.
Отговор в тема
Страница 134 от 151 ПървиПърви ... 3484124130131132133134135136137138144 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 326 до 3 350 от общо 3762
  1. #3326
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Дефенди, ясно е че нито ти, нито аз, знаем как ще прекараме последните си моменти. Но да речем че хипотетично ти остават 10 минути живот. Как ще ги прекараш? Ще се молиш като пу*ка в страх от това че Егото ти ще умре, или ще навлезеш смело в бездната без никакви угризения и страх? Ще се заблуждаваш ли с историики за задгробен живот и някакъв грандиозен смисъл от иначе незначителния ти живот, или просто ще си кажеш "Еха, това беше забавно" и ще умреш като пич. И аз не знам, но като за последно определено бих изслушал това
    https://www.youtube.com/watch?v=y-E7_VHLvkE
    Ами най-вероятно тези 10 минути ще искам да ги прекарам в пълна тишина от светското и утихване. Тогава едва ли ще ми е до това да слушам песни, защото в този момент сигурно ще чувствам толкова ясно суетата на света, в който съм си губил цял живот времето в простотии, че ще ми се повръща от него. Пълно потапяне в себе си, защото няма да искам нищо да седи между мене и Бога и да ми разконцентрира съзерцанието.

  2. #3327
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    ....
    Да се смееш пред негативното за да не те смачка ми прилича все едно нацист да е опрял дулото на пистолета си в главата ти, а ти да се правиш на шут пред него за да го омилостивиш. Много жалкарска история ве - баси позитивния нихилизма. Негативния нихилист поне може да го напсува преди да умре.

  3. #3328
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да се смееш пред негативното за да не те смачка ми прилича все едно нацист да е опрял дулото на пистолета си в главата ти, а ти да се правиш на шут пред него за да го омилостивиш. Много жалкарска история ве - баси позитивния нихилизма. Негативния нихилист поне може да го напсува преди да умре.
    Не знаех че да смееш в лицето на някой, дето ти е опрял пистолет в челото, е начин да го умилостивиш, но пък то от теб може ли човек да очаква да кажеш нещо смислено.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-29-2020 на 18:55

  4. #3329
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Не знаех че да смееш в лицето на някой, дето ти е опрял пистолет в челото, е начин да го умилостивиш, но пък то от теб може ли човек да очаква да кажеш нещо смислено.
    Ами нали каза, че се смееш, защото ако не се смееш и не отвориш широки обятията си, то негативизма ще те пречупи т.е. един вид надяваш се, че смеха ти ще умилостиви негативизма. Същото е и с примера с нациста, смееш се, защото се надяваш, че това ще те избави.

    ПП: Смееш се назорлем, за да не се насереш. Но смеха ти е фиксиран всъщност в насирането, като център на ситуацията, той се явява първопричината за твоята реакция.
    Последно редактирано от defender : 04-29-2020 на 19:25

  5. #3330
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Абе това "позитивен нихилист" ми звучи млко, като "розов динозавър" ве, или по-точно, като "сладникав хеви метъл".
    Или пък Бритни Спиарс да пее Rammstein.

    От де я извади таз екстравагантна, розова душевност ве братче.

    Нежна душа с бодили.

  6. #3331
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами нали каза, че се смееш, защото ако не се смееш и не отвориш широки обятията си, то негативизма ще те пречупи т.е. един вид надяваш се, че смеха ти ще умилостиви негативизма. Същото е и с примера с нациста, смееш се, защото се надяваш, че това ще те избави.

    ПП: Смееш се назорлем, за да не се насереш. Но смеха ти е фиксиран всъщност в насирането, като център на ситуацията, той се явява първопричината за твоята реакция.
    Много глупости почна да си измисляш нещо. Не ми се занимава със зле скалъпените ти тролски опити.

  7. #3332
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Много глупости почна да си измисляш нещо. Не ми се занимава със зле скалъпените ти тролски опити.
    Колко по-лесно щеше да е да си признаеш пред себе си, че си страхливец, вместо да се опитваш да го прикриеш със смях. Ето това иска Господ, човек да има реална преценка за себе си. Но без Господ, това няма как да стане, човек винаги ще си играе на криеница със себе си, изживявайки се изкуствено за смел, но така само още повече ще задълбочава проблемите си в бъдеще.
    Последно редактирано от defender : 04-29-2020 на 20:03

