.
Отговор в тема
Страница 41 от 151 ПървиПърви ... 313738394041424344455191141 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 001 до 1 025 от общо 3762
  1. #1001
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Най-краткият отговор е НЕ! Поне не светлината в тази форма в която средно статистическият примат я разбира.

    http://jwst.nasa.gov/firstlight.html

    https://www.quora.com/Did-the-Big-Ba...gularity-event
    тези статии може да си ги тикаш в дебелото черво

    мИНАЛИЯ ПЪТ ми разпъва от подобна простотия как ГМО било обикновенна кръстоска и се случвало в природата всеки ден.. Сега пък вселената разучи



    Първо на всичко, големия взрив може да си го заврете ушната мида..
    най- най най издуханата теория.

  2. #1002
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Tрудно е да възприемеш фактите когато противоречат на твойте възгледи нали?

  3. #1003
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Tрудно е да възприемеш фактите когато противоречат на твойте възгледи нали?
    Факти? ххахахаахХАХАХХАХАХАХАХАХ АХАХАХ

  4. #1004
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Я опитай пак. Тук става въпрос за експанция, не експлозия.

    http://www.scienceinschool.org/2009/issue13/light
    https://profmattstrassler.com/articl...not-explosion/
    Тези статии не са писани от учени, а от някакви графомани. В тях няма нищо научно, така че аз продължавам да поддържам истинската теория за Големия взрив.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  5. #1005
    Стани главен редактор на някоя новинарска емисия.. Ще ти върви заплатата! Ще подбираш всяка информация, без да мигнеш.

  6. #1006
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Тези статии не са писани от учени, а от някакви графомани. В тях няма нищо научно, така че аз продължавам да поддържам истинската теория за Големия взрив.
    хахаххах

  7. #1007
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Тези статии не са писани от учени, а от някакви графомани. В тях няма нищо научно, така че аз продължавам да поддържам истинската теория за Големия взрив.
    Aко погледнеш инфото на сайтовете, един от тях даже е научно списание, и ако беше малко по-наясно през какъв процес минават публикациие за списания нямаше да говориш на иззуст през клитора си. Тази за експанцията също е писана от учен, дори и другата статия, като погледнеш кадето пише "REFERENCES" ще видиш че това всичко е екстракт от научни статии. Ма какво да говориш на набити винкели.

    Кораб, имам чуството че ти живееш в няква алтернативна вселена кадето илюминатите са на власт ама хем знаем че са на власт хем се правим че не знаем, и всички живеем в един оплетен кръг от лъжи но ти някак си знаеш повече и по-добре от целия научен коненсус от дезинформация...

    Льольовци.
    Последно редактирано от Zlennox : 12-19-2016 на 19:40

  8. #1008
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Как според теб е възникнала Вселената?
    Не го питай такива сложни въпроси - Злетоксът няма никаква представа от физика, още по-малко от астрономия!
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Нали постоянно говори за наука. Прилича на човек запознат с основите на науката и вярващ в науката.
    Говори, но това не значи, че разбира нещо от наука! Ако беше чел из другите теми във форума, щеше да знаеш какво учи той - "социална антропология" т.е. демагог-либераст и нищоправец !
    Оставяш Лукавия лесно да те заблуди, а именно ти би трябвало да си по-устойчив и проницателен !
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Няма под каква друга форма да се освободи енергията, освен чрез отделяне на светлина, топлина и прочие.
    Не му се връзвай да му четеш линковете изкопани от някъде - това са неща, които той самият не разбира и му личи!
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    мИНАЛИЯ ПЪТ ми разпъва от подобна простотия как ГМО било обикновенна кръстоска и се случвало в природата всеки ден.. Сега пък вселената разучи
    Това е типично за демагозите-либерасти и нищоправци като него!
    Тяхната цел е да определят как хората да живеят, без да разбират нищо от наука и сам Лукавият стои зад такива като Злетокса!
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Стани главен редактор на някоя новинарска емисия.. Ще ти върви заплатата! Ще подбираш всяка информация, без да мигнеш.
    Точно такива хора като него работят в медиите и като платени интернет тролове!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Льольовци.
    Прасчо (HellKinigh) - и през интернета те надушвам !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  9. #1009
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Aко погледнеш инфото на сайтовете, един от тях даже е научно списание, и ако беше малко по-наясно през какъв процес минават публикациие за списания нямаше да говориш на иззуст през клитора си. Тази за експанцията също е писана от учен, дори и другата статия, като погледнеш кадето пише "REFERENCES" ще видиш че това всичко е екстракт от научни статии. Ма какво да говориш на набити винкели.

    Кораб, имам чуството че ти живееш в няква алтернативна вселена кадето илюминатите са на власт ама хем знаем че са на власт хем се правим че не знаем, и всички живеем в един оплетен кръг от лъжи но ти някак си знаеш повече и по-добре от целия научен коненсус от дезинформация...

