.
Отговор в тема
Страница 90 от 151 ПървиПърви ... 4080868788899091929394100140 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 226 до 2 250 от общо 3762
  1. #2226
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Ако дойда, най-много да избягаш от страх, така че ще изпусна.
    след този отговор, докторчето сигурно сега е изпаднал в състояние на квантова суперпозиция.

  2. #2227
    Мхм, направо съм станал бетер котката на Шрьодингер
    Добре че дриймърката обича котки.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 04-13-2019 на 21:19

  3. #2228
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Ако дойда, най-много да избягаш от страх, така че ще изпусна.

    Какво толкова може да ме уплаши в един разговор лице в лице ? Или имаш нещо друго предвид?

  4. #2229
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Аз съм много страшен човек.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  5. #2230
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "В изследванията в атомната физика Хайзенберг, например, пише:
    … трябва да помним, че онова, което наблюдаваме, не е природата сама по себе си, а природата, явена чрез нашите методи за изследване.
    Има една много интересна книжка на Людвик Флек която обяснява защо научния факт не е само субективна парадигма/интерпретация на вселената преминаваща през различни метаморфози от една ера в друга.

    https://www.goodreads.com/book/show/...cientific_Fact

    Социалната структура на мисловната общност (Флек го нарича „колективна мисъл“) играе голяма роля в еволюцията на мисловния стил. Всеки колектив е структуриран, като малък елитен производител на знания, заобиколен от по-голяма публика. Разпространението на знанието в тая структура е едновременно центробежно и центростремително - елитът се стреми към знанието чрез общия мисловен стил, който се легитимира от масите, а новите факти, които те произвеждат, трябва да се опростят и редуцират до лесно разбираем материал - сигурни основи за популярното потребление. Но това образува затворен цикъл, който повдига въпроса за това как на първо място се развиват новите стилове на мислене. Най-важното е, че Флек също описва възможността за комуникация между мисловните колективи. Думите които имат конкретен смисъл по отношение на специфичен мисловен стил, се комуникират от колективите. Когато това се случи, идеите претърпяват определена промяна в тяхното значение, тъй като те циркулират в колективния си живот. С промяната на понятията старите идеи се интерпретират по нов начин и оказват влияние върху предишното съхраняване на знанието в мисловния колектив. Тази промяна в стила на мисълта е най-важното епистемологично значение на интелективната комуникация на мислите.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  6. #2231
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Аз съм много страшен човек.


    УУУ найс, аз и без това съм фен на хорър филмите. Ще бъде забавно.

    Иначе с тая бледа кожа legit може да минеш за вампирка.

  7. #2232
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Когато срещу теб са настръхнали едновременно човек доскоро занимаващ със сатанизъм, човек занимаващ с магия и окултизъм, и човек занимаващ с ерес, то как да не се почувстваш поласкан.

  8. #2233
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Когато срещу теб са настръхнали едновременно човек доскоро занимаващ със сатанизъм, човек занимаващ с магия и окултизъм, и човек занимаващ с ерес, то как да не се почувстваш поласкан.
    > "Хора от съвсем различен пол, религия и политически убеждения си мислят че съм идиот".
    > "Трябва да се чувствам поласкан"

    Трябва да се чувстваш като идиот, но предвид че си идиот, нормално е да се чувстваш поласкан.

  9. #2234
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Хехе, че какво му е на православието в 21век. Православието е най-хубавото нещо, което може да се случи на един човек в тоя живот. Според мен, твоите твърдения и днешни модни течения е по-вероятно да станат отживелица.
    Отклони се тактично от въпросите ми като същински ученик на ДС.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Църквата не заклеймява идването на папата, а казва че не може да извърша молитвено общение с папата, защото заедно с еретици можем да правим всичко друго, но не и да служим заедно с тях на Бога - така е по канон от 2000 години. А тъй като самият папизъм е нововъведение и не спазва каноните, затова папата ходи по света и се моли заедно с всякакви учения и религии и ги легитимира и глупаците-визионисти му се любуват външно колко е хрисим и се разтапят от умиление, бля - но това им нивото, ко да праиш, всеки си заслужава съдбата.
    Че какво лошо има в дипломацията на папата? Опитва се да се занимва с peacemaking. На снимката по-долу виждаш как папата, за да даде пример, целува краката на враждуващите лидери на Южен Судан, за да им покаже, че противоборството по между им е чиста суета и той, който е папа дава пример, че суетата е безмислена. Поне така си го интерпретирам де. Не ми се спори, но само искам да подчертая, че твоят шеф Гундяев едва ли някога ще направи такова нещо.



    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Така че с папата спокойно можем да го приемем за да хапнем и пийнем, да го нагостим, да си чукнем наздравица, да го питаме как е майка му, какво масло сипва на папомобила, кой номер боксерки носи, но не можем да си молим заедно с него, когато става въпрос за Бог, за Истината и спасението. И профаните веднага скочиха, и в същото време точно същите профани обвиняват църквата в нововъдения, а когато тя спазва каноните почват да я обвиняват в изостаналост - идиотска работа, сър, на тая болест й викам "крастав ум".
    И защо да не може? Чакам да кажеш в прав текст дали си съгласен, че мястото на всички неправославни е в ада, а твоето е в рая.

