.
Отговор в тема
Страница 76 от 151 ПървиПърви ... 266672737475767778798086126 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 876 до 1 900 от общо 3762
  1. #1876
    Актьорите влизат в подготвен сюжет , сценарии. В живота се случват непредвидими неща. Може би заемаме роли . Сами си изграждаме образ. И въпреки това човешкото съзнание е много повече , за да го представиш .

  2. #1877
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Много ми е интересно ти как разбираш, че си себе си,
    Ахахах,естествено че съм себе си. Все едно имам някакъв избор.... Тогава идва въпроса кой съм аз? И ако си го задаваш тоя въпрос за себе си достатъчно дълго, може да ти просветне, че търсенето на отговора е все едно да си гониш сянката.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да не би мислите ти да падат от небето, а не от този свят. Щом мислите ти са от този свят ти си роб и подобие на света и предопределен от него, това е положението.
    Но те не са от този свят, а от моя вътрешен. И ако ти активно откриваше неща от своя вътрешен, щеше веднага да откриеш подобности с моя.

  3. #1878
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Дали Бог е вътре в теб, или извън теб, няма никакво значение. Докато вярваш в него, и докато някой друг(отвън) ти е казал какво е Бог и какво е казал и иска от теб, ще си останеш просто последовател на нещо, пък дали е на въображаем брадат старец в небето, или на идея, живееща в съзнанието ти като отделна личност, е без значение.
    В началото на хората не е било нужно външно Слово, но след увеличаващата се пропаганда (както ти я наричаш еврейска пропаганда), човек излязъл от себе си и се отчуждил, затова Бог Слово идва външно от нас, защото ние самите сме отишли изкушени извън себе си, нашия взор се е отклонил навън "в ябълката" още от адамов време, та така да познаем себе си, та да ни вкара отново вътре в себе си. Дявола ни е управлявал чрез "ябълката", като ни е изкарал от себе си, а Иисус идва разбива властта и терора на дявола и чрез Словото ни открива пътя към завръщане в себе си. Словото е само патерицата към куцукане към себе си, а не края, края е свободата. Иисус не е "някой друг", Той е самата човешка същност, визионизирала се навън за да ни прибере.
    Последно редактирано от defender : 11-14-2017 на 15:07

  4. #1879
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Ахахах,естествено че съм себе си. Все едно имам някакъв избор....
    Е как така естествено, че си себе си? То да питам всеки лумпенизиран маргинал манипулиран да изпълнява политическа воля, той също ще каже че е себе си.
    Точно тези дето манипулират и добре познават човешката същност, знаят как да направят нещата за да мислиш, че си себе си, докато изпълняваш тяхната воля и дето се вика да им свършиш черната работа, докато мислиш, че си себе си.

    В мега интелектуалното шоу Биг Брадър, всеки 2-ри също казва, че бил себе си, това е като мода станало.

  5. #1880
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Но те не са от този свят, а от моя вътрешен.
    Без Бог, не виждам какво друго може да е този твой възвишен вътрешен свят, освен коликите в корема ти и сърбежа в слабините ти, преобразувани от мозъка ти във "велики" мисли, с които ми се перчиш, преателЬо.
    Последно редактирано от defender : 11-14-2017 на 15:40

  6. #1881
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Сатанист, кога шЪ се бием, за дримока ве?

  7. #1882
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Без Бог щях да съм изкукуригал, начетен либерал-атеист.

    Из "Писмо до Шотландия"





    ПП: Не може да ми се сърдиш либералЬо-преателЬо, щото виж казах, че си "натечен", красив.
    Последно редактирано от defender : 11-14-2017 на 15:55

  8. #1883
    Хората са слаби и трябва да вярват в нещо, което ги обединява . Това правят религии. И служители в църквата.

  9. #1884
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Хората са слаби и трябва да вярват в нещо, което ги обединява . Това правят религии. И служители в църквата.
    докторчето е слаб, затова се е самоизмислил, това е неговата религия, всичко е религия.

