.
Отговор в тема
Страница 8 от 151 ПървиПърви ... 4567891011121858108 ... ПоследнаПърви
Резултати от 176 до 200 от общо 3762
  1. #176
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Кои източници? В Новият Завет няма забрана или ограничение за консумацията на алкохол
    Бре, па специалист! Щом не си много наясно, кажи си честно ,,Аз не знам да има'' вм. категоричното ,,Няма!''

    * Лук. 21:34 ,, Прочее, внимавайте над себе си, да не би сърцата ви да бъдат отегчавани с преяждане, пиянство и житейски грижи...''
    * Рим. 13:13 ,,Като в ден, да се държим благоприлично, без да се предаваме на срамни гощавки и пиянство, нито на сладострастие и разпътство, нито на раздор и завист;..."
    * Еф. 5:18 ,,И не се опивайте с вино, от което произлиза разпътство...''

    Може да има и още, не съм ровил подробно. Категорична забрана няма, ограничение има. Защо всъщност подхващаш темата? Между другото това е частен случай на забраната за невъздържание въобще- било в храна, питие, сексуално невъздържание и алчност за рани неща и пр. Проблемът обикновено не е, че нещо е лошо само по себе си, а става такова, когато почнем да прекаляваме и злоупотребяваме с него.
    За поста има смисъл да говориш не въобще, а конкретно за даден човек, който е готов да се потруди да изпълни, защото е започнал да осъзнава нуждата от работа върху себе си. Ако почна да говоря за всичкото, дето го маркирах набързо, ще се получи лекция или проповед, което хем е неудобно за формàта на форума, хем ще се окаже, че вероятно не интересува никого или още по-лошия вариант - ще стане повод за празни спорове и заяжданици. Или тролене като това на нпп, дето му отговорих преди време на същия въпрос, а той или не помни, или не е разбрал отговора, или нарочно се прави на по-глупав, отколкото е, за да саботира както обикновено всеки опит за смислен разговор.
    Последно редактирано от Pitancho : 01-02-2016 на 22:03

  2. #177
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    Почти няма човек който да не е пристрастен към нещо.
    Да. Самата дума страст, всъщност означава страдание /Страстите Христови филма, ако сте го чули като заглавие. Става дума за това, че грях, който се повтаря, се превръща в навик, а после в страст. На този етап обикновено удоволствието, което носи греха вече е притъпено и всъщност повече мъчи, отколкото услажда, като се сраства толкова силно с душата, че придобива силата на втора природа и затова изкореняването ѝ често изглежда не само невъзможно и болезнено, но и немислимо за този който е поробен от нея. Думите ти показват, че донякъде виждаш проблема, но понеже е почти повсевместен, смяташ, че това е естественото състояние за хората. Не е. Христос ни е обещал, че ако пребъдем в словата Му, т.е. ако ги спазваме, ще познаем Истината, и Истината ще ни направи свободни. Най-общо казано свободни от греховете, които паразитират в нас , а по незнание, хората дори не могат да си представят, че може да се живее и без тях и че именно това е естественото състояние на човека.
    Последно редактирано от Pitancho : 01-02-2016 на 21:55

  3. #178
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    лиорче, иначе баба ти хубава ли е,... ма?


    Как и стои златното кръстче на врата пред огледалото.
    Последно редактирано от defender : 01-02-2016 на 22:24

  4. #179
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    лиорче, иначе баба ти хубава ли е,... ма?
    Бабите ги остави на мен!

  5. #180
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    има да чакаш, хубавата баба е за мен!
    Все пак си е сложила червило, специално заради мен. Ако беше за тебе, нямаше да си сложи червило.

  6. #181
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Бре, па специалист! Щом не си много наясно, кажи си честно ,,Аз не знам да има'' вм. категоричното ,,Няма!''

    * Лук. 21:34 ,, Прочее, внимавайте над себе си, да не би сърцата ви да бъдат отегчавани с преяждане, пиянство и житейски грижи...''
    * Рим. 13:13 ,,Като в ден, да се държим благоприлично, без да се предаваме на срамни гощавки и пиянство, нито на сладострастие и разпътство, нито на раздор и завист;..."
    * Еф. 5:18 ,,И не се опивайте с вино, от което произлиза разпътство...''

