.
Отговор в тема
Страница 93 от 151 ПървиПърви ... 4383899091929394959697103143 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 301 до 2 325 от общо 3762
  1. #2301
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Не знам защо мислиш, че християните се страхуват от смъртта. Но това е напълно погрешно схващане, породено от невежество. Няма какво да ми говориш за християнство като не си достатъчно запознат по въпроса.

    Но пък си създал свое учение. Вярно, със суициден характер и объркани принципи, но учение. Това е някакъв напредък. Браво, ще стане християнче от теб. Може би чак след като умреш, ама пак е нещо.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  2. #2302
    Давайте, мразете и плюйте, страхливци и отрицатели на живота!

  3. #2303
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Каква е волята на Човекобога тогава?
    Смисъла на свръхчовека е във волята му, а не в какво волята му се изразява.
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Да, по-близо е до божественото от нормалния човечец, защото да отречеш Бог е да го заместиш,
    Аз не отричам Бог. Аз съм Бог. Аз съм Ти, и Ти си Мен, и всички СМЕ заедно. Но ето че ТИ, в желанието си да си ТИ, също МЕ виждаш като ТИ, тоест всъщност виждаш само СЕБЕ си. И после ме питаш, защо не си като МЕН
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Но пак питам, каква е волята на Човекобога; ако ти в тоя момент беше истински сузерен на тленната си реалност, как щеше да засвидетелстваш своя атеизъм, по какъв начин щеше да живееш извън Бога, какво щеше да е действието, с което щеше да отречеш Божественото?
    Но аз съм божественото. Защо да отричам себе си?
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Какво ако паднеше цялата власт на плещите ти, че ти готов ли си да я носиш? За какво ти е да я носиш?
    Няма нищо божествено във властта, освен във властта над себе си, а тя пада върху на всеки плещите, сам за себе си? За какво ти е да я даваш на някои друг, които да ти милва душата, да ти говори като баща на син, да те обвинява че си съгрешил и после да умира на кръст за твоите грехове? Дали не е защото само страхливеца не може да понесе или дори да извоюва властта над себе си, и затова я дава на някой друг? Само страхливеца се моли, свръхчовека се бори.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 04-28-2019 на 14:39

  4. #2304
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Давайте, мразете и плюйте, страхливци и отрицатели на живота!
    Защо да те мразя и плюя? Само изразявам мнение, различно от твоето. Аз дори не те познавам.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  5. #2305
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Смисъла на свръхчовека е във волята му, а не в какво волята му се изразява...
    И как ще покажеш, че едното е по-различно от другото?
    Каква воля имаш, та това е игра на думи; ти си Бог, но не си различен от християнския Бог, в същия дъх си обаче и един над себе си, Бог без друго, един пуст Бог, който се съдържа в семантичното съдържание на няколко реда.
    Ти съвсем тръгна по пътя на признанието, аз само изисках да го извървиш.
    За никакъв свръхчовек не говориш, че как той извоюва властта си, от кого я извоюва?
    Че прошка очаква и най-ужасните хора, очаква, но никаква прошка не очаква ужасията, която е да не щеш да приемеш себе си, да си ужасен в своето отрицание и да си ядеш месата в пристъп на яд.
    Пътят е тоя, както се каза, в суицидното, защото докато свръхчовекът си ходи по пътя без своя Бог, ти ще се удавиш, ако сметнеш себе си за Бога, но не който и да е Бог, но Бога - там е разликата, едното е без божествения образ в човека, а другото е човекът в божествения образ.
    Има приказка и за Българския Бог и за Руския Бог, има и Американски Бог, ако тръгнеш си го представи усърдно, ти коя роля взимаш?
    От нищо не се освобождаваш, но си съумил, че ще размахваш и помилваш с меча всякак правиш всяко друго нещо, признай, размахвай и скоро ще разбереш докъде води това.

  6. #2306
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Повечето деца се раждат невинни , добри, без отговорности, без да подозират какво се случва с течение на възрастта им, което прави именно борбата със суровата действителност за оцеляването.
    Повечето коне имат грива, опашка, четири крака и са красиви животни, което прави именно заливката на мусаката за добър вкус.

    Деба, искам да звуча толкова несвързано колкото теб и пак не мога. Как го правиш мамка му?

