.
Отговор в тема
Страница 137 от 151 ПървиПърви ... 3787127133134135136137138139140141147 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 401 до 3 425 от общо 3762
  1. #3401
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не нямаше да съм аз да го открия, просто до края на живота си щях да живея във вътрешен дисонанс. Щях да чувствам, че живея в лъжа, но нямаше да мога да я идентифицирам, като лъжа и затова щях да се опитвам да се напасна към нея, но това щеше да ме води само към още по-големи проблеми.
    И как разбираш, че християнството не е лъжа и сега просто не си се напаснал към нея, а другите религии са?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Точно както се случи с комунизма и той се разпадна от само себе си. Ако нямаше някаква Божия, базова истина в този свят, то комунизма или всяка друга лъжа нямаше да се разпада от само себе си, колкото и пари да се влагат в нейното поддържане.
    Комунизмът не се разпадна от самосебе си, а имаше обективни причини за това (фалити, неработеща икономика...). Ако не бяха тези причини, хората са си живеели съвсем ок и щяха и още да си живеят в комунизъм и той да просъществува още 100/1000 или повече години. Хората стават такива каквито ги направят обстоятелствата и "посадиш" ли хора в комунизъм ще израстнат като комунисти. Виж днешна Северна Корея. Милиони жители нямат никакъв проблем да си живеят по комунистически. Смяташ ли, че всички те имат проблем с "идентифицирането си" ли? Или кво ти говоря само за една страна. Повече от половината свят е нехристиянски. Значи твърдиш, че ~ 5 милиарда души се чувстват объркани без да го знаят? Да не говорим колко от останалите 2 милиарда са истински християни и дали сред тях няма такива, които са насила такива.
    ...Посадиш ли хора в християнска среда ще израснат като християни. Същото е, ако се родиш в арабския свят и станеш мюсюлманин или в древен Китай и станеш конфуцианец...

  2. #3402
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Комунизмът не се разпадна от самосебе си, а имаше обективни причини за това (фалити, неработеща икономика...).
    Ами не, не е това. Основната причина комунизма да се разпадне е че неусетно започна да произвежда от плебса дебили и дегенерати повече отколкото трябва. А оттам вече и всичко останало (фалити, неработеща икономика и други).
    Така че основния ресурс, поради който се разпада всяка система е това как успява да култивира хората.
    Последно редактирано от defender : 05-20-2020 на 12:31

  3. #3403
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    ...Посадиш ли хора в християнска среда ще израснат като християни. Същото е, ако се родиш в арабския свят и станеш мюсюлманин или в древен Китай и станеш конфуцианец...
    Че в България последните 20-30 години, в каква среда са посадени хората и каква точно християнска среда има. Пазара днес е напълнен с всевъзможни източни учения и религии, християнски секти, будизъм, атеизъм (прокламиран привлекателно, като здрав разум), кришна съзнание, позитивно мислене и други, от който сякаш Православието е направено да изглежда на младите хора може би най-невзрачно, ретроградно и осмивано.
    Появиха се всякакви гурута, лами, йога инструктори, рейки, астролози (дори фитнеса се превърна в религия) и какво ли още не, дето блазнят хората с "привлекателните" си ученият, с добре изграден пиар.

    Така че в каква точно среда са посети хората, че не разбирам? Не мисля, че тази среда е православна.

  4. #3404
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Позитивния нихилизъм в България (ако не и в света) според мет е представен само от един-единствен представител във Вселената.

    Ама за сметка на това, може би най-великия представител

  5. #3405
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, според мен основната причина жените да не ти връзват, е защото целогодишно караш фията със зимни гуми ве, а те не обичат да се возят в рискови условия, а и това им показва какъв безотговорен за тяхното здраве мъж си, на който те по никакъв начин не могат да отпуснат морна глава.
    Смени гумите, и няма да се отървеш от женско внимание ве.

    Даже ме е яд, че ти казах.
    Последно редактирано от defender : 05-20-2020 на 13:57

  6. #3406
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами не, не е това. Основната причина комунизма да се разпадне е че неусетно започна да произвежда от плебса дебили и дегенерати повече отколкото трябва. А оттам вече и всичко останало (фалити, неработеща икономика и други).
    Така че основния ресурс, поради който се разпада всяка система е това как успява да култивира хората.
    А нима сегашната система да не произвежда в пъти повече тъпаци и отпадъци, когато днес лошотията и пошлотията се издига буквално в култ? Логиката ти нещо куца, ако според теб основната причина е в хората. Не, просто комунистическата върхушка видя, че марксист-ленинската идеология й пречи да забогатява и реши да смени режима. Овчедушното население е лесно да го вкараш в строй. Ето, видя как с един вирус "го вкараха в правия път". Властта упражни правото си на власт и почти всички се изпокриха.


