колкото с богослужения. Те са краткия път да се почувстваш свърхестествен. Разбира се, вероятно на имащите шизофрения те могат съвсем да им изтъркват плочата, скапят процесора, стопят дъното и т.н. объркат, така че ти най-добре си стой само "православен" и не се меси в чуждия избор. Като не знаеш как да употребваш нещо, това не значи, че трябва да го забраниш за всички други и да подгласяш с нищожното си мнение в интернет пространството демагогията предназначена за затъпелите като теб тълпи, които в последствие да налагат борбата с наркотиците с терор гласувайки и угоявайки политици, които си играят тъкмо с тази тънка обществена струна. Разбира се, че на тъпите оскотели и скучни хора със сиво ежедневие им се харесва пастирите им в парламента да им се отчитат с демагостване по теми "спасете децата", които активират сред скотовете тъпи първосигнални емоции. "Че ти нормален ли си да си против нещо, което е (уж) в полза на децата?". По-строги закони, повече здрави деца! (...които да порастнат като "продуктивни граждани" и да се влеят в бизнеса на родните мутри или пък и те самите да имат "здрав морал", с който да порастнат като борци за справедливост отивайки да я раздават срещу наркоразпространителите и да се върнат при семействата си като трупове на герои...).... Колко добре се грижат вашите пастири за това да прокарат закони, които ви харесват и с които уж да изчистят улиците от "малки гамени и отрепки" натиквайки ги в затворите за 2 гр. бурен.... "- Е как да не са отрепки и гамени? НалЕ пушат нАркОтици?"
    Толкова сте елементарни!...

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Повечето от тях демонстрират умишлено, някаква външна разкрепостеност, непукизъм или отвореност към всякакви учения и философии, йога, будизъм, атеизъм, кама-сутра и други, но чуят ли за Бог, бляяя, не ги кефи.
    Много от тях може и да са успели високоплатени мениджъри в международни компании... Ти от къде смееш да твърдиш, че знаеш за всеки кой кой е и кой какъв е?
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-04-2019 на 08:09

  25. #2725
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Много от тях може и да са успели високоплатени мениджъри в международни компании...
    Много от тях, така ли. Посочи ми поне 50 примера за такива. Или поне 10, за да не те затрудня твърде много.



    Да не говорим, че зависи и в каква компания работят, ама чак в такива подробности не искам да влизам, нека започнем с по-дребни неща.


    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си