.
Отговор в тема
Страница 94 от 151 ПървиПърви ... 4484909192939495969798104144 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 326 до 2 350 от общо 3762
  1. #2326
    Може би проблемът е, че ти си въобразяваш християнския антагонизъм.
    Не съм казал, че зная повече от теб, или че не може да има нещо освен Бог.
    Единствено забелязвам, правилно струва ми се, че даваш едни никакви отговори, не искаш да се обосновеш, и се държиш крайно неинтелектуално, въпреки че смяташ ответната страна виновна в същото.
    Не те питам може ли без Бог, нали?
    Питам те какво е свръхчовекът, нали в тая идея си впил зъби? Той не е исторически обоснован, не е рационализиран, не е научен, а именно хаотичен, страстен и необозрим.
    Не искаш да изведеш разликата чисто и просто, но се защитаваш от нападки, които никой не прави.

  2. #2327
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Може би проблемът е, че ти си въобразяваш християнския антагонизъм.
    Не съм казал, че зная повече от теб, или че не може да има нещо освен Бог.
    Единствено забелязвам, правилно струва ми се, че даваш едни никакви отговори, не искаш да се обосновеш, и се държиш крайно неинтелектуално, въпреки че смяташ ответната страна виновна в същото.
    Не те питам може ли без Бог, нали?
    Питам те какво е свръхчовекът, нали в тая идея си впил зъби? Той не е исторически обоснован, не е рационализиран, не е научен, а именно хаотичен, страстен и необозрим.
    Не искаш да изведеш разликата чисто и просто, но се защитаваш от нападки, които никой не прави.
    Знаеш ли, по принцип пишеш не лоши неща, в сравнение с дефендър, като и тук арументите ти бяха на ниво. Тъпото е че се върза на трол предназначен за други, от което съвсем не ми остана милост и към теб, и с право, защото както вече казах, се оказа че зад високото ниво на езика и разсъждение, стоят същите типично християнски филми. Редно беше обаче след предния ми пост просто да замълчиш и да се опиташ да припознаеш собствените си проекции в идеините характеристики, които ми приписа от самото начало, и които аз само подхраних и допълнително забърках. И въпреки че беше забавно да те гледам как се гърчиш интелектуално, след последния ми пост, където съвсем недвусмислено разкрих ситуацията, вече почва да става жалко, защото продължаваш да ми искаш обяснения, като че ли съм обвързан с някаква морално задължение да ти разкривам и да ти обяснявам каквото и да е
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 04-29-2019 на 06:31

  3. #2328
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Каква е тази псевдоинтелектуална бълвоч, с която ежедневно заливате тази тема.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  4. #2329
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    А един алкохолик не носи ли повече на алкохол от тоя дето никога не е близвал?
    А така не е ли по-зависим, несвободен и по-близо до смъртта. Ако в това се изразява твоята философия на живот е мното жалко. Това, което ти наричаш живот и летеж, всъщност е все по-голямо затъване и приближаване до смъртта с по-голяма скорост. Въпреки, че пак чувстваш лъжлива свобода и безтегловност, но това не е летеж на свободата, а полет в бездната, точно преди да се размажеш.
    Последно редактирано от defender : 04-29-2019 на 11:40

  5. #2330
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А така не е ли по-зависим, несвободен и по-близо до смъртта. Ако в това се изразява твоята философия на живот е мното жалко. Това, което ти наричаш живот и летеж, всъщност е все по-голямо затъване и приближаване до смъртта с по-голяма скорост. Въпреки, че пак чувстваш лъжлива свобода и безтегловност, но това не е летеж на свободата, а полет в бездната, точно преди да се размажеш.
    "Полет в бездната" - Найс, харесва ми как звучи.

  6. #2331
    Полет в бездната

    Странни са черните звезди,
    рисуващи тъмния безкрай
    И тук във вечност блести
    един зловещ и странен рай.

    Тук, където няма периметри
    ние никога не гледаме навън
    тук, където няма време
    ние сме във вечен сън.