    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Че в България последните 20-30 години, в каква среда са посадени хората и каква точно християнска среда има. Пазара днес е напълнен с всевъзможни източни учения и религии, християнски секти, будизъм, атеизъм (прокламиран привлекателно, като здрав разум), кришна съзнание, позитивно мислене и други, от който сякаш Православието е направено да изглежда на младите хора може би най-невзрачно, ретроградно и осмивано.
    Появиха се всякакви гурута, лами, йога инструктори, рейки, астролози (дори фитнеса се превърна в религия) и какво ли още не, дето блазнят хората с "привлекателните" си ученият, с добре изграден пиар.

    Така че в каква точно среда са посети хората, че не разбирам? Не мисля, че тази среда е православна.
    Нормално е да има толкова много учения, защото това си е частен бизнес. Православните църкви да не мислиш, че не правят бизнес от суеверието и глупостта на хората? Виж им колите, часовниците, ланците, охраната и къщите на православните ченгета облечени в расо. Сватби, погребения, кръщенета, именни дни и никакви данъци. И като питаш българите, масово казват, че са православни. И във фейсбук ги гледам как си палят свещи в църквите по Великден, кръщават си децата и си правят православни сватби. Въобще не е като да няма предимство православието или като да е затруднено в днешно време по някакъв начин да се разпространява. Така че мен, ако питаш, средата за масовия българин си е баш православна по всички критерии. И именно широкото суеверие и изобщо дейността на църквите правят атрактивни и паралено развиващите се биснеси като астрологията и гадателството. Защото магиите и чудесата вървят ръка за ръка с религията. Християните са изключително суеверни хора и най-често податливи на врачки. Сигурно сега ще кажеш, че "Бог не случайно ни предупреждава за това и бла бла и бла бла", обаче факт е, че колкото по-религиозно става едно население, в същото време става и още толкова по-суеверно.

    пп. И без това говорим много за комунизъм напоследък. Ето едно клипче сравняващо християнството с комунизма. https://www.youtube.com/watch?v=5GjCRWeG_AQ
    Можеш да си задвижиш малко мозъчните си клетки и да помисли малко върху гледната точка в него.

  7. #3407
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Дори да съм казал, че вземането на наркотици е грях, това не означа че ще отидеш в ада. Това са си някакви твой асоциации.
    Значи искаш да ми кажеш че правенето на действия А, Б, В и Д е грях, а греховете водят човек до ада, е моя идея, моя асоциация и този път на мисълта няма нищо общо с християнството? Това ли искаш да ми кажеш, олигофрен?
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Това са някакви шаблонни мисли, които се разпространяват, и дори да изглеждат умно, често не се потвърждават в реалността.
    Докажи го, че е така. Защото моите наблюдения са точно за обратното.
    Защото глупака, които е уверен в своята истина, никога не би я поставил под въпрос, докато мислещия постоянно ще търси логическите несъответствия и ще се опитва да усъвършенства дадена идея и това доколко тази идея отговаря на действителноста. Това само по себе си води мислещия към обща предпазливост и имане едно наум в правенето на заключения и генерализации, а не към увереност.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторчето:
    Жените харесват уверени мъже.
    Кагато си купувах колата, още щом влезнах в купето и вече бях уверен, че това е моята кола.
    Само тъпаците са уверени ве.

    Жеуезен си уе, жеузен. ...
    Правиш ли разлика между увереност в себе си и увереност в идея, тоест вяра? Понеже едното е увереност във неща до които само ти имаш достъп и следователно за които имаш право да се изказваш, а другото е увереност във външни неща, до които имаш само частичен достъп под формата на знание. И в двата случая увереността ти не отговаря на действителността, само дето да си уверен в себе си, в способностите си, в социалните взаимоотношения а и като цяло в действията си, си има своите ползи, а увереността в идеи и идеологии, които описват външния свят, е напълно безполезна и не е нищо повече от един его трип. Понеже ако подхождаш с увереност към дадено действие, пак може да се провалиш, но шанса ти е по-голям от този на другия човек, които предприема дадено действие с предварителното убеждение че ще се провали. Затова увереността е полезна. А увереността в това че има Бог, не прави Бог по-вероятен. Тук няма действие, няма нещо за постигане - имаш просто една идея, която описва света. Увереността в идея е гаранция за провал по отношение на истината.

