.
Отговор в тема
Страница 142 от 151 ПървиПърви ... 4292132138139140141142143144145146 ... ПоследнаПърви
Резултати от 3 526 до 3 550 от общо 3762
  1. #3526
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ще предположа че понеже не можеш да обясниш кое е възвишеното в това "истинско изкуство", значи всичко това не е нищо повече от посредствен снобизъм.
    Докторче, всеки си има негов начин да изкаже благодарността към Бога - някои от тях го правят чрез музика, въпреки че на тебе може и да не ти харесва тази музика.
    Така че недей да си правиш генерални изводи за християнството, като цяло от някаква музика.

    Например имало един монах, дето много пиел, защото още, като малък баща му го приучил към това. Хората му се присмивали, възмущавали и си казвали вижте го този монах пияница, какво е това безобразие, каква е тази религия. Обаче монаха, като починал за учудване на всички отишъл в рая. Този монах в началото пиел по 10 чашки на ден, но с голямо усилие, постепенно стигнал до 3 чашки ден и Господ му зачел това усърдие, въпреки че на хората им изглеждал, че е пияница.
    Така че на тебе тази музика може да ти изглежда, като снобизъм, но всъщност за тези хора може да е нещо искрено и Бог да им го зачете.

  2. #3527
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторче, всеки си има негов начин да изкаже благодарността към Бога - някои от тях го правят чрез музика, въпреки че на тебе може и да не ти харесва тази музика.
    Да пишеш музика като начин за изказване на благодарност към Бога ми се струва малоумно, но все пак го разбирам. Но да слушаш музика като благодарност или хвалебствие към Бога.... Wot? Защо? Това е все едно да си пиеш кафето сутрин в Негово име

    И не, музиката не ми изглежда като снобизъм, тя си е там, служила си е ролята в съответния исторически период, и ако дадената епоха те кефи по една или друга причина, не намирам нищо неестествено в това да те радва и музиката от този период . Моето твърдение беше че там няма нищо духовно, а ако има, аз не го намирам, поради което искам някои да ми покаже. Не съдя и за религията по човека, макар че за много и християнството е просто форма на снобизъм и мисля че и тук ситуацията е такава. Мисля че християнската музика му харесва, не защото намира нещо лично и искрено в нея, а просто защото е християнска и това се предполага че трябва да му харесва. Съдя за това което самия тои казва за жанровете, което е точно нещо което един музикален сноб би казал. Естествено може и да бъркам.
    Последно редактирано от Knispel666 : 01-31-2021 на 15:44

  3. #3528
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ще предположа че понеже не можеш да обясниш кое е възвишеното в това "истинско изкуство", значи всичко това не е нищо повече от посредствен снобизъм.
    ...и няма да си прав. По тази логика майката не обича детето си, ако не може да ти обясни защо как и колко го обича, но това не променя факта. Освен ако като доктор не сведеш всичко до окситоцина, ама не е толко просто. Помпай някои каки с окситоцин и чакай да станат грижовни майки. Или си представи че окситоцина от музиката е туширал напреженията от ранния пубертет
    . Aма това не обяснява защо така не ми подействаха гершуин или кисс. А и снобизъм не е, защото когато ми хареса това дето ти пуснах(на фона е обложката на грамофонната плоча), дори не знаех какво е сноб и снобизъм, а и контакти с такива хора в градчето ми нямах.

    Помня, че Дефендър няякога писа тук за ,,Правосллавието и религията на бъдещето" на Серафим Роуз, там имаше глави точно за несъвместимостта на християнството с източните философѝи, култове и медитативни практики. Това, с което ме поздрави е един ангел,(който не благославя с десница изобразяваща ИС ХС)залепен като капан за баламурници на нещо чуждо на християнството. Ама мога да ти предложа огледален образ - молитва като фон за медитация, което изглежда поне по-поносимо.
    https://youtu.be/AzYoZPVKLGo
    Последно редактирано от Pitancho : 01-31-2021 на 15:50

