.
Отговор в тема
Страница 100 от 151 ПървиПърви ... 509096979899100101102103104110150 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 476 до 2 500 от общо 3762
  1. #2476
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Тъй като благодарността и кастата не са свързани трябва да се търсят статистически данни. И ако предположим, че аристократите са богати, а плебеите бедни, да. Статистически благодарността е плебейско чувство. Богатите са по- горделви.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  2. #2477
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Мислите ли, че благодарността е плебейско чувство?
    Не толкова благодарността, колкото изискването за нея. Благодарността е въпрос на обноски и ако се дава или приема като формалност е просто показател за осъзнаване на социалните норми. Но хората които се чувстват неудобно ако не са я дали, са същите които мрънкат когато не я получат. Това са същите хора които откровено вярват че правят нещо за "някой", но не могат да проследят мотива за действието обратно до самите себе си. Затова при тях правенето на нещо полезно за някой или получаването на нещо полезно за самите тях, винаги е обвързано с някакво чувство за дължимост. Това е плебейското.

  3. #2478
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Затова при тях правенето на нещо полезно за някой или получаването на нещо полезно за самите тях, винаги е обвързано с някакво чувство за дължимост. Това е плебейското.
    Следователно излиза, чe за да не сме плебеи, трява да правим нещата безкористно. Демек алтруизъм, а той дали съществува в чист вид и ако не, то тогава излиза, че хората по дефолт са плебеи.

    Така е докторче и ти си плебейче, колкото и да ми се правиш на независим сатанист, козел.
    Последно редактирано от defender : 05-11-2019 на 23:22

  4. #2479
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Следователно излиза, чe за да не сме плебеи, трява да правим нещата безкористно. Демек алтруизъм, а той дали съществува в чист вид и ако не, то тогава излиза, че хората по дефолт са плебеи.

    Така е докторче и ти си плебейче, колкото и да ми се правиш на независим сатанист, козел.
    Като цяло постановката " за да не сме плебеи, трябва да правим А, Б и В" е възможно най-плебейското нещо. Всички плебеи се опитват да не са плебеи - иронично, но тъкмо това е, което ги прави плебеи
    Алтруизма не е безкористен, тоест без мотив - просто мотива е "добър".
    Що се отнася до самата безкористност, или по-скоро безпристрасност - да, мисля че е възможна, но един безпристрастен човек ако не влага мотив в доброто което прави, не би се отвърнал и от правенето на зло. Тоест истинския безпристрастния би трябвало да върши и зло, в противен случай не е безпристрастен, понеже върши само добро, тоест има някакъв мотив. Тук обаче не смятам смеха, забавлението и играта като пристрастия, тоест онова което се поражда в спонтанноста на самото битие, както в човека, така и в естествения свят, понеже там няма план-действие и не мисля че слагането му в категория мотиви, наред с мотиви като помагане или отмъщение, е правилно.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-12-2019 на 06:16

  5. #2480
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ”Пазете своята православна вяра – този безценен дар, донесен ни от небето чрез Божия Син – Иисуса Христа. Ако вярата ви е крепка, и вие ще бъдете силни; отслабне ли тя у вас, и вие ще отслабнете и ще станете плячка и роби на други народи. Пазете православната си вяра!”
    Св. равноапостолен Методий Славянобългарски

  6. #2481
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ако някой се смее на вярата ти, помоли се за него. В деня на Страшния съд няма да му е до смях.
    Св. Йоан Златоуст


  7. #2482
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Веднъж един възрастен човек ми сподели със съжаление, че в ранните си години, през 60 -те години на миналият век, когато атеистичната пропаганда е била най-голяма, той преминал курсове за атеистичен агитатор. Изнасял беседи на учителки в детската градина. Разказа ми една сказка. Учителка пита деца от детската градина: "Деца, нека се помолим на Господ да ни да ни нахрани". Всички деца казвали молитва: "Господи, дай ни храна!". След това учителката казвала: "Ето има ли храна -няма, значи няма Господ"..."Нека сега, казвала тя, се помолим на чичко Сталин да ни даде храна": "-Чичко Сталин, дай ни храна!". И веднага излизали от кухнята две лелки и носели на децата паничките с приготвена храна. "-Кой ни храни -Господ или чичко Сталин?"- Чичко Сталин, разбира се" - отговаряли децата...."

    ПП: Сигурен съм, че много от атеистите стане ли въпрос за Бог, са на точно същото логическо ниво, с което поддържат иначе уж супер, мега атеизмът си.
    Последно редактирано от defender : 05-15-2019 на 08:58

  8. #2483
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "Ако не участваш в Литургията, дори и Бог не може да ти помогне."
    Архим. Захариас Захару
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  9. #2484
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    "Ако не участваш в Литургията, дори и Бог не може да ти помогне."
    Архим. Захариас Захару
    Има да чакаш, великото докторче ще ни освободи от таа "скапана" религия, вее.

  10. #2485
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Освобождават се хора, които не се чувстват свободни.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  11. #2486
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Нека се молим с простота, без цели и сметки. Божиите дарове идват, когато спрем да ги очакваме. Когато „егото” забрави своята цел."

  12. #2487
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Принасяйки нещо в дар на Бога, било то пожертвование за храма или помощ за бедните, ние всъщност не даваме, а получаваме. Даваме веществени съкровища, а ще получим в свое време духовни дарове според мярата на нашето усърдие. Величината на нашия дар Богу в Неговите очи се определя не от количеството и стойността му, а от произволението на нашето сърце."

