.
Отговор в тема
Страница 44 от 151 ПървиПърви ... 344041424344454647485494144 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 076 до 1 100 от общо 3762
  1. #1076
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Вярващите от сатиричност не разбират, грозен.

  2. #1077
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Тогава не е никаква Църква, дори и смисъла й се изчерпва. Да не говорим как Църквата на един съвършен Бог ще еволюира, да еволюира към какво? - единствения възможен отговор е към по-зло и по-зло, до пълно отделяне от Бога и заместването му с неговия антипод.
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Къде в Библията го пише това?
    Никъде не го пише, но е логично и се е случвало в миналото. Времената се менят, хората и начинът на живот също, за да разшири влиянието и значението си, църквата трябва да се адаптира.
    Вече не се преследват и горят "вещици" (поне не в буквалния смисъл) - ето едно доказателство, че църквата е еволюирала. Нищо не пречи да се свика вселенски събор и някои от съществуващите догми (много от които не ги пише в Библията) да се преразгледат. Това също се е случвало в миналото, нали ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #1078
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Никъде не го пише, но е логично и се е случвало в миналото. Времената се менят, хората и начинът на живот също, за да разшири влиянието и значението си, църквата трябва да се адаптира.
    Вече не се преследват и горят "вещици" (поне не в буквалния смисъл) - ето едно доказателство, че църквата е еволюирала. Нищо не пречи да се свика вселенски събор и някои от съществуващите догми (много от които не ги пише в Библията) да се преразгледат. Това също се е случвало в миналото, нали ?
    от къде знаеш какво правят..... във Ватикана?

  4. #1079
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Никъде не го пише, но е логично и се е случвало в миналото. Времената се менят, хората и начинът на живот също, за да разшири влиянието и значението си, църквата трябва да се адаптира.
    Вече не се преследват и горят "вещици" (поне не в буквалния смисъл) - ето едно доказателство, че църквата е еволюирала. Нищо не пречи да се свика вселенски събор и някои от съществуващите догми (много от които не ги пише в Библията) да се преразгледат. Това също се е случвало в миналото, нали ?
    Има нещо, което се нарича Свещено Предание, за което вероятно не си чувал. Някои от догмите, които мислиш, че не ги пише в Библията са от Свещеното предание. Така че, не, не трябва да се приемат нови. Дори да се свика Вселенски събор догматите няма.да бъдат преразглеждани, още по- малко променяни (просто защото няма смисъл). А църквата не е еволюирала преди. Говорим за православието, не за католицизма.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  5. #1080
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Някой може ли да ми каже дали това според него е православна литургия?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  6. #1081
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Някой може ли да ми каже дали това според него е православна литургия?
    [video=youtube;-GTrFKjgYwY]https://youtube.com/watch?v=-GTrFKjgYwY[/video
    Според мен не е.

  7. #1082
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Има нещо, което се нарича Свещено Предание, за което вероятно не си чувал. Някои от догмите, които мислиш, че не ги пише в Библията са от Свещеното предание. Така че, не, не трябва да се приемат нови. Дори да се свика Вселенски събор догматите няма.да бъдат преразглеждани, още по- малко променяни (просто защото няма смисъл). А църквата не е еволюирала преди. Говорим за православието, не за католицизма.
    Хайде сега. И по нашите земи е имало езичници, които са наказвани и дори убивани, поради отказ от смяна на вярата. Не можеш да ме убедиш, че доброволно са си сменили вярата. Все едно сега да се появи някаква друга религия и да я приемеш. Това може да стане, но с някакво чудо, което да повлияе на цялата ти същност.

  8. #1083
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Според мен не е.
    Защо?
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Хайде сега. И по нашите земи е имало езичници, които са наказвани и дори убивани, поради отказ от смяна на вярата. Не можеш да ме убедиш, че доброволно са си сменили вярата. Все едно сега да се появи някаква друга религия и да я приемеш. Това може да стане, но с някакво чудо, което да повлияе на цялата ти същност.
    Абсолютно си прав. Аз затова оправдавам фарисеите затова, че не са приели Христа.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  9. #1084
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Сайтът на американския информационен канал FoxNews разпространи коментар на специалиста по Близкия изток и исляма Раймонд Ибрахим, посветен на масовите бягства на християните от мюсюлманския свят.

    Според мнението на учения, днес се извършва масово прогонвавне на християните от ислямския свят - по-голямата част от който преди мюсюлманските завоевания е била напълно християнска.

    Ибрахим се позовава на неотдавна публикуваните изводи на Комисията на САЩ по религиозна свобода, която отбелязва, че прогонването на християните от ислямските страни няма равно на себе си в човешката история и се увеличава с всяка измината година. Християните може напълно да изчезнат от страни като Ирак, Афганистан и Египет, смята изследователят. Последната информация, която идва от страните на мюсюлманския свят, потвърждава този извод. Като пример за това какво очаква християните, озовали се сами и без подкрепа в мюсюлманските страни, където нахлу демокрацията, той сочи Ирак.

    През 2003 г. християнското население на Ирак е било около 1 милион души. Днес то е по-малко от 400 хиляди.

    Това е резултатът от антихристиянската кампания, разгърната с американското нашествие в страната. Тогава много християнски църкви бяха разрушени и огромен брой християни - убити, в това число разпнати на кръстове, а мнозина - обезглавени.

    Раймонд Ибрахим отбелязва, че днес, когато САЩ подкрепят войната на терористите против светския президент на Сирия - Башар Асад, ситуацията там е идентична. Християните, които са живели от векове в градове и дори цели региони, сега биват прогонвани и избивани от терористите, подкрепяни от САЩ и Европейския съюз независимо, че сирийските правителствени войски се опитват да ги спасяват.