  4. #3529
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Спомням си когато за пръв път чух четирите времена на Вивалди в училище и мигновенно ми хареса, дотолкова че го издирих в замундата и си го изтеглих. Но времената се променят, вкусовете също - сега просто ми звучи скучно. Виж вече Вагнер и Римски-Корсаков са друга бира. И освен това, не изисквам обяснение защо ти харесва - това си е твоя работа и не изисква оправдание. Въпроса ми беше по-скоро реторичен - защо музика директно свързана с християнството е толкова лишена от всичко духовно. И втория ми въпрос, отново полу-реторичен, беше какъв човек резонира на такава музика, ако не тесногръд, безличен сноб без никакво въображение?

  5. #3530
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Моето твърдение беше че там няма нищо духовно, а ако има, аз не го намирам, поради което искам някои да ми покаже.
    Добре, дай линк към някоя песен, в която има нещо духовно и после ни го покажи кое е това духовно в песента. Че да разберем по-добре, какво точно очакваш от църковната музика.

  6. #3531
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре, дай линк към някоя песен, в която има нещо духовно и после ни го покажи кое е това духовно в песента.
    Добре, съгласен съм със забележката ти. Наистина, как бих могъл, духовното е различно за всеки, макар да има някакво застъпване. То и за чалгара, гьобеците са музика за душата, и те са - но за ниските духом. Но ще ти кажа за мен каква е музиката на изследващия вътре в себе си - при всички случаи не е такава дето ще я пуснат по радиото. Тя е музика която може да бъде оценена само в състояние на авто-рефлексия . Качествено различна е от музиката осланяща се на колективните сентименти, но вместо това предразполага към състояние на егова дисоциация. Оттам нататък вече, нещата стават твърде сложни за обяснения.

  7. #3532
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    предразполага към състояние на егова дисоциация.
    Каква е тази егова дисоциация. Как една музика те разполага към егова дисоциация. Тази музика, в която ти се е привидяло нещо духовно и критериите по които съдиш кое е духовно за теб всъщност не е ли пак проява на егото.

    Някои племена са правили оргии на плодородието точно в определени дни на годината в пещери точно в момента, когато слънцето било в позиция в която слънчеви лъч навлизал в отвора на пещерата и това е била за тях духовен акт и възвишена духовност.
    Ако очакваш от християнската музика да те предразполага към някаква подобна духовност, ми нещо си се объркал.

    ПП: Има духовност в основата на която стоят страсти и "раздвижване на кръвта", в християнството такава духовност няма да видиш, в християнството духовното е като тих, ненатрапчив полъх на вятъра, която не възбужда кръвта и сетивата.
    Последно редактирано от defender : 01-31-2021 на 17:08

  8. #3533
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    състояние на авто-рефлексия
    Как една музика може да те отдели мислено от света, след като в същото време тя ти дрънчи в ушите и така всъщност те държи заземен към света ве. Пак ти казвам, такава духовност е лъжлива и изобщо дори не е духовност, а имитация.

  9. #3534
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Както казах, нещата са твърде сложни за обяснения, а и доста от въпроса за духовността не може да бъде обяснено изобщо.

  10. #3535
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    и доста от въпроса за духовността не може да бъде обяснено изобщо.
    Искаш да кажеш, че тази духовност спрямо логиката на този свят е ирационална, но въпреки това тя съществува напълно реално и го виждаш, но не можеш да го изразиш (хем знаеш, че е ирационално хем не можеш да го отречеш).
    Ами тогава "атеистчо мазен", защо се подиграваш на християните, че религията им била ирационална, и че нямало Бог. След като десет пъти съм ти казвал, че Бог е Дух и може да е ирационален за човешка логика, но Той е там. Хем е там, хем не може да се обясни. Хем е прост на виждана и разбиране, хем е сложен на обяснение.
    Последно редактирано от defender : 01-31-2021 на 17:43

  11. #3536
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Как една музика може да те отдели мислено от света, след като в същото време тя ти дрънчи в ушите и така всъщност те държи заземен към света ве.
    Е ти кво мислиш че слушам докато медитирам, Веселин Маринов ли Всъщност музиката не е необходима при медитация и дори е разсейваща както казваш, но изследването на духовното не е непременно пътуване към себе си, както е медитацията, но може да е пътуване към нещо външно, проекция на въображението, на несъзнаваното, за което подходящата музика може да насочва и допълва това пътуване. Мисля че това е и смисъла на ритуалната, сиреч духовната музика като цяло. Точно като ритуал - целта е насочване на ментална енергия.

