.
Отговор в тема
Страница 121 от 151 ПървиПърви ... 2171111117118119120121122123124125131 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 001 до 3 025 от общо 3762
  1. #3001
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Ами то няма как и да си представя, защото такива вярвания са необосновани, крайни и граничащи с болна психика на луд човек. Та, ако си представяш подобни неща, нищо не ти пречи както казва доктора, да живееш в постоянен страх всяка една минута да не ти се случи нещо, което не говори за духовно равнище, а до промиване на мозък в секта.

    Това прилича на секта или религиозна структура, която използва страховете на хората, използва състояние на покорство, на постоянен стрес или на нещастие, за да може да внушава властта и подчинението си. А, не е ли така?
    Ама не бе, нали тука говорим, че атеистите били приели реалността на безсмислието и на смъртта на егото, а християните не можели да го приемат и затова си измислили ад и рай.
    А сега изведнъж ако християните си представят нещо по-страшно след смъртта от атеистите, тогава те били луди и с болна психика.
    Демек, когато атеистите си представят нещо страшно след смъртта, то били силни, а когато християни си го представят, те били луди и болни. Аха.
    Последно редактирано от defender : 10-06-2019 на 17:35

  2. #3002
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Атеистите не си представят, защото са атеисти.
    Но пък някои религиозни се опитват да внушават и да сплашват.
    Разбира се и Атеистите плашат други хора.
    Съжалявам, че така изглежда, че се опитвам да сплаша, все пак не трябва човек и да се отчайва за съдбата си след смъртта.
    Но от друга страна без човек да се разочарова от егото си (дори и относно съдбата си след смъртта) той не може да се отрече истински от него. Всичко друго е гордост житейска.

  3. #3003
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Брат ми стана православен монах, 2-3 пъти се срещах с него. Той никога не ми казваше, че съм на погрешен път. Просто казваше: „Трябва да се грижим за духовния, а не за външния живот, за душите си.“ С времето у мен се породиха съмнения в практикуването на Дзен. Дзен е изкуство да превъзмогнеш себе си. Разбрах, че без външна помощ (не от страна на учителя), Егото не може да излекува само себе си, защото его срещу его… Усещах противоречие – как мога да превъзмогна егото си като практикувам чрез него. Разбрах, че съм ограничен, че възможността да стана свободен човек е илюзия."

  4. #3004
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Просто казваше: „Трябва да се грижим за духовния, а не за външния живот, за душите си.“
    Е как така да се грижим само за душите си, а не за материалните си тела? Няма как една душа да е здрава когато тялото е болно и обратно - тялото да е в добро състояние, когато душата не е. Тази връзка е пряка. Ключът към здравата душа е задоволено тяло и така много-по лесно и естествено постигаш хармоние между двете. Християните пренебрегват материалната страна и още повече се отдалечават от истинската си цел и тези хора стават нестабилни, болни и пълни с грях.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Дзен е изкуство да превъзмогнеш себе си. Разбрах, че без външна помощ (не от страна на учителя), Егото не може да излекува само себе си, защото его срещу его… Усещах противоречие – как мога да превъзмогна егото си като практикувам чрез него.
    Дзен е изкуство, постигане на хармония и вид медитация. Всичко си е теб, само се научи как да го използваш, не е адекватно да зависиш от външно лице за постигане на вътрешен мир. Обръщаш се към по-опитните за опит,но не и за духовно здраве, защото те няма как да ти помогнат,ако ти не си помогнеш.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Разбрах, че съм ограничен, че възможността да стана свободен човек е илюзия."
    Истината е,че всеки човек е роден свободен, ограниченията са от обществото. Най-голямото ограничение за човека са хората, без значение за материално,духовно,морално или каквото и да е било ограничение..

  5. #3005
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Е как така да се грижим само за душите си, а не за материалните си тела?
    Настройваш външния си живот да е според вътрешния, а не заради външния живот да изнасилваш вътрешния.

