.
Отговор в тема
Страница 115 от 151 ПървиПърви ... 1565105111112113114115116117118119125 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 851 до 2 875 от общо 3762
  1. #2851
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Християнството е отклонение на волята за власт, така както една перверзия е отклонение на либидото от "здравата" сексуалност.
    Християнството е начинът по който либидото побеждава света. Както е казал Христос: "Дерзайте, Аз победих света!"

  2. #2852
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторчето, ако му вземат колата, сешоара и епилатора и веднага ще е предал властта над себе си. Ама сега е голямата работа, издържал на всичко.
    Грам не ми пука за материални вещи. Е може за фиатчето да ми е малко мъчно, има сантиментална стоиност за мен. Все пак е първата кола, която си е лично моя, купена с мои пари. Прибрал съм се от Италия с нея, с къси дето светят на един метър пред колата, преебана разпределителна капачка, заради която постоянно тресеше и гаснеше докато карам, и откъснат половин ауспух, които висеше на две парчета тел

  3. #2853
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Християнството е начинът по който либидото побеждава света. Както е казал Христос: "Дерзайте, Аз победих света!"
    Да, колкото либидото на един педал му помага да направи дете и да си продължи рода

  4. #2854
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Грам не ми пука за материални вещи. Е може за фиатчето да ми е малко мъчно, има сантиментална стоиност за мен. Все пак е първата кола, която си е лично моя, купена с мои пари. Прибрал съм се от Италия с нея, с къси дето светят на един метър пред колата, преебана разпределителна капачка, заради която постоянно тресеше и гаснеше докато карам, и откъснат половин ауспух, които висеше на две парчета тел
    А опитвал ли си да постиш, справяш ли се - примерно в православието Великденския пост е 40 дни + 7 страстна седмица?

    С интернета как си, ще издържиш ли без него?
    Последно редактирано от defender : 09-21-2019 на 20:22

  5. #2855
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ако с още един човек си на малък самотен остров, целия в пясък, като огладнееш ще прибегнеш ли до канибализъм над ближния или двамата бихте умрели от глад в името на Любовта?

    Защото ако се пречупи любовта, значи пак сте предали себе си.
    Последно редактирано от defender : 09-21-2019 на 20:36

  6. #2856
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако с още един човек си на малък самотен остров, целия в пясък, като огладнееш ще прибегнеш ли до канибализъм над ближния или двамата бихте умрели от глад в името на Любовта?

    Защото ако се пречупи любовта, значи пак сте предали себе си.

    Добре де, defender... а ти защо се опитваш да представиш глада като нещо вездесъщо и страшно? Аз пък ти казвам, че гладът е за мен нещо обикновено. Практикувал съм го във всякакви комбинации... както и "на макс", което дори не беше макса.

    Защо, вместо да го представяш за страшен, не вземеш да пробваш? =) Не говорим да съвременния "пост" (въздържание от блажно), а за глад като глад.

    Не само в религията се гладува. На времето Питагор не е приемал нов ученик, преди да е гладувал 40 дена. За да засвидетелства мотивацията си да му влезе в школата. Гладът е много разпространено средство за научаване на власт над себе си.



    Пробвай, примерно, ако не си гладувал до сега... едни 3 дена. 3 по 24 часа, само вода. Ще помагам. Отвори тема във форума и споделяй =p

  7. #2857
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^ Пробвал съм да гладувам 3 дни, без храна и вода, на 3-тия ден имах чувството, че в устата ми вони на сяра, идваща от стомаха ми и че ако дъхна на някого, дъхът ми ще му изгори лицето. Затова не издържах и пих вода.
    Последно редактирано от defender : 09-21-2019 на 22:01

  8. #2858
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Не говорим да съвременния "пост" (въздържание от блажно), а за глад като глад.
    Поста е въздържание от всичко и в качество и в количество, а не само от блажна храна. Разбира се колкото можеш.

  9. #2859
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Ще помагам.
    Ако гладувам, гладувам само заради Бог, никаква друга мотивация не искам, камо ли съвети от някакви други учения. Мерси!

    ПП: Също не бих и гладувал, просто за да си доказвам колко съм велик и колко владея себе си.
    Последно редактирано от defender : 09-21-2019 на 22:13

  10. #2860
    Докторе, недей с лошо! Хасан не е ли хора!? Всички сме хора и всеки е бил глупак някога, дори и императора.

    Динамиката е проста. defender не е глупав, той просто се бори да опази комфортната си зона и самоидентичността, която ти в продължение на 100 страници си му затвърждавал, подчертавайки пропастта между вас, с антагонизиране, съпоставяне и провокиране.

    Човек става зависим от това. Когато се появи дори и бегла форма на повърхностен диалог, това оставя плашещо усещане за празнота и за нередност. Когато личната ценностна система не е изгадена на положителни и градивни позиции, а на отрицанието "аз не съм като тях", започваш да търсиш постоянните словесни нападки за потвърждаване на усещането ти за себе си.