  12. #3537
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искаш да кажеш, че тази духовност спрямо логиката на този свят е ирационална, но въпреки това тя съществува напълно реално и го виждаш, но не можеш да го изразиш (хем знаеш, че е ирационално хем не можеш да го отречеш).
    Ами тогава "атеистчо мазен", защо се подиграваш на християните, че религията им била ирационална, и че нямало Бог. След като десет пъти съм ти казвал, че Бог е Дух и може да е ирационален за човешка логика, но Той е там. Хем е там, хем не може да се обясни. Хем е прост на виждана и разбиране, хем е сложен на обяснение.
    Ирационалността, както казва баче ти Ницше, не е доказателство за това че нещо не съществува, а по-скоро е условие за съществуването му. Това не означава че има нещо рационално в това на петото пълнолуние от третатата седмица след смърта на Св. Бай Хой да си закачаш тестиси от жираф от вътрешната страна на прозореца в спалнята. Всички тия ритуали са просто културни наслагвания и суеверия. Истинската магия и ритуали са нещо съвсем по различно, и там се залага на символиката и проекция на волята, не на бабини деветини.

  13. #3538
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    На тези ритуали също можеш да им казваш начин да проявиш егова дисоциация.

  14. #3539
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Въпроса ми беше по-скоро реторичен - защо музика директно свързана с християнството е толкова лишена от всичко духовно. И втория ми въпрос, отново полу-реторичен, беше какъв човек резонира на такава музика, ако не тесногръд, безличен сноб без никакво въображение?
    Първият ти въпрос е от типа защо едно невярно твърдение ти изглежда абсурдно. Той не е към мен поради което. Защо ти изглежда така уж се разбрахме - липса на резонанс. Стана ясно, и че е трудно и за двамата да дадем отговор как изглежда башистинкотоси духовно. Аз поне не съм учил богословие и също не се наемам да отговоря иначе освен с ,,Изпитвайте духовете дали са от Бога". И че не сичко, що фръчи, се руча.

    Вторият ти въпрос е от типа ,,Що за човек трябва да си, за да харесваш маракуя (виждал съм я и няма нищо вкусно в нея, само намирисва на смола). Е ти му казваш опитай и ще разбереш - ааа не. Това е музика, инспирирана от молитва в различните ѝ форми. Но ти нито вярваш, нито имаш опит и даже желание за молитва. Както има добре школуван слух, така има и добре школувана молитва, без това да я заключва в шаблони. По тази логика и бате Манго ще каже, че Вагнер не разбира, щото музиката му няма ,,чадрлака оп, са!"

    За ,,безличен" пак ме тролиш с невярно твърдение. Молитвата е общуване между личности. Но понякога е и разговор със себе си, навлизане в себе си, изпитване на себеси, увещаване на себе си но пак в светлината на Божието слово и пр: няма да се отплесвам точно тук.
    Въображението тук обикновено не играе водеща роля, понеже често прави големи бели, а молитвата иска трезво стоене - да си тук и сега пред Бога. Това поне трябва да ти звучи познато от медитациите. Та по повод въображението се сетих за нпп. Какво стана с него и знаете ли в коя реалност ( или психиатрия) и небезкрайна безкрайност се намира сега?

  15. #3540
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето е отишъл да медитира и да си направи художествената гимнастика с ленти, топка и обръч преди сън.

  16. #3541
    Добре де, а нпп къде е отишъл?