    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Всичко си е теб, само се научи как да го използваш, не е адекватно да зависиш от външно лице за постигане на вътрешен мир. Обръщаш се към по-опитните за опит,но не и за духовно здраве, защото те няма как да ти помогнат,ако ти не си помогнеш.
    Човек побеждава егото не чрез ума, а чрез вярата. Всяка победа на егото чрез ума е всъщност ново възкресение на егото. Егото се побеждава само чрез смирение на ума в Бога. Вярата е вид смирение на ума. Егото не понася вярата, това за него са изпуснати ползи според логиката на ума. Егото се гнуси от Бога, защото вижда в Него своята смърт.
    Последно редактирано от defender : 10-07-2019 на 14:18

  6. #3006
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Какво различава атеисткото мислене от машинното мислене?
    Атеистите материалистични биороботи ли са или творци?
    Ако някой има отговор, нека каже? Мерси!

  7. #3007
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Настройваш външния си живот да е според вътрешния, а не заради външния живот да изнасилваш вътрешния.
    Съжалявам, че убивам разбиранията ти, но не можем да променяме света така, какво ни харесва в главите ни. Това, че се чувстваш изнасилен, и духът ти не намира покой, заради реалността, не значи че попринцип е така. Под вътрешен живот се разбира емоционално възприемане на околността, духът си съществува.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Човек побеждава егото не чрез ума, а чрез вярата. Всяка победа на егото чрез ума е всъщност ново възкресение на егото. Егото се побеждава само чрез смирение на ума в Бога. Вярата е вид смирение на ума. Егото не понася вярата, това за него са изпуснати ползи според логиката на ума. Егото се гнуси от Бога, защото вижда в Него своята смърт.
    Вярата манипулира хората. Вярата е смирение пред кого? Хората са създали образа на Бог, а не обратното. Аз отказвам за обърна другата буза и да остана в милост на друг човек! Ако някой ти удари бузата, удряш и неговата, защото това е закона на съществуването, оцеляването, природата и самосъхранението. Това го пише в Лавейската Библия. Но за жалост това е силата в природата, от която толкова християните мразят и се страхуват.

  8. #3008
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Аз отказвам за обърна другата буза и да остана в милост на друг човек! Ако някой ти удари бузата, удряш и неговата, защото това е закона на съществуването, оцеляването, природата и самосъхранението.
    Отказваш, защото те ръководи страхът. По принцип точно такива хора са носители на злото в света.

    И много интересно за тези хора е, че те често хем се изживяват на жертви, хем точно те са агресорите.
    Последно редактирано от defender : 10-07-2019 на 14:54

  9. #3009
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Отказваш, защото те ръководи страхът. По принцип точно такива хора са носители на злото в света.

    И много интересно за тези хора е, че те често хем се изживяват на жертви, хем точно те са агресорите.
    Добре тогава! Бъди един сляпо вярващ глупак и нека ти бъде мачкана главата от краката на по - силните и безкомпромисните.
    Ние не сме агресори нито жертви, ние не закачаме никого на улицата, ако някой направи опит да ни смачка, го молим учтиво да си тръгне, ако пак не спре - унищожаваме го. Защото простите хора, тормозещи другите и комплексарите са хора, просещи собствения си бой. Като му покажеш, че не бива така по този или друг начин, той ще го запомни и така поне ще знае, че действията му имат последици. Има една руска поговорка "С вълка трябва да говориш на вълчи".

    Нима казваш,че страхът е нещо зло и лошо? Страхът е естествен и е направен за да съществува по-дълго органичното тяло, защото това е природата. Да вървиш срещу природата си е фатално. Безстрашието води до бърза смърт.
    Последно редактирано от anonymous1043668 : 10-07-2019 на 15:04

  10. #3010
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Добре тогава! Бъди един сляпо вярващ глупак и нека ти бъде мачкана главата от краката на по - силните и безкомпромисните.
    За тебе психиката ли е по-силна от физиката или обратното? В смисъл ако се срещнат човек със силна психика и тъп човек със силна физика, кой е по-силен?