  10. #1885
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    слабак... слааабчо, слабовейчо, слабогрух.....

    слабопотентчо

  11. #1886
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    докторчето е слаб, затова се е самоизмислил, това е неговата религия, всичко е религия.
    Донякъде съм съгласен с него, че ние не се познаваме вътрешно , ами само се замаскираме . Например с професия.

    Много е трудно да се промениш също така.

    Между другото познавате ли хора с чисто черни очи?

  12. #1887
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Е как така естествено, че си себе си? То да питам всеки лумпенизиран маргинал манипулиран да изпълнява политическа воля, той също ще каже че е себе си.
    Точно тези дето манипулират и добре познават човешката същност, знаят как да направят нещата за да мислиш, че си себе си, докато изпълняваш тяхната воля и дето се вика да им свършиш черната работа, докато мислиш, че си себе си.

    В мега интелектуалното шоу Биг Брадър, всеки 2-ри също казва, че бил себе си, това е като мода станало.
    Точно така, направо си е като мода. Но питал ли си се защо? Себе си, като дефиниция на АЗ, е всичко онова което правиш - тоест дори и някой да ти е имплантирал идеята че си някой и едикакъв си, щом вярваш в нея и действаш по нея - това си ти. И лумпенизирания маргинал също. Сега идва въпроса - тогава кой е истинския АЗ, тоя който не е имплантиран, който е уникален и индвидуален, както за мен, за теб, така и за лумпенизирания маргинал и всички останали. Точно в това е тънкостта - няма истински АЗ, защото всичко което се възприеме като АЗ и себе си, става достатъчно истинско само по себе, тъй като за да си, не е необходимо нищо повече от това да вярваш че си - тоест АЗ по дефолт е хем илюзия, хем истина. Аз-ът на един човек, който смята че парите и славата го правят "накакъв" и че това е "той", а не "друг", не е много по-различен от АЗ-ът на един шизофреник, който си мисли че е Наполеон. По същия начин както плачът на едно малко дете, когато се уплаши от някакъв незначителен шум, не се различава по естество от плача на един човек на средна възраст, след някаква тежка душевна травма, въпреки че за възрастния човек плачът на малкото дете би бил неоснователен - но това не го прави по-малко истински. По същия начин, да вярваш че си Наполеон би изглеждало неоснователно за повечето хора, но щом за теб е истинско, то вече е достигнало максималния си възможен епистемологичен потенциал на истинност. АЗ е безсмислена концепция като знание, защото нейния единствен истински вариант, единственото "чисто" самосъзнание съществува само в сегашно време, а в сегашно време осъзнатия индивид е никой (ако се гледа на него през погледа на масовия човек, който се идентифицира със спомени, мечти и т.н.), вместо това осъзнатия индивид съществува и е АЗ само СЕГА, в състояние на безкрайни възможности и потенциал, без съжаления и носталгия към миналото, без нужда от проектиране на АЗ в бъдещето чрез мечти и страхове. Той е никой, но в потенциал да бъде всеки, като всъщност винаги остава никой . Но пък повечето хора действат и виждат себе си през призмата на времето. Навсякъде в медиите се пропагандира посланието "бъди себе си". Но всъщност всеки е никой, всяка себе-реалност е измамна, затова съвсем закономерно обикновенния човек тръгва да се идентифицира с първото нещо което му е подадено като идентичност - пари, слава, идеология, Бог и каквото още се сетиш.

    Другите ти простотии в стил трети клас, втори срок, няма да ги коментирам.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 11-15-2017 на 11:49

  13. #1888
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Искаш да кажеш, че човек сам по себе си е изпразнен от съдържание и никога не може да бъде себе си. Неговото Аз винаги се формира от нещо, което му е зададено и което той приема за истина и копира?

    Това е горе-долу мислене, като марксист. Християните не смятат, че човекът сам по себе си е изпразнен от съдържание и че не може да бъде себе си.


