.
Отговор в тема
Страница 82 от 151 ПървиПърви ... 327278798081828384858692132 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 026 до 2 050 от общо 3762
  1. #2026
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    И ти не се показа като (много) по-добър - например, държеше се като онзи гейския монах от троянския, който като свалял мъже им казвал, че любовта е една за да ги склони да правят любов с него.
    Не съм скланял мъже.... никого не съм скланял... Звучи ми като клевета.

    Бтв, чисто любопитно ми е, не намирате ли нещо странно в онзи случаи с троянския манастир. Ако онези двамата субекти, момчето и монахът, са се харесвали, то тогава защо са се записвали? Защо момчето е записвало монахът? И целият разговор звучеше малко... странно да речем. Но как е звучал да оставим на страна.
    Според репортажа те са заедно, няколко месеца вс върви окей. После момчето му предлага да се разделят (поне така казва).
    Ако гледаме гледната точка на момчето само, то излиза, че монахът го е изнудвал да са заедно (може би досега не е имал гадже примерно... нз). После момчето вика, че някакви фрс на монаха го спипали и били и т.н.
    Ся става интересно, скайп разговорът е записан преди или след тази случка. И в двата случая е очевидно умишлен запис.
    Повечето хора ппц не записват разговорите си с гаджетата си. Още по-малко пък ги пускат в нета. Щом има косъм от баба Гуси по себе си, значи е вече ходил в манастира. Ппц, нали цялото черно духовенство не е редно да има гаджета, любовници, съпруги/съпрузи? Като цяло не съм много сигурен във вината на монаха от гледна точка на това дали наистина е наемал такава банда да нападне момчето. За църковния канон, да има нарушение очевидно, но то се оказва че цял един манастир, който на всичкото отгоре е и ставропигиален, е в нарушение.

    P.S. Помня преди време в Рилския манастир продаваха бутилирана и етикитирана светена вода.

  2. #2027
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Не съм скланял мъже.... никого не съм скланял... Звучи ми като клевета.

    Бтв, чисто любопитно ми е, не намирате ли нещо странно в онзи случаи с троянския манастир. Ако онези двамата субекти, момчето и монахът, са се харесвали, то тогава защо са се записвали? Защо момчето е записвало монахът? И целият разговор звучеше малко... странно да речем. Но как е звучал да оставим на страна.
    Според репортажа те са заедно, няколко месеца вс върви окей. После момчето му предлага да се разделят (поне така казва).
    Ако гледаме гледната точка на момчето само, то излиза, че монахът го е изнудвал да са заедно (може би досега не е имал гадже примерно... нз). После момчето вика, че някакви фрс на монаха го спипали и били и т.н.
    Ся става интересно, скайп разговорът е записан преди или след тази случка. И в двата случая е очевидно умишлен запис.
    Повечето хора ппц не записват разговорите си с гаджетата си. Още по-малко пък ги пускат в нета. Щом има косъм от баба Гуси по себе си, значи е вече ходил в манастира. Ппц, нали цялото черно духовенство не е редно да има гаджета, любовници, съпруги/съпрузи? Като цяло не съм много сигурен във вината на монаха от гледна точка на това дали наистина е наемал такава банда да нападне момчето. За църковния канон, да има нарушение очевидно, но то се оказва че цял един манастир, който на всичкото отгоре е и ставропигиален, е в нарушение.

    P.S. Помня преди време в Рилския манастир продаваха бутилирана и етикитирана светена вода.
    Няма да е зле ако поне спреш да се опитваш да налагаш съзнание за безусловна толерантност към обратната сексуалност.

    Става ли са такива неща, защото душите на хора са били натоварени с осквернения и язвителност, и те са се оказвали замесени в интриги, дразги и враждебност, понеже не е имало кой да ги разтовари от бремената, а пък е имало кой да ги товари - за съжаление повечето от съвременните религии се оказаха не съвсем добронамерени и доброжелателни, и дори доста осъдителни и непростителни (това е и което е в основата на ереста).

    пп. спри да се вкарваш в някви филми.
    Последно редактирано от npp : 08-10-2018 на 10:25

  3. #2028
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    Няма да е зле ако поне спреш да се опитваш да налагаш съзнание за безусловна толерантност към обратната сексуалност.

    Става ли са такива неща, защото душите на хора са били натоварени с осквернения и язвителност, и те са се оказвали замесени в интриги, дразги и враждебност, понеже не е имало кой да ги разтовари от бремената, а пък е имало кой да ги товари - за съжаление повечето от съвременните религии се оказаха не съвсем добронамерени и доброжелателни, и дори доста осъдителни и непростителни (това е и което е в основата на ереста).