    Естествено че ще съм уверен като седнах за първи път в колата че това е моята кола? Кои друг би имал действително основание да каже коя е моята кола, ако не аз ? Ти ли ще ми кажеш коя е моята кола? Не нали, няма как да си уверен в такова нещо, защото не си мен, не знаеш какво търся в една кола и какво ми харесва. Увереноста ти няма покритие в случая. Поради същата причина и християнството няма покритие, защото ти все едно ми казваш "Ето, това е твоята кола", само че по отношение на целия ми живот, което е не просто нагло и лицемерно, но и разкрива колко грандоманско е отношението на християнството като цяло.
    Примера ти с колата е толкова малоумен, че се чувствам малоумен дори само като те репликирам. Спри вече. Беше насран от аргументи. Вече 10 години те насирам от аргументи. Как малко не ти дойде нещо в акъла?

  8. #3408
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А нима сегашната система да не произвежда в пъти повече тъпаци и отпадъци, когато днес лошотията и пошлотията се издига буквално в култ?
    Ми то тая система може би също е пътник ве. С технологичното развитие, човечеството все повече се изнежва, а и мисля че не може да се гони безкраен материален растеж (защото мисля че развитието в материята е изчерпаем ресурс), затова може би накрая наистина ще се стигне да някакъв чип, с който да се контролира биохимичната среда на мозъка, за да се поддържа в хората някакъв стимул за да не деградират от увеличаващия се материален комфорт. Но това е все още в областта на научната фантастика.
    Разбира се това не се отнася за много от християните, за които стимула към съвършенството на Бога не може да бъде повлиян от никакъв технологичен напредък и материален комфорт.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Нормално е да има толкова много учения, защото това си е частен бизнес. Православните църкви да не мислиш, че не правят бизнес от суеверието и глупостта на хората?
    Не знам, защо изключваш и себе си от това суеверно, защото гоненето на безкраен материален растеж при капитализма също е суеверно явление. Да не говорим и за явлението невидимата ръка на пазара.

    А „вярващи“ в превъзнасяните технологии, за тях Карл Ясперс говори за „научно суеверие“.
    Последно редактирано от defender : 05-20-2020 на 14:49

  9. #3409
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Значи искаш да ми кажеш че правенето на действия А, Б, В и Д е грях, а греховете водят човек до ада, е моя идея, моя асоциация и този път на мисълта няма нищо общо с християнството? Това ли искаш да ми кажеш, олигофрен?
    Искам да кажа, че Бог не може да бъде принуден чрез делата ни да ни спаси. Не може чрез делата ти Бог да бъде превърнат в твой длъжник. Спасяват те не делата, а Бог, а един и съдът Божи, друг съдът човешки. Т.е. никой не може да бъде сигурен за спасението си.
    Делата се вършат просто от добро вътрешно предразположение.
    Ама кой да знай олиго-миго-френ, ве.

    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Примера ти с колата е толкова малоумен, че се чувствам малоумен дори само като те репликирам. Спри вече. Беше насран от аргументи. Вече 10 години те насирам от аргументи. Как малко не ти дойде нещо в акъла?
    Дори не мога да повярвам колко много си се вече спекал, че не можеш да различиш откровен майтап.

    Мязаш на ония дървени философи, дето като им разкажеш виц, те толкова са се спекали, че вместо да се изсмеят, те почва да спорят с вица и да развиват интелектуални теории върху него. Защото явно се чувстват толкова безпомощни и уязвими вече, че дори и вица ги провокира към остра защитна реакция.
    Последно редактирано от defender : 05-20-2020 на 15:14

  10. #3410
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ти ли ще ми кажеш коя е моята кола? Не нали, няма как да си уверен в такова нещо, защото не си мен, не знаеш какво търся в една кола и какво ми харесва. Увереноста ти няма покритие в случая. Поради същата причина и християнството няма покритие, защото ти все едно ми казваш "Ето, това е твоята кола", само че по отношение на целия ми живот, което е не просто нагло и лицемерно, но и разкрива колко грандоманско е отношението на християнството като цяло.
    Правиш ли разлика между "това е задължително твоята кола" и "тази кола е направена за тебе, но ако не вярваш, че това е твоята кола, си напълно свободен да избереш друга".

    За тебе е проблем, че християнството изобщо съществува, като възможност, а не че те притискало, но отново извърташ нещата ехидно.