    Странна е нощта в черния космос,
    където черни звезди изгряват
    но още по-странен е пътят им
    в които винаги те залязват

    Странни са и сънищата ни
    като лунните лъчи,
    търсещи път през буреносни небеса,
    или като пъстрите градски светлини
    пронизващи гъста есенна мъгла

    Но там ти не търси покой
    и в залеза само си играй,
    Там сме вечно черни звезди
    полет в бездната без край.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 04-29-2019 на 14:03

  7. #2332
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Я, доктора бил поет. Само, че аз нямах предвид полет на спасението, а полет на ускореното размазване. Докторе, как е възможно човек да се спаси сам след като самият той е част от злото. Дори самите ти интерпретации за свобода са също зло. Възможно ли е да се спасиш от плаващи пясъци, като сам се издърпаш за косата. Смирението пред Изкупителя Христос не е като подчинение пред човеци. Ти си се наплашил от човеците, затова обръщаш гръб и на Христос за да не бъдеш прецакан. Страх те е да се покажеш слаб пред Него и затова го играеш супермен, докато смърта те смаже, но без Христос тя ще смаже не само тялото, но и душата ти, която тъй като е частица от Бога не може да умре, но вечно ще страда, няма да се превърнеш в танцуваща звезда, а в бездънна черна дупка, защото когато умреш всяка твоя философия ще изгуби почва и умът ти ще изпитва вечен глад. Когато умреш ти ще почувстваш Бога, но после глупостите в които вярваш ще те отделят от Него и тогава ще разбереш, какво си изгубил и мъката не ще има край.

  8. #2333
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Във "Философия и религия" и "Политика" имаше останало само едно момиче, докторчето й предложи брак и тя също избЕга.
    Докторче, жените със своето шесто чувство май усещат, че си най-вероятно просто една надута мишка.

    Кажи Са, така ли е?
    Последно редактирано от defender : 04-30-2019 на 12:37

  9. #2334
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Актьорът, който стана монах
    https://www.vbox7.com/play:b288fa7b84

  10. #2335
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Актьорът, който стана монах
    https://www.vbox7.com/play:b288fa7b84
    Тоя е гей и аутист едновременно. Вчера го гледах. Не му се е получило като актьор и е отишъл в манастир с надеждата да има педераси.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  11. #2336
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Тоя е гей и аутист едновременно. Вчера го гледах. Не му се е получило като актьор и е отишъл в манастир с надеждата да има педераси.
    Църквата е забранена за гейове и аутисти ли? Въпреки, че за мен той не е нито едно от двете.

  12. #2337
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Църквата е за всички. Той засега е послушник, но скоро ще стане йеродякон, след това и йеромонах. И то много скоро защото има недостиг на свещеници. А гей не може да е свещеник.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  13. #2338
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Може, стига да го осъзнава, като порок.

  14. #2339
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Апостолско правило 61: "Верен, който бъде обвинен в блудство, прелюбодейство или друго някое престъпление, и бъде уличен в това, да не се приема в клира."
    Според светите отци мъжеложничеството е прелюбодейство.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  15. #2340
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Май не ме разбра.
    А нещо за покаяние да си чувал.


    ПП: Ти явно си перфектният, бъдещ свещеник.

    Апостол Петър, дето от страх се отрекъл три път от Христос след Неговото залавяне, или апостол Павел, дето преди да стане християнин, бил гонител и убиец на християни, е трябвало да не бъдат допускани за свещеници, а?

  16. #2341
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Аз не съм перфектен, но откъм това нямам грешка.
    В правилото не се казва нищо за покаяние. Ако си православен приемаш православието с всичките му догмати. Ако не ги приемаш може да станеш протестант, например.
    Все пак ако покаянието е искрено и се спрат гнусните действия, може би. Но малко хора не повтарят грешките си.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  17. #2342
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Във "Философия и религия" и "Политика" имаше останало само едно момиче, докторчето й предложи брак и тя също избЕга.
    Докторче, жените със своето шесто чувство май усещат, че си най-вероятно просто една надута мишка.

    Кажи Са, така ли е?
    Не знам кой досаждаше на Скарлет на лични, вследствие на което тя напусна.
    Последно редактирано от Rengur : 04-30-2019 на 19:37 Причина: Заплаха за физическа разправа.