    Льольовци.
    Много груб стана нещо. Не че съм специалист, но хората стават така раздразнителни, когато видят, че другия е прав.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  10. #1010
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ако беше чел из другите теми във форума, щеше да знаеш какво учи той - "социална антропология" т.е. демагог-либераст и нищоправец


    Ханс, пускай газта!

  11. #1011
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    и му личи!...
    Моля те, Др. Сюс, поясни? Ти как разбираш вселената, човека и природата? Виждам че си всезнаен и от голяма интелектуална класа, само плюеш но с нищо не допринасяш към аргумента? Такъв монументален интелект обосноваващ всичко на национализма и 2хилядна идеология е наистина пример за поддържане.

  12. #1012
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Моля те, Др. Сюс, поясни? Ти как разбираш вселената, човека и природата? Виждам че си всезнаен и от голяма интелектуална класа, само плюеш но с нищо не допринасяш към аргумента? Такъв монументален интелект обосноваващ всичко на национализма и 2хилядна идеология е наистина пример за поддържане.
    Кое не си разбрал? Аз съм казал всичко достатъчно ясно !
    Прасчо, аз няма да се впускам в обяснителен режим, защото дори да го направя, ти няма да ме разбереш, пък и не си заслужава .

    Пак ли искаш да те разгромя в спора, както всеки друг път !?
    Освен това езиковата ти култура е доста ниска, а това е основното умение за хората като теб. Явно не те бива много !
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Ханс, пускай газта!
    Сега Прасчо се насира в гащите си от страх, от яд или от двете !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #1013
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Aко погледнеш инфото на сайтовете, един от тях даже е научно списание, и ако беше малко по-наясно през какъв процес минават публикациие за списания нямаше да говориш на иззуст през клитора си. Тази за експанцията също е писана от учен, дори и другата статия, като погледнеш кадето пише "REFERENCES" ще видиш че това всичко е екстракт от научни статии. Ма какво да говориш на набити винкели.

    Кораб, имам чуството че ти живееш в няква алтернативна вселена кадето илюминатите са на власт ама хем знаем че са на власт хем се правим че не знаем, и всички живеем в един оплетен кръг от лъжи но ти някак си знаеш повече и по-добре от целия научен коненсус от дезинформация...

    Льольовци.
    Нем. Живея си в нашата вселена, но в общи линии да - повечето ''учени'' са печатащи машини. За мен титлите не означават нищо. Никакъв респект и идоли нямам от тях.

    Грозен много хубаво затвърди. Отивай да приемаш статии, това е в кръвта ти.



    Или се успокой малко.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 12-19-2016 на 20:35

  14. #1014
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Кое не си разбрал? Аз съм казал всичко достатъчно ясно !
    Прасчо, аз няма да се впускам в обяснителен режим, защото дори да го направя, ти няма да ме разбереш, пък и не си заслужава .

    Пак ли искаш да те разгромя в спора, както всеки друг път !?
    Освен това езиковата ти култура е доста ниска, а това е основното умение за хората като теб. Явно не те бива много !
    Сега Прасчо се насира в гащите си от страх, от яд или от двете !
    Така е, защото всеки път когато съм те питал да обогатиш аргумента винаги си ми давал някви си измислени извинения, и за това и никога не си се впускал в някакъв си 'пояснителен' режим.

    Дори не си спомням някога да си спорил с мен пък камоли 'разгромил'. Винаги си си бил с извиненията и обидите, никога по интелекуталната аргументация... не се изкарвай за нещо което не си!
    Последно редактирано от Zlennox : 12-19-2016 на 20:36

  15. #1015
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Нем. Живея си в нашата вселена, но в общи линии да - повечето ''учени'' са печатащи машини. За мен титлите не не означават нищо. Никакъв респект и идоли нямам.

    Грозен много хубаво затвърди. Отивай да приемаш статии, това е в кръвта ти.
    Затова пък трябва да вярваме на другите печатещи машини като илюминатите и нашите собствени теории на базата на абсолютно никакви факти. Не знам защо мешаш респект и идолизиране към обективното познание. Само напред!

  16. #1016
    До скоро не знаха, че има повече галактики от няколко, а днес превръщат една теория в боготворение, ще кажеш имат някакво доказателство. Откирли хората създването на вселената, ох мале. В същото време не вярват в извънземни.

  17. #1017
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Затова пък трябва да вярваме на другите печатещи машини като илюминатите и нашите собствени теории на базата на абсолютно никакви факти. Не знам защо мешаш респект и идолизиране към обективното познание. Само напред!
    Не ти казвам да вярваш, ами да мислиш и да не примаш всичко, което не може да се обясни с примитивни доказателства на съвременната наука за фантазия, а пък всеобщо признаните глупости за непременна истина.