  8. #3333
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Чел-недочел малко се влючвам, но видях някъде по-горе въпрос какво би направил, ако имаш 10 мин живот. Зависи какво предстои да се случи. Апокслипсис ли ще има или ще застигне само мен? Ако е апокалипсис, едва ли ще съм разбрал в последните 10 мин. Все пак би имало индикации за приближаващ астероид... освен ако не е нещо спонтанно. Вулкан изригнал на другата част на света и има 10 минути докато вълната не ни изпепели всички. Определено това не е много време. Вероятно докато разбетат всички няма да има дори достатъчно време за оргия. Ако човечеството има 24 часа, тогава сигурно би имало масови убийства и оргии. Но за 10 минути е невъзможно да има такава организация. Чисто технически няма време хората да се организират по групи за това (например по възрастови и расови предпочитания). Затова за 10 мин няма как да има време за каквото и да е освен за някакъв бърз кик. Нещо, което може да те “надъха” да посрещнеш края. За жалост, ако нямаш от него никой няма да хвърчи към теб, за да ти го донесе иначе би било класически край! “Майната му на света, аз съм екстра!”. Няма как да си предвидил, че идва края, за да е с теб.... Но независимо дали на черешата или не, хубаво е това време поне да си го разпределил смислено до колкото ти е възможно да помислиш за това без първоначалния пристъп на паника. Затова, за да не губиш време в такъв момент, когато и всяка секунда ти е скъпа да не гуниш ценно време и действителност някога да си мислил какво би правил в такава хипотетична ситуация, за да си готов, ако такава евентуално настъпи. Нещо не като спасителен, а съвсем краен “финален” план. Първите 2-3 минути може да пропилееш в глуави мисли, следващите 4-5 стават по-важни. След тях 6-та и 7-та минути стават ключови. 8, 9 и 10 мисля, че човек или трябва да е в чист екстаз от еуфория идваща от адреналина (и много други важни химикали, които са започнали да се отделят напримвер от хипоталамуса или други жлези в мозъка), независимо дали е в обятията на близък или сам и да не му пука вече изобщо за какво си мисли докато отброява до 10... Без съжаления, без тревоги... Много по-добре от това да се молиш за милост!

  9. #3334
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Благодарение на Бог, човек е в състояние на осъзнае адът в себе си. Да е потресен от това, което вижда в себе си, без да се превръща в комплексар.

  10. #3335
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Без съжаления, без тревоги... Много по-добре от това да се молиш за милост!
    Гордостта ти не е решение, гордостта е прикритие, само докато си буден, а когато заспиш гордостта ти може ли да спре кошмарите?! А защо си мислиш, че когато човек умре гордостта ще може да спре адът в него да възкръсне?

  11. #3336
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Бил Гейтс напуснал Microsoft.
    Сега възнамерява да отдели повече време за развитието на глобалното здравеопазване и за справяне с промените в климата. Ще инвестира в мащабна научна дейност в търсене на лекарства и ваксина за COVID-19.

    Не искам да звуча, като конспиратор, ама човек, дето от много време твърди, че е привърженик на идеята, че света е пренаселен, сега от какъв зор му е да създава ваксини, че да ни спасявал?

  12. #3337
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Създаденият по Божи образ човек притежава дара на свободната воля. Уподобявайки се на Бог, човек е призован да твори добро и да израства в непрестанното си съединение с Бога като Първообраз. Чрез такова съединение свободата му трябва непрестанно да расте, защото Самият Бог е съвършено свободен."


    ПП: Тая религия елита я бил измислил за да ни потиска ве.

  13. #3338
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Всякакви самоволни опити да проникнем в невидимия свят и да установим с него контакт са опасни и могат да имат катастрофални и непоправими последици.
    Само когато човек се научи да различава доброто от злото му се дава духовно виждане на духовете и (ако това съответства на замисъла Божий).
    Правилната последователност в познанието на невидимото са етап на изучаване на Закона Божи (с цел да придобием способности ясно да различаваме добро и зло и да развиваме навика да творим добро); Етап на духовно виждане на невидимия свят;...
    Трите вида възможно въздействие върху нас от страна на падналите духове, това са: въздействие чрез помисли; въздействие чрез мечтания; въздействие чрез допир."

  14. #3339
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Бил Гейтс напуснал Microsoft.
    Сега възнамерява да отдели повече време за развитието на глобалното здравеопазване и за справяне с промените в климата. Ще инвестира в мащабна научна дейност в търсене на лекарства и ваксина за COVID-19.