    пп. спри да се вкарваш в някви филми.
    Що не ми отговори нещата дето те питах от каноническа гледна точка, поне си запознат, можеше малко инфо да дадеш...
    Аз налагам съзнание за толерантност точно както е описано в законите, правилата и регламентите. Нито грам по-малко или повече.
    В никакви филми не се вкарвам, изключително праволинейно си изпълнявам гражданския дълг и изисквам спазването на законите.

  4. #2029
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Що не ми отговори нещата дето те питах от каноническа гледна точка, поне си запознат, можеше малко инфо да дадеш...
    Аз налагам съзнание за толерантност точно както е описано в законите, правилата и регламентите. Нито грам по-малко или повече.
    В никакви филми не се вкарвам, изключително праволинейно си изпълнявам гражданския дълг и изисквам спазването на законите.
    Продължаваш да се лигавиш и все пак казваш, че не се филмираш?!

    Нали в продължение на десетки постове (включително в онази гейската тема) ти бе обяснено за тези неща?

    От една страна е любовта към ближния(съгражданина/съжителя), но от друга страна има неща, които ние човеците можем да се окажем, че не виждаме, затова в Св. Писание се говори за вяра в Бог, защото само Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог може да ни очисти съвършено от всяка неправда/нечистота (докато ние дори не сме знаели/чувствали какви сложни процеси протичат в нашите тела) - без това освещаване не може да има съвършена чистота и ние бихме могли да се окажем неспособни да преценим съвършено кое е добро и кое е неправилно (пример за това е дори гейският скандал в троянския манастир, където монаси се оказаха предадени на обратно-сексуални страсти и не са могли да се преборят с тях, но са се проявявали като гейове от света).

    пп. усетих злобно презрение в ефира (някой в този форум ме мрази).

  5. #2030
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    Продължаваш да се лигавиш и все пак казваш, че не се филмираш?!

    Нали в продължение на десетки постове (включително в онази гейската тема) ти бе обяснено за тези неща?

    От една страна е любовта към ближния(съгражданина/съжителя), но от друга страна има неща, които ние човеците можем да се окажем, че не виждаме, затова в Св. Писание се говори за вяра в Бог, защото само Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог може да ни очисти съвършено от всяка неправда/нечистота (докато ние дори не сме знаели/чувствали какви сложни процеси протичат в нашите тела) - без това освещаване не може да има съвършена чистота и ние бихме могли да се окажем неспособни да преценим съвършено кое е добро и кое е неправилно (пример за това е дори гейският скандал в троянския манастир, където монаси се оказаха предадени на обратно-сексуални страсти и не са могли да се преборят с тях, но са се проявявали като гейове от света).

    пп. усетих злобно презрение в ефира (някой в този форум ме мрази).
    Ам... аз само питах дали черното духовенство може да има любовници и дали ппц в манастирите е черно духовенство (монашеско) и дали игуменът е от бялото?

    В ефира на БНТ ли го усети?
    Смятам, че си съвсем прав за последното. Ама едва ли е някой, по скоро са някои.

    P.S. Аз не те мразя. Не си ми приятен и не ме кефиш определено, но не те мразя.

  6. #2031
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Чарлз Бабидж, британски математик, философ и изобретател, създал сметачната машина:
    „Почти всички мислещи хора, които са изучавали законите, управляващи живия и неживия околен свят, се съгласяват, че вярата в съществуването на един Върховен Създател, притежаващ безкрайна мъдрост и сила, е отворена за много по – малко трудности отколкото предположението за липса на каквато и да е причина, или за съществуването на множество причини.
    Математически – не е нужно да се допускат множество основни предпоставки аксиоми, там, където стига няколко или дори една – израз на реда, който управлява в математиката."

  7. #2032
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Ам... аз само питах дали черното духовенство може да има любовници и дали ппц в манастирите е черно духовенство (монашеско) и дали игуменът е от бялото?

    В ефира на БНТ ли го усети?
    Смятам, че си съвсем прав за последното. Ама едва ли е някой, по скоро са някои.

    P.S. Аз не те мразя. Не си ми приятен и не ме кефиш определено, но не те мразя.
    Преди се опитваше да защитаваш хомосексуализма, и дори да втълпиш безусловна толерантност към обратната сексуалност в мен и други, а сега сякаш си готов да осъдиш монаси от троянския за хомосексуални прояви?!

    Дано Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог да те очисти от злите духове, които ти влияят, но щеше да е добре ако имаше и възпитателна намеса от страна на ръководство (вместо да ми трият постовете, можеха да те порицаят за да разбереш, че някак се опитваш и не е редно да се налагаш над другите особено когато не си прав).

    Ако човек е гей, не е нужно да се показва, че е такъв - може да (си) го запази в тайна (понякога такива хора са се издавали, защото не са могли да контролират своята женска импулсивност, която в някои случаи дори е граничила с истерия, и даже неудържимо са говорили за всякакви женски неща/работи обяснявайки (се) като жени). Ако пък такъв човек търси изцеление във време, когато трудно се намират истински изцелители, тогава трябва да се отнесе достатъчно сериозно за да намери истинско изцеление.

