.
Отговор в тема
Страница 104 от 151 ПървиПърви ... 45494100101102103104105106107108114 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 576 до 2 600 от общо 3762
  1. #2576
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А може би вярващият е достатъчно зрял за да приеме реалността, че е невеж, докато другият се залъгва за знаещ и си играе его-игрички.
    Приемането на реалността че си невеж, е само началото на израстването от вярата и знанието и съвсем не се ограничава само до религиозните вярващи, но и до всеки друг, които има дадена позиция, отношение и твърдо мнение по даден въпрос. Вярващите съвсем не се вписват в тази категория на широкоскроени типове, които са приели реалността за собственото си невежество - те само я имитират под формата на отстъпчивост и неинвазивност в отношенията си с другите хора. Но самата вяра по дефолт гарантира че човек не може да допусне възможността че греши и да изследва нещата във всички възможни посоки и обяснения. Широкоскроеността на вярващия в най-добрия случай е изследване на нещата във всички възможни посоки в рамките на вярата му. Така или иначе, не може да си невеж, ако само изследваш и преполагаш. Невеж може да си само ако знаеш и вярваш в нещо, а то се окаже че не е така. Ако се окаже че е така, значи не си невеж, но ако не казваш изобщо че е така или иначе, то няма как да сбъркаш, съответно и да си невеж.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Те затова за атеистите е толкова важно и имат фиксидеята да се възприемат за по-знаещи на гърба на вярващите, защото те иначе не могат да виреят. Например, затова ще видиш в нета и фейса толкова атеистки страници с цел подигравка, иронизация на вярващите и почти нито една страница на вярващи с цел за подигравка с атеисти.
    Библията е безкраен източник на глупости, които стават добър материал за смешни миимове. Като цяло вярващите са обект на подигравки не заради глупостите в които вярват, а заради сериозността която влагат. И повярваи ми, хардкор атеистите, които влагат също толкова доза сериозност, също са обект на подигравки и много миимове.
    И макар да съм съгласен че атеизма като идеология е също толкова "малък", колкото това на което се противопоставя, и да, там опредлено има его трип, но въпреки това не съм виждал досега атеисти да обикалят улиците и домовете и да говорят за това че Иисус не съществува. Християните от друга страна пък от 2000 години се изживяватe като по-знаещи и духовно възвишени на гърба на невярващи и друговерци и никога не пропускатe да намесите Бог във всяко едно нещо. По-зле и от веганите сте ако питаш мен https://www.youtube.com/watch?v=Yxs_mTRjLAU

  2. #2577
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    те само я имитират под формата на отстъпчивост и неинвазивност в отношенията си с другите хора.
    Между другото мисля, че точно наглостта и арогантността в отношенията е качество на слабите.

    ПП: Също мисля, че отстъпчивостта е характерна за този, който лесно променя и потъпква ценностите си и в това, в което вярва поради някаква причина. Християните не са такива, най-малкото, защото иначе досега щяха да бъдат асимилирани.
    Последно редактирано от defender : 05-23-2019 на 14:11

  3. #2578
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    През последните 2 страници ти сипя аргументи с какво Библията противоречи на науката. Аргументи които ако трябва да играя адвокат на Дявола(или в случая на Бог), мога и сам да оборя по-добре отколкото ти направи.
    А сега ми излизаш с простотиите, че мнението ми за религията нямало стоиност за теб. Това какво значи, че мнението ми няма стоиност изобщо или какво? Какво точно искаш да кажеш с това, някакъв аргумент ли трябваше да бъде?
    Не ги намирам за аргументи. Това, което ти посочваш не противоречи на Библията.

    Не съм казал, че изобщо няма стойност. Но не мога да взимам насериозно мнението ти по религиозни въпроси при положение, че нито си вярващ, нито познаваш християнството. И не на последно място имаш предразсъдъци.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  4. #2579
    По принцип отдавна не използвам аргументи против християнството, а и аргументи против нещо изобщо, особенно в стил Доукинс и Хитчънс, но реших да видя докъде ще стигне това и ако не руго, сега поне виждам защо атеистите са толкова жалки. Наистина се изисква сериозно усилие и вътрешна мотивация за да се спори с християнин, а само жалък човек може да открие вътрешно удовлетворение в такова начинание. Това е все едно да спориш с жена .