  7. #2307
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Точно в това е проблема, страх те е дори да признаеш омразата си към това, което не харесваш. Вместо това ще ми предложиш хиляда мили очички, но не и истината. Защо ми е да бъда червей като теб?
    Да не харесваш нещо и да мразиш са различни неща. Не мразя защото това ме натоварва. Предпочитам да игнорирам ако се стигне дотам толкова да не харесвам някого или нещо. И да го забравя бързо. Ако мразя нещо няма да го забравя и ще се натоварвам. А както казах, не искам, обичам спокойствието.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  8. #2308
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    И как ще покажеш, че едното е по-различно от другото?
    Така както природата го показва. " Човек трябва да съдържа хаос в себе си, за да даде началото на танцуваща звезда"
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Каква воля имаш, та това е игра на думи; ти си Бог, но не си различен от християнския Бог, в същия дъх си обаче и един над себе си, Бог без друго, един пуст Бог, който се съдържа в семантичното съдържание на няколко реда.
    Да, Бог без друго. Че какво би бил Бог, ако имаше и друго? Със сигурност не и християнския Бог, понеже той не е без друго.
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    За никакъв свръхчовек не говориш, че как той извоюва властта си, от кого я извоюва?
    От тези на които принудително я е дал, в своята човешка слабост, но които няма да му я върнат доброволно.
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Че прошка очаква и най-ужасните хора, очаква, но никаква прошка не очаква ужасията, която е да не щеш да приемеш себе си, да си ужасен в своето отрицание и да си ядеш месата в пристъп на яд.
    Пътят е тоя, както се каза, в суицидното, защото докато свръхчовекът си ходи по пътя без своя Бог, ти ще се удавиш, ако сметнеш себе си за Бога, но не който и да е Бог, но Бога - там е разликата, едното е без божествения образ в човека, а другото е човекът в божествения образ.
    Има приказка и за Българския Бог и за Руския Бог, има и Американски Бог, ако тръгнеш си го представи усърдно, ти коя роля взимаш?
    От нищо не се освобождаваш, но си съумил, че ще размахваш и помилваш с меча всякак правиш всяко друго нещо, признай, размахвай и скоро ще разбереш докъде води това.

  9. #2309
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    А както казах, не искам, обичам спокойствието.
    Да обичаш спокойствието е всъщност да се страхуваш от хаоса. Но какво друго е необходимо освен повече хаос, за да се чувстваш спокоен в хаоса?

  10. #2310
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Така както природата го показва. " Човек трябва да съдържа хаос в себе си, за да даде началото на танцуваща звезда"...
    Виж какво ти казвам по-скоро, а не какво ти се струва поетично и т.н.
    Твоята идея за Бог се ограничава до едно малко, нищозначещо, необозримо понятие, което нито може да се докаже, нито съществува отвъд семантиката, тоест противоречивото ти писане.
    Бог няма, няма го и този враг на себетворящата сила, която е твоят човечец, хубаво; има я тая идея, религиозност, от която бяга като попарен, за да не въздаде суверенитета си на нея, хубаво; и като паднат силата, желанието и властта в неговите ръце, той бива тъй хаотичен, че ражда оригиналния замисъл на вселената, по-хубаво; Съвсем природното му, бездруго необяснимо, творческо начало е хармонията на неговите дадености, веднъж срещнали неговото желание, чудесно; и човек тук би се запитал за какво по-напред му приказват, а единствено в отговор ще ти се изплъзне същото нерационално, догматично и фанатично обяснение на вярата в човека, което ще ти издрънка заучено някой владика, защото видиш ли, ние вярата пределно ясно знаем къде да я поставим, природно, пък после тя ще си свърши работата, туйто, природно!

    Единствено питах, ако аз трябваше да те разбера иначе, каква ще да е тая воля, която щеше да диктува човекобога, как бих я различил от задушаващата те християнска идеология?
    Хванал си я тая идея и си я турил там дето не бива, в човека, който е съвсем разумно да смяташ за хаотичен и объркан, но не и да приписваш на тая лудост значението на всичко и всеки.
    После твърдиш, че християнинът се бои от смъртта, щото го е страх от Бога, но това, което казваш е, че християнинът се бои от това да бъде против Бога, тоест да отнеме живота си самичък; как не виждаш какво ще значи това твое своеволие, тоест как ще победиш страха от Бога?
    Това хич не е хаотично, нито пък е природно, то е тъкмо обратното, твоят човечец съвсем съзнателно би се изплезил на света, на значението и на всичко, което го кара да бъде иначе; всичко това е едно негодувание, което тръгва от Бога и пристига в Бога, но и в един момент не се съмнява в своята оригиналност.

