.
Отговор в тема
Страница 77 от 151 ПървиПърви ... 276773747576777879808187127 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 901 до 1 925 от общо 3762
  1. #1901
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    За пръв път виждам човек, на които сетивата не приемат информацията от света, като образи.
    И като какво приемаш света. Например аз виждам вафлата, че е синя, че е правоъгълна, че мирише вкусно има готин вкус. А ти как я възприемаш, като не възприемаш света чрез образи, да не си квантов ренген или черна дупка, дето преди да възприемеш и погълнеш света, го разпадаш на най-малките му съставни части. Но тъй като всичко в основата си е съставено от едни и също частици, атоми, значи като го разпаднеш на съставните му, то ти и лайното и вафлата ги възприемаш по един същи начин, под формата на атоми.
    За мен света също е поредица от образи, вероятно дори на много повече образи от теб. Разликата е че имам познание и за онова което е отвъд образа, а с това и света също става нещо далеч по-голямо от серия образи. Но това познание се достига само вътрешно, защото ако всеки може да ти даде снимка на вафла или картинка на атом, то никой не може да те научи какво точно е съзнанието, а трябва да експериментираш със своето собствено, за да разбереш естеството и свойствата му - първо свойствата на конкретно твоето съзнание, а оттам вече и свойствата на съзнанието изобщо. Това не можеш да го прочетеш в Библии, психологически книги или където и да е - става единствено САМ, върте в теб, естествено за всекиго когато му дойде времето.

  2. #1902
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    За мен света също е поредица от образи, вероятно дори на много повече образи от теб. Разликата е че имам познание и за онова което е отвъд образа, а с това и света също става нещо далеч по-голямо от серия образи. Но това познание се достига само вътрешно, защото ако всеки може да ти даде снимка на вафла или картинка на атом, то никой не може да те научи какво точно е съзнанието, а трябва да експериментираш със своето собствено, за да разбереш естеството и свойствата му - първо свойствата на конкретно твоето съзнание, а оттам вече и свойствата на съзнанието изобщо. Това не можеш да го прочетеш в Библии, психологически книги или където и да е - става единствено САМ, върте в теб, естествено за всекиго когато му дойде времето.
    Това ме кара да си прерязвам вените, преателЕ.

  3. #1903
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Висшият аспект на АЗ не се нуждае от АЗ и не оперира с такава концепция, защото той създава АЗ, без самия той да "Е" някакъв, какъвто и да е.
    Добре, за пореден път, от къде ти се появява този висш аспект и като възприемаш света как разбираш, че оперираш с висшия ти аспект, а не с нещо друго. Какво ти подсказва, че това е висшия ти аспект и ти вярваш и си сигурен, че това е той. Чувстваш ли го, миришеш ли го, ядеш ли го, надървяш ли се, заболявате главата ли - как точно го индикираш и си убеден, че това е той и как разпознаваш неговата воля.
    Последно редактирано от defender : 11-15-2017 на 15:28

  4. #1904
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре, за пореден път, от къде ти се появява този висш аспект
    Откъдето се появява нисшия аспект? Откъде се появява АЗ изобщо? Откъде се появява вселенета? Това са много обширни въпроси, дълеч отвъд менталните способности на човешкия ум, а може би информацията е скрита от нас , но задаването им мисля е грешно да се прави с намерението да се търси някаква конкретна, практическа цел. Предпочитам да смятам вселената и АЗ-а, който е отражение на вселенския принцип, като просто една игра, един космически танц. Но пак, кой знае....
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ....и като възприемаш света как разбираш, че оперираш с висшия ти аспект, а не с нещо друго. Какво ти подсказва, че това е висши ти аспект и ти вярваш и си сигурен, че това е той.
    Как разбираш че си буден, а не сънуващ? Ако не си бил никога буден, или никога не си сънувал , няма как да разбереш кое е сън и кое будност. И ако тая алегория е разбираема за всички хора, то разликата между ежедневното, социално ориентирано съзнание на масовия човек, и самосъзнанието, е доловима само за определени "будни" хора.