  10. #2235
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    > "Хора от съвсем различен пол, религия и политически убеждения си мислят че съм идиот".
    > "Трябва да се чувствам поласкан"

    Трябва да се чувстваш като идиот, но предвид че си идиот, нормално е да се чувстваш поласкан.
    От чисто статистическа гледна точка върху популацията, идиотите са доста повече от неидиотите. Така, че твърде малко вероятно е на едно място да се съберат трима неидиота (и то с различни възтгледи, дори противоположни), около един идиот. Още по-малко това може да се случи в подобни форуми. Така, че този вариант, който даваш клони почти към нищожност. Много по-вероятно е 4-мата да са идиоти или поне 3-ма от тях

  11. #2236
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Че какво лошо има в дипломацията на папата? Опитва се да се занимва с peacemaking. На снимката по-долу виждаш как папата, за да даде пример, целува краката на враждуващите лидери на Южен Судан, за да им покаже, че противоборството по между им е чиста суета и той, който е папа дава пример, че суетата е безмислена. Поне така си го интерпретирам де. Не ми се спори, но само искам да подчертая, че твоят шеф Гундяев едва ли някога ще направи такова нещо.
    От светска гледна точка и светска доброта и хуманност си прав, но от гледна точка на християнски добродетели не си прав. И това няма как да се обясни или пропагандира, то се разбира на индивидуално ниво, след доста прочетени книги по темата. И оттам възможност за сравнение на светска и християнска доброта и сам да прецениш коя е истинската добродетел, коя престорената, коя лъжливата, коя манипулращата, коя комплексарската. Няма какво повече да си чеша езика.


    "Гундяев" - дори не знам какво е това, но много добре знам, че ценностите на днешните радетели на доброто, демек либералите, много приличат на ценностите на Троцки и Ленин - - атеизъм, интернационализъм, прогресивизъм, квоти, цензура...


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И защо да не може? Чакам да кажеш в прав текст дали си съгласен, че мястото на всички неправославни е в ада, а твоето е в рая.
    Въпреки, че ще разочаровам много хуманисти и либерални душици, мечтаещи за някакво розово християнство, ами да така е, включително, че това че някой е православен не го прави автоматично, наготово спасен.
    Последно редактирано от defender : 04-15-2019 на 14:38

  12. #2237
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Гундяев" - дори не знам какво е това, но много добре знам, че ценностите на днешните радетели на доброто, демек либералите, много приличат на ценностите на Троцки и Ленин - - атеизъм, интернационализъм, прогресивизъм, квоти, цензура...
    Гундяев е православният папа.


    За практивуащ православянин си доста непросветен или се правиш на такъв.
    И той така като теб говори пламенно за нещата, за които говориш и ти. И е милиардер. Разрови се в интернет и прочети.

  13. #2238
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Гундяев е православният папа.

    За практивуащ православянин си доста непросветен или се правиш на такъв.
    Верно, че така се казваше, е какво да не съм длъжен да помня имената на всеки свещеник, епископ или патриарх. Ся, да седна да ги уча наизуст ли?


    ПП: По принцип помня имената на свещеници, дето са ме впечатлили с нещо, явно този не е един от тях.
    Последно редактирано от defender : 04-15-2019 на 14:44

  14. #2239
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И е милиардер. Разрови се в интернет и прочети.
    Е, за какво са му тия милиарди, като на снимките се вижда, че е започнал още като млад, като монах (на едната снимка, като монах, мисля, че е на не повече от около 25 години), отказал се, още като млад да има семейство и деца, и се е посветил на Господ.
    Но пък де да знам, може и да си прав.
    Последно редактирано от defender : 04-15-2019 на 14:56

  15. #2240
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Гундяев е православният папа.

    Няма такова понятие "православен папа". Няма и как да има защото повечето поместни православни църкви са патриаршии, всяка със свой патриарх. За разлика от католическата църква, където поместните църкви са със статут на архиепископий. Отделно от това БПЦ е по грегорианския календар, руската църква е по юлианския. Има и малки разлики в чинопоследованията. Ако Кирил беше папа тези разлики нямаше да ги има.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  16. #2241
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    От чисто статистическа гледна точка върху популацията, идиотите са доста повече от неидиотите. Така, че твърде малко вероятно е на едно място да се съберат трима неидиота (и то с различни възтгледи, дори противоположни), около един идиот. Още по-малко това може да се случи в подобни форуми. Така, че този вариант, който даваш клони почти към нищожност. Много по-вероятно е 4-мата да са идиоти или поне 3-ма от тях
    Възможностите ти за комплексен анализ, каквито се изискват за интерпретиране на статистики, не надвишават тези на един средностатистически седмокласник. В случая дори нямаш извадка на статистика. В случая дори не става въпрос за статистика, понеже никой в този раздел не е средностатистически представител на форума или на общата популация, а всяка статистика на точно този раздел е безсмислена, понеже пишат точно 5 човека, и то доста противоречиви като персони, от което се обезсмисля всякакво осредняване. Но дори и тезата ти да е вярна и идиотите тук да са повече от неидиотите, то това все пак остава и някой който да не е идиот, и тъй като всички в този раздел смятат че си идиот, статистическата вероятност да са прави е 100%, понеже дори повечето да са идиоти, поне един от тях (без да включвам теб) не е идиот, но смята че ти си идиот.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 04-15-2019 на 18:56

  17. #2242
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2019
    Мнения
    181
    Нотр дам изгоря. Един католически стълб по-малко.