  11. #2311
    Фен
    Регистриран на
    Apr 2019
    Мнения
    181
    Днес е празничен ден! Не трябва да се прекарва в тази угнила тема. По тази причина я затварям докато са празнични дни! Ликувайте хора, днес е празничен ден!

  12. #2312
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Давайте приятели, асимилирайте докторчето в религията.

  13. #2313
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Добре, че са християните, докторчето да си каже колко е готин на техен гръб. Иначе, ако нямаше тази възможност за сравнение щеше да си остане нищожество, каквото е. Какво да се прави, Бог е орисал християните да са изтривалки на чуждите комплекси за да ги лекуват.
    Последно редактирано от defender : 04-28-2019 на 18:40

  14. #2314
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Давайте приятели, асимилирайте докторчето в религията.
    Аа, не така. Това са варварски методи неприсъщи за православието. Но пък много характерни за някои други деноминации.

    Прибавление: Не се заяждам, но искам да отбележа, че не сме ти приятели. Както и помежду си не сме. Не се познаваме, а дори да се познавахме пак нямаше да е сигурно, че ще сме приятели. Особено пък с доктора. С него няма как да съм приятел.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  15. #2315
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    за сравнение щеше да си остане нищожество, каквото е.
    Колко ''Християнско''.

  16. #2316
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Колко ''Християнско''.
    Но е прав. Някои хора не могат да се справят с проблемите си и ги прехвърлят на други. Под формата на агресия най- често.

    Смешното е, че с доктора си приличате повече, отколкото на него му се иска.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  17. #2317
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Но е прав. Някои хора не могат да се справят с проблемите си и ги прехвърлят на други. Под формата на агресия най- често.

    Смешното е, че с доктора си приличате повече, отколкото на него му се иска.
    Да, има някои човешки черти и недостатъци, които психологически са присъщи при много групи хора. Същото стои и с огромните Християнски лицемерия, себичност и прочие, които бъкат повсеместно от самовзелите се религиозни ''водачи''.

  18. #2318
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Колко ''Християнско''.
    Думата "нищожество", "нищ" всъщност е една много християнска дума, която е в основата на човешкото обновление. А това, което съм казал не е нещо различно от християнския смисъл, който съм вложил в него. Ти сигурно мислиш, че го наричам по този начин, за да го обидя, но не е така.

  19. #2319
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Едва ли. Както пееше великия Джим Морисън, " Никаква вечна награда не ще ни прости сега, задето пропиляхме зората."
    Това означава, че мечтаеш да си богат? А пък това може би е една от причините да мразиш богатите евреи.

  20. #2320
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Но какво друго е необходимо освен повече хаос, за да се чувстваш спокоен в хаоса?
    Баси простотията. А не ти ли е нужна повече ракия за да се чувстваш трезвен.