    Първото нещо, което човек прави като си ляга или като се събуди, е да се сети за себе си. (Сънят е "малката смърт".) Виж че го е писал в 5 сутринта, когато или си е лягал, или е ставал.

    И какво е установил? Установил е, че заради диалога започва да мисли по различен начин. Не се чувства съвсем себе си (защото е в ход промяна в убежденията). И идва да промени това, за да възстанови комфорта.

    И как го променя? Забележи колко необмислено го прави! Няма никаква солидна идея, няма нищо съществено, което да го смущава, просто изсмуква от пръстите първото хаотично заяждане, което му идва на прима-виста.

    "Имам опасение ... че волята ви се корени в страха". Да ти прилича на аргумент? Не. Той казва, "[Ще ми се] волята ви да се корени в страха, [но не изглежда да е така]".

    Но ти, вместо да се вглеждаш в defender и да го слушаш, както се вслушваш в уважаваните от теб хора, отказваш да слушаш и ответно го нападаш. Засрами се -.-

    Или може би наистина искаш дефендъра да си опропасти живота в онова отамянчено място?



    Иначе, бихме казали, че defender засяга един изключително важен и ключов, всъщност, въпрос. Въпросът за уязвимостта.

    Аз лично се научих на правилно отношение от мита за Херкулес.

    Митът гласи, че Херкулес не могъл да победи Хидра с отрязване на главите, защото винаги изниквали по две нови на мястото на всяка отрязана глава. Но Хидра живеела в тъмно и мъгливо блато, тя не можела да го напусне. Херкулес осъзнал този факт, и затова използвал силата си не за да се бори с главите на Хидра, а за да повдигне цялото й туловище и така да я издигне над блатните мъгли, за да я огрее слънцето.

    Когато слънцето огряло Хидра, тя се превърнала в камък.



    Хидра символизира най-големият, свещеният враг, вечният враг - Врагът отвътре. Свещената война е войната с вътрешния враг, който всеки отдаден на Бог човек поема. Това е истинският път към издигането, величието и достойнството на един човек - смелостта да поемеш Свещената война.

    Както Юнг казва (за да се разграничи от надигащите се на Запад нови схващания, идващи от погрешното интерпретиране на Източното знание и които по-късно ще бъдат наречени Ню-ейдж):

    "Характеристика на западната теософия е изпълването на съзнателния ум с идеални концепции, а не конфронтацията със сянката и света на тъмнината...
    [Ню-ейдж, тоест]
    ...Човек не става просветлен като си представя фигури от светлина, а като прави мрака съзнателен."


    Тоест... Херкулес повдига Хидра - своята уязвимост - към външния свят, така че да я освети и да стане видима.

    Така той не я ПОГУБВА... Така той я НАДМОГВА. Уязвимостта не може да се погуби, тя е нашият заложен недостатък, Хидра се превръща във вечна скала.

    Но тя се превръща в паметник - в пиадестал на отминало постижение.



    Да направиш мрака си съзнателен, изисква огромна смелост. Онзи, който е поел делото на Свещената война - битката с Вътрешния враг - ДЕМОНСТРИРА своята уязвимост пред света.

    Вместо да показва на останалите своята неуязвимост и силните си страни, той най-първо им показва своите уязвимости, а СКРИВА силните си страни.

    И затова печели битките ; )



    И ето! Аз споделих на това място много уязвимости (за който има очи да вижда), по които мога във всеки момент да бъда атакуван. Само че не е ясно какви точно са силните ми страни и доколко ги осъзнавам, за да ги използвам... поради което глупавите врагове ме нападат, при все, че знам от кои посоки ще бъда нападнат, а коварните врагове са предпазливи.

    Така трябва да се действа.



    Попитай се, Докторе - Наистина ли defender е коварен враг... или е просто в едно уязвимо състояние?
    Последно редактирано от hecu2 : 09-22-2019 на 10:44

  11. #2861
    Братле не знам какви ги плещиш, но с тоя тук пишем вече сигурно 7-8 години, пробвал съм да му говоря човешки. Ама то не иска да научи или да вникне в нещата - то иска да се заяжда, иска да плюе, щот такава му е природата. Ако сериозно смяташ че си струва да му отделяш сериозно внимание, или да го третираш с някакво дори бегло уважение, по-добре се откажи. Коварен враг..... ахахахаха.
    Последно редактирано от Blubalu : 09-22-2019 на 13:00

  12. #2862
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    О, минали сте на етап фантазиране, тълкуване на сънища и прочие, колко уязвен бил дефедръра, с аргументи от гъза си (с извинение), което разбира са за пред вас си, автоматично означава и успокоява, че вие колко сте силните и правите.