    ПП: примера май не е много на място де.
    Последно редактирано от defender : 10-07-2019 на 15:14

  11. #3011
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    "С вълка трябва да говориш на вълчи".
    Ако заради поведението на вълка се превърнеш и ти във вълк, значи всъщност вълкът те е победил. Ти едни вид си направил от вълка свой учител и копираш поведението му. Тоест ти психически си бил по-слабия, дори и да успееш да го набиеш.

  12. #3012
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако заради поведението на вълка се превърнеш и ти във вълк, значи всъщност вълкът те е победил. Ти едни вид си направил от вълка свой учител и копираш поведението му. Тоест ти психически си бил по-слабия, дори и да успееш да го набиеш.
    Ако си слабак ставаш вълк. Ако си силен и ориентиран човек със ясно виждане за света никога няма да позволиш да се превърнеш във вълк, но не значи че ще му позволиш да ти се качи на главата.

    Силен физически или психически, зависи от ситуацията, а може и двете.

  13. #3013
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Ние не сме агресори нито жертви, ние не закачаме никого на улицата, ако някой направи опит да ни смачка, го молим учтиво да си тръгне, ако пак не спре - унищожаваме го. .
    Исках да кажа, че този човек преди да ти удари плесница, първо се е почувствал психически, че е жертва и тогава му остава да удря. Удря те, така ти накърнява психически достойнството, като жертва на удара и затова и ти го удряш и така една верижна реакция от удари, докато единия отстъпи или умре. Демек, среща на две жертви-агресори.
    Последно редактирано от defender : 10-07-2019 на 15:44

  14. #3014
    anonymous1043668
    Guest
    Защо не вярваш, че може да ми е зашил шамар от чиста простотия? И аз не го удрям, защото ми е "накърнил достойнство" ами защото е посегнал на живота ми и аз естествено се защитавам. Ако изпадна в жалба за милост той ще ме пребие след като ми е посегнал веждъж. Така работят хората. Как може някой да се почувства жертва след като не съм му направила нищо? Не може!

  15. #3015
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    По принцип до по-големи телесни поврeди и смърт се стига, когато двамата се счепкате яко.
    Освен това някой човек ей така да те нападне от нищо да те убива, много рядко. Разбира се в такива случаи самозащитата не нещо лошо, но по често това не става от самозащита, а от чувство за отмъщение.

    Каква жалба за милост, ве, ми кажи му примерно: "ей човек недей да си толкова прост, че да налиташ на бой, ве".
    Последно редактирано от defender : 10-07-2019 на 16:09

  16. #3016
    anonymous1043668
    Guest
    Приемаш нещата прекалено буквално. Това със улицата е правило, не конкретен случай. Пък и нека да сме честни - християните мразят сатанистите и им преписват всичко, което не могат да си го обяснят, и от което се страхуват. Целия свят знае стереотипи, и нямаше да сте толкова известни ,ако нямаше на кого да плюете и да насилвате народите години назад да се кръстят. Имате и ужасни двойни стандарти, които са истинска гибел. Няма значение, не искам да повдигам този вечен спор, аз се отказвам да пиша повече.

  17. #3017
    Може ли да си споделя двете стинки? Мисля че имам удовлетворяващ отговор на затворения кръг.


    Говорим за духовното удоволствие. Човек следва да се стреми към духовно удоволствие, а не към телесни удоволствия.

    Въпросът е, че двете вървят заедно до един момент. От този момент нататък, телесното удоволствие спира да удовлетворява и вместо това започва да изгражда зависимост, изцяло в ущърб на духовното удовлетворение.

    То само си казва, защото пътищата към духовно удоволствие отначало са телесни (докато човек усеща, че чрез тялото си научава повече за света), а след това вече не (когато човек започва да усеща, че трябва да пожертва себе си, за да получи духовно удоволствие). Затова и дефендъра и Фъзи са прави едновременно (в случая).



    Но винаги идва време, когато телесното трябва да се пожертва. Говорим за доброволен акт и преследван резултат.

    (Да перефразирам, сатанизмът е ограничен в това, че възприема физическото оцеляване на всяка цена. И понеже винаги идва време дадено нещо да се превъзмогне, за да продължи напред, сатанистът трябва да осъзнае, че цената на оцеляването не е безгранична и има по-ценни неща от това.)