  18. #2343
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    отишъл в манастир с надеждата да има педераси.
    Откъде ли му е хрумнала такава идея

  19. #2344
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Всъщност може да имам път към София скоро
    Ако искаш да излезеш от гардероба може да дойдеш на църква.
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Откъде ли му е хрумнала такава идея
    От телевизията? Не всички монаси са педераси.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  20. #2345
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    ...
    Начинът, по който разсъждаваш едва ли не превръща свещениците във фарисей. Свещениците са хора като нас, с всичките си пороци и слабости. Не ги митологизирай, защото точно заради това хората очакват от тях някаква свръх безгрешност и само малко да ги видят, че нещо съгрешават и това ги отблъсква от християнството.

    Образът на свещеника е митологизиран, като някакви свръх човеци.

  21. #2346
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Начинът, по който разсъждаваш едва ли не превръща свещениците във фарисей. Свещениците са хора като нас, с всичките си пороци и слабости. Не ги митологизирай, защото точно заради това хората очакват от тях някаква свръх безгрешност и само малко да ги видят, че нещо съгрешават и това ги отблъсква от християнството.

    Образът на свещеника е митологизиран, като някакви свръх човеци.
    Никой не говори за безпогрешност. Става дума за тежки грехове като прелюбодейство, мъжеложничество, симония, инцест... И както казах, това са правилата на църквата.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  22. #2347
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Не знам кой досаждаше на Скарлет на лични, вследствие на което тя напусна.
    Нямам спомен да съм писал на Скарлет на лични? Пак си измисляш. Просто ти дойде във форума почна да се конкурираш с мене пред нея. После тя отиде при тебе в Плевен и ти спука надутия, суперменски, мачо плондер.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Иначе ела в Плевен и ще видим кой е мишка. Всъщност може да имам път към София скоро, че си търся капак за фиата, ама не ми се занимава да ви обикалям мизерния претъпкан град, пък и знам че няма да се появиш, щото си путка и знаеш че ще ти направя главата на триъгълници.
    Ми вече два пъти ходя в Плевен ве и веднъж до едно села близо до Долна Митрополия. Нали веднъж щяхме да се срещаме, ама ти нещо се отметна.
    Последно редактирано от defender : 04-30-2019 на 16:35

  23. #2348
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Никой не говори за безпогрешност. Става дума за тежки грехове като прелюбодейство, мъжеложничество, симония, инцест... И както казах, това са правилата на църквата.
    Опитваш се да ме изкараш отстъпник от Православието, но аз не отхвърлям правилото, грешка не е в правилото, в тебе е грешката. Опитваш се да поставиш правилото над Христос. Помисли си защо?

    Онзи ден в един манастир в Странджа, до село Голямо Буково говорих със свещеник, който ми каза, че пости само първата и последната седмица на Великденския пост, но ето, че още е свещеник.
    Последно редактирано от defender : 04-30-2019 на 16:37

  24. #2349
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Опитваш се да ме изкараш отстъпник от Православието, но аз не отхвърлям правилото, грешка не е в правилото, в тебе е грешката. Опитваш се да поставиш правилото над Христос. Помисли си защо?

    Онзи ден в един манастир в Странджа, до село Малко Буково говорих със свещени, който ми каза, че пости само първата и последната седмица на поста, но ето, че още е свещеник.
    Не поставям правилото над Христос. Ето какво казва Христос в Иоан 15 гл.: "Ако някой не пребъде в Мене, бива изхвърлен навън, както пръчката, и изсъхва; и събират пръчките, та ги хвърлят в огън, и те изгарят.". Ако има искрено покаяние добре. Има такива примери. Но не може някой, който последователно си греши да учи другите на смирение и благочестие.

    Пак казвам, има грехове и грехове. Децата, старците и бременните не постят. Хората, които физически не могат да го издържат също. Не може да сравняваш непълен пост с инцест например.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  25. #2350
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Нека да не спорим (особено с тебе), всичко ще си дойде на мястото.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си