    ПП: Ти досега през цялото време защитаваше и се перчеше, че си бил себе си, а сега изведнъж изтърсваш, че човек нямал себе си и то било безсмислена концепция. Изобщо поредното ти противоречиво послание.
    Последно редактирано от defender : 11-15-2017 на 12:22

  14. #1889
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искаш да кажеш, че човек сам по себе си е изпразнен от съдържание и никога не може да бъде себе си.
    Не, искам да кажа че Аз-ът сам по себе си винаги е изпълнен със съдържание, но за съществуването на този Аз не е от значение какво точно ще е съдържанието, стига да има такова. Въпросът с вътрешното израстване е свързан именно с поемането на отговорност за това какво е твоето съдържание, понеже то зависи само от теб. Не от Господ, не от природа, или каквото и да е. Но докато Аз-ът се изживява в своя малък аспект, той (АЗ-ът)винаги ще бъде в границите на ограниченията, които сам си поставя когато казва "Аз съм този, а не онзи.". Тъкмо затова си ги поставя - за да се изживява като АЗ в тях.
    И ако малкия аспект на АЗ-а се изпълва със съдържание от заобикалящия го свят, от нещо външно, Бог, природа, общество, то обратното, висшия аспект изпълва своето поле, а и външния свят, със свое собствено съдържание(естествено с цялата отговорност за това). В това е смисъла на божественото, на творящото, на съзнателното.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 11-15-2017 на 12:57

  15. #1890
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Но докато Аз-ът се изживява в своя малък аспект, той (АЗ-ът)винаги ще бъде в границите на ограниченията, които сам си поставя когато казва "Аз съм този, а не онзи.". Тъкмо затова си ги поставя - за да се изживява като АЗ в тях.
    Границите са нужни, за да може всяко нещо да съществува, като себе си.
    В природата всяко нещо има свои граници, размери, габарити за да се обособи, като себе си и да не се слее със всичко останало в общ масов бульон. Да нямаш такива граници е противоестествено.

    Даже може да се каже, че границите водят да независимост.

  16. #1891
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    висшия аспект изпълва своето поле, а и външния свят, със свое собствено съдържание.
    Какъв е сега пък този "висш аспект", ве? Това е някакво ново понятие, дето го добавяш към картината.
    Тоя "висш аспект" от къде се пръква, че да изпълни външния свят?
    Последно редактирано от defender : 11-15-2017 на 13:10

  17. #1892
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Границите са нужни, за да може всяко нещо да съществува, като себе си.
    В природата всяко нещо има свои граници, размери, габарити за да се обособи, като себе си и да не се слее със всичко останало в общ масов бульон.
    Точно така, но по това съзнанието се различава от всичко останало във вселената, с това че може да копира и симулира всякакво съдържание, да го уподоби и отрази - нали тъкмо това ни позволява изобщо да имаме разбиране за каквото и да е. Точно както казваш, границите са нужни за да може всяко нещо да съществува като себе си. Но какво да кажем за нещо, което може да съществува като всичко останало, което е само за себе си вселена и вселенски принцип? Излиза че това нещо е всичко и нищо. То е всичко дадено и налично, без самото то да е нещо конкретно.

  18. #1893
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Какъв е сега пък този "висш аспект", ве? Това е някакво ново понятие, дето го добавяш към картината.
    Тоя "висш аспект" от къде се пръква, че да изпълни външния свят?
    Висшия аспект за нисшия в Аз-а е онова което е художника за картината, шахматиста за шахматната дъска и ... т.н.

  19. #1894
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Но какво да кажем за нещо, което може да съществува като всичко останало, което е само за себе си вселена и вселенски принцип? Излиза че това нещо е всичко и нищо. То е всичко дадено и налично, без самото то да е нещо конкретно.