  18. #3018
    Или сещам се друго онагледяване...

    Всички деца строят пясъчни замъци по морето, за да ги разрушат. Нима има някакъв кеф в това да си правиш замък цял следобед и да го оставиш така? За какво? Нали веднага ще дойде друго дете като си тръгнеш и ще ти открадне кефа!

    Не. Първо строиш, инвестираш, градиш... И накрая трябва да го похарчиш. Да дойдат армиите, да направиш война и да си го събориш малко по малко с кеф.


    И човек живее по същия начин, за да задоволи безсмъртната си душа. Първо гради себе си. Но след това трябва да се похарчи в нещо, което си заслужава саможертвата. Иначе, ако не се похарчиш, излиза, че цял живот не си разполагал със себе си.

    Затова животът е от огромно значение - това е да трупаш стойност. Накрая смъртта осмисля всичко - къде да пожертваш всичко, което си изградил (във вътрешния си свят), за каква кауза. Ако си водил труден живот и си постигнал много на цената на усилия, смъртта ти ще е по-зрелищна, отколкото ако цял живот си водил невзрачен живот... тогава смъртта ти ще е незабелязана.

  19. #3019
    anonymous1043668
    Guest
    Този разговор приключи вчера, преди да си го видял, защо се буташ между шамарите? Кой те е питал за ефтиното ти философско мнение? Ти не даваш "удовлетворяващ" отговор, понеже никой няма да ти чете есетата първоначално! Второ ние говорим за разбирането на сатанизма и християнството, какви са тези нежелани философии на едро които пишеш? Върви и си пиши в темата "Упътване към ИЗХОДА" там никой няма да притесняваш и всеки, който го интересува ще го прочете.

  20. #3020
    Фъзи, аз в този форум до сега не съм виждал някой да си има и бегла идея що е то сатанизъм, така че... едва ли знаете за какво говорите и без това. Дефендър поне е ясно какво защитава.

    А и, аз си мисля, че както като всеки чете каквото го интересува в дадена тема, така ще го прави и тук, нали така?

    Иначе ако питаш какво правя тук, ми сега съм решил, сега съм влязъл да пиша. Просто е =)
    Последно редактирано от hecu2 : 10-08-2019 на 09:41

  21. #3021
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Фъзи, аз в този форум до сега не съм виждал някой да си има и бегла идея що е то сатанизъм, така че... едва ли знаете за какво говорите и без това. Дефендър поне е ясно какво защитава.

    А и, аз си мисля, че както като всеки чете каквото го интересува в дадена тема, така ще го прави и тук, нали така?

    Иначе ако питаш какво правя тук, ми сега съм решил, сега съм влязъл да пиша. Просто е =)
    Аз защитавам Лавейската библия, където се обяснява кратко,ясно и точно що е сатанизма. Предполагам че като чуеш сатанизъм си представяш ритуали, пентаграми, молене на Дявола, кози и т.н, което е различно нещо и е следване на Дявола. Ритуалите и убийствата за сектите.
    Мен ме дразни как се бръкна от нищото и взе да приказваш за смисъла на живота да правиш теми и да се обаждаш навсякъде.

  22. #3022
    И ти ли много предполагаш, като TrollFactory? Без да предполагам, на база това което съм прочело от вас във форума, виждам, че сте запознати с комерс-сатанизма. Нещо, което е също толкова далеч от истината, колкото и цирковете и костюмите на Лавей.

    Няма да разводнявам темата повече (защото темата е за православието всъщност). Но проследи, ако искаш, идеята, че масовият сатанист не осъзнава, че всъщност е религиозен и че всъщност е сатанист. Обикновеният, масов сатанист си мисли, че не вярва в нищо, че не е религиозен, че никога не е чувал нищо за сатанизма и че няма нищо общо с такива неща. Защото това е религията на заблудата и невежеството - самата й идея е, да не си наясно, че се числиш към нея. Ако никога не сте чували за това... значи знаете само каквото се продава в Хеликон.