    Може да има и още, не съм ровил подробно. Категорична забрана няма, ограничение има. Защо всъщност подхващаш темата? Между другото това е частен случай на забраната за невъздържание въобще- било в храна, питие, сексуално невъздържание и алчност за рани неща и пр. Проблемът обикновено не е, че нещо е лошо само по себе си, а става такова, когато почнем да прекаляваме и злоупотребяваме с него.
    За поста има смисъл да говориш не въобще, а конкретно за даден човек, който е готов да се потруди да изпълни, защото е започнал да осъзнава нуждата от работа върху себе си. Ако почна да говоря за всичкото, дето го маркирах набързо, ще се получи лекция или проповед, което хем е неудобно за формàта на форума, хем ще се окаже, че вероятно не интересува никого или още по-лошия вариант - ще стане повод за празни спорове и заяжданици. Или тролене като това на нпп, дето му отговорих преди време на същия въпрос, а той или не помни, или не е разбрал отговора, или нарочно се прави на по-глупав, отколкото е, за да саботира както обикновено всеки опит за смислен разговор.
    а чел ли си това:

    "И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят; змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват." Марк 16: 17-18

    смъртоносното питие включва и големи количества алкохол, обаче в Библията се говори на първо място за духовна смърт, не толкова за физическа:

    "Не бойте се от ония, които убиват тялото, а душата не могат да убият; но по-скоро бойте се от оногова, който може и душа и тяло да погуби в пъкъла." Матей 10: 28

    спомни си как ева и адам не умряха напълно физически когато ядоха от "дървото", за което Бог им каза, че ще умрат още в деня, в който ядат от него, но оживяха, като адам дори е доживял до над 900 години след това

    "И всичките дни на Адама колкото живя станаха деветстотин и тридесет години; и умря." Битие 5: 5

    възможно ли е Бог да е излъгал, или те наистина са умрели още в онзи ден, в който са яли от забраненото "дърво"?!, а ако са умрели още в онзи ден, тогава смъртта им едва ли е била пълна физическа смърт, но става въпрос за друг вид смърт, и ако става въпрос за духовна смърт, то тогава и със сигурност грехът им е бил духовен, а не за физически...

    как ще обясниш това?!, може ли физическото да е над духовното, или то да е всепроникващо повече от духовното?!, какво могат да причинят едни атоми и молекули сами по себе си, след като нямат разум, но са просто една мъртва материя, в сравнение с духовното, което от своята "тъмна" страна е представено като най-интелигентно същество от категорията на Бог(Битие 3:1), наричано сатана?!, глупавата мъртва материя ли проговори на жената и излъга и нея и мъжа и, или...?!
    Последно редактирано от npp : 01-03-2016 на 02:11

  7. #182
    Голям фен Аватара на Liora
    Регистриран на
    May 2014
    Мнения
    661
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Вземи го! След това можеш да го продадеш на някой сдухан християнин (като мене), като му кажеш, че си го взела от Йерусалим, хем ще му вдигнеш цената. Ти си еврейка душа, аз ли да те уча, простия плебей, последовател на "гадния" Иисус?!
    Е много си гаден. Не съм такава. Сериозно попитах.

  8. #183
    Голям фен Аватара на Liora
    Регистриран на
    May 2014
    Мнения
    661
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    лиорче, иначе баба ти хубава ли е,... ма?


    Как и стои златното кръстче на врата пред огледалото.
    Като жена на малко повече от 70 е, симпатична е.
    Тя не носи кръстче.

  9. #184
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Liora Виж мнението
    Е много си гаден.
    Ми как да не съм гаден, аз съм изперкал, нелогичен, задръстен, невротизирал, зациклил, психичиски осакатен от религията християнин.
    Не четеш ли психология. Не слушаш ли ДокторСатан666, той изчел всички философски светила, пръстите си протърка, вече няма дори пръстов отпечатък, мазолите му излезнаха от писане по клавиатурата, а никакъв резултат.

    Трябва да се пазиш от мене, единственото ти отношение с мене трябва да е, за да ми се подиграваш, че съм незрял, изостанал вярващ.

    ПП: а да и съм несвободен, и зловещо потиснат от "иисуската".
    Последно редактирано от defender : 01-03-2016 на 11:26

  10. #185
    Що не го искаш?

  11. #186
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Супер толератните, вродено умни, образовани атеисти и либералствущи, ми казват, че нищо не става от мене, защото съм бил вярващ и ми хлопала дъската, нямал съм елементарно мислене. Какво да правя, помощ. Имам чувството, че съм заобиколен от "умни и красиви" и всички философстват едно и също, като серийно производство на кукли Барби.

    И стават все повече. С толкова умност и красота се напълни света. Ужасно е. Като кафе с прекалено много захар, дето вече не става за пиене.
    Последно редактирано от defender : 01-03-2016 на 11:43

  12. #187
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Що не го искаш?

    О, Корабе, не съм те виждал от цяла година, как изкара Новата година?

  13. #188
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Супер толератните, вродено умни, образовани атеисти и либералствущи, ми казват, че нищо не става от мене, защото съм бил вярващ и ми хлопала дъската, нямал съм елементарно мислене. Какво да правя, помощ. Имам чувството, че съм заобиколен от "умни и красиви" и всички философстват едно и също, като серийно производство на кукли Барби.