  21. #2321
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Виж какво ти казвам по-скоро, а не какво ти се струва поетично и т.н.
    Питаше ме каква волята на Човекобога, и как се показва разликата в смисъла и при свръхчовека. И аз ти отоворих, с хаос и ред, а не само с ред. Най-вече, показва се с оригиналност и новост, защото не е заключена в догмите на морала, а действа отвъд него.
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    .Твоята идея за Бог се ограничава до едно малко, нищозначещо, необозримо понятие, което нито може да се докаже, нито съществува отвъд семантиката, тоест противоречивото ти писане.
    Не мисля че знаеш каква е моята идея за Бог. Хората използват Бог в много различни смисли, както ти самия каза за българския, руския и американския Бог. И не, не смятам че е едно малко и нищозначещо понятие, а напротив, огромно и всеобхващащо понятие, което повечето хора разбират като Любов, което също се използва в многоразлични смисли.
    Няма нищо което да не е Бог и любов, дори и объркването и заблудата са любов, просто грешно насочени. И сега ти ме питаш, какво за мен е любов, и аз ще ти отговоря че Аз съм любов, изпълнен с любов и всичко което правя е любов. Затова и избягвам тези понятия. Ако ще говорим за Бог, по добре да използваме Интелект или Разбиране.
    А това което вие християните правите е - Това и това е любов, всичко останало е Сатана. Сега разбираш ли?
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Бог няма, няма го и този враг на себетворящата сила, която е твоят човечец, хубаво; има я тая идея, религиозност, от която бяга като попарен, за да не въздаде суверенитета си на нея, хубаво; и като паднат силата, желанието и властта в неговите ръце, той бива тъй хаотичен, че ражда оригиналния замисъл на вселената, по-хубаво; Съвсем природното му, бездруго необяснимо, творческо начало е хармонията на неговите дадености, веднъж срещнали неговото желание, чудесно; и човек тук би се запитал за какво по-напред му приказват, а единствено в отговор ще ти се изплъзне същото нерационално, догматично и фанатично обяснение на вярата в човека, което ще ти издрънка заучено някой владика, защото видиш ли, ние вярата пределно ясно знаем къде да я поставим, природно, пък после тя ще си свърши работата, туйто, природно!
    Не разбирам критиката ти. Очевидно отчаяно се опитваш да ме сложиш в категорията на лошия атеист, който заместил Бог с нещо друго, което да боготвори. А аз ти казах че не боготворя, а че сам съм божествен, и като такъв боготворението ми се струва детска игра. Питаш ме отново каква е алтернативата и каква е фундаменталната разлика. Това не може да разбереш, че няма нищо което да не е Бог и любов. Играта на вярване на християнина също е акт на воля за власт, просто неосъзната. Но докато е неосъзната, тя губи характера си на игра, и става вяра, и затова делите битието на Бог и Сатана. А аз освен Бог, съм и Сатана. Това е разликата.
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Единствено питах, ако аз трябваше да те разбера иначе, каква ще да е тая воля, която щеше да диктува човекобога, как бих я различил от задушаващата те християнска идеология?
    Ще я различиш по шегата и закачката, а може би по острието, плъзгащо се по плътта ти, или може би като страстта, изгаряща те отвътре.
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    После твърдиш, че християнинът се бои от смъртта, щото го е страх от Бога, но това, което казваш е, че християнинът се бои от това да бъде против Бога, тоест да отнеме живота си самичък; как не виждаш какво ще значи това твое своеволие, тоест как ще победиш страха от Бога?
    Християнина се бои от Бог, защото се бои от смъртта, не обратното. Но защо, след като Бог е както живота, така и смъртта? Защо, когато от небитието се ражда всяко битие и отново се завръща в него? Да, защото вие сте само в битието, а всичко отвъд него ви плаши. В това е смисъла и на всичките истории за спасения на душата. Толкова ви е страх да не загубите егото си тук на Земята, че трябва да изпадате в себеотрицание и омраза, докато си измисляте истории за съдници и задгробни животи.

    Както и да е, мисля че си твърде надълбоко в глупостите и само си играем на развален телефон.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 04-28-2019 на 21:53

  22. #2322
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Баси простотията. А не ти ли е нужна повече ракия за да се чувстваш трезвен.
    А един алкохолик не носи ли повече на алкохол от тоя дето никога не е близвал?

  23. #2323
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре, че са християните, докторчето да си каже колко е готин на техен гръб. Иначе, ако нямаше тази възможност за сравнение щеше да си остане нищожество, каквото е. Какво да се прави, Бог е орисал християните да са изтривалки на чуждите комплекси за да ги лекуват.
    Добре бе, всичко се върти около теб и твоя специален Бог. Сега млъквай и си остани изтривалка.

  24. #2324
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Питаше ме каква волята на Човекобога, и как се показва разликата в смисъла и при свръхчовека. И аз ти отоворих, с хаос и ред, а не само с ред. Най-вече, показва се с оригиналност и новост, защото не е заключена в догмите на морала, а действа отвъд него.

