.
Отговор в тема
Страница 129 от 151 ПървиПърви ... 2979119125126127128129130131132133139 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 201 до 3 225 от общо 3762
  1. #3201
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Психиатричните диагнози и психологическите проблеми се гласуват от психиатри и психолози, на база на тяхното субективно мнение, в двата основни наръчника днес DSM-V и МКБ-11 (част 6). Не се прилага никакво обективно научно доказателство към тези мнения. Нека цитираме Джо Хърбърт, Емеритус Професор по Неврология, Университет Кеймбридж:

    „(В психиатрията) Няма обективни тестове, никакви кръвни тестове, никакви скенери, никакви отчитания не могат да бъдат направени. Няма друга сфера в медицината, за която това се отнася в момента.“

    „Няма доказателства въобще, че нивата на серотонин или норадреналин в мозъците на депресирани хора са по-различни от мозъците на нормални хора.“

    „В момента патологът, който изследва мозъка на депресиран човек не може да го различи от мозъка на човек, който е в добро здраве… нито от мозъка на шизофреник, на обсесивен човек или когото и да е.“

    В модерните психиатрични наръчници открито се признава, че истинско разбиране за психическите проблеми няма. Затова се изненадвам, когато някой твърди, че отговори има, както и някакви научни доказателства.

    Психиатрията и психологията остават безплодни дисциплини. Въпреки всичко казано, психиатрията и психологията са относително добре приети."


    ПП: За атеистите, дето си мислят, че психологията не е вид религия.

    Джо Хърбърт също е много силен автор по този въпрос.

    Ако някой се интересува подробно за това как, в исторически план, психологията е била превърната в религия на материализма, препоръчвам изследването на Джим Кийт в Трета глава от книгата му "Контрол над ума - Контрол над света".

  2. #3202
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Хмм, напълно вярно. От кого са последните два цитата?
    Единият цитат е от тук:
    https://dveri.bg/component/com_conte.../view,article/


    Другият от тук:
    https://www.pravoslavie.bg/Човек/какво-е-човекът/

  3. #3203
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Поне от 2000 години, но със сигурност и повече е ясно, че фундаменталната разлика между мисленето на хората "тогава" и "сега" е простичка. "Тогава" не са мислели, че знаят, "сега" са убедени, че знаят (наистина тъпичките са убедени, но то е въпрос и на информация. С други думи, колкото е повече информацията, толкова по-малко е знанието.)."

  4. #3204
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    С други думи, колкото е повече информацията, толкова по-малко е знанието."
    Не надценявай толкова хората. 90% от тях ще те разберат буквално и ще побързат да почнат да се излагат.

    Колкото е повече информацията, толкова повече е знанието по дадено нещо. Само че изобилието от информация блокира търсенето на знание. По този начин човекът, който има по-малко информация, има по-голям стимул и по-потентен устрем да търси знание.

    Стимулът да търсиш знание не е еквивалентен на това да знаеш.



    Затова, когато нещо се изследва, трябва да се преследва целенасоченост в разкриваната информация (за да се запази устрема към узнаване). Разкриването на голямо количество, но безцелна информация, потушава устрема към узнаване и води до преждевременно прекратяване на любопитството, следователно накрая се разполага с по-малко знание.

    Заради това множеството хора остават с илюзията, че интернет възпрепятства знанието - липсва културата, възпитанието и дисциплината да се отсява целенасочена информация в стремеж към знание.

  5. #3205
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Отношенията между хората функционират добре само когато не се накърнява самочувствието на другите".


    ПП: Само мога да гадая, какво ли се е случило с докторчето, щом иска да изтрепе всички. Може би в училище и бил подлаган често на публичен линч?
    Последно редактирано от defender : 12-14-2019 на 15:06

  6. #3206
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Отношенията между хората функционират добре само когато не се накърнява самочувствието на другите".