    Докторчето сигурно, като е прочел есето на ‎hecu2, за това колко уязвен бил дефендъра, вече е отишъл да черпи махалата.

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Вместо да показва на останалите своята неуязвимост и силните си страни, той най-първо им показва своите уязвимости, а СКРИВА силните си страни.
    И затова печели битките ; )
    Да докторе, разкрий ни слабите си страни и уязвимости, стига се стяга и псува, отпусни я тая изтерзана душица, чакам с нетърпение да ни се откриеш.
    Последно редактирано от defender : 09-22-2019 на 12:27

  13. #2863
    "Какво значи тук някаква си личност..."

    Има си време за мерене на пишки - това го оставям на вас : ) Само че всичко онова, което се говори по публичния форум, не може да се нарече частно. Вие двамата не сте единствените, които четат.

    В този ред на мисли, ясно е, че точно вие участниците бихте извлекли най-малка полза от разговора : D Но пък погледнете го от друга страна - вие сте жизненонеобходим повод всички останали да научат нещо =)



    А и... не може да не уважаваш човек, който някой ден ще е мой работник... твой колега... твой работник... не дай си боже наш шеф... А и освен това той ще е баща на детето, което ще си играе с твоето дете.

    Църквата явно оценява този факт по достойнство. Ние няма ли да го оценим?

  14. #2864
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Това, че човекът е свободен сам по себе си, по своята същност, че като човек той е роден свободен – това не са знаели нито Платон, нито Аристотел, нито Цицерон, нито римските теоретици на правото, макар че именно понятието за свобода е източникът на правото. Едва в Християнството всяка отделна личност започва да има реална, безкрайна и абсолютна ценност. Едва в Християнската религия се появява учението, че пред Бога всички хора са равни, защото Христос ги е освободил." ~ Хегел


    ПП: Дано един ден, някои хора осъзнаят това и започнат живота си отначало в Бога, истинския живот.

  15. #2865
    Ндаа... Хегел, казваш.

    Много внимателно трябва да се цитира един от най-големите лицемери във философията.



    Прочее... отново се опитваш да смесваш Бог и църква в едно.

    Исус е казал, "Знайте ИСТИНАТА, и тя ще ви направи свободни". Така че, ако някой някога някого е освобождавал, това е истината. Самия Исус никога не е казвал "АЗ ви освободих". Но е повтарял "Истина ви казвам..."

    Трудно ли ти е да приемеш, че църквата лъже за себе си?

  16. #2866
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Самия Исус никога не е казвал "АЗ ви освободих". Но е повтарял "Истина ви казвам..."
    Иоан 14
    Каза му Иисус: Аз съм пътят и истината и животът;

    Иоан 8
    и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни.

    ПП: Ако Христос е Истината, а Истината ще ни направи свободни, то не ли Христос ни прави свободни.

    И още:

    Иоан 8
    И тъй, ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни.

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Прочее... отново се опитваш да смесваш Бог и църква в едно.
    Трудно ли ти е да приемеш, че църквата лъже за себе си?
    Матея 16
    и на тоя камък ще съградя църквата Си, и портите адови няма да й надделеят;

    Тая Църква води началото си от Христос, църквата не лъже за себе си, а някой друг лъже за нея.

    За пореден път се убеждавам, че ти си готов да фантазираш за нещата, само и само да се чувстваш прав.
    Последно редактирано от defender : 09-22-2019 на 15:33

  17. #2867
    Ако Бог беше написал Библията, нямаше хора да я редактират. (Казвам го, защото изказът "знайте истината" е от по-ранна версия на Библията.) А ако Бог беше построил църквата и тя беше негова институция, никога нямаше да е това, което наистина е. Но църквата, както и авторите на Библията, нямат нищо общо с онова, в което всички вярваме.


    Твърдиш, че си фантазирам за нещата, но никога не си изложил валидни аргументи : ) Все още всички чакаме да обясниш, какво точно правиш в църквата, като ходиш там.

  18. #2868
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението

    Твърдиш, че си фантазирам за нещата, но никога не си изложил валидни аргументи : ) Все още всички чакаме да обясниш, какво точно правиш в църквата, като ходиш там.
    То да чакаш дефенди да даде аргументи е като да чакаш от умрял писмо.

  19. #2869
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Твърдиш, че си фантазирам за нещата, но никога не си изложил валидни аргументи : )
    Като казах, че философията ви е всъщност философия на страха, колкото и да се опитвате да представите пред себе си, като нещо велико (и оттам и вие колко сте "велики" в собствените си очи). Веднага не си ли изфантазира колко уязвен съм бил, за да се почувстваш прав?

    Не си ли изфантазира, че Христос не бил казвал, че спасението е чрез Него.

    Не си ли изфантазира, че между Бог и Църквата нямало общо .