    И цялата тази мега-концепция ти е философията на живот, уоу!
    И как тази концепция я прилагаш в живота си, например, като ходиш до магазина да си купуваш вафла "Боровец. Как я прилагаш на практика. Какво ти се върти в главата в разговора ти с вафлата и борбата с нея за отстояването на себе си и Азът ти да не се превърне във вафла.

    Изобщо отново объркваш аудиторията. Направо се "насра" от мегатонни философии.
    Последно редактирано от defender : 11-15-2017 на 13:24

  20. #1895
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Висшия аспект за нисшия в Аз-а е онова което е художника за картината, шахматиста за шахматната дъска и ... т.н.
    Добре сега във всеки човек съществува ли висш аспект или не съществува, а сме само картини, дето някой маже.

  21. #1896
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението


    И цялата тази мега-концепция ти е философията на живот, уоу!
    И как тази концепция я прилагаш в живота си, например, като ходиш до магазина да си купуваш вафла "Боровец. Как я прилагаш на практика. Какво ти се върти в главата в разговора ти с вафлата и борбата с нея за отстояването на себе си и Азът ти да не се превърне във вафла.

    Изобщо отново объркваш аудиторията. Направо се "насра" от мегатонни философии.
    Ако не ме разбираш, това не е мой проблем. Все пак, съзнанието ти има възможност да си представи една вафла Боровец, само ако знае какво е вафла, ако има образ на който да я уподоби. И докато за една вафла мога да ти я нарисувам, опиша, или просто да ти пратя снимка, то няма как да ти предам образ на нещо което няма образ, а самото то е образа изобщо, всеки възможен образ и възможността за образ като цяло. Затова не можеш да ме разбереш. За теб света е просто поредица от образи, които да наслагваш и подреждаш в съзнанието си, докато самия ти се изживяваш през образа за себе си. Докато го правиш, няма как да видиш какво стои отвъд всеки образ, картина, идея и теб самия.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 11-15-2017 на 13:43

  22. #1897
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре сега във всеки човек съществува ли висш аспект или не съществува, а сме само картини, дето някой маже.
    Да, във всеки човек съществува висш и нисш аспект, въпрос на вътрешно развитие е кое е преобладаващо.

  23. #1898
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ами ако в човека съществува висш аспект, значи е напълно възможно човек сам по себе си да бъде себе си. Това, което те питах в началото и ти почна на мажеш мегатонни философии.

  24. #1899
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Затова не можеш да ме разбереш. За теб света е просто поредица от образи, които да наслагваш и подреждаш в съзнанието си, докато самия ти се изживяваш през образа за себе си. Докато го правиш, няма как да видиш какво стои отвъд всеки образ, картина, идея и теб самия.
    За пръв път виждам човек, на които сетивата не приемат информацията от света, като образи.
    И като какво приемаш света. Например аз виждам вафлата, че е синя, че е правоъгълна, че мирише вкусно има готин вкус. А ти как я възприемаш, като не възприемаш света чрез образи, да не си квантов ренген или черна дупка, дето преди да възприемеш и погълнеш света, го разпадаш на най-малките му съставни части. Но тъй като всичко в основата си е съставено от едни и също частици, атоми, значи като го разпаднеш на съставните му, то ти и лайното и вафлата ги възприемаш по един същи начин, под формата на атоми. Ми яж лайна, тогава де. Кво, не ли?
    Последно редактирано от defender : 11-15-2017 на 13:55

  25. #1900
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами ако в човека съществува висш аспект, значи е напълно възможно човек сам по себе си да бъде себе си. Това, което те питах в началото и ти почна на мажеш мегатонни философии.
    Не съм започнал да мажа нищо, просто ти все още не разбираш, че търсиш форми на нисшия аспект на АЗ-а във висшия аспект, а аз ти казвам че такива там няма. Висшият аспект на АЗ не се нуждае от АЗ и не оперира с такава концепция, защото той създава АЗ, без самия той да "Е" някакъв, какъвто и да е.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си