Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
А може би вярващият е достатъчно зрял за да приеме реалността, че е невеж, докато другият се залъгва за знаещ и си играе его-игрички.
Приемането на реалността че си невеж, е само началото на израстването от вярата и знанието и съвсем не се ограничава само до религиозните вярващи, но и до всеки друг, които има дадена позиция, отношение и твърдо мнение по даден въпрос. Вярващите съвсем не се вписват в тази категория на широкоскроени типове, които са приели реалността за собственото си невежество - те само я имитират под формата на отстъпчивост и неинвазивност в отношенията си с другите хора. Но самата вяра по дефолт гарантира че човек не може да допусне възможността че греши и да изследва нещата във всички възможни посоки и обяснения. Широкоскроеността на вярващия в най-добрия случай е изследване на нещата във всички възможни посоки в рамките на вярата му. Така или иначе, не може да си невеж, ако само изследваш и преполагаш. Невеж може да си само ако знаеш и вярваш в нещо, а то се окаже че не е така. Ако се окаже че е така, значи не си невеж, но ако не казваш изобщо че е така или иначе, то няма как да сбъркаш, съответно и да си невеж.
Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
Те затова за атеистите е толкова важно и имат фиксидеята да се възприемат за по-знаещи на гърба на вярващите, защото те иначе не могат да виреят. Например, затова ще видиш в нета и фейса толкова атеистки страници с цел подигравка, иронизация на вярващите и почти нито една страница на вярващи с цел за подигравка с атеисти.
Библията е безкраен източник на глупости, които стават добър материал за смешни миимове. Като цяло вярващите са обект на подигравки не заради глупостите в които вярват, а заради сериозността която влагат. И повярваи ми, хардкор атеистите, които влагат също толкова доза сериозност, също са обект на подигравки и много миимове.
И макар да съм съгласен че атеизма като идеология е също толкова "малък", колкото това на което се противопоставя, и да, там опредлено има его трип, но въпреки това не съм виждал досега атеисти да обикалят улиците и домовете и да говорят за това че Иисус не съществува. Християните от друга страна пък от 2000 години се изживяватe като по-знаещи и духовно възвишени на гърба на невярващи и друговерци и никога не пропускатe да намесите Бог във всяко едно нещо. По-зле и от веганите сте ако питаш мен https://www.youtube.com/watch?v=Yxs_mTRjLAU