.
Отговор в тема
Страница 112 от 151 ПървиПърви ... 1262102108109110111112113114115116122 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 776 до 2 800 от общо 3762
  1. #2776
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Много пъти в нашия живот не издържаме болката от някаква загуба, от нечия кончина и болезнено „Довиждане!” и бързаме да заменим с лъжливо присъствие отсъствието от загубата на любимото ни лице...
    Всяка любов, която сме преживели, е път, който ни е отвел някъде. Тя е къс от живота ни и от личната ни история. Това да искаме да я заменим е рушително. На мястото на реалното отсъствие на другия не поставяй лъжливи присъствия, защото сънищата ти ще се изпълнят с кошмари."

  2. #2777
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Вселената може да е с два милиарда години по-млада
    https://www.mediapool.bg/vselenata-m...xMaa9VH1c8P4eA


    ПП: Както е тръгнало ще я докарат до 6000-7000 години.

  3. #2778
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Много пъти в нашия живот не издържаме болката от някаква загуба, от нечия кончина и болезнено „Довиждане!” и бързаме да заменим с лъжливо присъствие отсъствието от загубата на любимото ни лице...
    Всяка любов, която сме преживели, е път, който ни е отвел някъде. Тя е къс от живота ни и от личната ни история. Това да искаме да я заменим е рушително. На мястото на реалното отсъствие на другия не поставяй лъжливи присъствия, защото сънищата ти ще се изпълнят с кошмари."
    Това от Паулу Коелю ли е или от Хорхе Букай? Нали темата се казва православие.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  4. #2779
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Това от Паулу Коелю ли е или от Хорхе Букай? Нали темата се казва православие.
    Какво на цитата не му е православното?

    Ако вникнеш в смисъл, ясно се вижда че цитата призовава човек да не заменя реалността с лъжливи изтукани, дори и тази реалност да е горчива, а да се опита да я преживее каквато е и каквато му се поднася и да извлече реалната полза.


    И какво му е на Паулу Коелю или Хорхе Букай? Намекваш, че те не са добри и свестни хора и не могат да кажат нищо смислено ли, че Бог се е отрекъл от тях и всяка тяхна дума води към ада ли?
    Последно редактирано от defender : 09-18-2019 на 09:44

  5. #2780
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Какво на цитата не му е православното?

    Ако вникнеш в смисъл, ясно се вижда че цитата призовава човек да не заменя реалността с лъжливи изтукани, дори и тази реалност да е горчива, а да се опита да я преживее каквато е и каквато му се поднася и да извлече реалната полза.


    И какво му е на Паулу Коелю или Хорхе Букай? Намекваш, че те не са добри и свестни хора и не могат да кажат нищо смислено ли, че Бог се е отрекъл от тях и всяка тяхна дума води към ада ли?
    По същата логика можем да смятаме за православни и цитати от Ратцингер или някой протестантин.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  6. #2781
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    По същата логика можем да смятаме за православни и цитати от Ратцингер или някой протестантин.
    Просто кажи, защо смисъла на текста не е православен - точно и ясно.

    Разбойника на кръста да не е бил православен, но думите, които изрича имат православен смисъл и Христос е приел думите му, а не му е казал ти не си православен, стига си ми говорил, щото отгоре на всички си и разбойник. НалЕ.

  7. #2782
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Вяра... Това не беше ли друга дума за невежество?" - др. Хаус

    д-р Хаус по някога кефи, въпреки, че е атеистки персонаж, не заради смисъла на казаното, а заради начина, по който го казва.

  8. #2783
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Просто кажи, защо смисъла на текста не е православен - точно и ясно.

    Разбойника на кръста да не е бил православен, но думите, които изрича имат православен смисъл и Христос е приел думите му, а не му е казал ти не си православен, стига си ми говорил, щото отгоре на всички си и разбойник. НалЕ.
    Щом темата е православие трябва да се публикуват цитати от православни отци и автори.

    Не съм казал, че цитата не е православен. Те и мюсюлмани могат да ти кажат неща, в които вярват, които важат и за православието.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  9. #2784
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Щом темата е православие трябва да се публикуват цитати от православни отци и автори.

