.
Отговор в тема
Страница 11 от 151 ПървиПърви ... 7891011121314152161111 ... ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 3762
  1. #251
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Истинската врата е винаги отворена, но хората се блъскат във врати, нарисувани на стените от тях самите."

    ПП: а доктора на стените си рисува пътечки, което е същото.
    Последно редактирано от defender : 01-07-2016 на 00:37

  2. #252
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Е, поне не си запушвам носа и не си представям, че мирише на розички, като теб.
    1. Никога не съм си представял, че миришеш на розички, все пак става дума за обичайната ти среда, към чиято миризма си привикнал. Но като се веснеш пред хора, те усещат отдалеч мизантропията.
    2. Ти май не си предствяш, че розичките съществуват реално. За теб те са плод на лигавото въображение на наркомани, употребили опиума на религията. Които според твоята скала на ценностите имат достойното за пълно презрение поведение - да допуснат, че Някой друг може да знае по-добре от тях нещата. И като проява на тотално обезличаване и изгубване на личността да Го следват.
    4. За добро утро попаднах на един статус в мрежата: «Нещата са простички - или имаш собствено мнение, или нечие чуждо мнение има теб» Авторът не е указан, но на бас, че си солидарен с него, че щом Истината, е нещо хем релативно хем субективно, хем незадължаващо и пр, значи не е ценност, освен ако не си е твое изобретение.
    . Хеле па и някой друг да ти я каже. Това си е дебелоглав чешитлък; повечето чешити са такива от простотия, но това при теб е противоположният случай. /То има и чешити, които уважавам, но това е друга тема.
    5. Понеже което си прилича, то се привлича, ще напомня, че мухата не я вълнуват розиччките, и дори да се блъсне в тях, няма да ги забележи, защото тя търси къде има мърша и кенефни ухания.
    Последно редактирано от Pitancho : 01-07-2016 на 09:51

  3. #253
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    1. Никога не съм си представял, че миришеш на розички, все пак става дума за обичайната ти среда, към чиято миризма си привикнал. Но като се веснеш пред хора, те усещат отдалеч мизантропията.
    Не ставаше дума за това как мирише моята амбулатория, а как мирише твоя църковен кенеф. А в моята "амбулатория" има всякакви миризми, от най-хубавите до най-лошите, според твоите стандарти разбира се. На мен не ми правят впечатление като добри и лоши, за мен са просто миризми.
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    2. Ти май не си предствяш, че розичките съществуват реално. За теб те са плод на лигавото въображение на наркомани, употребили опиума на религията.
    Розичките съществуват, но света не е пълен само с розички, това исках да кажа. А вие всичко искате да мирише на розички. И когато някой ви покаже другата страна - О, У, мизантроп, ти обичаш лошите миризми, напръскай малко с парфюм от розички, бла бла бла.
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Които според твоята скала на ценностите имат достойното за пълно презрение поведение - да допуснат, че Някой друг може да знае по-добре от тях нещата.
    Първо - вие не допускате, а вярвате. Аз допускам че някой може да знае по-добре от мен нещата. Всъщност склонен съм да допусна същото дори и за християнството, поне там където нямам причина да допусна друго. И също така, вие не допускате че някой си, еди кой си, знае по добре нещата, а точно и конкретно някой, и никой друг не знае нищо освен него. Ето това вече е наглост, достойна за презрение.
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    4. За добро утро попаднах на един статус в мрежата: «Нещата са простички - или имаш собствено мнение, или нечие чуждо мнение има теб» Авторът не е указан, но на бас, че си солидарен с него, че щом Истината, е нещо хем релативно хем субективно, хем незадължаващо и пр, значи не е ценност, освен ако не си е твое изобретение.
    Пълни глупости, не знам как стигаш до такива бисери, но моля те, продължавай да ме развеселяваш. Първо избягвам да имам собствено мнение - това че е собствено мое или на който и да е не определя нищо - но мнение има там където нещата опират до отношение, гледна точка и вътрешна потребност нещо да е така, а не иначе(въпреки че нещото може да бъде така или иначе и няма доказателства). И в това е посланието на цялата ми "философия" - самоосъзнай се, виж се по мненията, виж се по отношенията, виж си вътрешните причини за тия отношения и гледай всичко това без мнение, без отношение и без причина, защото иначе няма да видиш по-далеч от носа си. Не казвам че една истина може да е истина или е ценна само ако е достигната самостоятелно. Казвам че тия които не могат и не искат самостоятелно да достигат до истини, никога няма да узнаят дали това което някой им е поднесъл е истина и с това винаги ще се подпират на вяра, убеждения и мнения.
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    5. Понеже което си прилича, то се привлича, ще напомня, че мухата не я вълнуват розиччките, и дори да се блъсне в тях, няма да ги забележи, защото тя търси къде има мърша и кенефни ухания.
    Не мерси, цял живот хората ми бутат розичките си в носа, а си крият мършата.Не малко време и аз правех същото, в смисъл, все още го правя, но вече не се заблуждам че мириша само на розички. Нито пък искам. Мършата е скрита, ерго е далеч по-интересна от розичките, поне за мен. Ти щом нямаш нос да издържиш тая миризма, тоест щом не си достатъчно широкоскроен да приемеш че истината е релативна и субективна, или че изобщо няма истина, това си е твои проблем. И да, правилно е сравнението ти. В тая връзка ще постна един цитат от Ницше, мисля че се вписва добре: "Може би истината се появява на този свят като гарван, въодушевен и от най-лекия дъх на мърша".
    Но и розичките са интересни, все пак най-хубавите от тях обикновенно растат върху лайна и мърша.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 01-07-2016 на 14:34

