.
Отговор в тема
Страница 128 от 151 ПървиПърви ... 2878118124125126127128129130131132138 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 176 до 3 200 от общо 3762
  1. #3176
    Дай малко да изпреварим разговора На мен лично не ми се губи време в разобличаване на отдавна унищожената идея за "еволюцията". Много пъти е било показвано, че няма такова нещо, за да се занимаваме и ние с това.

    Но много рядко са известни данни, демонстриращи обратното на еволюцията. Доказано е обаче, че електростатичният заряд има коренно влияние върху генната експресия. А не естественият подбор.

    Генна експресия означава кои гени от генния басейн на вида ще се проявят. Тоест как ще изглежда и какво ще представлява дадения вид от семейството.

    http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=415.0


    Така че... Всички ДОКАЗАНИ факти сочат в посока на възможността обликът на биосферата да се управлява от йоносферата и Слънцето. И всичко това са научни, документирани, факти.

    Докато за теорията на еволюцията няма никакви неоспорени доказателства.




    Въобще... кво да си говорим? Хората са необразовани. Не са и любопитни. Хората като цяло не искат да знаят каквото и да е.

    Те искат да си плюскат и да си пърдят.

    Само че светът, който ползват толкова успешно, беше построен от съвсем различни хора от днешните. Нека. Християнски се надявам, че тази съдба не сме я натворили съвсем сами и че още нещо е съпричастно.
    Последно редактирано от hecu2 : 11-05-2019 на 06:59

  2. #3177
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Библия, 1 Йоан

    16 Защото всичко, което е в света – желанията на плътта, похотта на очите и надмеността в живота, не е от Отца, но от света;

    17 и светът преминава, и неговите похоти; но който върши Божията воля, пребъдва до века.






    Дао дъ дзин, Лао Дзъ


    1

    Дао, което може да се назове,
    не е постоянно Дао.
    Име, което може да се именува,
    не е постоянно име.

    Безименното
    е начало на Небето и Земята.
    Притежаващото име
    е майка на всички неща.

    Ето защо,
    който няма страсти,
    вижда безпределното;
    който има страсти,
    вижда пределното.


    Тези двете имат еднакво начало,
    но различно име.


    И двете се наричат дълбоко.
    От една дълбочина към друга по-дълбока —
    врата на всяка тайна.
    Само, че hecu2 (дао-спец-сексмашината) има една основна разлика между даоизмът и християнството и това е, че в християнството се казва, че без Изкупителя, човешките усилия и дела не са в състояние, и са безсилни да доведат човека до Бога и Съвършенството.
    Изобщо всичко тварно е безсилно да обожестви и доведе човека до Твореца, защото Твореца превъзхожда всичко тварно.
    Както ти каза, че от по-нисша еволюционна форма не може да се премине към по-висша без катализатор, така и тук човек не може да се обожестви без божествен катализатор (трамплин) и този катализатор е Христос.
    А даоизмът не знам дали приема Христос, като Син Божи т.е. за божествен катализатор и изкупващ човешката тварна недостатъчност.
    Последно редактирано от defender : 11-05-2019 на 11:11

  3. #3178
    Може и да е така... Смятам, че е смислено, но съм неподготвен да се изкажа.

    Иначе Дао не разглежда Христос или сходен образ. Има анализи за синхрона между даоизма и християнството и винаги заключението е, че въпреки многото им сходства, двете не са еднакви концепции и остават различни.


    П.П.
    Смятам, че истината на християнството е Исус Христос, а останалото е еврейски мистицизъм. Според личното ми мнение всичката информация, свързана с Христос в християнството, е била атакувана от самото начало до ден днешен и смятам, че Христос не е представен достоверно в писмената информация.

    Да не кажа, че се опасявам да вярвам на индиректна информация за Христос, дори и от Библията, поради което само предполагам, но само с предположения и без нищо да знам не съм подготвен да отстоявам позиция.

