.
Отговор в тема
Страница 2 от 151 ПървиПърви 1234561252102 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 3762
  1. #26
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Тъй като виждам, че си фактологически човек, кажи ми тогава какви са фактите на Хокинс да смята, че основните градивни частици на действителността представляват струни със свръхмикроскопични размери, които трептят със специфични резонансни честоти, които могат да се делят и да се сливат.

    Или това е въображение.


    ПП: И тъй като в същото време си много наясно и с вярата (и че била лъжа), обясни ми къде твърдението но Хокинс се разминава с религията.
    Последно редактирано от defender : 08-11-2015 на 22:16

  2. #27
    Ако космонафтите нямаха вяра ко щяха да правят?
    Иначе да. Днес България отново е пред гибел заради безверието и безморалността си

  3. #28
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защо го казваш това и какво точно очакваш да направя?
    бъди (по-)обективен във вярата, а не (просто) сляпо предаващ човешки традиции нататък

  4. #29
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Човек, аз не съм тук с някаква мисия да учителствам.
    Ако говоря за нещо християнско, е просто, защото това по някаква причина ми е станало начин на мислене в живота и просто няма как по друг начин да го кажа, а не за да те внедрявам в дебрите на православието.

    Който му допада християнството като житейска философия едва ли чака мене или тебе да му казваме, а сам ще прояви интерес, ще чете и мисли.

    Стига на почти всяко изказване да ме упрекваш що не съм бил възкресявал хора или що не съм бил гонил духове, баси.
    Последно редактирано от defender : 08-12-2015 на 12:10

  5. #30
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Човек, аз не съм тук с някаква мисия да учителствам.
    Ако говоря за нещо християнско, е просто, защото това по някаква причина ми е станало начин на мислене в живота, а не за да те внедрявам в дебрите на православието.

    Който му допада християнството като житейска философия едва ли чака мене или тебе да му казваме, а сам ще прояви интерес, ще чете и мисли.

    Стига на почти всяко изказване да ме упрекваш що не съм бил възкресявал хора или що не съм бил гонил духове, баси.
    след като проповядваш православие, тогава трябва да си наясно с онова, което проповядваш, за да си сигурен какво препоръчваш на хората, но ето че пак фарисейски извинения/оправдания...

  6. #31
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    нищо не препоръчвам на хората, говоря така просто, защото по някакъв начин това ми е залегнало в мисленето и няма как по друг начин да се изразя, а всеки човек сам да си решава, ако иска и да ме напсува (ама не е желателно, ако е възпитано дете, пък и си е гадничко ей такова)

  7. #32
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    нищо не препоръчвам на хората, говоря така просто, защото по някакъв начин това ми е залегнало в мисленето и няма как по друг начин да се изразя, а всеки човек сам да си решава, ако иска и да ме напсува (ама не е желателно, ако е възпитано дете, пък и си е гадничко ей такова)
    отново шикалкавиш, дори и да не го наричаш проповядване, най-малкото препоръчваш онова твое православие на другите тук, но дали наистина е съвсем право това твое славие или не, сякаш не е важно за теб, и така ти всъщност не знаеш какво точно препоръчваш на другите

  8. #33
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Това, което съм говорил относно въпроси свързани с вярата, наистина е православно, но всеки нека сам изпитва до колко това е така.
    Това исках да кажа, не аз съм гарант за правилност, а самото православно учение (въпреки че аз се представям, че говоря от негово име, но все пак съм несъвършен човек).

    Дано ме разбираш, правилно.
    Последно редактирано от defender : 08-12-2015 на 14:47

  9. #34
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    оо дефендър почваш да ми лазиш по нервите
    кво тоя Хокинс кво кво кво, поставя теория че понятието действителност е съвсем материално?
    Понеже не мога ти разбера този въпрос, превключвам на послеписа:
    Не отричам вярата - вярата е енергия, съставена от концентрирани мисли в една област. Не отричам религията - защото тя съществува като понятие и се изповядва, НО НЕ Я подкрепям, колко пъти да обяснявам вече.

  10. #35
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Това, което съм говорил относно въпроси свързани с вярата, наистина е православно, но всеки нека сам изпитва до колко това е така.
    Това исках да кажа, не аз съм гарант за правилност, а самото православно учение (въпреки че аз се представям, че говоря от негово име, но все пак съм несъвършен човек).

    Дано ме разбираш, правилно.
    дори и самата дума "православно" или изразът "православно учение" говори за вяра, която е представяна за право-славна т.е. за (съвсем) праведна, така че нещото, с което си се захванал е сериозно, обаче сякаш все още не осъзнаваш сериозността на това начинание, все едно препоръчваш на някого да дойде на някакъв народен събор, само защото там има много цър-пър и е весело, но не защото там ще намери съвършената правда от Бога...

  11. #36
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    От нета
    "Вижте този видеоматериал за прочутите змии от остров Кефалония в Гърция, които ежегодно се явяват в два от храмовете само на големия празник на Пресвета Богородица, Успение Богородично. Идват от горите и камънаците в околностите, отиват право в храмовете, там хората си играят с умиление с тях и досега никой не е бил ухапан от тези змии, а накрая намират пътя точно до голямата икона на Богородица, където се разполагат и стоят неподвижни. След празника се връщат обратно в горите. Учените досега не са намерили обяснение защо го правят точно на тази дата, как се ориентират право към иконата и защо са толкова дружелюбни към хората..."

    https://youtu.be/WUcnsEyVK-E?t=2m10s
    Последно редактирано от defender : 08-12-2015 на 15:58