    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Правиш ли разлика между увереност в себе си и увереност в идея, тоест вяра?
    Ти каза, че уверения човек е тъп, какво значение има в какво се изразява увереността му - в себе си или в идея, то пак си е вид проявя на увереност от самия човек. В смисъл ти имаш увереност в идеята, защото имаш увереност в своята преценка, че идеята заслужава доверие. Доверието към идеята не може да мине без увереността в себе си и преценката си, че да я приемеш.
    Последно редактирано от defender : 05-20-2020 на 16:26

  11. #3411
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Вече 10 години ...
    Леле, как тече времето, има чувството, че те познавам от детската градина.
    Докторче, като се оженя, може да те поканя за кум.

  12. #3412
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искам да кажа, че Бог не може да бъде принуден чрез делата ни да ни спаси. Не може чрез делата ти Бог да бъде превърнат в твой длъжник. Спасяват те не делата, а Бог, а един и съдът Божи, друг съдът човешки. Т.е. никой не може да бъде сигурен за спасението си.
    Значи по същата логика, мога да си правя каквото си искам, да друсам, да крада, да убивам хора и т.н., така ли? Щом рая не ми е гарантиран, значи и ада не е?
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Дори не мога да повярвам колко много си се вече спекал, че не можеш да различиш откровен майтап.


    Еми ти си малоумен, майтапите ти са малоумен криндж, малко е трудно да различа кога си сериозен и кога се бъзикаш, щото и в двата случая бълваш ментална диария.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Правиш ли разлика между "това е задължително твоята кола" и "тази кола е направена за тебе, но ако не вярваш, че това е твоята кола, си напълно свободен да избереш друга".
    По-скоро ми звучи като:
    "тази кола е направена за тебе, но ако не вярваш, че това е твоята кола, си напълно свободен да избереш друга, само дето ако избереш друга извършваш грях в очите на Бога и най-вероятно ще отидеш в ада накрая ".

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ти каза, че уверения човек е тъп, какво значение има в какво се изразява увереността му
    Вече казах какво значение има. И в двата случая си увереност в своята преценка. Но ако имаш увереност че може да прескочиш един трап, много по-лесно ще го направиш от някои друг, който също може да го прескочи, но няма увереност. Тук има полза от вярата. Естествено има го и другия вариант, че може да се надцениш, и да паднеш в трапа. Но по отношение на вярата в идеи, които описват външния свят, каквата идея е християнството, това че вярваш в тях, не ги прави повече истина, не ги прави по-вероятни. Тук вярата е напълно безполезна, а напротив, безпристрастния и изчистен от предразсъдъци и убеждения анализ, е най-добрия вариант. Вярата тук те прави единствено по-склоненен към заблуди.

  13. #3413
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Значи по същата логика, мога да си правя каквото си искам, да друсам, да крада, да убивам хора и т.н., така ли? Щом рая не ми е гарантиран, значи и ада не е?
    Трябва хем искрено да се стремиж да вършиш дела, хем да не разчиташ на тях, а на Иисус, хем да не се отчайваш от недостатъците си в тях. Но не знам това, което ти казах, дали е достъпно за твоя капацитет. Стига се заяжда, вземи се образовай малко и сам. Време ти е да станеш благочестив християнин ве.
    Последно редактирано от defender : 05-21-2020 на 18:51

  14. #3414
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, ако не се ожениш, мислиш да отидеш в манастир ве?

  15. #3415
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докато някои четат новите учебници по история, аз чета новата Библия:

    "Политкоректна Библия, нов превод на свещената книга, в който отсъстват думите „грях”, „благодат”, „милост” и „съюз”, за да бъде приета по-добре от съвременните датчани."

  16. #3416
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Движението "Нова Епоха", издига тезата, че краят на зодиакалния период на Рибите и преминаването на Земята в съзвездието Водолей (според астролозите това е станало през 1962 г.) означава край на християнството и встъпване в епохата на "новия световен ред" - епоха на "синтеза, хармонията и благоденствието".

  17. #3417
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Колкото и възвишен да изглежда позитивния нихилизъм на докторчето, аз съм почти сигурен, че когато някой ден се изправя пред лицето на смъртта нищо няма да остане от него, той с нищо няма да ми от полза за душата в този момент и сигурно дори и няма да си спомня за този позитивен нихилизъм, защото мисля, че пред лицето на смъртта умът има свойството да отсява в себе си и да обръща внимание само на истински важните неща и да отсява непотребните или уж "възвишените" неща, който всъщност са въздух под налягане.