    Като се има предвид в какво време живеем, не се учудвам ако мнозина са били предадени да живеят като скотове и да боледуват/да се мъчат от какви ли не болести - цял свят на човешка духовност/религиозност докарваше съблазън от вселенски мащаб, като дори въобще не им дожаляваше за угнетяваните сиромасите (наблюдавал съм как сиромахът се мъчи на улицата, а хиляди от тях го подминават без въобще да се опитат да му помогнат в продължение на часове и дни - сякаш съзнанието им говори така: "ми тва е просто едно животно, което си отива, а аз съм още живо животно и ми се живее", а някога поне имаше хора, които внимаваха да не се окажат причина за зло в живота на техния съгражданин/съжител).

    Не мразя и не осъждам никого от човеците, но и не казвам, че съм съгласен да (по)служа като чучело, боксова круша или секс кукла на безобразници/осквернители - или чувствата ни са взаимни, или не сме си истински съжители/приятели.

  8. #2033
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Духът на времената се мени и отминава като вятър, с тази разлика, че обикновеният
    вятър изкоренява и унищожава дърветата, а духът на времето изкоренява и унищожава човешките души."

  9. #2034
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Чарлз Бабидж, британски математик, философ и изобретател, създал сметачната машина:
    „Почти всички мислещи хора, които са изучавали законите, управляващи живия и неживия околен свят, се съгласяват, че вярата в съществуването на един Върховен Създател, притежаващ безкрайна мъдрост и сила, е отворена за много по – малко трудности отколкото предположението за липса на каквато и да е причина, или за съществуването на множество причини.
    Математически – не е нужно да се допускат множество основни предпоставки аксиоми, там, където стига няколко или дори една – израз на реда, който управлява в математиката."
    Ще може ли някакъв източник към този цитат на Бабидж? Откъде е взет и тн ?

  10. #2035
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Откъде е взет и тн ?
    https://conservative.bg/za-inteligen...zanite-izvodi/

  11. #2036
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Успение Богородично" - честит празник на всички православни християни


    "В днешния ден Пресветата Дева показва на всички нас изпълнението на онова, към което сме призвани и ние – кръстените в името на нейния божествен Син. С края на своя земен живот тя ни сочи онова, което трябва да бъде и лична съдба на всеки от нас, които изповядваме Христа Спасителя, които живеем в Неговата Църква и според силите си се движим по посочения ни от Него тесен път към спасението. Както животът на Божията майка е образец и пример за живота на всекиго от нас, така и нейното славно Успение е онзи славен завършек на всеки християнски живот и онзи свят венец, който Всеблагият и човеколюбив Бог иска да бъде завършек и увенчаване и на всеки от нас. Защото, както свидетелства апостолът, сега, когато сме освободени от греха и сме станали Божии раби, плодът от нашия живот трябва да е „светост, а краят - живот вечен” (Рим. 6:22)." ~ Българския патриарх Неофит
    Последно редактирано от defender : 08-15-2018 на 13:05

  12. #2037
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Успение Богородично" - честит празник на всички православни християни


    "В днешния ден Пресветата Дева показва на всички нас изпълнението на онова, към което сме призвани и ние – кръстените в името на нейния божествен Син. С края на своя земен живот тя ни сочи онова, което трябва да бъде и лична съдба на всеки от нас, които изповядваме Христа Спасителя, които живеем в Неговата Църква и според силите си се движим по посочения ни от Него тесен път към спасението. Както животът на Божията майка е образец и пример за живота на всекиго от нас, така и нейното славно Успение е онзи славен завършек на всеки християнски живот и онзи свят венец, който Всеблагият и човеколюбив Бог иска да бъде завършек и увенчаване и на всеки от нас. Защото, както свидетелства апостолът, сега, когато сме освободени от греха и сме станали Божии раби, плодът от нашия живот трябва да е „светост, а краят - живот вечен” (Рим. 6:22)." ~ Българския патриарх Неофит
    Иии празник на Варна също, храмът се казва така - Успение Богородично.

  13. #2038
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Btw, на този сайт има един политически тест, ти като какъв излизаш според него? Малко е дълъг обаче, 70 въпроса е.

  14. #2039
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Сещам се един млад човек, беше объркан, в даден момент се запозна с едно момиче и остана удивен. Когато дойде, ми каза:

    - Не бях срещал такова момиче в живота!

    Защо казвам това? Защото момичето му казало:

    - Виж, имам принципи в живота. И един от тях е, че моят сексуален живот ще започне в брака.

    Младежът паднал от облаците. Той не бил чувал подобно нещо. Но от друга страна, гледал лицето, на което се удивявал и казал:

    - Ако това те изразява, ще го уважа напълно, въпреки че, признавам, не го разбирам!