  4. #254
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Дайте лайна на ДокторСатан

  5. #255
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    доктора каза, че е кенеф и то с гордост.

    гордия кенеф.


    човек, наред ли е всичко?

  6. #256
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    докторе, след като мислих дълго над думите ти, изпълнени с неограничен, екзистенциален, философски смисъл, започна да ме измъчва един въпрос:

    защо в кенефите не растат рози?

  7. #257
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Нали уж беше свидетел, бе, пъпеш!? Защо се държиш така с един смирен вярващ?
    какво общо има свидетел на Господ Бог с лафещ си дрънкач на простотии?!

  8. #258
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    ти какво правиш тука? А нпп? А тия с белите ризки по улиците? Не бяхте ли вие с претенцията, че знаете универсалната истина и богът ви има готово решение за всякакви лични и глобални проблеми, стига хората да вярват?
    ако виждаш, че злото все още не е отмахнато напълно от човеците, това означава, че има нужда още да се работи за всеобщото спасение в истинския Господ Бог, а и има една приказка, най-сигурно е сам да започнеш да вършиш работата ако искаш да си сигурен, че вървиш по пътя за по-скорошно(то) решение

  9. #259
    Banned Фен
    Регистриран на
    Jan 2016
    Мнения
    252
    az sym prawoslawen ewrein, towa grqh li e?

  10. #260
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Много си хортувате двамцата, пък не забелязвам да сте постигнали някакво взаимопонимание. За толкова време даже и нпп отбеляза напредък - не че се осефери кой е и къде се намира, но поне напредна с правописа. А вие като теглите чертата какъв напредък постигнахте?
    ти като си се осеферил, къде си?!, но ето че отново си долу в помията наречена човешка(666) религия, или поне се представяш за неин защитник като дефендърчо, но с него ще сте достойни като пишещи в религиозни (раздели на) форуми когато започнете да свидетелствувате истината на Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, а сега сте тъпи дрънкачи, защото и просто се доверявате на традиционно предаваното, а именно там бе най-голямата духовна/религиозна заблуда

  11. #261
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    какво общо има свидетел на Господ Бог с лафещ си дрънкач на простотии?!
    Трябва да се отнасяш с уважение и смирение към мен щом претендираш, че си вярващ (дори и да не ме харесваш).