  4. #3179
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Мисля, че доктора има сгрешена концепция за хаос. Той казва, че това е състояние на квантова суперпозиция, в което той може да избира в каква личност да се трансформира във всеки един момент, в зависимост от ситуацията.
    Но това е грешка, хаоса е състояние на квантова суперпозиция, в което обаче докторчето няма да има право да избира каква личност да е според ситуацията (защото самата възможност за избор е вече едно филтриране на хаоса и внасяне на ред), а в него едновременно да живеят и да се сблъскват хиляди и милиони равноправни личности без докторчето да може да избира между тях.
    Тоест това е едно състояние на разкъсано съзнание и съпътстващата го болка, едно шизофренно състояние между безброй блъскащи се, като свободни атоми личности по едно и също време.

    ПП: Представи си, че става някаква ситуация и ти обаче не можеш да избираш от хаоса, каква личност да си в нея, а в тебе едновременно продължават да живеят милиони, блъскащи се личности без да можеш да избереш. Ти ще си абсолютно объркан и с неадекватни, хаотични реакции.

    Така, че хаоса не дава свобода, ако нямаш право на избор.
    Последно редактирано от defender : 11-06-2019 на 23:03

  5. #3180
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторче, ела да ни спасиш от таА религия и тоя бог-егрегор ве?

  6. #3181
    Нищо не става от вас. Нито да ви учи човек, нито да ви троли.

  7. #3182
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan14 Виж мнението
    Нищо не става от вас. Нито да ви учи човек, нито да ви троли.
    Отново се пречупваш през нас ли ве?
    Ето, че отново показваш колко много си зависим от нас.
    Последно редактирано от defender : 11-10-2019 на 20:26

  8. #3183
    Дефендре, искаш ли да помогнеш в едно изследване?

    Нали често ходиш на църквата? Нужна ми е информация за Йосиф, от Стария завет. Много ми е любопитно какво се смята за Йосиф в нашето православие.

    По възможност, търся любопитни неща... Любопитни неща, които евентуално някой свещеник би могъл да знае от общата си култура... Нещо за Йосиф, което да е различно, малко известно или непопулярно сред нещата, които като цяло пише в нета за него...

    Можеш ли да попиташ за Йосиф твоите хора там в църквата?

    Ще съм благодарен за нестандартната информация Евентуално... ако ти се занимава.

  9. #3184
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    За Йосиф знам само толкова, колкото пише в Библията. Историята за Йосиф е доста поучителна, а в православието Йосиф се възприема, като положителен герой, дори историята му се смята, като предобраз на Христос.
    При свещеници ходя само за изповед, а си позволявам да им задавам само лични духовни въпроси, а не исторически или за да ги питам за някакво тайно познание за Йосиф или когото и да било.
    Ако толкова ти е интересно за някакво тайно познание около Йосиф, ти препоръчвам да отидеш в Църквата Св. Седмочисленици в София. Влизаш в църквата, стигаш там, където се продават книги, а от другата страна има една стаичка, където са свещениците, може да ги попиташ.
    Най-добре отиди сутринта около 9.30 часа, изчакай литургията да свърши и после свещениците, като влязат в стаичката, отиди да ги попиташ. Аз така съм ги питал някои неща. Само веднъж ме изгониха, щото бях с къси панталони, така че облечи се подобаващо.
    Последно редактирано от defender : 11-11-2019 на 21:43

  10. #3185
    Благодаря за насоките =)

  11. #3186
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan14 Виж мнението
    Нищо не става от вас. Нито да ви учи човек, нито да ви троли.
    Докторе, трябва да отидеш да се изповядаш, че да ти олекна морната главица от натрупаното напрежение, къзъм.

  12. #3187
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, трябва да отидеш да се изповядаш, че да ти олекна морната главица от натрупаното напрежение, къзъм.
    Изповядва се този, които е нарушил закона, а аз не нарушавам закона. Аз съм закона.

  13. #3188
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Изповядва се този, които е нарушил закона, а аз не нарушавам закона. Аз съм закона.
    Ти си си закон, но и в същото време този закон има сякаш свой собствен живот в тебе, а умът ти трябва да се примири с него. Изповедта е едно такова примиряване, умът ти казва пред този вътрешен закон: "извинявай, че те пренебрегвах".
    Последно редактирано от defender : 11-13-2019 на 21:49

  14. #3189
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Всъщност докторче, ако не можеш да постиш от материалното, значи дълбоко се заблуждаваш, че ти си си закон.

  15. #3190
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019

  16. #3191
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, сложи ли зимните гуми или и тук ти си закона?