    ПП: Например, онзи ден имах зверски запек и 1 час не можах да се изходя и в този потресаващо труден за мен момент, хич и не се сетих за позитивния нихилизъм на докторчето, защото в този труден момент за пореден път осъзнах, че е въздух под налягане.
    Последно редактирано от defender : 05-23-2020 на 07:20

  18. #3418
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, когато психиката ти припознае себе си в желанията на физическо ти тяло и логиката на външната материя, то това не е ли пак вид Его ве.
    Следователно за да се освободи човек от егото трябва да припознае съществуването на душа, която да е независима от желанията на физическото тяло, включително и от неговия страх от смъртта.

    С две думи човек за да е нормален, трябва задължително да приема, че съществува независима душа.
    А ако приеме, че сме само физическо тяло, а психиката просто следва желанията на физическото тялото и логиката на материята, то това е его.

    Но пък ако има душа, то тя от каква сплав е създадена, явно от някаква невидима, духовна, нематериална тъкан т.е. излиза, че наистина душата е образ на Бога.
    Последно редактирано от defender : 05-23-2020 на 09:40

  19. #3419

  20. #3420
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, абе това „позитивен нихилизъм“ е някакъв оксиморон ве. Нихилизмът, който отрича всяка цел, смисъл и посока, да му лепнеш прилагателно "позитивен", ми че ти така му предаваш цел, посока и цвят, и то вече се превръща в нещо, което не е нихилизъм.
    Нихилизмът мисля не може да бъде нито негативен, нито позитивен. Да предаваш на нихилизма розов цвят е някаква гавра. Не да предаваш цвят и посока, а напротив, трябва се опитваш да изпразваш нихилизма от цветове и посоки.
    Нещо не мога да те разбера, а почти съм сигурен, че и ти не се разбираш, и не можеш да приложиш този позитивен нихилизъм на практика, адекватно, защото той е оксиморон и няма адекватно приложение освен, че на думи изглежда, като някакъв мит.

    Според мен ти изпадаш в такова противоречие, защото хем виждаш, че нихилизма отговаря на външния свят, хем виждаш, че не отговаря на човешката ти същност, защото тя не е от естеството на този свят. И ето ти как създаваш всякакви оксиморони.
    Последно редактирано от defender : 05-28-2020 на 11:34

  21. #3421
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Без спомени и без надежди, те живееха с настоящето. Всичко се превръщаше в настояще. Трябва да подчертаем, че чумата беше отнела у всички способността за любов и дори за приятелство. Защото любовта се нуждае от малко бъдеще, а ние имахме на наше разположение само мигове“.
    Именно непризнаваното минало или неочакваното бъдеще се връщат – под формата на болест – за да поразят настоящето. И наистина, те се връщаха под формата на чума..."

  22. #3422
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Разбира се това не се отнася за много от християните, за които стимула към съвършенството на Бога не може да бъде повлиян от никакъв технологичен напредък и материален комфорт.
    Повечето християни са такива точно от стимула за някакъв комфорт. В случаят нематериален, а душевен или вътрешен комфорт за усещането на някакъв привиден смисъл. А животът е безсмислен. Просто и теб те е страх да си го признаеш! И се криеш зад някакви остарели догми придавайки им символично някакъв по-осъвременен смисъл. Как стана християнин всъщност? Историята интересна ли е? Преживя ли някакво откровение и какво? Или просто така си реши в един прекрасен ден?

  23. #3423
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Повечето християни са такива точно от стимула за някакъв комфорт. В случаят нематериален, а душевен или вътрешен комфорт за усещането на някакъв привиден смисъл. А животът е безсмислен. Просто и теб те е страх да си го признаеш!
    Човек ако не вярва че има смисъл става хаотичен, и се мята, без цел и посока, той не живее, а по-скоро вегетира, носейки се по течението, а тебе, като те гледам си доста последователен в ценности и поведени си, т.е. и ти явно си намерил някакъв смисъл около, който си изградил поведението и смисълът си да съществуваш.
    Защо да отричам човешката природа, ми да, човека му е вродено да търси смисъл (то затова е създадена и философията), защо да отричам човешката природа, за да се правя на мъж ли?