  12. #262
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Трябва да се отнасяш с уважение и смирение към мен щом претендираш, че си вярващ (дори и да не ме харесваш).
    ако искаш от мен да се съглася с това постоянно да спамите/тролите в раздела, не, ако се съглася, това няма да е истинско уважение, ти знаеш, че и Исус не се е съгласил с юдеите, които продавали окултни услуги в храма, но дори ги изгонил оттам като им обърнал масите-каси

  13. #263
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ако искаш от мен да се съглася с това постоянно да спамите/тролите в раздела, не, ако се съглася, това няма да е истинско уважение, ти знаеш, че и Исус не се е съгласил с юдеите, които продавали окултни услуги в храма, но дори ги изгонил оттам като им обърнал масите-каси
    Не спамим. Изразяваме мнение.

  14. #264
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от izrot Виж мнението
    az sym prawoslawen ewrein, towa grqh li e?
    Ми не е грях, Иисус също е бил евреин.

  15. #265
    Док', благодаря за коментарите. Сериозно. Може да продължим разговора с розово-кенефната терминология /не че няма по-адекватна де, ама нейсе\, Та прав си, че имаш не толкова мнение, колкото отношение. Което влияе на мненията ти до степен понякога на инверсия на понятията.

    Фактът че светът не се свежда само до розички не ни шокира, както смяташ ти, напротив. Когато на човек му замиришат собствените грехове или го ударят в носа чуждите, тогава го засърбяват ръцете да почисти. Което, уви значи да почне със себе си. А не да приема мърсотията с философии за необходимост или поне неизбежност. Разбираш, че ти говоря за осъзнаване на повредеността от греха, като стимул за действие. И доколкото нуждата от спасение при наличие на Спасител бива осъзната, дотолкова тя може да стимулира човек към действена вяра, която е надраснала стадия на ленивото допускане, че ,,може пък ТАМ да има НЕЩО, с което за всеки случай е излишно да се конфронтираш изрично. И точно обратното на това, което си написал, в Църквата хората ходят не за да възклицават ,,Ах, къде да сложим розите!'', а защото са осъзнали, че трябва да се отърват от мършата си (ето още един сочен термин, ние му викаме грехове). Прав си в някакъв смисъл, че мършата е скрита и затова е интересна. Затова е актуален стремежа и молитвата а ла ,,дай ми да виждам, позная и намразя греховете си'' и нуждата да не я замитаме под черджето, а да я откриваме чрез изповедта, за да се освободим от нея...

    И още една теза да маркирам - че има И абсолютни и релативни истини. Никой не оспорва истините в таблицата за умножение, но малко известно е, чу в духовната сфера също си има И абсолютни истини и съответните закони и логика, по които се развиват нещата. Както в материалния свят е смешен опита да отсвириш гравитацията, така и в духовния свят много неща са дадености, неподлежащи на релативизъм и (не)харесвания и фриволности.

    Що се отнася до това, че не допускаме, а вярваме, Богооткровената и грамотно възприета вяра е доста по- сигурен и достоверен източник от мижавото ти допускане, че ,,засега не се сещам за причина нещо да не може да е и едикакси''

    И накрая да уточня, че все пак кенефа и розите всъщност ги въведох за обозначаване на това, което избираме да забележим, на това върху което се фиксираме или игнорираме. Като пример ще дам, че и катедралата Св Ал. Невски има тоалетна, но ако ти не забележиш там нищо друго, то това е крайно жалко(за тебе) и както каза - наистина е въпрос на отношение. Няма да обяснявам кой и как ти го е формирал и през какви криви цайси виждаш света. И в случая едобре да допуснеш, че там може пък да има и още нещо, което да бъде забелязано. Ние, християните тези неща си ги знаем по други линии. Не на последно място от които е и личния опит.
    Последно редактирано от Pitancho : 01-07-2016 на 21:14

  16. #266
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не спамим. Изразяваме мнение.
    не видях да има някакво сериозно мнение от ваша страна за последните десетки постове, а ако разгледам и онези от по-напред, кой знае какво ще констатирам

  17. #267
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    нпп, ти си един супер сериозен небесен херувим, който ще се сражава и победи лошия антихрист и който си има още еидн брат свидетел, с който поддържате телепатична връзка.

