.
Резултати от 1 до 25 от общо 3762

Threaded View

  1. #11
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Кои източници? В Новият Завет няма забрана или ограничение за консумацията на алкохол
    Бре, па специалист! Щом не си много наясно, кажи си честно ,,Аз не знам да има'' вм. категоричното ,,Няма!''

    * Лук. 21:34 ,, Прочее, внимавайте над себе си, да не би сърцата ви да бъдат отегчавани с преяждане, пиянство и житейски грижи...''
    * Рим. 13:13 ,,Като в ден, да се държим благоприлично, без да се предаваме на срамни гощавки и пиянство, нито на сладострастие и разпътство, нито на раздор и завист;..."
    * Еф. 5:18 ,,И не се опивайте с вино, от което произлиза разпътство...''

    Може да има и още, не съм ровил подробно. Категорична забрана няма, ограничение има. Защо всъщност подхващаш темата? Между другото това е частен случай на забраната за невъздържание въобще- било в храна, питие, сексуално невъздържание и алчност за рани неща и пр. Проблемът обикновено не е, че нещо е лошо само по себе си, а става такова, когато почнем да прекаляваме и злоупотребяваме с него.
    За поста има смисъл да говориш не въобще, а конкретно за даден човек, който е готов да се потруди да изпълни, защото е започнал да осъзнава нуждата от работа върху себе си. Ако почна да говоря за всичкото, дето го маркирах набързо, ще се получи лекция или проповед, което хем е неудобно за формàта на форума, хем ще се окаже, че вероятно не интересува никого или още по-лошия вариант - ще стане повод за празни спорове и заяжданици. Или тролене като това на нпп, дето му отговорих преди време на същия въпрос, а той или не помни, или не е разбрал отговора, или нарочно се прави на по-глупав, отколкото е, за да саботира както обикновено всеки опит за смислен разговор.
    Последно редактирано от Pitancho : 01-02-2016 на 21:03

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си