    ПП: Само мога да гадая, какво ли се е случило с докторчето, щом иска да изтрепе всички. Може би в училище и бил подлаган често на публичен линч?
    Не. Движех в биткаджииски и напушени компании и никои не ме е тормозил. По-скоро аз тормозех слабите. Зубърите или ми се възхищаваха или ме мразеха, защото не учех и като цяло не ми пукаше за успеха, но пак изкарвах по-високи оценки от тях.

    А ви мразя всичките, защото ми е до болка позната човешката болест и трябва всеки ден да ви гледам и да се занимавам с вас, заблудени, арогантни, глупави и слаби духом. Казвам общо, естествено че има и изключения, в една или друга степен.
    https://www.youtube.com/watch?v=rxitJ3N7uOs
    Последно редактирано от Knispel666 : 12-14-2019 на 16:09

  7. #3207
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Снощи, един съфорумец ми сподели на лични, че в интернет си бил уредил среща с едно момиче, но тя го е излъгала и не е отишла. И той толкова се огорчил от това, че спрял да вярва в Бог. Потресаващо!

  8. #3208
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Двойката е постигнала съгласие да не правят секс, докато не се оженят. Идеята за това да изчакат била на... бившия баскетболист.

    Това е изключителна промяна за него. В автобиографията си той разкри, че е спал с повече от 2000 жени.

    Бившият играч на "Лос Анджелис Лейкърс" е коренно променен в последно време. След като едва оживя заради свръхдоза наркотици през 2015 година, той реши да промени живота си."

    https://www.gol.bg/interesno/2019-12...sata-si-snimki


    ПП: Тва се казва промяна.

  9. #3209
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Снощи, един съфорумец ми сподели на лични, че в интернет си бил уредил среща с едно момиче, но тя го е излъгала и не е отишла. И той толкова се огорчил от това, че спрял да вярва в Бог. Потресаващо!
    Горкият, ето това става като се ‘влюбваш’ в човек от интернет :Д

  10. #3210
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Sereina Виж мнението
    Горкият, ето това става като се ‘влюбваш’ в човек от интернет :Д
    Така става, като се влюбваш безрезервно в човек от интернет.
    Или пък ако си бил отчаян и по този начин много лесно си намираш виновник за твоето отчаяние (в случая тя ме излъга и не дойде, значи тя е виновна за моето отчаяние), а всъщност ти си си бил отчаян и преди това.

  11. #3211
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Така става, като се влюбваш безрезервно в човек от интернет.
    Или пък ако си бил отчаян и по този начин много лесно си намираш виновник за твоето отчаяние (в случая тя ме излъга и не дойде, значи тя е виновна за моето отчаяние), а всъщност ти си си бил отчаян и преди това.
    Съгласна съм. И най-вече от такива истории си патят наивните хорица, които са били с добри намерения. Но, реално и тя е виновна защото го е лъгала.

  12. #3212
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Sereina Виж мнението
    Съгласна съм. И най-вече от такива истории си патят наивните хорица, които са били с добри намерения. Но, реално и тя е виновна защото го е лъгала.
    Тя има вина, че е лъгала - тя можеше да каже, че не е сигурно дали ще дойде.
    А той има вина, че е искал тя да изпълни неговото желание да дойде на 100%, затова я намразва, след като тя не идва. Която омраза е всъщност един вид прикрит деспотизъм.

  13. #3213
    Мхм. Християнинът мрази порока в човека, а не човека =)


    Да споделя нещо линчно например...

    В момента умът ми е зает с казуса каква политическа позиция да заема спрямо един човек, който няма връзка с мен, но може да има отношение с мен - баща на деца, които е изоставил и малтретирал и които продължава да изоставя и малтретира.

    Тези дни имах възможността да се запозная с неща, които този човек е правил. Той е дърводелец и не само. Разгледах някои работи, които е правил, предимно ювелирни предмети и такива, които представляват украса, но и мебели и други.