  17. #3192
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, сложи ли зимните гуми или и тук ти си закона?
    Как да ги слагам, като не съм ги махал

    btw Имах предвид духовния, моралния закон, не този от българското законодателство.

  18. #3193
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Аналогично, не ми е необходим "партньор в живота", " моя половинка" и т.н., но уви това е единствения начин човек да остави поколението си.
    Докторчето хем бил независим от социума, хем нямал нужда от "партньор в живота", но хем уви от това му зависило да има потомство (демек е зависим).
    Ако се вгледа човек по-внимателно в писаниците на доктора ще открие доста подобни противоречия от типа "хем независим, пък реално зависим"

    Друг е въпрос че това "уви" което използва доктора в коментара си, само подсказва, че той явно ще гледа на приятелката си, като инкубатор или крава за разплод, просто като някаква необходима досада и нищо повече.

  19. #3194

  20. #3195
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Психиатричните диагнози и психологическите проблеми се гласуват от психиатри и психолози, на база на тяхното субективно мнение, в двата основни наръчника днес DSM-V и МКБ-11 (част 6). Не се прилага никакво обективно научно доказателство към тези мнения. Нека цитираме Джо Хърбърт, Емеритус Професор по Неврология, Университет Кеймбридж:

    „(В психиатрията) Няма обективни тестове, никакви кръвни тестове, никакви скенери, никакви отчитания не могат да бъдат направени. Няма друга сфера в медицината, за която това се отнася в момента.“

    „Няма доказателства въобще, че нивата на серотонин или норадреналин в мозъците на депресирани хора са по-различни от мозъците на нормални хора.“

    „В момента патологът, който изследва мозъка на депресиран човек не може да го различи от мозъка на човек, който е в добро здраве… нито от мозъка на шизофреник, на обсесивен човек или когото и да е.“

    В модерните психиатрични наръчници открито се признава, че истинско разбиране за психическите проблеми няма. Затова се изненадвам, когато някой твърди, че отговори има, както и някакви научни доказателства.

    Психиатрията и психологията остават безплодни дисциплини. Въпреки всичко казано, психиатрията и психологията са относително добре приети."


    ПП: За атеистите, дето си мислят, че психологията не е вид религия.
    Последно редактирано от defender : 11-27-2019 на 15:52

  21. #3196
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Съществуват поне два варианта да не вярваш в Бога. Първият е защото си твърде велик в собствените си очи, а вторият - защото всичко, което правиш, е правилно."

  22. #3197
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "В момента, в който политици ви говорят за християнство, трябва да бъде ясно, че християнството е свършило."

  23. #3198
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Когато говорим, че човек е свободен по своята природа, ние имаме предвид, че той е свободен не просто защото е тварен, а защото е личностен. Природата на човека е личностна, а не просто и само тварна природа. В този план не може да се твърди, че тварната природа на човека е свободна – свободна от какво и спрямо какво?
    Но доколкото природата на човека освен тварна е и личностна (по Божи образ и подобие), ние с право твърдим, че човекът е свободен по своята личностна – а не изобщо или просто по тварната си – природа.“

  24. #3199
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Като човешка личност, аз съм създаден по образ Божи. Това е най-значимият и основен факт по отношение на моята личностност. Всеки един от нас е тварно проявление на Божието безкрайно и нетварно себепроявление. А това означава, че е невъзможно да разберем човешката личност отделно от Бога. Човеците откъснати от Бога вече не са автентични човеци. Те са суб-човеци (sub-human).

    Ако загубим нашето усещане за божественото, ние загубваме с него и нашето усещане за човешкото. Това ние го виждаме много ясно от историята например на съветския комунизъм през 70-те години, които последват революцията от 1917 г. Съветският комунизъм се стреми да установи общество, в което съществуването на Бога да бъде отречено, а служението на Бога да се преследва и премахне. В същото време съветският комунизъм показва едно ужасяващо незачитане на достойнството на човешката личност.

    Аз мисля, че тези две неща вървят заедно. Който утвърждава човека, утвърждава също и Бога. Който отрича Бога, отрича също и човешката личност."

  25. #3200
    Хмм, напълно вярно. От кого са последните два цитата?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си