  17. #3542
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Въображението тук обикновено не играе водеща роля, понеже често прави големи бели, а молитвата иска трезво стоене - да си тук и сега пред Бога.
    А има ли нещо в религията ви което да включва вашата собствена творческа воля, в това число и въображението ви, или е просто повтаряне на мантри и строго спазване на определени практики. Понеже ако няма, това със сигурност обяснява защо църковната музика ми звучи толкова лишена от артистичност.
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Молитвата е общуване между личности.
    Между кои личности? Теб и Бог? За теб Бог е личност?
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Добре де, а нпп къде е отишъл?
    Трансцендирал е в друго измерение.


    Не, по скоро ви се е нагледал що за пишман духовни личности сте и е решил че не си струва повече. Жалко, за него мога да кажа че беше духовна личност и това си проличаваше в нивото на разсъждения и тълкуване на библията.

  18. #3543
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Pitancho Виж мнението
    Та по повод въображението се сетих за нпп. Какво стана с него и знаете ли в коя реалност ( или психиатрия) и небезкрайна безкрайност се намира сега?
    Да, нпп е точен образ какво се случва с въображението, когато не е стъпило върху основата на Бога. То се превръща в някакво бясно животно съвсем изключило от реалността.

    Нпп между другото много ненадейно изчезна от форума, без дори преди това да е давал някакви индикации, че има намерение да го напуска - надявам се не му се е случило нещо лошо.

    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Жалко, за него мога да кажа че беше духовна личност и това си проличаваше в нивото на разсъждения и тълкуване на библията.
    Нпп, тъй като преди е бил запален по други източни култове и в същото време много искаше да вярва в Библията, защото при някаква медитация, където вдигнал над 200 градуса по целзий и паднал мъртъв, Иисус му се бил явил и го възкресил и също след това някакви трансцидентални магьосници го бяха нападнали за да го върнат отново да служи на предишните култово, даже докато лежал на леглото те го повдигнали във въздуха или нещо такова му се беше случило и тогава пак Иисус му бил помогнал - та затова много искаше да вярва в Библията, но той всъщност може би неосъзнато в същото време вярваше и не се беше отърсил от предишните култове, в които е бил, и оттам тълкуваше, пречупваше Библията през тях и ставаше една манджа с грозде, може би образ на религията на бъдещото, която ще бъде смесица между всички религии (опит да се смеси лъжата с истината) – като например едно то твърденията му беше, че Бог бил изпаднал в полусън и той и някакви светии трябвало да успеят да събудят Бог.
    Отделно, в неговите тълкувания също твърдеше, че човек нямал свободна воля, също казваше, че хем Иисус бил негов Бог, хем в същото време той бил езичник, правеше някакво съпоставяне между него и апостол Павел и много други неща, сега не си ги спомням всички.
    Да не говорим за думите му, че бил херувим и че той и още един човек, който той не го е виждал, но имал телепатична връзка с него били пророци, които щели да се сражават с антихриста.

    В православната литература са описан не от вчера такива случаи на бълнуване. Там се казва, че човек който идва от други религии и навлиза в християнството, често изпада в прелест, че започва да тълкува Библията през тези предишни култове, точно това се беше случило с нпп.

    ПП: Сега си спомням, че говореше и за някакви извънземни, които Бог също ги бил сътворил, и че нямало рай и ад и някаква вечна повтаряемост на едни и също цикли.
    Абе манджа с грозде и ако махнеш името на Иисус от думите му, то тълкуването му на Библията си ставаше чист окултизъм, прераждане и тем подобни.
    Последно редактирано от defender : 02-01-2021 на 12:56

  19. #3544
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Бог никога не е съществувал. Душата, свободната воля, безсмъртието, смисълът, справедливостта, любовта – всички те са малки богове, умиращи, защото Големият Бог умря." - Добре бе, какъв човек трябва да си, че да си фен на Ницше, и тия същите тръгнали да ми търсят кусури на църковната музика, че нямала духовност. Че каква духовност има в Ницше.