    Не съм казал, че цитата не е православен. Те и мюсюлмани могат да ти кажат неща, в които вярват, които важат и за православието.
    А тогава аз откъде да знам, че ти си наистина православен и оттам, че трябва да вземам нападките ти към мене относно православието под внимание. Ето че, ако следваме твоята логика, взаимоотношенията се превръщат в пародия.
    Последно редактирано от defender : 09-19-2019 на 20:31

  10. #2785
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    inewton явно, като влезне в тема Православие, и превключва на вълна да е супер православен, с някакви негови супер "православни" изисквания. После излиза от тема Православие и влиза в други теми и там превключва вече да не е в ролята на супер православен със супер православните изисквания, и почва да цитира какви ли не хора и автори, учени, Големи взривове и други разни теории, изказани от учени, които не са православни.
    Ся, ти само в тема Православие ли ще си супер православен или по принцип в живота? От днеска нататък, очаквам да цитираш само православни учени.


    Не исках да се заяждам, ама някои хора, като почнат да се престарават и направо се излагат.
    Последно редактирано от defender : 09-19-2019 на 20:47

  11. #2786
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Това не са нападки. Явно приемаш всяко мнение различно от твоето като нападка.

    Не смесвай двете неща. Православието е начин на живот. Науката е познание за Вселената.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  12. #2787
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Всяка втора дума в общественото пространство е "любов". Чудна работа, защо толкова много на хората им се говори за "любов"?

  13. #2788
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Дори докторчето скоро говореше за любов и изнудваше дримока, че го обичала. Отвратително, но и смешно, бая се посмях.

    Явно това е някаква пандемия, но при някои хора, проблема стига дотам, че да почнат да си го изнудват.

  14. #2789
    Отвратителното е че си на сухо, както в реалния живот, така и във форума (като за последното трябва да си някакъв мега аутист), и от завист почваш да злословиш, като някоя дърта леличка, дето не я е мандръсал никои от 15 години.

  15. #2790
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Отвратителното е че си на сухо, както в реалния живот, така и във форума (като за последното трябва да си някакъв мега аутист), и от завист почваш да злословиш, като някоя дърта леличка, дето не я е мандръсал никои от 15 години.
    Относно жените, точно на тебе завиждам. Разобличен съм.

    Погледни си твоя коментар и виж кой се е засегнал, и злобее посинял от яд.
    Последно редактирано от defender : 09-20-2019 на 14:54

  16. #2791
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Седи си докторчето, външно изглежда супер уравновесен и над нещата, но само да го докоснат леко с пръст и изведнъж очите му присветват, както превключва от къси на дълги за да заслепи насрещния, и някаква мегатонна злоба се излива опитвайки се да ме удави в болки, като в сярна киселина.

    Тва е, все едно, като стане някой инцидент и вземат интервю от комшиите и те казват: "Абе много добро, умно и скромно, момче беше, ама какво му стана".
    Последно редактирано от defender : 09-20-2019 на 15:08

  17. #2792
    Еми завиждаш. То не беше скарлет еди-какво си, то не беше дримочката еди-що си, с оная съм се бил видял, другата ми пращала снимки, едната не съм я последвал в София, другата съм я бил изнудвал. При всеки коментар тук от моя страна към създание от женски пол , ти си винаги там да ми дишаш във врата с краино неловките си опити за ирония. Кво съм виновен, че дори и през интернет си личи колко си жалък и противен?
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-20-2019 на 15:08

  18. #2793
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Завиждам ти, както атеистите завиждат на вярващите и затова ги иронизират. Давам ти тоя пример, защото много добре ще го разбереш, особено ти.

  19. #2794
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Еми завиждаш. То не беше скарлет еди-какво си, то не беше дримочката еди-що си, с оная съм се бил видял, другата ми пращала снимки, едната не съм я последвал в София, другата съм я бил изнудвал. При всеки коментар тук от моя страна към създание от женски пол , ти си винаги там да ми дишаш във врата с краино неловките си опити за ирония. Кво съм виновен, че дори и през интернет си личи колко си жалък и противен?
    Докторче, ако не можеш да се шегуваш с проблемите си и изливаш отрова, като настъпана жаба, не си никакъв индивидиум, а може би най-обикновен комплексар.

    ПП: И не си мисли, че ти се подигравам нарочно, защото много от твоите проблеми са може би и мои проблеми в моя си живот. Така че не гледам над тебе, като да съм с нещо по-успял за да ти се подигравам. Защото когато се подигравам на тебе за някои неща, аз се подигравам и на себе си.
    Последно редактирано от defender : 09-20-2019 на 15:35

  20. #2795
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторче, ако не можеш да се шегуваш с проблемите си и изливаш отрова, като настъпана жаба, не си никакъв индивидиум, а може би най-обикновен комплексар.