  18. #2243
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Възможностите ти за комплексен анализ, каквито се изискват за интерпретиране на статистики, не надвишават тези на един средностатистически седмокласник. В случая дори нямаш извадка на статистика. В случая дори не става въпрос за статистика, понеже никой в този раздел не е средностатистически представител на форума или на общата популация, а всяка статистика на точно този раздел е безсмислена, понеже пишат точно 5 човека, и то доста противоречиви като персони, от което се обезсмисля всякакво осредняване. Но дори и тезата ти да е вярна и идиотите тук да са повече от неидиотите, то това все пак остава и някой който да не е идиот, и тъй като всички в този раздел смятат че си идиот, статистическата вероятност да са прави е 100%, понеже дори повечето да са идиоти, поне един от тях (без да включвам теб) не е идиот, но смята че ти си идиот.
    Един наистина интелигентен неидиот най-малкото не би си позволил да говори от името на всички. Какво да кажа повече

    Разбира се не казвам, че не си прав, просто намеквам какъв ти е капацитета за да не си помислиш, че ти си неидиота (но все пак това намек, не заключение).
    Последно редактирано от defender : 04-15-2019 на 19:58

  19. #2244
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertMeaw Виж мнението
    Нотр дам изгоря. Един католически стълб по-малко.
    Един красив исторически обект по-малко, преживял Наполеон, Френската революция, но не и либерализма и мултикултурализма. Жалко!

  20. #2245
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2019
    Мнения
    181
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Един красив исторически обект по-малко, преживял Наполеон, Френската революция, но не и либерализма и мултикултурализма. Жалко!
    Изгоря, защото сигурно се е намерил собственик, който иска да строи мол там.

  21. #2246
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertMeaw Виж мнението
    Изгоря, защото сигурно се е намерил собственик, който иска да строи мол там.
    Хм, че такива работи не стават ли само в България бе братче.

  22. #2247
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Един красив исторически обект по-малко, преживял Наполеон, Френската революция, но не и либерализма и мултикултурализма. Жалко!
    Напомняш ми на истерична вманиячена женичка. Накъдето и да погледнеш, само либерализъм виждаш. Каквото и да кажеш, само либерализъм излиза от устицата ти. Каквото и да чуеш, само либерализъм ти дрънчи в ушите. Копаеш, и копаеш по надълбоко, докато най-накрая не си теглиш ножа заради паранайотата ти с тоя либерализъм.

    ПП: Либерализма настъпва с Френската Революция, но както и да е. Преживял та и го е надживял.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  23. #2248
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Напомняш ми на истерична вманиячена женичка. Накъдето и да погледнеш, само либерализъм виждаш. Каквото и да кажеш, само либерализъм излиза от устицата ти. Каквото и да чуеш, само либерализъм ти дрънчи в ушите. Копаеш, и копаеш по надълбоко, докато най-накрая не си теглиш ножа заради паранайотата ти с тоя либерализъм.

    ПП: Либерализма настъпва с Френската Революция, но както и да е. Преживял та и го е надживял.
    Все пак мулти-култито с нерегулирано и масово пускане на бежанци мюсюлмани и пришълци от Арабския полуостров и Африка (някои от които радикални или слабо цивилизовани и със съвсем други ценности) е от скоро. Нищо чудно те да са в основата на палежа. Това казвам ве.
    Последно редактирано от defender : 04-15-2019 на 20:04

  24. #2249
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    ПП: Либерализма настъпва с Френската Революция, но както и да е. Преживял та и го е надживял.
    Друго, което е онзи либерализъм почти няма нищо общо с днешния, това сега е някакво новопръкнало се изчадие на марксистко-фроидистки либерализъм. Защо му на този мулти-култи либерализъм високи християнски сгради от 1000 години, навяващи исторически традиции и на доминация, всички трябва да са уеднаквени - айде пали клечката.
    Последно редактирано от defender : 04-15-2019 на 20:13

  25. #2250
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Все пак мулти-култито с нерегулирано и масово пускане на бежанци мюсюлмани и пришълци от Арабския полуостров и Африка (някои от които радикални или слабо цивилизовани и със съвсем други ценности) е от скоро. Нищо чудно те да са в основата на палежа. Това казвам ве.
    Още едно доказателство че си невменяема, истерична, паранойна женичка.

    https://twitter.com/BakerLuke/status...-fire-start%2F

    Имигранти били...
    Като нямаш капацитета за рационално мислене, предразсъдъците са ти първи приятели.

    Последно редактирано от Zlennox : 04-15-2019 на 20:16
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си