  5. #1905
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    и самосъзнанието, е доловима само за определени "будни" хора.

    В превод: "дефендърчо ти не си между избраните за разлика от мен!".


    Това ме кара да се самоубивам, преателЕ.


    ПП: докторчо, ти сигурно си някакъв богоизбран евреин-идеолог.
    Последно редактирано от defender : 11-15-2017 на 15:50

  6. #1906
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, тия упражнения ше ми помогнат ли да придобия самосъзнание, като тебе, ве :


  7. #1907
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    В превод: "дефендърчо ти не си между избраните за разлика от мен!".
    "Събуждането" е въпрос преди всичко на личен избор и осъзнаване, и чак след това е въпрос на обстоятелства и качества като ментална яснота, широкоскроеност и т.н. Нещата преди всичко опират до честност към себе си. Наистина ли ще обвиняваш мен за собствената си нечестност и доброволно невежество?

  8. #1908
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, ти като си толкова самоосъзнат, защо продължаваш да си фашист? Това е в миналото ве, а твоето Аз, което е "нищо", е в настоящето.

  9. #1909
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Дефенди и Сатан, само да ви кажа, че никой не ви чете и още по-малко ви отговаря . Мисля че ще е по-добре за всички да минете на ЛС. Вие отдавна не обсъждате идеи, а обсъждате личностите си и преливате от пусто в празно !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #1910
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Дефенди и Сатан, само да ви кажа, че никой не ви чете и още по-малко ви отговаря . Мисля че ще е по-добре за всички да минете на ЛС.
    По-добре за кои всички? Тия дето (не) ни четат ли ?

    Никът ти да не е бил създаден от лафа "Може да съм грозен, но за сметка на това съм тъп" ?

  11. #1911
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Дефенди и Сатан, само да ви кажа, че никой не ви чете и още по-малко ви отговаря . Мисля че ще е по-добре за всички да минете на ЛС. Вие отдавна не обсъждате идеи, а обсъждате личностите си и преливате от пусто в празно !
    Говори от свое име. Аз ги чета.

    Когато броенето на хипогрифи не ми помага да заспя.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  12. #1912
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    По-добре за кои всички? Тия дето (не) ни четат ли ?
    За всички !
    За нас защото ще можем да пишем по темата и за вас защото ще можете да се обяснявате на ЛС, без да ви пречим .
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Никът ти да не е бил създаден от лафа "Може да съм грозен, но за сметка на това съм тъп" ?
    Не позна (поне за второто) !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #1913
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    За всички !
    За нас защото ще можем да пишем по темата и за вас защото ще можете да се обяснявате на ЛС, без да ви пречим .
    Никой не те спрял да пишеш, пък и като гледам не си се разписал особенно(още по-малко пък да си написал нещо смислено).

  14. #1914
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Говори от свое име. Аз ги чета.

    Когато броенето на хипогрифи не ми помага да заспя.
    Дриймочеее, пиле шарено, къде се губиш...

  15. #1915
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Дриймочеее, пиле шарено, къде се губиш...
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  16. #1916
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    (още по-малко пък да си написал нещо смислено).
    А вие да не би да сте написали нещо смислено ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  17. #1917
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Пеперуди в корема, ааа?

  18. #1918
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    ....


    Какво ти има, да не си болна?

  19. #1919
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Може да е бременна, ама не от тебе

  20. #1920
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Основното значение на този свят е да накара отделния човек да загуби човещината си.“

  21. #1921
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ако хората сме просто един животински вид и нищо повече, защо тогава само хората имат чувство за хумор, защо само хората са способни да пишат художествена литература и защо само хората пият алкохол за да се напиват?