    ПП: И не си мисли, че ти се подигравам нарочно, защото много от твоите проблеми са може би и мои проблеми в моя си живот. Така че не гледам над тебе, като да съм с нещо по-успял за да ти се подигравам. Защото когато се подигравам на тебе за някои неща, аз се подигравам и на себе си.
    Много от моите проблеми не са изобщо мои, а само твои. Като искаш да се подиграваш със себе си и да се самоиронизираш, прави го. Просто не виждам защо трябва да е на мои гръб. Аз не съм дошъл тук да се самоиронизирам, а пък да те иронизирам теб, е просто естествено следствие от разбора и анализа на глупостите които дрискаш тук постоянно. Но ти естествено трябва винаги да принизяваш нещата до между-личностни отношения и позиции, вместо да коментираш същината на идеите ми, защото това е единственото което ти остава, след като идеино и интелектуално си слаб и недоразвит, също колкото и личностно. Поради това обстоятелство, мястото и ролята ти в тоя форум е напълно излишна и съвсем нямам причина да не ти кажа истината в очите - а именно, че си мишок комплексар.

  21. #2796
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Много от моите проблеми не са изобщо мои, а само твои.
    Добре, добре, нямаш проблеми, продължавай да бълваш колко нямаш проблеми, киселичков.


    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Аз не съм дошъл тук да се самоиронизирам, а пък да те иронизирам теб
    Мда, невероятен си в това, че как! Сигурно, защото ми завиждаш? О, как не се сетих, само аз съм тоя, дето завиждам, вее

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    идеино и интелектуално си слаб и недоразвит, също колкото и личностно.
    И какво да направя, майка ми е виновна.


    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    мястото и ролята ти в тоя форум
    Какво място, каква роля, какви 5 лв. Много на сериозно си го взел тоя форум. Ако се замисля по-откровено в тоя форум съм май единствено за да си поразсея времето.

    Не знам, не знам, по някога много трудно и проблематично се говори с тебе. По някого е готино. Явно характера ти е като времето навън и като климатичните промени. Днес пълен климатиен апокалипсис' - и всичко тръгна, заради едни жени.
    Последно редактирано от defender : 09-20-2019 на 16:17

  22. #2797
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Просто не виждам защо трябва да е на мои гръб.
    И какъв е проблема, че го правя на твой гръб, за човек, като тебе, който се представя във форума за хладнокръвен, свръх човек, без проблеми, над нещата, елита на форума идващ да тъпче тъпите форумни плебеи за да си знаят мястото. Мрънкаш ли ми, кво?
    Последно редактирано от defender : 09-20-2019 на 16:42

  23. #2798
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре, добре, нямаш проблеми, продължавай да бълваш колко нямаш проблеми, киселичков.
    Ми да, нямам проблеми. Проблем има света, моя единствен проблем е че трябва да живея в него и да се занимавам с малоумни и неосъзнати хора като теб. Не че се оплаквам, просто е жалко да гледаш група примати как захвърлят всичкия потенциал на човешкия дух на вятъра и вместо това се забавляват с материални и псевдо-духовни дрънкулки.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    И какво да направя, майка ми е виновна.
    Маика ти ли е виновна че прочете "Аз не съм дошъл тук да се самоиронизирам, а пък да те иронизирам теб", и разбра че съм дошъл тук не да се самоиронизирам, а да иронизирам теб? Не, виновен си ти, щото си несериозен във всяко едно отношение, дотолкова че дори не искаш да използваш повече от една мозъчна клетка да вникнеш малко в написаното. Иначе големите претенции, Бог това, Бог онова. Не, това не е въпрос на какъв маика ти те е родила, поне повечето не е. Тва не е въпрос на това че си тъп, а че предпочиташ да останеш невеж и да изреагираш първосигнално, понеже е по-лесно, също както е по-лесно да се криеш зад Бог, вместо да се изправиш срещу екзистенциалния ужас от безсмислието на съществуването си.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Какво място, каква роля, какви 5 лв. Много на сериозно си го взел тоя форум. Ако се замисля по-откровено в тоя форум съм май единствено за да си поразсея времето.
    За това ли е било всичкото напъване, апострофиране и контриране? Просто за форумната седянка? Жалко ако е така, но обяснява доста.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    И какъв е проблема, че го правя на твой гръб, за човек, като тебе, който се представя във форума за хладнокръвен, свръх човек, без проблеми, над нещата, елита на форума идващ да тъпче тъпите форумни плебеи за да си знаят мястото. Мрънкаш ли ми, кво?
    Не ти мрънкам, просто ти казвам че освен форумен плебеи, си и противно дребнаво комплексарче и като ти казвам това се надявам да осъзнаеш точно колко безсмислен и дебилен е живота ти и евентуално да го прекратиш.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 09-20-2019 на 18:39

  24. #2799
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Не че се оплаквам, просто е жалко да гледаш група примати как захвърлят всичкия потенциал на човешкия дух на вятъра и вместо това се забавляват с материални и псевдо-духовни дрънкулки.
    Мисля, че имаш малка представа какво точно е Бог, така че не мисля, че трябва да правиш такива генерални изводи.