  5. #2580
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Вярващите са в същото положение. Такъв спор е безполезен и безрезултатен.
    Но като че ли атеистите са по- мисионерски настроени от православните. Поне мен са се опитвали да ме убеждават повече атеисти в атеизма, отколкото аз съм се опитвал да правя някой християнин.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  6. #2581
    Papugai
    Guest
    Баси трагедията е станало тук.
    В тийн форум най-посещаваната тема
    е за религия

    привет на всички

  7. #2582
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Който е намерил утешение в Бога счита за излишно всяко светско утешение"
    св. Исаак Сириец
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  8. #2583
    Papugai
    Guest
    нютон, ония ден бях на абитуриентска
    и в ресторанта се появи тоя Дионисий
    където ти беше аватар за 2-3 години
    ебати дългуча е, а с тая козя брадичка
    и както беше облечен в червено расо
    като кардинал Ришельо

  9. #2584
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Той какво е правил там? Да не е станал аниматор?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  10. #2585
    Papugai
    Guest
    кво се прави в ресторант хехехе
    беше дошъл да вечеря
    там много добре готвят

  11. #2586
    Цитирай Първоначално написано от Papugai Виж мнението
    Баси трагедията е станало тук.
    В тийн форум най-посещаваната тема
    е за религия

    привет на всички
    Добре че сега като си тука вече не е трагедия. Точно с 3 поста превърна темата в стил кофата....

  12. #2587
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Иисус й отговори и рече: всякой, който пие от тая вода, пак ще ожаднее;
    а който пие от водата, която Аз ще му дам, той вовеки няма да ожаднее; но водата, която му дам, ще стане в него извор с вода, която тече в живот вечен."

    Иоан 4:13-14 (из литургийно Евангелие за Неделя на самарянката)
    Последно редактирано от inewton : 05-26-2019 на 06:03
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  13. #2588
    Papugai
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Точно с 3 поста превърна темата в стил кофата....
    Ем, постарах се.
    Благодаря.

  14. #2589
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, самотен ли си?

  15. #2590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, самотен ли си?
    Не. Трябва ли да съм?

  16. #2591
    Цитирай Първоначално написано от Papugai Виж мнението
    Ем, постарах се.
    Благодаря.
    Не се изисква голямо усилие, да не кажа никакво. Не знам защо се ласкаеш...

  17. #2592
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, самотен ли си?
    Да не би да му предлагаш избавление от самотата?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  18. #2593
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "От една гледна точка всеки сериозен размисъл е част от самотата. Всичко останало е начин на самоизтъкване."

  19. #2594
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019


    "Не е корабът обърнат, добре си е, плава в Небесата. Ние просто сме надолу с главите."

  20. #2595
    ^ Може и абсолютно сам да е човека.

  21. #2596
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    ^ Може и абсолютно сам да е човека.
    ???

  22. #2597
    Papugai
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Не се изисква голямо усилие, да не кажа никакво. Не знам защо се ласкаеш...
    то усилие не се изисква, ако от устата ти излизат само лайна
    сигурно за тва ти изглежда толкова лесно

  23. #2598
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Това е все едно да спориш с жена .
    Ницше е имал доста пренебрежително мнение за жените, а? Що така?

  24. #2599
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019


    "Днес в Киев с участието на повече от 1 000 души се проведе VIII та Национална молитвена закуска на Украйна.
    На едната снимка виждате заедно предстоятелите на Украинската (разколническа) православна църква, на Униатската църква, на Католическата църква и на Протестантските деноминации, които се молят заедно.
    Цялата зала, пълна с политически лидери, министри, премиери, парламентарни председатели, бивши и настоящи, лидери на управляващи и опозиционни партии, предприемачи, изтъкнати професионалисти от медицината, изкуството и университетите и много дипломати, прегърнати се молят."


    ПП: В Украйна либералите си създадоха църква, естествено с помощта на вселенския патриарх и масон Вартоломей. Скоро и у нас, може би.

  25. #2600
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ницше е имал доста пренебрежително мнение за жените, а? Що така?
    Не мисля така. Пък и не отговарям за това какво му е било мнението. Казвам моето мнение, което е че да водиш дискусия с хора, които базират мненията си на емоционална реакция, вместо на разумно изследване на аргументите, е безсмислено, без значение дали става въпрос за мъж или жена. Просто при жените е по-често срещано, тъи като са по-емоционални същества, по едни или други причини. Ако дискусията е за самата емоционална реакция, правилно отношение или нещо подобно, разума на жените е далеч по плодотворен.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-31-2019 на 08:00

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си