    Мебелите, които е правил за семейството, роднитите и децата си, не са нещо особено.

    Но вещите, мебелите и ювелирните предмети, които е правил за заведения, фирми... и най-вече онези, които е правил за украса за собствения си дом, онези няколко които е оставил в собствения си роден дом и тн... са наистина майсторски.



    Аз ценя такива неща. Аз самият се занимавам и има талант, наследен от родата, и мога да видя самия процес, който се е изпълнявал в предисторията на завършеното украшение или предмет. Това е някакъв особен контакт с мислите и насоченото внимание на човека, който е майсторил въпросното нещо.


    И сега се чувствам разкъсан...


    От една страна знам цялата мъка, болка и цялото страдание, което е причинил на ближните си хора и зная, че те не са осъзнавали вината си за неговото поведение. Зная, че той продължава да причинява тези неща и всичко това.

    Но от друга страна видях таланта на този човек, видях какво е правил, когато е вдъхновен, видях как е способен да мисли и да твори (как подхожда, когато не е злонамерен).

    И честно ви казвам, сълзи ми избиха ;(


    Не зная как да съветвам сърцето си и как да се отнасям с този човек, ако някога се срещнем. Чувствам се безпомощен да оценя природата на човека, така както Бог е измислил да бъде... едновременно шедьовър и разочарование, едновременно унищожител и творец.
    Последно редактирано от hecu2 : 12-19-2019 на 10:38

  14. #3214
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "След грехопадението на човека дарбите на душата, в които образа Божи е бил отразен се извратили, но без да бъдат унищожени съвсем.
    Разумът потъмнял за богопознанието, ала в него оставал стремежът към истината като някаква неугасима светлинка.
    Сърцето се покварило и объркало при отличаването на истинското щастие от лъжливото, увлякло се по греховни удоволствия и самото то станало извор на всевъзможни грехове и на съпътствуващите ги беди и злочестини. Но у него все още горял копнежът по загубеното блаженство.
    Волята се разстроила, покорявайки се доброволно на изкусителя вместо на Бога, но у нея не угаснало влечението към доброто и се запазила свободата на самоопределението."

  15. #3215
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Измамата на ”комерсиалната” Коледа – това е първата измама.
    Но има и втора, и тя е още по-коварна - това е измамата на ”социалната” Коледа: да възприемаме този ден като ”празник на домашната хармония, семеен празник”. Така ни внушават сладникавите холивудски коледни филми, блудкавите песнички от телевизията и радиото.
    Да, Коледа е свързана със семейните ценности, но тя не е триумф на дребното самодоволство на дребния човек в неговия дом, не е празник на еснафското благополучие."

  16. #3216
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Голямата част от съвременните хора искат да видят чудеса, а не да вярват в смисли. Затова и чудеса няма да им се дадат. Който е чел Евангелието, ще разбере."

  17. #3217
    Китай планира да пренапише всички преведени „класически религиозни книги“, за да отразяват социалистическите ценности на Комунистическата партия на Китай.

    Въпреки че не споменава пряко Библията и Корана, комитетът планира цялостен преглед на религиозните текстове, които „не съответстват на напредъка на времената“ и трябва да бъдат приспособени към „ерата на президента Си Дзинпин“. Тъй като християнството и ислямът са най-масовите световни религии, по всяка вероятност те ще попаднат под "филтъра" на тоталитарната пропаганда.

    Прегледаните издания на текста - включително сутри от будизма - не трябва да са в противоречие с принципите на Комунистическата партия и ще бъдат или променени, или отново преведени от цензури, назначени от държавата...

  18. #3218
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Всички, които през вековете положиха всякакви усилия да унищожат Църквата чрез различни явни и неявни гонения; които търсеха как да подменят нейните истини със своите еретични учения; които целяха да я злепоставят и да я лишат от глас и свидетелство в света - всички те не успяха. Защото небесните облаци на Мъчениците, сълзите на Преподобните и молитвите на Светиите духовно я закрилят и защитават, а Духът на Истината я възвежда отново към пълнотата на истината."