    ПП: Да си фен на Ницше и в същото време да си фен на свободната воля, тъй като няма как да се обясни това съчетание, то приемем, че това е проява на чист снобизъм.
    Последно редактирано от defender : 02-01-2021 на 23:02

  20. #3545
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Аз не търся такава музика, която да е общовалидно приятна на ухото, понеже не търся това и в живота.
    Тоест, ходиш нарочно да си вреш носа в опасности и неща дето не са ти работа, и сам да си търсиш шамарите ли, за да се изживяваш после за голямата работа?
    Това ли ти е живота?
    Последно редактирано от defender : 02-03-2021 на 15:10

  21. #3546
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Бях забравил доктора колко е обидчив на закачки на тема сексуална ориентация. Мислeх, че ги е надживял тия подсъзнателни притеснения за половата си принадлежност, да не кажа, че май се задълбочават.

    Докторе, мога да ти помогна да ги преодолееш, за целта обаче трябва да вярваш в Бог.

  22. #3547
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Горкия дефенди, толкова отчаян за внимание, че след като спрях да пиша тук и сега изведнъж се появих, почна да ме засипва с цялата жлъч, която толкова дълго не можеше да разтовари другаде. Питал ли си се защо спрях да пиша тук? Просто е. За мен вече няма нищо тук. Не се чувствам грам длъжен да ти обяснявам каквото и да е, а и ми стана скучно да те троля. Освен това мисля че ти вече започваш да осъзнаваш истината, и това те дразни. Затова ме превръщаш в своята гузна съвест, таината скрита в заключена стаичка, която не искаш да отключиш. Но докато се бориш с мен, ще си останеш просто мишка в лабиринт. А и в деиствителност, ти не се бориш с мен. Бори се само идентичността на християнина дефендър, с която си правиш душевни чекии откакто си в този форум. Но там някъде, в заключената стаичка, истината напира. Точно заради тази истина, дефендър се нуждае от жлъч която да излива.
    Последно редактирано от Knispel666 : 02-03-2021 на 22:01

  23. #3548
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, тука си лафим сигурно 7-8 години и то се вижда кой от нас си променя възгледите. Докато аз ако се променям в нещо, това е в напредване към Бога, а не, че съм си променил възгледите и съм тръгнал в различна посока от християнството, както става при тебе - нацизъм, сатанизъм, позитивен нихилизъм, атеизъм, после пък се оказа, че не са баш атеист, индивидиум-дух и какво ли още не.

    Ми да, в твоите разсъждения има истина, въпреки, че за да я изразиш не използваш християнска терминология, а използваш по-светска и научна терминология, и в същото време говориш по един достъпен начин. Така че аз съм видял, че в тебе има истина, която ме доближава до Бога, а не че ме отдалечава от християнството, защото видиш ли почвала да напира в мене. За мен изобщо въпроса с Бог или без Бог не седи в комуникацията с тебе, а кое ме доближава до Него и кое не.
    Последно редактирано от defender : 02-03-2021 на 22:20

  24. #3549
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, тука си лафим сигурно 7-8 години и то се вижда кой от нас си променя възгледите. Докато аз ако се променям в нещо, това е в напредване към Бога, а не, че съм си променил възгледите и съм тръгнал в различна посока от християнството, както става при тебе - нацизъм, сатанизъм, позитивен нихилизъм, атеизъм, после пък се оказа, че не са баш атеист, индивидиум-дух и какво ли още не.
    Точно това е, ако сега си намериш писаниците под ник европеиски, или еврогеиски както ти виках, ще видиш какво заблудено лапе си бил и че идеите които пропагандираш сега нямат нищо, ама нищо общо. И въпреки това си оставаш християнин, понеже тая идентификация е вече спуснала дълбоко корени, а всичката новопостъпила информация тук, просто я нагаждаш и извърташ през християнството доколкото е възможно, така че все пак да си останеш християнин. Но всичкото това е просто Его, просто една детска роля, и в един момент не е изключено да го осъзнаеш. Едва тогава ще можеш да погледнеш на духовното и на идеята за Бог в една далеч по-мащабна перспектива, а мъдростта и подобията във всички религии и учения, в съчетание с научното познание, ще ти се избистрят и ще видиш общото между тях. Но това няма да стане, докато не осъзнаеш че играта на християнин е просто това - една игра, не по различна от тази когато тук беше просто хлапе. Не ти е нужно християнството за да познаваш божественото - напротив, то може само да те ограничи, понеже е просто една от много перспективи, и то перспектива опорочавана и служеща на всевъзможни лични, социални и политически интереси в продължение на столетия.