  23. #3023
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Мен ме дразни как се бръкна от нищото и взе да приказваш за смисъла на живота да правиш теми и да се обаждаш навсякъде.
    А защо те дразни това?

    Би трябвало да се появя именно от нищото, ти откъде очакваш да се появя? Имаше ли правилно място?

    Ако съм сериозен, би трябвало да се обаждам на повече места. Това "навсякъде", за което говориш, са 3-4 теми. Не се ли очаква някой толкова отдавна регистриран тук да има значително по-широка представа за "навсякъде"?

    И да, направих две теми. Двете ми теми са всъщност оригинални и пълни със съдържание.


    Тези неща ли те дразнят?

  24. #3024
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    И ти ли много предполагаш, като TrollFactory? Без да предполагам, на база това което съм прочело от вас във форума, виждам, че сте запознати с комерс-сатанизма. Нещо, което е също толкова далеч от истината, колкото и цирковете и костюмите на Лавей.
    То и самия Лавеи не е претендирал сатанизма "му" да е нещо повече от циркове и костюми, така че респект към пича. В краина сметка обаче този сатанизъм е също толкова "масов" и "малък", колкото и християнството, на което се опитва да се противопостави. Лавеиския сатанизъм е само една пародия, колкото да троли християните, и в това е единственото му "положително" качество, естествено само ако дадения поддръжник на този сатанизъм го осъзнава като просто тролене, а не като адекватна философска система. Не че принципите заложени в лавеиската библия са толкова грешни - неадекватността им идва оттам че са tryhard опит за оборване на християнските догми, а дето се вика, само една черна нинджа може да победи друга черна нинджа , тоест пълно е с подобни на християнските глупости, само че с противоположен знак. Дори и таргет аудиторията на тоя сатанизъм, не се различава принципно от тази на християнството - там също се изисква вяра, има позиция, взима се роля и отношение към нещата, претендира се за някаква ИСТИНА и се води борба за нея. С две думи, все неща от света на недораслите в себе си хора.
    Последно редактирано от DerStuermer : 10-08-2019 на 11:05

  25. #3025
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DerStuermer Виж мнението
    То и самия Лавеи не е претендирал сатанизма "му" да е нещо повече от циркове и костюми, така че респект към пича. В краина сметка обаче този сатанизъм е също толкова "масов" и "малък", колкото и християнството, на което се опитва да се противопостави. Лавеиския сатанизъм е само една пародия, колкото да троли християните, и в това е единственото му "положително" качество, естествено само ако дадения поддръжник на този сатанизъм го осъзнава като просто тролене, а не като адекватна философска система. Не че принципите заложени в лавеиската библия са толкова грешни - неадекватността им идва оттам че са tryhard опит за оборване на християнските догми, а дето се вика, само една черна нинджа може да победи друга черна нинджа , тоест пълно е с подобни на християнските глупости, само че с противоположен знак. Дори и таргет аудиторията на тоя сатанизъм, не се различава принципно от тази на християнството - там също се изисква вяра, има позиция, взима се роля и отношение към нещата, претендира се за някаква ИСТИНА и се води борба за нея. С две думи, все неща от света на недораслите в себе си хора.
    Отчасти си прав. Само дето в сатанизма се обяснява какво не е наред с християнстовото и показва по-практични примери за това как да се реагира. Те, че статнистите мразят христичните си е така, но и те имат правила на следване. Двете неща не са точно противоположни. И двете се стремят към правилно съществуване. Сатанизма е дефакто в един вид атеизъм, защото под Дявол се има предвид енергията в прородата, а не лице на божество. Демек сатанизма не е дори религия, ами начин на мислене на някои атеисти. Огромна част от хората минават за legit станисти,без дори да го осъзнават. Ето примерно едно правило "Не наранявай деца. Не наранявай нито животни ако не те нападнат или за храна. Един сатанист може много да научи от тях, защото те живеят естествено, както прородата ги е създала."

    Както и да е това е тема за православието, ако толкова искате дискусия, ще се появи и тема за сатанизма, аз отказвам да коментирам повече.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си