  19. #3219
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Истината де факто не може да бъде унищожена, тя може да бъде само изтласкана и то само с нашето лично съгласие.
    Докторчето стана такъв злобил към християнството и християните, защото е потиснал истината в себе си с разни псевдоистини и шльокавици, а тая истина иска пак да излезе и да си пробие път и това му създава напрежениице на малкото пишлеменце.

    Той чувства, че няма как да се справи с нейните мощни пориви и почва да генерира злоба към външните проява на истината в света - като църквата, християните и т.н. Бедничкото то.
    Последно редактирано от defender : 12-27-2019 на 08:37

  20. #3220
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Ако църквата и християните са проявления на истината в света, аз съм трамвай. Истината и мъдроста в християнството е в Библията и в хората които знаят как да я тълкуват, което съвсем не се отнася нито за църквата, нито за средностатистическия мирянин. Доста евтин опит за психологизъм. Мисля че съм достатъчно открит по отношение на истината в християнството и където има такава истина, не бих я отрекъл, без значение дали е християнска, мюсюлманска или каквато и да е. Истината си е истина. Мъдроста си е мъдрост. Само някой изключително заблуден, тесногръд и самообсебен, би приписал цялата истина само и единствено на една религия, идеология, теория и пр.
    Последно редактирано от Knispel666 : 12-28-2019 на 11:06

  21. #3221
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Само някой изключително заблуден, тесногръд и самообсебен, би приписал цялата истина само и единствено на една религия, идеология, теория и пр.
    Разбира се, че истината е само една, а не в най-различни религии и идеологии. Бог да не е някакъв шизофреник, че пътищата към Него да са много, а не само един.
    В останалите религии и лъжеучения може и да има истина донякъде, но тя е смесена с лъжа и отново става лъжа. Ти сам каза, че най-големите лъжи са 90% истина.

  22. #3222
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Когато човек е уверен, че философията му и това, в което вярва е истината, той не може да мрази и да злобее по хората са други възгледи и вярвания. Не може да им забранява и да ги обвинява, че се изказват по разни теми във форума.
    Такъв човек (най-вероятно какъвто е и докторчето) почва да злобее по някоя религия или учение, когато самото съществуването на тази религия и учение го карат да се съмнява в себе си и в своята религия или философия относно истината. Затова той реагира толкова остро, а ако можеше християните да ги няма и да изчезнат изведнъж, щеше да е най-добре.


    ПП: Доктора тъй като си е заровил главата в пепелта на земното, чисто животинско съществуване и неговите философии. То за да може християнството, философията за небесното да не го дразни със своето съществуване, той се опитва да го напасне и приравни към земното, но тъй като това не може да стане и християнството изисква, някакво усилие за подскок от земята, докторчето вместо да си раздвижи задника, иска да го унищожи. Сакън да не се отдели малко от илюзията за сигурност на земното.
    Последно редактирано от defender : 12-28-2019 на 15:01

  23. #3223
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Лъжата, повторена сто пъти, не става истина. Просто се превръща в т.нар. обществено мнение."

  24. #3224
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Не разбирам, как досега атеистът е можел да знае, че няма Бог, и тутакси да не се самоубие? Да осъзнаеш, че няма Бог, и тутакси да не осъзнаеш, че ти си станал бог, е глупост, инак непременно ще се самоубиеш. … Три години търсих атрибута на моята божественост и го намерих: атрибутът на моята божественост е Своеволието! Това е всичко, с което мога да покажа непокорството си и страшната си свобода в най-главното. Защото тя е много страшна. Самоубивам се, за да покажа непокорството си и новата си страшна свобода.” ~ "Бесове" (Достоевски)

  25. #3225
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Онова, което се намира отвъд разграничаването между добро и зло, в същността си е зло."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си