    Не искам да звуча, като конспиратор, ама човек, дето от много време твърди, че е привърженик на идеята, че света е пренаселен, сега от какъв зор му е да създава ваксини, че да ни спасявал?
    http://www.vicove.biz/347bbe75bbcf105bc8dd7be445dfa08b
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #3340
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Бил Гейтс напуснал Microsoft.
    Сега възнамерява да отдели повече време за развитието на глобалното здравеопазване и за справяне с промените в климата. Ще инвестира в мащабна научна дейност в търсене на лекарства и ваксина за COVID-19.

    Не искам да звуча, като конспиратор, ама човек, дето от много време твърди, че е привърженик на идеята, че света е пренаселен, сега от какъв зор му е да създава ваксини, че да ни спасявал?
    В същото време в главата на дифендър:
    Цитирай Първоначално написано от defender

    Бил Гейтс и Тръмп чипират православен християнин.



    Якоб Ротшилд и Дейвид Рокфелер през 2012 докато обсъждат поскъпването на парното в Плевен.


  16. #3341
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    В същото време в главата на дифендър:
    Брех, не мога да повярвам, че такъв еволюционист и прогресист, като тебе не вярва в трансхуманизма и превръщането на човек в машина?

    Дето се вика, аз дори на майка си не вярвам, защо трябва да вярвам в добротата на някакъв чичко милиардер.

    Според мен ей такива, като тебе, само чакат някой да си зададе подобни въпроси, че да почнат да си избиват комплексите колко са готини и колко са над нещата.
    Последно редактирано от defender : 05-12-2020 на 21:10

  17. #3342
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    TrollFactory, иначе като ходи на пазара да си купува доматЕ, треперя да не го излъжат в кантара, ама стане ли въпрос за чичко милиардер, който иска да ваксинира целия свят и то без да пита, дали искаме да се ваксинираме и се разтапя от умиление и зейнал в екстаз

    Ама иначе, същото това човече сее конспирации, че как елита бил създал религията да ни манипулира ве.

    ПП: А да, и същото човече иначе твърдеше как елита мразел плебеите и гледал на тях с презрение, като на миризливи "мангали".

    А сега, относно ваксините на Бил Гейтс тръгнал да ми се пъчи, колко е над нещата ве.
    Последно редактирано от defender : 05-12-2020 на 21:39

  18. #3343
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Брех, не мога да повярвам, че такъв еволюционист и прогресист, като тебе не вярва в трансхуманизма и превръщането на човек в машина?
    Никога не съм защитавал тезата, че човек трябва да се слее в едно с машините и да продължи еволюционния си път като робот придобивайки безсмъртие (което е и идеята на "трансхуманизма"). Обаче съм за това някои човешки органи при нужда да бъдат подменяни с електронни вместо да идват от човешки донори, защото по този начин степента на отхвърлянето на "чужденеца" в тялото ще намалее. Електрониката няма да има нужда от шепа химия и антибиотици почасово, които да скапват цялото тяло само, за да не бъде отхвърлена присадената в него чужда тъкан. Освен това човек ще преодолее и психологическата травма от това да живее знаейки, че в него "има някой друг" или гледа чужди крайници (тези на мъртвец). На практика и сега различни видове протези, а дори и пломбите в зъбите ти са вид "ъпгрейд". Така че сме донякъде "на половина там", където трябва да бъдем някой ден като степен технологично развитие на цивилизация на няколко хилядолетия и милиони години еволюция преди това. Единствено религиозните фанатици (като теб) изглежда са против това отиват и толкова надалч, че да са против дори елементарни процедури като преливането на кръв и ваксинациите. Антиваксърството също до голяма степен е движение използващо подобни постулати в реториката си за привличане на симпатизанти като тези, които смятат, че "в никакъв случай не са произлезли от маймуни" и всеки позволяващ модификации по тялото си е поклонник на зли сили или заблудена жертва, която си продава душата на дявола.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Дето се вика, аз дори на майка си не вярвам, защо трябва да вярвам в добротата на някакъв чичко милиардер.
    Същият чичко милиардер е основател и на операционна система, с която боравиш ти и целият останал свят, включително и за да имате
    достъпа до всякакъв вид простотия, в т.ч. и антиваксърството и да поддържате илюзиите за себе си, че сте просветени над останалите и сте "на прав път" в закостенялостта си. Няма нужда да ти вадя ти статистики как много пандемии и болести за вече част от миналото благодарение на ваксините и сега тези болести са проблем само на "развиващия се свят", където хората в голяма степен са все още са получовеци-полудиваци. Едва ли чичкото милиардер, който им е "скрил шапката" на всички от достатъчно отдавана и няма на къде повече да успява и богатее, а парите си може да може да напълни и море, се чуди сега как да бъде запомнен в историята с друго като например с това, че е вампир, който иска да убие половината свят, за да угоди на сатаната и световния елит ръководещ задкулисно НСР.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Според мен ей такива, като тебе, само чакат някой да си зададе подобни въпроси, че да почнат да си избиват комплексите колко са готини и колко са над нещата.
    Мисля, че не правиш разлика между "мнение различно от моето" и "някой си изкарва комплексите по мен". Не знам от къде си получил такава травма, че да мислиш, че винаги щом някой те репликира е, защото "има комплекси и затова започва да се доказва колко е над мен или нещата". В случая съвсем човешки те провокирах към размисъл или поне някой ще помисли в место теб по темата (ако ти толкова не искаш) след като прочете какво си пишем. Не е задължително да приемаш всеки текст цитиращ теб като специална апелация или провокация към личността ти.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    TrollFactory, иначе като ходи на пазара да си купува доматЕ, треперя да не го излъжат в кантара, ама стане ли въпрос за чичко милиардер, който иска да ваксинира целия свят и то без да пита, дали искаме да се ваксинираме и се разтапя от умиление и зейнал в екстаз
    Повтаряш се. Личи си, че си антиваксър. Но много интересно защо целият свят сега чака учените да намерят ваксина за знаеш какво, че даже и тези, които до сега врякаха срещу ваксините. Фанатици винаги ще има. Обикновено те са най-много сред най-ниско образованата част от населението, която си мисли, че свързва едвам-едвам двата края не поради собствената си некадърност, а защото "някой "отгоре" много иска да ги постави под контрол като ги държи "там долу" насила бедни и чипирани с ваксина и после зомбирани посредством антените за 5 джи".