    сериозна работа.
    Последно редактирано от defender : 01-07-2016 на 22:08

  18. #268
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    нпп, ти си един супер сериозен небесен херувим, който ще се сражава и победи лошия антихрист и който си има още еидн брат свидетел, с който поддържате телепатична връзка.

    сериозна работа.
    като какъв се изживяваш?!

  19. #269
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    като какъв се изживяваш?!
    ами за някакъв обикновен, задръстен, нефанфарен.
    Защо и аз не съм като тебе и нямам такива шуробаджанашки превилегии, защо и на мен Иисус не се явява, защо не ми се явяват магьосници, с които да се сражавам вкъщи. Защо и аз не съм прероден, небесен херувим. Защо трябва да си скъсвам задника, а при тебе всичко идва наготово и като на магия.

    Гадно е, обезкуражаващо, ти ни обезличи с твоя турбо ореол и небесни дарби, остави ни без грам самочувствие и вяра в себе си.
    Последно редактирано от defender : 01-08-2016 на 13:58

  20. #270
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ами за някакъв обикновен, задръстен, нефанфарен.
    Защо и аз не съм като тебе и нямам такива шуробаджанашки превилегии, защо и на мен Иисус не се явява, защо не ми се явяват магьосници, с които да се сражавам вкъщи. Защо и аз не съм прероден, небесен херувим. Защо трябва да си скъсвам задника, а при тебе всичко идва наготово и като на магия.

    Гадно е, обезкуражаващо, ти ни обезличи с твоя турбо ореол и небесни дарби, остави ни без грам самочувствие и вяра в себе си.
    каквото работиш, това получаваш, а идеята е да има не само един, който работи за всеобщото спасение в истинския Господ Бог, но колкото се може повече такива, но ти пак гледаш на нещата от гледна точка на твоята горделивост, алчност, завист, и пр., и това е и което показваш, докато верните последователи на истинския Бог са далече от такива неща, но предпочитат да допринасят с нещо добро за спасението на света в Него - само си представи колко много щеше да напреднеш за изминалите години ако и ти така се стараеше да правиш
    Последно редактирано от npp : 01-08-2016 на 15:00

  21. #271
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Какво да правим, изглежда твоя бог е бог на специалните потребители със супер способности, а обикновените за него сме алчни и завистливи.

    Твоята религия е някаква специална, vip небесна.

    Как и ние, бедните селяни да сме във вип ложата.


    Ние, без специални възможности сме обречени.

    ПП:Тва е като играта Мортал Комбат, където ако нямаш специални възможности или удари, то нямаш шанс.
    Последно редактирано от defender : 01-08-2016 на 15:09

  22. #272
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Какво да правим, изглежда твоя бог е бог на специалните потребители със супер способности, а обикновените за него сме алчни и завистливи.

    Твоята религия е някаква специална, vip небесна.

    Как и ние, бедните селяни да сме във вип ложата.


    Ние, без специални възможности сме обречени.