  13. #2488
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    На вниманието на defender и Доктора!
    След дълъг анализ стигнах до извода, че вие двамата трябва да пробвате да сте във връзка. Връзка гнусна и противоестесвена, но нали живеем в времето на свободията...
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  14. #2489
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Между другото учебника по философия за 8-ми клас е писан специално за докторчето:

    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...a4&oe=5D5DBFA1

  15. #2490
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    На вниманието на defender и Доктора!
    След дълъг анализ стигнах до извода, че вие двамата трябва да пробвате да сте във връзка. Връзка гнусна и противоестесвена, но нали живеем в времето на свободията...
    А от къде знаеш че не са ?!
    Виж че спряха да пишат тук !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #2491
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    На вниманието на defender и Доктора!
    След дълъг анализ стигнах до извода, че вие двамата трябва да пробвате да сте във връзка. Връзка гнусна и противоестесвена, но нали живеем в времето на свободията...
    След дълъг анализ - попа май си пада по педалски секс на който си умира да воайорства. Но можеше направо да си го кажеш, нямаше нужда да замесваш мене и докторчето. за да се прикриеш. Ама ей на, пак лъсна, като месечина - "защото няма нещо тайно, което да не стане явно" (Марк 4).


  17. #2492
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    След дълъг анализ - попа май си пада по педалски секс на който си умира да воайорства. Но можеше направо да си го кажеш, нямаше нужда да замесваш мене и докторчето. за да се прикриеш. Ама ей на, пак лъсна, като месечина - "защото няма нещо тайно, което да не стане явно" (Марк 4).

    Защо прибягваш към ad hominem? Нямаш аргументи ли?
    По всичко личи, че се харесвате. Само че се сваляте като първокласници защото ви е срам да признаете дори пред себе си чувствата си.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  18. #2493
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Защо прибягваш към ad hominem? Нямаш аргументи ли?
    По всичко личи, че се харесвате. Само че се сваляте като първокласници защото ви е срам да признаете дори пред себе си чувствата си.
    Колкото и да ми е кофти да си го призная, доктора е духовно обогатен човек и то не само на теория (и папагалстване), но и е практически изживяно. Оттук нататък сексуалния подтекст, който влагаш си е изцяло твоя фантазия и проекция. Не мога да коментирам. Но ако думата "харесам", винаги я свързваш само с хомосексуален подтекст е много жалко.

    По тая логика да те питам, ти харесваш ли Христос?
    И сега, ако ти ми отговориш с "да", а аз от този отговор направя твоята асоциация, то няма ли да ме сметнеш за много тъп.
    Последно редактирано от defender : 05-17-2019 на 21:43

  19. #2494
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Аз съм асексуален бе, хора. Престанете да ме намесвате в някакви гнусотии. Нямам фантазии, просто правя предположение, което си ми изглежда съвсем логично. Думата "харесвам" не я свързвам само с хомосексуален подтекст, не дори със сексуален. Но вашите стълкновения ми се струват точно такива.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  20. #2495
    Хубава проекция. Като за асексуален, влагаш доста сексуален подтекст там където изобщо няма такъв. Пък и от това което чувам си доста женствен и на живо, така че не се изненадвам. Надявам се че просто тролиш tho.
    Последно редактирано от DoctorSatan1488 : 05-18-2019 на 03:26

  21. #2496
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Между другото учебника по философия за 8-ми клас е писан специално за докторчето:

    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...a4&oe=5D5DBFA1
    Никога не съм виждал да се подава коз на непушач и да му се казва "Опитаи, страхотно е". Баси малоумниците са го писали това. Дори и преди няколко години учебника по философия беше пълен с простотии за "моята идентичност", явно сега е станало още по зле.

  22. #2497
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Хубава проекция. Като за асексуален, влагаш доста сексуален подтекст там където изобщо няма такъв. Пък и от това което чувам си доста женствен и на живо, така че не се изненадвам. Надявам се че просто тролиш tho.
    Какъв подтекст, каква проекция? Аз съм научен да боравя с факти. Това, че ми говорите за проекции и фантазии и отвръщате с някакви предположения спрямо личността ми само доказва тезата ми.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  23. #2498
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Какъв подтекст, каква проекция? Аз съм научен да боравя с факти. Това, че ми говорите за проекции и фантазии и отвръщате с някакви предположения спрямо личността ми само доказва тезата ми.
    > борави с факти
    > вярва в Бог



    Казваш дълъг анализ, а не предоставяш никаква информация. Знам че тролиш, но можеше доста повече да се постараеш. За дефенди не е лъжа, че има хомосексуални наклонности, но защо ме намесваш и мен?

  24. #2499
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Занимавам се с наука, която работи с факти. Вярата в Бог не означава вяра във всичко.

    Намесвам те защото това, което пишете ми напомня някаква свалка. Точно както преди време едни други се държаха и после се оказа, че наистина има нещо. Може и да греша. Това е само теория.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  25. #2500
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    След дълъг анализ...
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Аз съм научен да боравя с факти...
    Ми дай подробен анализ и факти, че засега единственото, което видяхме е някакво заядливо подхвърлено предположение.

    А дали просто тия дни форума почти умре и някой се опитва да го живне, м?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си