    Ницше, Дарвин, Докинс, Хокинг, Маркс, Епикур и тяхното естествено, еволюционно, надградено, философско продължение в днешно време Докторчето, какво казват по въпроса?
    Последно редактирано от defender : 11-20-2017 на 13:07

  22. #1922
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Маса без минало, без ценности и собствена култура се управлява лесно и няма рискове, не се очаква да протестира за нещо, защото са ѝ извадени зъбите и са ѝ изпилени ноктите - послушна, мека и отворена биомаса, която да си клати, като желе."

  23. #1923
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Съвременният човек има два варианта: или да продължи да е човек, или да стане част от машина."

  24. #1924
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако хората сме просто един животински вид и нищо повече, защо тогава само хората имат чувство за хумор, защо само хората са способни да пишат художествена литература и защо само хората пият алкохол за да се напиват?


    Ницше, Дарвин, Докинс, Хокинг, Маркс, Епикур и тяхното естествено, еволюционно, надградено, философско продължение в днешно време Докторчето, какво казват по въпроса?
    Ницше казва че само хората са страдали толкова дълбоко, че да измислят смеха. Аз мисля че самата структура на хумора издава еволюционните причини за появата му, тъй като се е появявил първо в чисто социалното, физическо взаимодействие и чак след това е преминал в по-сложните лингвистични форми като тези с които боравим сега. А структурата на хумора винаги е една и съща - очаквания в една посока, посрещнати с резултати в точно обратната посока. Смехът се е появил едва тогава когато човек е можел да предвижда ако не външните явления, то поне поведението на своите себеподобни. Хуморът е акт на грешка в логиката, или по-скоро е акт на анти-логика, но поднесен по логичен начин. Имам предвид - ако имаш някакъв шаблон, модел на повтарящо се действие - било то в природата или в поведението на даден човек, и този модел преминава през първо, второ, трето, четвърто и т.н. последователно действие и в даден момент този познат модел ти се разкрива пред очите - минава първо, после второ, после трето закономерно действие - очакваш 4-то, но вместо него имаш точно обратното действие, тогава почваш да се смееш, защото съвсем закономерните и логични очаквания се срещат със съвсем нелогично следствие. Тоя принцип е наличен във всеки хумор - от този на 2 годишно дете, до този на професионален комик.
    Прото-форма на хумор обаче има както при бебетата още от както се родят, така и при всички бозайниците , тъй като всички те имат заложено чувство за игра. Това е изцяло физическото, интер-персонално проявление на същото като хумора при хората. Ако си виждал куче или коте, застанало в позиция за игра - тая позиция е почти идентична с бойните им позиции, само дето не е. И в това е всъщност смисъла на играта - закачката, преструването на едно, докато се показва друго, така че да се получи един затворен кръг от взаимно стимулиране и интерес. Естествено нещата винаги могат да ескалират, или както се казва " от играчка - плачка", така както примерно две кучета могат да се сдавят докато играят, или както примерно моя котарак някой път прекалява с играта си и ме драска до кръв. Това което за едната страна е игра, за другата може да се окаже неприятно, и разликата е често недоловима. Така както дадена ситуация или шега може за един да изглежда адски смешна, а за друг да е крайно обидна, отблъскваща или тъжна. Паралелите с хумора тук са очевидни. За еволюционните ползи от играта и защо се е появила едва ли е нужно да се говори, тъй като нещата са съвсем лесно обясними.

    Втория довод е малоумен - изкуството(както и изцяло лингвистичните форми на хумора впрочем) са възможни само при наличието на сложни ментални способности като абстракцията.
    Колкото до третия довод, всъщност много животни ядат различни растения които имат опияняващо действие, сега не мога да се сетя за конкретни примери, но имаше доста. Сещам се обаче че имаше статия за маймуни, които ядат ферментирали плодове и се напиват.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 11-26-2017 на 22:43

  25. #1925
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Маса без минало, без ценности и собствена култура се управлява лесно и няма рискове, не се очаква да протестира за нещо, защото са ѝ извадени зъбите и са ѝ изпилени ноктите - послушна, мека и отворена биомаса, която да си клати, като желе."
    Хехехе, бях забравила тази тема.

    Не се отказваш от старите източници.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си