  18. #1018
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Не ти казвам да вярваш, ами да мислиш и да не примаш всичко, което не може да се обясни с примитивни доказателства на съвременната наука за фантазия, а пък всеобщо признаните глупости за непременна истина.
    Кои са тези примитивни доказателства и всеобщо признати глупости? Разбира се че науката сама по-себе си няма конкретна дефиниция, но по-твойта логика трябва да отхвърляме с лека ръка всичката до сега набавена информация базирана на факти от интентзивни изучвания в продължения на години... Целият този труд един вид е за нищо. Този модел на големият взрив не е всеобщо призната глупост. Ако отидеш и се изплюеш така пред някой световен та и обикновен физик, ще ти се присмее, първо защото не знаеш за какво говориш и второ защото не си наясно с целия научен процес през който се минава за да се отвърди нещо като обзервателен факт и модел на теория.

    Вчера гледах няква помия във Фейсбук че взрива в Хитрино било дело на Американците и някви си ХААРП системи, та уж била взривена от горе с дрон... Имам чуството че на такива глупости би вярвал.
    Последно редактирано от Zlennox : 12-19-2016 на 21:12

  19. #1019
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Така е, защото всеки път когато съм те питал да обогатиш аргумента винаги си ми давал някви си измислени извинения, и за това и никога не си се впускал в някакъв си 'пояснителен' режим.
    Защо да си губя времето да ти обяснявам неща, които ти и без това не разбираш ?!
    Най-абсурдните ти твърдения ги оборвам с лекота в едно-две изречения и това е достатъчно за да те направя за смях, както всъщност се случва !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Дори не си спомням някога да си спорил с мен пък камоли 'разгромил'.
    Това се е случвало много пъти и те разбирам, че ти се иска да го забравиш !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Затова пък трябва да вярваме на...
    ...демагози-либерасти нищоправци (като теб) ?
    М?
    И какво идваш да правиш в тази тема, която ти сам призна, че не разбираш ?!

    Надушвам те Прасчо ! Къде ще си на Коледа ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #1020
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Пак ти казвам няма смисъл да се правиш на нещо което не си! С последният ти коментар сам по-себе си потвърждаваш твърденията ми, излагаш се като кифладжия.

  21. #1021
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "За модерният човек, днес той е дотолкова затънал в греха и порока, че най-смущаващата мисъл за него е, че може би има Бог. Модерният човек се страхува от Бога.
    Съвременният дух е роден от чувството, че можем да се скрием... В малката ни субективна, човешка и подла душичка се явява лъжливото усещане, че може да се скрие. Обратно, ако не е възможно да се скрием, тогава невъзможно е да укрием каквато и да е тайна. Всевиждащото око и всечуващото ухо забраняват да се скрием, но модерната душа е родена не от откритостта, а от скритостта. Скритостта дава възможност за маската, за театралността, за преструвката, за играта, за подлостта. Съвременната душа разчита на скритостта, на подлостта, на лицемерието."

    ПП: Може би възвисеното докторче затова не може да понесе че има Бог

    Възвисено, възвисено, колко да си възвисено - за скритост, театралност, преструвки, за играта, за подлостта.
    Последно редактирано от defender : 12-20-2016 на 02:58

  22. #1022
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Кои са тези примитивни доказателства и всеобщо признати глупости? Разбира се че науката сама по-себе си няма конкретна дефиниция, но по-твойта логика трябва да отхвърляме с лека ръка всичката до сега набавена информация базирана на факти от интентзивни изучвания в продължения на години... Целият този труд един вид е за нищо. Този модел на големият взрив не е всеобщо призната глупост. Ако отидеш и се изплюеш така пред някой световен та и обикновен физик, ще ти се присмее, първо защото не знаеш за какво говориш и второ защото не си наясно с целия научен процес през който се минава за да се отвърди нещо като обзервателен факт и модел на теория.

    Вчера гледах няква помия във Фейсбук че взрива в Хитрино било дело на Американците и някви си ХААРП системи, та уж била взривена от горе с дрон... Имам чуството че на такива глупости би вярвал.
    Ще се присмее, защото толкова му стига разумното сиво вещество. Да. Повечето закони днес =квантовата физика ги оборва. А в бъдеще не се знае каква наука ще съществува. Може би 90% от това, което е днес е лъжа и не само лъжа, ами една капкчица от океана. Тъй като учените в голяма част се манипулират само от тяхното несъществуващо материално, а отричат духовната същност.