    И сега, като видя, че не така и ново 20 - Библията не била Слово Божия.


    Последно редактирано от defender : 09-22-2019 на 19:56

  20. #2870
    Не си фантазирам, че си уязвен - защото се обсъждат устоите на ценностната ти система... и закономерно, както може да се очаква от това, проявяваш излишна язвителност, и боравиш с безпочвени допускания, което е дефанзивно поведение.

    Не си фантазирам за думите на Исус - защото те са само интерпретация (поради това, че сами по себе си са преразказ и поради десетките различни преводи на древните езици през хилядолетията, които също се различават); пътят на логиката обаче недвусмислено показва, че ИСТИНАТА е нещото, което освобождава, а всички останали изкази представляват литературния похват на олицетворението.

    Не си фантазирам, че между Бог и църквата няма общо - църквата е човешка институция, а Бог е Абсолют; църквата е с доказана вина в хиляди престъпления (за които повечето хора знаят) и е уличена в милиони случаи на грубо погазване на моралността (за което също повечето знаят), както може да се очаква от типично човешка институция, нямаща общо с Бог.

    Не си фантазирам, че Библията не е Слово Божие - всеки знае, че Библията не е писана от Бог. Всяка глава е озаглавена на името на човешкия си автор. За отделни моменти от нея съответния древен автор ТВЪРДИ, без да може да бъде доказано, че написаното е под диктовка на Бог. Библията е сборник от различни книги - това е доказано. През хилядолетията църквата сама избира кои книги да се приемат за каконични и кои да не се приемат за каконични и следователно да се включат или изключат от сборника на Библията, това би трябвало да го знаеш, както всички го знаят.






    Няма ли да отговориш на въпроса сериозно? Каква е работата, която вършиш, като ходиш в църквата?

  21. #2871
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Каква е работата, която вършиш, като ходиш в църквата?
    Да правя това, което е казал Христос да се прави в Църквата от свещениците. Казал го е в Библията, която ти не си чел. Но иначе с големи претенции към християнството. Ами, като си чел за Библията, Христос и за християнството от окултистки учения и книги, то какво друго да излезе.

  22. #2872
    След като изложих аргументация, показваща, че позицията ми е обоснована, а не безпочвено фантазиране, за да съм прав като своя самоцел... ти отново отказваш да отговаряш на въпроси.

    Внасяш обаче неяснота. Това например не го разбрах:

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да правя това, което е казал Христос да се прави в Църквата от свещениците.
    Христос е казал да се слуша какво казват свещениците, такъв ли е смисъла?

    Не разбирам как който и да е може да аргументира запалването на свещи и поставянето им в светилници като нещо друго, освен безсмислено култово ритуално поведение... което определено не е свързано с делото на Бог.

    Ти отказваш да издадеш тайната ли, какво?

  23. #2873
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Не разбирам как който и да е може да аргументира запалването на свещи и поставянето им в светилници като нещо друго, освен безсмислено култово ритуално поведение... което определено не е свързано с делото на Бог.
    То целия живот на човека е едва ли не ритуално поведение, дори да напишеш букви в определен ред за да се получи дума, с което се надяваш, че точно при тази подредба на буквите предаваш правилната информация на някой друг, също е ритуал.

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Ти отказваш да издадеш тайната ли, какво?
    Ми не е никаква тайна, елементарно е да разбереш.

    Просто натъртих, че това, което се прави в Църквата, също не е някаква своеволна измислица на свещениците, както евентуално, предполагам, че си мислиш
    Последно редактирано от defender : 09-22-2019 на 21:37

  24. #2874
    Своеволна измислица? Съвсем не си мисля нищо такова : )

    Това, което се прави в църквата, се прави в абсолютно всяка секта и всеки култ и е насочено единствено към сплотяване и поддържане на поклонниците. Това е практика по социално инженерство и поддържане на механизма на авторитета. С други думи - това са елементарни манипулации за поддържане на властта над поклонниците.


    Ето ти нещо, за което да се хванеш. Опитай се да опровергаеш това, след като няма какво да отговориш.

  25. #2875
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    това са елементарни манипулации за поддържане на властта над поклонниците.
    И каква е тая власт над поклонниците - вземат ми парите ли, какво? Аз от Църквата не се чувствам по никакъв начин парично ограбен или ощетен. За разлика от цените на парното, тока, горивата, политическите партии и други. Но за тебе Църквата е големия проблем, защо ли?

    Обясни по какъв начин ме манипулират свещениците? Защото аз от православието не се чувствам, че психически съм ощетен или потиснат, чувствам се щастлив и никой свещеник нищо не ме е накарал да направя против волята ми.

    Както съм казвал, глупаци има навсякъде и те могат да бъдат манипулирани, но това не важи само за църквата, а във всяка сфера, дори и на пазара за домати глупака може да бъде излъгана.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си