    ПП:Тва е като играта Мортал Комбат, където ако нямаш специални възможности или удари, то нямаш шанс.
    ако си шеф на фирма, на кого ще платиш по-голяма заплата, на служителя, който ти докарва печалба, или на някой, който не ти докарва печалба?!, но как даже въобще не би платил на човека, с който си без никаква печалба, във вярата също е така, Бог плаща повече на онези, които спасяват повече хора и по-съвършено, но трябва да се работи, а не да се тъпее...
    Последно редактирано от npp : 01-08-2016 на 15:40

  23. #273
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ако си шеф на фирма, на кого ще платиш по-голяма заплата, на служителя, който ти докарва печалба, или на някой, който не ти докарва печалба?!, но как даже въобще не би платил на човека, с който си без никаква печалба, във вярата също е така, Бог плаща повече на онези, които спасяват повече хора и по-съвършено, но трябва да се работи, а не да се тъпее...
    Значи ти си дошъл тука, за да ни се фукаш със специалните си способности и да ни отчайваш тези, които ги нямаме, че сме мързеливи глупаци.

    И с какво това да си прероден небесен херувим си го заслужил със спасяване на хората?
    А ако не си го заслужил, значи си го фантазираш, че си такъв.
    Последно редактирано от defender : 01-08-2016 на 15:48

  24. #274
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Значи ти си дошъл тука, за да ни се фукаш със специалните си способности и да ни отчайваш тези, които ги нямаме, че сме мързеливи глупаци.

    И с какво това да си прероден небесен херувим си го заслужил със спасяване на хората?
    защо си мислиш, че само трябва да простра ръка и да се почерпя и всичко ми е уредено?!, дори да съм херувим със специални способности, това не означава, че трябва да хулиш Св. Славни същества и Ангели на Бога, и ето и защо си посредствен, защото нищо не работиш от делата на Исус и Неговите истински ученици, а само хулиш онези, които работят

    "Смели и упорити, те не се страхуват да хулят славните същества; докато ангелите, ако и да са по-големи в мощ и сила, не представят против тях хулителна присъда пред Господа. Тия, обаче, като животни без разум, естествено родени, за да бъдат ловени и изтребвани, хулят за неща, които не знаят, и ще погинат в своя разврат, наближаващи да получат заплатата на неправдата" 2 Петрово 2: 10-13,

    "Възлюбени, като показвах всяко усърдие да ви пиша за нашето общо спасение, счетох за нужно да ви пиша и да ви увещая да се подвизавате за вярата, която веднъж за винаги бе предадена на светиите. Защото са се вмъкнали някои човеци, които отдавна са били посочени, че подлежат на това осъждане, нечестивци, които обръщат благодатта на нашия Бог в похотливост и се отричат от единствения Владетел и Господ наш Исус Христос. А искам да ви напомня, (тъй като сте узнали вече всичко това), че Господ, като избави веднъж Своя народ от египетската земя, после погуби ония, които не повярваха, и че ангели, които не опазиха своето достойнство, но напуснаха собственото си жилище, - Той ги държи под мрак във вечни връзки за съда на великия ден; както и Содом, Гомор и околните им градове, които, подобно на тях, се предадоха на блудство и изпадваха в противоестествени пороци, са поставени за пример като носят наказанието на вечния огън. При все това, по същия начин и тия с бълнуванията си оскверняват плътта, презират властта и хулят славните същества. Но архангел Михаил, когато в борба с дявола се препираше за Моисеевото тяло, не смея да произнесе против него хулителна присъда, но рече: Господ да те смъмри. Тия, обаче, хулят всичко, което не знаят; а което знаят естествено, както животните без разум, в това развращават себе си. Горко им! защото ходят по Каиновия път, заради печалба се впускат във Валаамовата заблуда, и погиват в Кореевото упорство. Тия са подводни скали, когато пируват с вас в дружелюбните ви гощавки, и без страх напасват себе си; безводни облаци, носени от ветровете; есенни дървета, безплодни, дваж умрели, изкоренени;" Юда 1: 3-12

  25. #275
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Нова православна книга доказва, че йога е религия
    „Йога – път към мрака” развенчава мита за йога като полезни физически упражнения
    http://www.cross.bg/iioga-mraka-iiog...#ixzz3wk8HZRMQ

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си