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ама иначе, същото това човече сее конспирации, че как елита бил създал религията да ни манипулира ве.
    Точно това е конспирация в действие. Твоята религия кой я създаде? Нима Библията не е читанка сглобена от добре подбрани разкази одобрени от тогавашните "управители" в полза на "аджендата им". Нима не е четиво, което легализира робството, избиването на хора, присвояването на чужди жени и дъщери и прочее?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: А да, и същото човече иначе твърдеше как елита мразел плебеите и гледал на тях с презрение, като на миризливи "мангали".
    Вадиш ми думите от друг контекст и изопачаваш нещата. Да, може би част от "елита", който няма никакъв друг досег с простолюдието във всекидневието си освен със "слугите си" вижда в плебейския начин на живот "неща", каквито с аналогична "степен на погнуса" виждаме в тези, които наричаме "диваци" и живеещи в "третия свят".

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А сега, относно ваксините на Бил Гейтс тръгнал да ми се пъчи, колко е над нещата ве.
    Пред никого не се пъча колко съм над нещата. Престани да всяваш подобни внушения ами се опитай да изложиш аргументите си по честен начин като направиш изложение на това какво смяташ за изложените от мен по-горе тези и аргументи.

  19. #3344
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Никога не съм защитавал тезата, че човек трябва да се слее в едно с машините и да продължи еволюционния си като робот придобивайки безсмъртие (което е и идеята на "трансхуманизма").
    Ами ти може и да не я защитаваш, но тази теза съществува и науката съвсем реално се развива и в тази посока. Така, че какво странно има в това, че в бъдеще могат да чипират хората. Каква конспирация има в това, просто чиста логика.

    Нямам нищо против Бил Гейтс, нито съм ЗА ваксините, нито съм против тях, но не искам хора да бъдат ваксиниране против волята им, който иска да се ваксинира, който иска да не се ваксинира. Както един гей има право да е такъв, така би трябвало и аз да имам право да не се ваксинирам. В това ми е идеята.

    Страхът и злобата на групата на ваксинираните, че можело да се заразят заради групата на неваксинираните изобщо не е основание насилствено да им пречупват свободната воля.
    Разликата между двете групи е, че докато тези дето не искат да се ваксинират говорят само за себе си и своя избор, без да се мешат в живота на другите, то групата на тези дето желаят да се ваксинират, искат да наложат насила изборът си и върху другата група.
    Ето това разликата, което само показва, че втората групата са хора с проблемна психика, въпреки, че на пръв поглед изглеждат по-модерни и начетени.
    Но още от край време властта за да наложи нещо на обществото винаги е разчитала на полезните идиоти в обществото, като своевременно за да ги подпомогне, властта услужливо промотира тази групичка от обществото, като умни и красиви, а останалите за лузъри-конспиратори.
    Последно редактирано от defender : 05-13-2020 на 11:43

  20. #3345
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Нима не е четиво, което легализира робството, избиването на хора, присвояването на чужди жени и дъщери и прочее?
    В Новия завет такива неща не се промотират?
    А Новия Завет е писан 2000 години преди нашето време, виж колко време е било нужно чисто политически, хората да стигнат до ценностите на Новия Завет, че са самата истина.