    Възможно е за Хитрино. Заради тежката политичска криза у нас. Мислиш, че не съществуват ХААРП и много други системи? Ясно е колко работиш с ума си и колко го използват други без да знаеш.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 12-20-2016 на 07:30

  23. #1023
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jul 2016
    Мнения
    198
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Може би възвисеното докторче затова не може да понесе че има Бог

    Възвисено, възвисено, колко да си възвисено - за скритост, театралност, преструвки, за играта, за подлостта.
    Ако ме познаваше извън интернет, щеше да разбереш колко смешно е да отнасяш такива твърдения към мен, след като толкова пъти съм бил оплюван от хората и заплашен от закона, понеже съм разкрил неща, които никой не иска дори да обмисли като възможност. Струва ми се че просто проектираш собствените си грехове. Повод за такова съмнение е следното изображение в ума ми. Не мога да си представя как ако се пънеш тук да насаждаш на всички че са грешници, то как се държиш сред другите. На всеки който срещнеш ли казваш че е грешник и трябва да се покае? Едва ли! Според мен просто си мълчиш като путка и се правиш на много толерантен и загрижен към невярващите, защото знаеш че ако се обадиш със същия тон, като в тоя форум, ще изглеждаш още по-жалък и досаден отколкото вече така или иначе изглеждаш. Добре че е тоя форум, да си изливаш злобата.
    Не е лошо да отнесеш цитата към себе си. Не може аз да говоря и разкривам постоянно игрите, преструвките и театралниченето, а ти да се чудиш всякакси как да защитиш своя дял в тия игри и после да ги приписваш на мен. Това е лицемерие. Говориш за скритост в мен? Че за какво ми е да се крия и от кого? Само някой който не приема една част от себе си за сметка на друга, има какво да крие. Аз приемам всичко в неговата тоталност, тоест не смятам че едно явление може да се съотнесе само към добро или зло. Та нали всички явления са свързани, така че от малко зло може да се яви голямо добро и обратното. Не ли затова е написано че пътя към Ада е осеян с добри намерения? И тъй, ако не разсъждавам в границите на добро и зло, а в границите на истина и неистина, то какво имам да крия и от кого ? Нима една истина, колкото и неудобна и зла да ти се струва, е по-малко истина? Нима една лъжа, колкото и удобна и полезна да ти изглежда, е по-малко лъжа? Не е случайно че ме обвини в липса на прагматизъм и това е така, но ако знаеше нещо за прагматизма, то щеше да видиш приликите с твоята плебейска интерпретация на християнството. Според прагматизма всяко знание е обосновано от ползата и крайната цел, която винаги е практическа. В общи линии това значи, че е ок да вярваш в лъжи, стига те да са "добри" и да ти носят нещо.
    Виж, за модерния човек е така - той има все още много какво да крие. Но забравяш че ти също си модерен човек - ти не си стоял гладен и жаден 5 дни в някоя пещера за да получиш божествено откровение - не, ти просто попиваш глупости в интернет, също както всеки средностатистически консуматор с претенция за "мнение" и "позиция".
    Във връзка с прагматизма, хората много се изненадват като им кажа че уча философия. Почти винаги следващия им въпрос е - какво можеш да работиш с това? И като им кажа че го уча защото ми е интересно и не мисля да работя в тая сфера, почват да ме гледат стерео. Като че ли познанието и образованието, трябва непременно да е свързано с някаква професионална реализация.... Ето това е твоя прагматизъм, дефенди. Едно към едно.
    Последно редактирано от Alucard666 : 12-20-2016 на 11:22

  24. #1024
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Не мога да си представя как ако се пънеш тук да насаждаш на всички че са грешници, то как се държиш сред другите. На всеки който срещнеш ли казваш че е грешник и трябва да се покае?
    Ако ме пита за християнството му казвам, иначе защо да му казвам, като не се интересува. Все пак това е тема Православие, щом си влезнал нещо те е заинтересувало.

    Ако ти казвам, че грехът не съществува и че ти не си грешник (или пък аз), все едно да ти казвам, че смъртта не съществува и ти не си подвластен на нея. Просто грехът е християнски термин.

    Добре ще ти го кажа по по-светски начин: "смъртта съществува и ти си смъртен". Щом така звучи по благоприятно за нежната ти душевност.

    ПП: Явно предпочиташ да те лъжат с приятни неща и дрънкулки, като бебе.
    Последно редактирано от defender : 12-20-2016 на 11:13

  25. #1025
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Alucard666 Виж мнението
    Виж, за модерния човек е така - той има все още много какво да крие. Но забравяш че ти също си модерен човек - ти не си стоял гладен и жаден 5 дни в някоя пещера за да получиш божествено откровение - не, ти просто попиваш глупости в интернет, също както всеки средностатистически консуматор с претенция за "мнение" и "позиция".
    Разбира се, така е, но както виждаш това при мен не достига до трагизъм и мрънкане я към Бог, я към събеседника.

    А ти не четеш ли, а като четеш всичко безрезервно ли го приемаш? Като си отговориш, това е и моят отговор.
    Последно редактирано от defender : 12-20-2016 на 11:12

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си