    В Египет около 100 хиляди християни-копти бяха принудени да напуснат родината си след подкрепяната от САЩ и Европейския съюз т. нар. "демократична арабска пролет". Една от най-старите християнски общности в света - тази в Синай, беше подложена на нападение през септември 2012 г. и принудена да напусне тези места, където обитаваше от над 1500 години."

  10. #1085
    Весели празници за христяните и щастие за всички хора и души на Света.

  11. #1086
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Весели празници за христяните и щастие за всички хора и души на Света.
    Благодаря Кораб, честито и от мен!

  12. #1087
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Много свестни хора се опитват да намерят ориентация днес в един свят, който сам по себе си е налудничав. Направо казано, сатанински."

  13. #1088
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Пичове, какво значи "да бъдеш себе си"? Мерси!

    ПП: Ако например ми се прииска да фрасна полицай на улицата или да се нахвърля на красиво непознато момиче, ако го направя, това себе си ли е?
    Последно редактирано от defender : 12-26-2016 на 18:11

  14. #1089
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Пичове, какво значи "да бъдеш себе си"? Мерси!

    ПП: Ако например ми се прииска да фрасна полицай на улицата или да се нахвърля на красиво непознато момиче, ако го направя, това себе си ли е?
    Ти това ли би искал да направиш?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  15. #1090
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Ти това ли би искал да направиш?
    Ми дори аз да не искам, някой друг може да поиска, не говоря лично за мен, а по принцип. Различни хора, различни желания.

  16. #1091
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ми дори аз да не искам, някой друг може да поиска, не говоря лично за мен, а по принцип. Различни хора, различни желания.
    Е, това е. Ако правиш/държиш се както ти идва отвътре значи си себе си.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  17. #1092
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ами аз ако искам да се държа като себе си, но някой друг не иска да участва в желанията ми, то какво да правя, значи той потиска моето желание да съм себе си? Как да съм себе си в свят в които има други хора, които се съпротивляват на желанията ми. Значи излиза, че този свят се движи според желанията на най-силните хора и групи (т.е. правителствата, банките и корпорациите), в такъв случай останалите хора не могат да бъдат себе си (защото ако са себе си, техните желания ще противоречат на желанията на най-силните и това те да бъдат себе си), излиза, че конспирацията е вярна.
    Последно редактирано от defender : 12-26-2016 на 18:29

  18. #1093
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами аз ако искам да се държа като себе си, но някой друг не иска да участва в желанията ми, то какво да правя, значи той потиска моето желание да съм себе си? Как да съм себе си в свят в които има други хора, които се съпротивляват на желанията ми. Значи излиза, че този свят се движи според желанията на най-силните хора и групи (т.е. правителствата, банките и корпорациите), в такъв случай останалите хора не могат да бъдат себе си, излиза, че конспирацията е вярна.
    Защо така? Кой е казал, че трябва да се съобразяваш с другите. Еви му майката на конформизма и живей, както искаш.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  19. #1094
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ПП: Тоест този свят се движи според желанието да бъдат себе си най-силните, а останалите трябва задължително да са подвластни и подчинени на това тяхно желание да са себе си и да изпълняват желанията им.

    И точно това се нарича "прогрес" - тоест целия свят да работи за желанието на няколко най-силни да бъдат себе си.

    Това ли представлява днешната прехвалена цивилизация - няколко които са наистина себе си и останалите инфантилни роби и лицемери спрямо себе си.
    Последно редактирано от defender : 12-26-2016 на 18:36

  20. #1095
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Тоест този свят се движи според желанието да бъдат себе си най-силните, а останалите трябва задължително да са подвластни и подчинени на това тяхно желание да са себе си и да изпълняват желанията им.

    И точно това се нарича "прогрес" - тоест целия свят да работи за желанието на няколко най-силни да бъдат себе си.
    Никой не може да ти внуши дали и как да бъдеш себе си.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  21. #1096
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Е, това е. Ако правиш/държиш се както ти идва отвътре значи си себе си.
    не, това е една част от теб, която може да промениш.

  22. #1097
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    не, това е една част от теб, която може да промениш.
    Става въпрос за моментното състояние, в което си. Ако искаш да се промениш и се опитваш да се променяш пак си себе си (когато се променяш заради самия теб, разбира се).
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  23. #1098
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Става въпрос за моментното състояние, в което си. Ако искаш да се промениш и се опитваш да се променяш пак си себе си (когато се променяш заради самия теб, разбира се).
    Според мен с дълбока медитация и отдаване може да разбереш кой си всъщност. Останалото е само характеристики, които си придобил или наследил от гените си. Но това не е истинското ти душевно състояние, нали?

  24. #1099
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Президентът на РБългария, който до лани поне поздравяваше от страницата на Президентството народа си по повод Рождество Христово, тази година пропусна и това. Няма да видите кадри с държавния глава от църква, но новините са пълни с личното присъствие и участие на държавния глава в празника Ханука."

    ПП: Роската П. може да е всичко друго, но не и президент на всички българи, нито някаква обединяваща българите фигура.

  25. #1100
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Нищо не знаете за нас, самодоволни богчета!” – казва дяволът на абат Донисан в романа на Жорж Бернанос Под слънцето на сатаната. И всъщност е напълно прав. Ние не просто не знаем нищо за „тях”, но и наистина сме самодоволни богчета. Цялата ни съвременна цивилизация е основана върху този принцип. Нищо вярно – поне според мен – няма в схващанията, че тя била наследила някакви християнски ценности. Това наследяване е дотолкова опосредствано, че е практически неработещо и обезсмислено в днешния момент."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си