    Представяш ли си колко изпреварила е бил тази книга своето време. А ти ми говориш, че била с цел манипулация.
    Последно редактирано от defender : 05-13-2020 на 11:54

  21. #3346
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами ти може и да не я защитаваш, но тази теза съществува и науката съвсем реално се развива и в тази посока. Така, че какво странно има в това, че в бъдеще могат да чипират хората. Каква конспирация има в това, просто чиста логика.
    Няма нищо лошо в това науката да се развива. А това не е теза, а хипотеза. Т.е. реално може и да не се случи. А чипирането на хора няма да се случи с ваксинация. Логиката "какво пречи" не е доказателство, че нещо да се случи. Има достатъчно правителства, както и болшинство от хора, които са против да бъдат чипирани, така че не виждам как това може да се случи в обозримо бъдеще, камо ли пък да е практично, защото на практика поставянето на чипове изисква и тяхната поддържка, което ще излезе твърде скъпо, а и няма да е ефективно, защото много хора ще могат да си ги отсранят и сами. Следенето на живота на човек става съвсем безпроблемно и в този момен със сегашните средстава на разположение на службите. Смартфоните и "много" социалните мрежи вършат перфектна работа за това вместо да се всява смут с чипиране.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Нямам нищо против Бил Гейтс, нито съм ЗА ваксините, нито съм против тях, но не искам хора да бъдат ваксиниране против волята им, който иска да се ваксинира, който иска да не се ваксинира. Както един гей има право да е такъв, така би трябвало и аз да имам право да не се ваксинирам. В това ми е идеята.
    Не може хем да не си нито за, нито пък да си против. Това е оксиморон и не те спасява от това да те експоузнат като антиваксър. Значи, ако от теб зависи (искам да си признаеш честно), ще се ваксинираш ли или не?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Страхът и злобата на групата на ваксинираните, че можело да се заразят заради групата на неваксинираните изобщо не е основание насилствено да им пречупват свободната воля.
    Каква свободна воля и какъв страх и злоба? Смяташ ли, че "свободната воля" на едно дете е да се разболее от детски паралич, защото родителите му са твърдоглави антиваксъри? Това ли е ултимативната цел? Да позволяваме на идиотите, които не "знаят по-добре" да си мислят, че "знаят най-добре" и да обричат невинните си деца на парализиран или краткотраен живот?



    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Разликата между двете групи е, че докато тези дето не искат да се ваксинират говорят само за себе си и своя избор, без да се мешат в живота на другите, то групата на тези дето искат да се ваксинират иска да наложат насила изборът си и на другите. Ето това разликата, което само показва, че втората групата са хора с проблемна психика, въпреки, че на пръв поглед изглеждат по-модерни и начетени.
    Проблемна психика имат тези хора, които смятат, че цялата наука е конспирация срещу здравето им и вярват във всичко друго, стига да е "алтернативно" като хомеопатия, лечение със слънчеви лъчи, молитви и прочее. И докато никой не ги спира да си практикуват последните, те искат да спрат общата практиката (задължителната ваксинация) връщайки медицината на нивото й от средните векове заради своите суеверия от простотия.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Но още от край време властта за да наложи нещо на обществото винаги е разчитала на полезните идиоти в обществото, като своевременно за да ги подпомогне, властта услужливо промотира тази групичка от обществото, като умните и красивите, а останалите за лузъри-конспиратори.
    Аха, хем беше неутрален по-горе ("нито за, нито против"), хем сега в мнението си прокрадваш напоените с преразсъдъци и обвинения думи "полезни идиоти". Значи за теб една камара учени отдали живота си, за да променят света отстранявайки някои болести чрез ваксина са просто "услужливо промотирана групичка от полезни идиоти", защото властта (която също има деца и също боледува и също се ваксинира) много иска да сложи стигма върху всички останали, че са "лузъри-конспиратори"...
    И как го навръзваш всичко това? Смяташ, че елитът използва ваксините, за да държи плебеите подтиснати, прости и бедни ли? Това ли е цялата им цел?