  12. #37
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    От нета
    "Вижте този видеоматериал за прочутите змии от остров Кефалония в Гърция, които ежегодно се явяват в два от храмовете само на големия празник на Пресвета Богородица, Успение Богородично. Идват от горите и камънаците в околностите, отиват право в храмовете, там хората си играят с умиление с тях и досега никой не е бил ухапан от тези змии, а накрая намират пътя точно до голямата икона на Богородица, където се разполагат и стоят неподвижни. След празника се връщат обратно в горите. Учените досега не са намерили обяснение защо го правят точно на тази дата, как се ориентират право към иконата и защо са толкова дружелюбни към хората..."

    https://youtu.be/WUcnsEyVK-E?t=2m10s
    ето, виждаш ли как пак хвалиш нещо, което не знаеш от какви сили е управлявано, но просто те впечатляват удобните, комфортните, знаменитите, чудесните, удивителните, чудатите, странните, силните, могъщите, готованските, и т.н. работи, а царството на сатана може да предложи всякакви неща с изключение на съвършената правда на истинския Господ Бог

  13. #38
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ами не знам от какви сили е, но пък щом служи хората да славят Бога, а змиите не им правят нищо лошо, може и да е от добри сили.

    Ти какво мислиш?

  14. #39
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами не знам от какви сили е, но пък щом служи хората да славят Бога, а змиите не им правят нищо лошо, може и да е от добри сили.

    Ти какво мислиш?
    какъв Бог славят, нали и ти си написал, че онова със змиите се случва на празника успение богородично и пред иконата на богородица?!, къде остава/е самият истинския Бог в цялата тази работа?!, спомни си за това:

    "Моисей и Аарон влязоха при Фараона и сториха, според както заповяда Господ; Аарон хвърли жезъла си пред Фараона и пред слугите му, и жезълът стана змия. Но Фараон повика мъдреците и чародеите, та и те, египетските магьосници, сториха същото с баянията си. Защото хвърлиха, всеки от тях, жезъла си, и те станаха змии;... А сърцето на Фараона се закорави, и той не ги послуша, според както Господ беше говорил." Изход 7: 19-13

    а дори и там хората да вярват, в какъв бог вярват, в Онзи, Който наистина е Истинският, или в някакъв друг бог и/или друг исус(2 Коринтяни 11:3-4)?!, къде са чудесата на спасението на истинския Господ Бог, изгонването на бесовете от обладаните, изцелението на болните, възкресение на мъртви, и пр.?!, ако няма нито едно от тези чудеса, тогава какво е?!, и къде е съвършената Божия правда?!

    "не се безпокойте, и не думайте: Какво ще ядем? или: Какво ще пием? или: Какво ще облечем? (Защото всичко това търсят езичниците), понеже небесният ви Отец знае, че се нуждаете от всичко това. Но първо търсете Неговото царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави. Затова, не се безпокойте за утре, защото утрешният ден ще се безпокои за себе си. Доста е на деня злото, което му се намери." Матей 6: 31-34
    Последно редактирано от npp : 08-13-2015 на 10:20

  15. #40
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Не е нормално, ако математик се опитва с пергел да измери волята Божия, както не е нормално, ако богослов си мисли, че с помощта на Псалтира може да изучи химията и астрономията”. Ломоносов

  16. #41
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    „Не е нормално, ако математик се опитва с пергел да измери волята Божия, както не е нормално, ако богослов си мисли, че с помощта на Псалтира може да изучи химията и астрономията”. Ломоносов
    да, нали твоите учители са фройд, ломоносов, и пр., но за теб истинските Светии и свидетели на истинския Господ Бог не са по-мъдри от тях

  17. #42
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    да, нали твоите учители са фройд, ломоносов, и пр., но за теб истинските Светии и свидетели на истинския Господ Бог не са по-мъдри от тях
    "Истинските светии", да не би да отнемат правото на хората да мислят.

    Не обичаш хората да мислят, а, само ти, великия свидетел нпп трябва да се изказва, другите са 666.
    Последно редактирано от defender : 08-14-2015 на 14:17

  18. #43
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Истинските светии", да не би да отнемат правото на хората да мислят.

    Не обичаш хората да мислят, а, само ти, великия свидетел нпп трябва да се изказва, другите са 666.
    изглежда, че слушаш и вярваш повече на фройд, ломоносов, и всякакви други езически учени, отколкото на Светиите, чиито писания са представени в Библията

  19. #44
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Като например? С какво горния цитат противоречи на писанията?

  20. #45
    Голям фен Аватара на Liora
    Регистриран на
    May 2014
    Мнения
    661
    Накратко за днешното православие (особено в България):
    https://www.youtube.com/watch?v=0cfR5yymoSg

  21. #46
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Като например? С какво горния цитат противоречи на писанията?
    отново ли си забравил/пропуснал последователността на досегашните отговори от пост 37 нататък, или уж че без да искаш си?!

  22. #47
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^^ Който няма грехове той пръв да хвърли камък!, или нещо такова беше.

    И те са хора като нас.
    Последно редактирано от defender : 08-14-2015 на 20:50

  23. #48
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Следващия път като говориш срещу православието, кажи нещо за самото учение и с какво в него не си съгласна, а не срещу хората.

  24. #49
    Голям фен Аватара на Liora
    Регистриран на
    May 2014
    Мнения
    661
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Следващия път като говориш срещу православието, кажи нещо за самото учение и с какво в него не си съгласна, а не срещу хората.
    Не съм против учението, а против църквата.

  25. #50
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Църквата е създадена от Христос и е част от учението, сорри душа.


    ПП: тва е все едно лекар без болница
    Последно редактирано от defender : 08-14-2015 на 20:59

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си