    И стават все повече. С толкова умност и красота се напълни света. Ужасно е. Като кафе с прекалено много захар, дето вече не става за пиене.
    недей да взимаш толкова на вътре всяка дума, все едно не знаеш, че на тоз свят хората освен на себе си (и близки), друго не ги интереусва.

  14. #189
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    недей да взимаш толкова на вътре всяка дума,
    добре, благодаря ти.

  15. #190
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    О, Корабе, не съм те виждал от цяла година, как изкара Новата година?
    За много години. Ми с родителите вкъщи. С колегите от насрания университет много не се разбирам.

  16. #191
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    напи ли се, пяхте ли песни от терасата по потници докато стреляш с ловната пушка да чуе цялата махала, и хвърляхте ли пиратки по уличните кучета.

    на мене, тва ми е мечта.

  17. #192
    хахахаха, не, но нямам нищо против пиратките, стига да се внимава. все пак 20 минути е... тъпо е като надуят чалгата и до сутринта гърми. Чалга от всички страни.

  18. #193
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Как мислиш, че ауриса и митето са си изкарали новата година. Аз мисля, че около тях е нямало жени.
    Даже за генетичния свръхчовек митето си мисля, че изобщо не празнувал, как такива ниски, суетни празници, ще му развяла еволюционите висини до които е достигнал. Прекалено не му на нивото ЧНГ-то.
    А ауриса си го представям в спокойна атмосфера, с класическа музика, да пие английски чай пред монитора, зачетен в нещо. Разбира се ако преди това през деня, някой не му е развалил настроението с лошия си поглед.

    А доктор сатан си го представям в някаква гробищна атмосфера, размишлявайки седнал върху някой камък. Дано да не настине.

    за нпп, няма да се захващам, тук има богат арсенал, а и той винаги може да ни изненада с поредното си свръбожествено или мистично преживяване.
    Последно редактирано от defender : 01-03-2016 на 12:33

  19. #194
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Категорична забрана няма
    Категорично няма!
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    ограничение има.
    Ограничението се отнася за "пиянство" - т.е. прекаляване, а не за консумация изобщо (както е в други религии, да не споменавам имената им) ! Умерената употреба на алкохол по време на пости е също толкова богуугодна и позволена, както умерената консумация по празници !
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Аз мисля, че около тях е нямало жени.
    Аскетите по воля или неволя са така , за съжаление !

  20. #195
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Как мислиш, че ауриса и митето са си изкарали новата година. Аз мисля, че около тях е нямало жени.
    Даже за генетичния свръхчовек митето си мисля, че изобщо не празнувал, как такива ниски, суетни празници, ще му развяла еволюционите висини до които е достигнал. Прекалено не му на нивото ЧНГ-то.
    А ауриса си го представям в спокойна атмосфера, с класическа музика, да пие английски чай пред монитора, зачетен в нещо. Разбира се ако преди това през деня, някой не му е развалил настроението с лошия си поглед.

    А доктор сатан си го представям в някаква гробищна атмосфера, размишлявайки седнал върху някой камък. Дано да не настине.

    за нпп, няма да се захващам, тук има богат арсенал, а и той винаги може да ни изненада с поредното си свръбожествено или мистично преживяване.
    А тигъра сигурно е бил на някое парламентарно парти, черпил е уйски и шампанско. :д

    Иначе як купон търналчо сигурно е правил с биричките.

    Дреамлоукър е била с нпп, без съмнение. :Д

  21. #196
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    А тигъра сигурно е бил на някое парламентарно парти, черпил е уйски и шампанско. :д
    Може и да е раздавал рекламни брошури, ама важното е да се натегне и че ще е облечен със сако. Голямата работа е Дарки
    Последно редактирано от defender : 01-03-2016 на 13:10

  22. #197
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    има да чакаш, хубавата баба е за мен!
    Все пак си е сложила червило, специално заради мен. Ако беше за тебе, нямаше да си сложи червило.
    Защо си толкова сигурен!? Знаеш ли как ме заглеждат бабите?

  23. #198
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    за нпп, няма да се захващам, тук има богат арсенал, а и той винаги може да ни изненада с поредното си свръбожествено или мистично преживяване.
    Аз мисля, че се е напил като свиня и е направил една от прочутите си оргии.

  24. #199
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    вие освен да се лигавите/подиграете/поругаете май друго не правите, а после ревете задето не можете да имате вечен живот, не забравяйте, че този раздел на форума е все пак за религия и философия, или бъдете сериозни в темите тук, или отивайте в раздела кофата

  25. #200
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    npp ,много си строг. Ш' ма обидиш.
    Кажи сега бодна ли на Нова Година?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си