  22. #3347
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    В Новия завет такива неща не се промотират?
    А Новия Завет е писан 2000 години преди нашето време, виж колко време е било нужно чисто политически, хората да стигнат до ценностите на Новия Завет, че са самата истина.
    Ааа, напротив! Се, СЕ! Я кой не е чел?

    "Ценности" като робството са добре описани и в Новия завет, а той е съвсем актуален за сегашните вярващи християни и е легитимирал търговията с роби в законодателствата на много държави до сравнително скоро:

    Ефесияни 6:5–6:5

    "Слуги, покорявайте се на господарите си по плът със страх и трепет, в простотата на сърцето си, като към Христа."

    1 Тимотей 6

    "За робите
    6 Които са слуги под игото на робството, нека смятат господарите си достойни за всяка почит, за да не се хули Божието име и учението.

    2 И онези, които имат вярващи господари, да не ги презират, тъй като са братя; а нека още повече им работят, защото онези, които се ползват от усърдието им, са вярващи и възлюбени. Това поучавай и увещавай."


    Или ще ми кажеш "Това са някакви изключния" и "нищо, че са в "Новия завет". Не се концентрирай върху тях"

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Представяш ли си колко изпреварила е бил тази книга своето време. А ти ми говориш, че била с цел манипулация.
    И как по-точно е изпреварила времето си? Моля те да ми разшириш малко тезата си. Да не е "изпреварила времето си" по същия начин както се оказа и с робството?

  23. #3348
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ааа, напротив! Се, СЕ! Я кой не е чел?

    "Ценности" като робството са добре описани и в Новия завет, а той е съвсем актуален за сегашните вярващи християни и е легитимирал търговията с роби в законодателствата на много държави до сравнително скоро:

    Ефесияни 6:5–6:5

    "Слуги, покорявайте се на господарите си по плът със страх и трепет, в простотата на сърцето си, като към Христа."

    1 Тимотей 6

    "За робите
    6 Които са слуги под игото на робството, нека смятат господарите си достойни за всяка почит, за да не се хули Божието име и учението.

    2 И онези, които имат вярващи господари, да не ги презират, тъй като са братя; а нека още повече им работят, защото онези, които се ползват от усърдието им, са вярващи и възлюбени. Това поучавай и увещавай."


    Или ще ми кажеш "Това са някакви изключния" и "нищо, че са в "Новия завет". Не се концентрирай върху тях"

    И как по-точно е изпреварила времето си? Моля те да ми разшириш малко тезата си. Да не е "изпреварила времето си" по същия начин както се оказа и с робството?
    В Новия Завет робството не се промотира, като ценност, но тъй като политически това е нямало как да стане по онова време и роби все още е имало, то това са заръки за поведение на робите, а не че с тях се легализират робството, като християнска ценност.

    В смисъл Новия завет не може да говори на хората откъснато от конструкцията на обществото, която е била тогава - а тогава е имало и роби.
    Последно редактирано от defender : 05-13-2020 на 13:05

  24. #3349
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не може хем да не си нито за, нито пък да си против. Това е оксиморон и не те спасява от това да те експоузнат като антиваксър. Значи, ако от теб зависи (искам да си признаеш честно), ще се ваксинираш ли или не?
    Ще се ваксинирам с тези ваксини, които преценя за настини полезни и няма да се ваксинирам с ваксини, за които имам съмнения, само заради алтруизма на някакъв чичко милиардер. Дето уж алтруизъм проявява, ама и в същото време търси и да се напомпа самочувствието и жаждата за слава. Нямам против мега-добротата му, ама само да не ми я натрапва тая доброта да се ползвам от услугите му задължително, и че едва ли не, нямало да мога да живея без него.
    Последно редактирано от defender : 05-13-2020 на 13:18

  25. #3350
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Това ли е ултимативната цел? Да позволяваме на идиотите, които не "знаят по-добре" да си мислят, че "знаят най-добре" и да обричат невинните си деца на парализиран или краткотраен живот?
    Значи дали да се ваксинирам или не зависило от твоето позволение ли ве. Хайде твоето позволение да си го запазиш само за себе си, а не за мене. И ако "идиотите" не се ваксинират какво ще направиш, ще ги затвориш в концлагер ли. И това от човека, дето през ден реве за човеконенавистния режим на комунизма.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Проблемна психика имат тези хора, които смятат, че цялата наука е конспирация срещу здравето им
    Че ти да знаеш политическа идеология, която да не е била налагана и с помощта на науката?
    Последно редактирано от defender : 05-13-2020 на 13:54

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си