  25. #3550
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    а всичката новопостъпила информация тук, просто я нагаждаш и извърташ през християнството доколкото е възможно, така че все пак да си останеш християнин.
    Както съм казвал, Словото е написано в такъв стил, че да е достъпно, както за простоватия човек, така е за умния, който също може да намери в Словото Бога, като в простоватите и приказни неща в Словото, той вижда не първичното, а под тази покривка и започва да открива мъдрост съответстваща на капацитета му (само един преднамерен атеист и то от по-умните, нарочно гледа на Словото на нивото на простоватия човек за да си успокоява съвестта, като прави изводи, че това е някаква приказка или фентъзи).

    Има много психолози-богослови, които когато се изразяват или пишат статии на религиозна тематика, те също използват терминология от психологията и науката, но с това не противоречат на християнството, а го изразяват и утвърждават.

    Така че нищо не нагаждам.

    Освен това, докато един човек е жив в него винаги има и нещо Божествено, а не само зло. Затова дори и чрез най-големия грешник, атеист или езичник Бог чрез него (неосъзнато за него) пак може да разкрие някаква истина и да го превърне в полза за вярващите.

    Ти в началото дойде да ми избодеш очите и да ме унищожиш, като християнин, ама май ми изписа веждите, дето се казва.
    Просто твоята философия хем не ме отказа от християнството, защото е по-слаба от моите убеждения (много от които изобщо не съм разкривал и нямам намерения да правя), но в същото време се превърна за моя полза в пътя ми към Бога.


    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    а мъдростта и подобията във всички религии и учения, в съчетание с научното познание, ще ти се избистрят и ще видиш общото между тях. Не ти е нужно християнството за да познаваш божественото – напротив .
    Християнството е единствения път към Бога. Дори две учения да говорят едно е също, но ако в едното не се вярва в Бог, това учение не е спасително за човека. Без Бог, целия живот на човека, всичките му дела, поведение, дори цялата ни цивилизация е израз на болестно състояние, дори и доброто на този свят пак е израз на болестно състояние. Човек сам не е способен да се измъкне от този порочен кръг, дори колкото повече се мъчи да се измъкне (и се мисли за възвишен) толкова повече се задълбава в него.
    Няма да се впускам в обяснения.

    А и затова имено е нужен Бог, Изкупител, в което изкупление Бог съчетават Божията справедливост с Божията милост.
    Болния човек не може да се измъкне от болестта си и егото си, каквото и да прави всичките му инструменти за болни и го задълбават още повече в болестта му и колкото повече се мисли за преуспял и възвишен на крачка от рая, всъщност толкова повече е станал неосъзнато още по-болен и на крачка от ада.

    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    понеже е просто една от много перспективи, и то перспектива опорочавана и служеща на всевъзможни лични, социални и политически интереси в продължение на столетия.
    Църквата може да е използвана от властта и в нея да има много пороци и грехове, но вярващите са предупредени за това. Това не трябва да ни отделя от православието. Който търси ще успее да отсее житото.

    Както там където са най-хубави плодове, слагат плашила за да се плашат птиците и да бягат. Така и дявола е сложил външни плашила върху Църквата и православието за да бягат хората от него. На ако имаш малко повече мозък, ще погледнеш зад плашилото и ще видиш плодовете.
    Последно редактирано от defender : 02-04-2021 на 13:34

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си