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И се криеш зад някакви остарели догми придавайки им символично някакъв по-осъвременен смисъл. Как стана християнин всъщност? Историята интересна ли е? Преживя ли някакво откровение и какво? Или просто така си реши в един прекрасен ден?
    Вече съм говорил за това. Накратко, преживях нещо неприятно, някакво изпепеляване на ума и на всичко, в което съм вярвал дотогава и съм се развивал в него, мечти и всичко. Изпаднах в състояние, което за мен тогава беше някакво свръхестествено неприятно изживяване. Сега си го обяснявам благодарение на християнството и донякъде психологията. Психологията ми даде някакви отговори, но по никакъв начин не ме измъкна, както и не ме излъкнаха всевъзможни други учения, лекари, психолози (уж светила в България) и гурута при които съм ходил - просто високопарни думи, които наистина изглеждаха много умно и възвишено, но пък в това състояние ,в което бях, никаква полза не чувствах от тях за душата си, въздух под налягане. Само християнството ми помогна. И наистина разбрах, че спасението на душата на човека е само в Иисус.

    Не ми се навлиза в подробности, а и тогава дори родителите ми не ме разбираха, в какво психично състояние съм изпаднал, та вие ще ме разберете. Останах сам със себе си, буквално пред лицето на смъртта, 3 години половина в ада, докато някаква непозната жена срещнала майка ми и й дала Новия завет, като й казала да ми го даде. Не знам от къде се е появила тази жена, може и да ме е видяла накъде, че съществувам, като парцал, но пък от къде е познавала майка ми, че да й даде Новия завет да ми го даде, не знам. Наистина странна история.

    ПП: Представи си тогава колко далече съм бил от мисълта, че православието може да ми помогне, щом изобщо не съм се сетил за него, докато през това време съм пробва всевъзможни други неща.
    Последно редактирано от defender : 05-29-2020 на 20:20

  24. #3424
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Не за цял свят се моля, а за тях, които си Ми дал, защото са Твои” (Иоан 17:9).

    Какво значи това, дето Господ не се моли за целия свят, а само за Своите ученици? Неговите ученици са добрата почва, на която Небесният Сеяч е посял Своето носещо спасение семе.

    Впрочем Господ се е молил на Своя Отец не само за учениците Си, но както се вижда от евангелския текст по-нататък, и за тези, които повярват в Него по техните думи. Но това пак не е молитва за цялото диво поле на този свят, а само за разширилата се вече нива, на която учениците са посяли отбраното и облагородено семе на Евангелието."

  25. #3425
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението

    Вече съм говорил за това. Накратко, преживях нещо неприятно, някакво изпепеляване на ума и на всичко, в което съм вярвал дотогава и съм се развивал в него, мечти и всичко. Изпаднах в състояние, което за мен тогава беше някакво свръхестествено неприятно изживяване. Сега си го обяснявам благодарение на християнството и донякъде психологията. Психологията ми даде някакви отговори, но по никакъв начин не ме измъкна, както и не ме излъкнаха всевъзможни други учения, лекари, психолози (уж светила в България) и гурута при които съм ходил - просто високопарни думи, които наистина изглеждаха много умно и възвишено, но пък в това състояние ,в което бях, никаква полза не чувствах от тях за душата си, въздух под налягане. Само християнството ми помогна. И наистина разбрах, че спасението на душата на човека е само в Иисус.

    Не ми се навлиза в подробности, а и тогава дори родителите ми не ме разбираха, в какво психично състояние съм изпаднал, та вие ще ме разберете. Останах сам със себе си, буквално пред лицето на смъртта, 3 години половина в ада, докато някаква непозната жена срещнала майка ми и й дала Новия завет, като й казала да ми го даде. Не знам от къде се е появила тази жена, може и да ме е видяла накъде, че съществувам, като парцал, но пък от къде е познавала майка ми, че да й даде Новия завет да ми го даде, не знам. Наистина странна история.

    ПП: Представи си тогава колко далече съм бил от мисълта, че православието може да ми помогне, щом изобщо не съм се сетил за него, докато през това време съм пробва всевъзможни други неща.
    Тва звучи като сюжет от лош епизод на Съдби на кръстопът Тои търсел нещо да му помогне, ама след като прочел учебника по психология за 9-ти клас и нищо не му помогнало, решил да търси помощ от Бог ... Ахахахахаххаха идиот. Науката, психологията и познанието като цяло, не са там специално за теб, че да ти помагат с ученическите депресии, калтак. Изобщо истината никога с нищо не помага, особенно ако си свикнал да живееш в лъжи и илюзии, дотолкова че да търсиш помощ, посока и наставления от нещо извън себе си.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си