    Не мисля че знаеш каква е моята идея за Бог. Хората използват Бог в много различни смисли, както ти самия каза за българския, руския и американския Бог. И не, не смятам че е едно малко и нищозначещо понятие, а напротив, огромно и всеобхващащо понятие, което повечето хора разбират като Любов, което също се използва в многоразлични смисли.
    Няма нищо което да не е Бог и любов, дори и объркването и заблудата са любов, просто грешно насочени. И сега ти ме питаш, какво за мен е любов, и аз ще ти отговоря че Аз съм любов, изпълнен с любов и всичко което правя е любов. Затова и избягвам тези понятия. Ако ще говорим за Бог, по добре да използваме Интелект или Разбиране....
    Твоята философия е един голям каламбур, с това започнах и с това завършвам.
    Както се спомена, няма стриктен догматичен морал, няма задължителен императив, това са дяволите, които си измислил, за да ги бориш словесно и нищо повече.
    И това са, ама наистина, толкова прости неща, че човек би му се сторило най-вече, че си подлец, а не глупак.
    Ще има игра на думи с Бог, с божественост, с божествения образ, с любовта към Бога и догма, правило, морал; но няма такава с хаос, който не е чужд на християнина, или с ред, който приписваш на църквата.

    И цялата рационализация на свръхчовека липсва, то не бива и другояче, а ти просто се молиш християнският Бог да попадне в една много ясна дихотомия на зло и добро, за да му се хвърлиш отгоре в прелестното си многозначие/нищозначене.
    Какъв е моралният образ на Авраам? Къде е тая ясна категоризация на доброто и лошото?
    Когато Исус се обръща към църквата в Лаодикия, защо твърди, че би те искал студен или горещ, но не хладък?
    Защото, както каза за това колко си близо до божествеността, диренето и отричането на Бог са две действия, които си приличат едно друго; те влизат в пряко взаимоотношение с Бога, не остават равнодушни, хладки.
    Но в следващия момент Бог не значи нищо, а божествеността значи нищо също, и ти ги приписваш на себе си, и аз отново, за стотен път, питам - как знаеш, че ти си Бог? Как знаеш най-доброто за себе си? Откъде произтича вярата в природното?
    Каква е рационализацията на свръхчовека?
    Какъв е тоя далекоглед на човека, който вижда в съдбата?
    Откъде тръгва и къде пристига твоят човек?
    Как гарантираш телеологичното?
    Как избираш човека, когато има хиляди други идеи отвъд него, отвъд догматичните богове?

    В отговор, твоя каламбур - хаос и ред, но не само ред; оригиналност и новост(че това какво значи, когато Бог е понятие и за тебе, ти си оригинален спрямо него или спрямо човека?); острието; закачката; страстта(сериозно ли?);

    Чисто и просто няма интелект и разбиране, има я тая пуста "игра"; има го това, което ти звучи приятно и това, което просто нямаш търпение да ненавиждаш, по една или друга причини, които трудно би убедил някого, че са присъщи свръхчовека.
    Семантика и нищо повече, действието затихва и ти остават заблудите, че имайки цялата воля в себе си, тя значи точно толкова, колкото и ако я нямаше - хаос, трепет и какви ли още не измислици.

    И има отговори на въпросите, има история, философия, наука, логика, все човешки понятия, но те не са пригодни на големия ти каламбур, защото си се спънал в Ницше и не си продължил и една стъпка по-напред.
    Това да признаеш, че човек не знае всичко, не може да знае най-доброто, нито да го диктува на себе си, или да се смята Бог, е в крайно противоречие с твоята проповед.
    Да проповядваш човекобога изисква точно толкова вяра, колкото и да признаеш Бога.
    Аз питам, откъде тая вяра и накъде тая вяра?
    От греха, от страданието, от срама и в любовта, която е Бог, смирението и прошката.

  25. #2325
    Ако аз съм подлец, това теб какъв те прави, щом се занимаваш с мен. Ти подходи към мен с псевдо-психологически, религиозен бълвоч. Наистина ли очакваше че ще получиш нещо по различно в замяна? Но ето че доказах тезата си, дори и след като десетки пъти съм заявявал че съм тук за забавление и тренировка в писане, вие все така усърдно продължавате да се пените насреща. Защото зад всичката ви духовна извисеност и възвишени истини, задължително се крие един малък и нищожен дух, които с подходящия стимул веднага излиза наяве, гладен да глозга костите на фалшиви истини и претенции за божественост. Понеже не, не може да има други истини и друга божественост, само вашата е, само тя не е фалшива, само тя идва от Бога, нали?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си