    И какво ли означава това, което наричаш личностно развитие, потенциал, човешки дух хвърлени на вятъра? И защо ги разглеждаш, като нещо отделно и нямащо връзка, и корен в Бог? Всъщност трагичното е, че ти гледаш на Бог все едно чрез Него човек се отчуждава от себе си и оттам, че целия живот на един вярващ за тебе, е като някакво материално, сетивно блуждаене, като дърво без корен. Май проблема ти е, че ти по-скоро имаш светско възприемане за Бог и религията и оттам цялата ти изградена абревиатура за религията виси импотентно, като някои други, вече застаряващи части от тялото ти, останали трагично без работа и смисъл.

    С какво твоето личностно развитие превъзхожда всички останали. Аз потенциал на човешкия дух и личностно развитие без духовната свобода в Бог не виждам, всичко друго е сетивна предопределеност и суета, дори и това което наричаш духовен живот без Бога, е производно на това, което споменах.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    също както е по-лесно да се криеш зад Бог, вместо да се изправиш срещу екзистенциалния ужас от безсмислието на съществуването си.
    Аз мисля, че на тебе е много по-трудно да понесеш Бог, въздеяние за делата и други, отколкото на мен да понеса безсмислието на съществуването си и някаква готина смърт в изпадане на състояние на нищо, без да нося отговорност за постъпките си, като недорасло дете в скута на гробът-майка.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    За това ли е било всичкото напъване, апострофиране и контриране? Просто за форумната седянка? Жалко ако е така, но обяснява доста.
    Ми да в основата е това, сега вярно, че в течение на нещата възникнаха и някои други предпоставки (апострофиране, контриране, напъване), но те са второстепенни, несъществени за моето съществуване, които се появиха в последствие и то непреднамерено, без да съм си го поставял за цел, сякаш от нищото, но спокойно винаги мога да мина и без тях.
    Последно редактирано от defender : 09-20-2019 на 19:27

  25. #2800
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Мисля, че имаш малка представа какво точно е Бог, така че не мисля, че трябва да правиш такива генерални изводи.

    И какво ли означава това, което наричаш личностно развитие, потенциал, човешки дух хвърлени на вятъра? И защо ги разглеждаш, като нещо отделно и нямащо връзка, и корен в Бог? Всъщност трагичното е, че ти гледаш на Бог все едно чрез Него човек се отчуждава от себе си и оттам, че целия живот на един вярващ за тебе, е като някакво материално, сетивно блуждаене, като дърво без корен. Май проблема ти е, че ти по-скоро имаш светско възприемане за Бог и религията
    Добре, какво тогава е Бог, кажи ми, не-светски вярвящи човече. Не четеш ли от Библията? Не спазваш ли обичаите? Не ходиш ли на църква? Не се ли причисляваш към дадена деноминация? Кое от това не е светско? Кое от това има нещо общо с нещо истинско в теб, нещо лично разбрано и изстрадано? Нищо! Къде си ТИ в твоя Бог? Никъде! Защото там теб те няма, а има само дрънканиците на тълпата и седянката.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Аз мисля, че на тебе е много по-трудно да понесеш Бог, въздеяние за делата и други, отколкото на мен да понеса безсмислието на съществуването си и някаква готина смърт в изпадане на състояние на нищо, без да нося отговорност за постъпките си, като недорасло дете в скута на гробът-майка.
    Бог носи опрощение, за всеки които го желае. Тои е авторитарен съд, в които побираш всичките си страхове, и затова е само толкова ефективен, колкото сигурност и защита може да проектираш чрез него. Безсмислието е далеч по-сурово. Даването на смисъл, сам, като Бог, е далеч по-тежко. Нали затова сте послушни овчици, а не лъвове и Богове....
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ми да в основата е това, сега вярно, че в течение на нещата възникнаха и някои други предпоставки (апострофиране, контриране, напъване), но те са второстепенни, несъществени за моето съществуване, които се появиха в последствие и то непреднамерено, без да съм си го поставял за цел, сякаш от нищото, но спокойно винаги мога да мина и без тях.
    Естествено че може да минеш и без тях, все пак нито ти се отдават, нито някога си получавал нещо друго от такива разговори, освен това да бъдеш опроверган и изтъкнат като идиот.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си