    И така напреднаха. И когато дойде часът на техния брак и излязоха да ги отведа до вратата, когато подадох ръка да кажа на младоженеца "на добър час!", той се наведе, хвана ми ръката с две ръце, целуна я, допря челото си и почувствах да ми казва - "благодаря Ви за начина, по който стигнахме до този час!" Така е. Именно защото истината не се променя с времето. Истината е вечна. Този, който се отдалечава от истината, той корабокрушира. Той е неспособен да се влюби и да обикне. Защото за него, така, както се е научил да живее, човекът не е личност, която трябва да обича, а вещ за безлична употреба. Затова семейства днес корабокрушират."

  15. #2040
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Казват, че малко наука отдалечава от вярата, а много я възвръща.

  16. #2041
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019

  17. #2042
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Да ходиш в Църквата означава да бъдеш човек
    "Но какви са тогава онези, които не ходят на църква? Нима те не са хора? Или нямат крака, уши и глава? И очи, приятелю, и крака, и всичко останало, разбира се, имат. Но глави, уши и крака имат и животните, дори доста по-големи, но това не ги прави хора. Човекът се различава от животното не само по външен вид, но и по ходенето на църква. Ако човек не посещава църква, тогава той се уподобява на животно (не за да обидя някого го казвам). Помисли сам: цяла седмица, подобно на животното, човек е постоянно зает с търсенето на храна, работи, за да изхрани себе си и семейството си. Той спи, звярът също спи. Яде, както и безсловесната твар яде. Почива си – от отдих се нуждае и четириногото. Каква е тогава разликата? Тази разлика се вижда в неделя. Човек отива в храма и там предстои пред Бога, което животното не прави. Този, който не ходи на църква, забравя, че е човек и се принизява до животинския начин на живот. Подивява, става звяр. Може да носи вратовръка и да е прясно обръснат, но сърцето му е сърце на звяр."

  18. #2043
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да ходиш в Църквата означава да бъдеш човек
    "Но какви са тогава онези, които не ходят на църква? Нима те не са хора? Или нямат крака, уши и глава? И очи, приятелю, и крака, и всичко останало, разбира се, имат. Но глави, уши и крака имат и животните, дори доста по-големи, но това не ги прави хора. Човекът се различава от животното не само по външен вид, но и по ходенето на църква. Ако човек не посещава църква, тогава той се уподобява на животно (не за да обидя някого го казвам). Помисли сам: цяла седмица, подобно на животното, човек е постоянно зает с търсенето на храна, работи, за да изхрани себе си и семейството си. Той спи, звярът също спи. Яде, както и безсловесната твар яде. Почива си – от отдих се нуждае и четириногото. Каква е тогава разликата? Тази разлика се вижда в неделя. Човек отива в храма и там предстои пред Бога, което животното не прави. Този, който не ходи на църква, забравя, че е човек и се принизява до животинския начин на живот. Подивява, става звяр. Може да носи вратовръка и да е прясно обръснат, но сърцето му е сърце на звяр."
    Много добра религиозна пропаганда. Малките душички, чийто единствен успех в живота е, че вярват в Бог и ходят на църква, се чувстват нещо повече от другите, като четат това. Животът им придобива смисъл, чувството им за принадлежност се засилва. Принципът "разделяй и владей" е валиден и тук - в случая двете страни са вярващи и невярващи. Религията вместо да събира хората, ги разединява. В това отношение животните са по-добре от нас.

  19. #2044
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Малките душички, чийто единствен успех в живота е, че вярват в Бог и ходят на църква, се чувстват нещо повече от другите, като четат това.
    По принцип малките душици трудно се заема с философия и религия, защото те са изцяло потънали в уреждане на битовизмите си и първични нужди за съществуване. Философията и религията е привилегия, това не е занимание за малки душици.
    Последно редактирано от defender : 08-23-2018 на 22:49

  20. #2045
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Някои доскорошни изследователи на нашия съвременен живот нарекоха младежта на днешния ден "поколение на мен", за което е характерно самообожаването, което препятства развитието на нормалния човешки живот.
    Когато поколението "на мен" се обръща към религията, което много често се среща през последните десетилетия, това обикновено е някаква "пластмасова" или фантастична форма на религия: религия на "саморазвитието" (при която обект за поклонение си остава "Азът"), на промиване на мозъците и контролиране на мислите, на обожествени гуру или свами, на търсене "извънземни" същества, на ненормални духовни състояния и усещания."

  21. #2046
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Малоумно.
    На днешния християнин му се струва съвсем в ред да се ползва от изобилието, но да порицава лишението.
    Кого да учуди това обаче, когато постът е забравен, или категоризиран и раздробен, че да бъде по-удобен на страдалците.

  22. #2047
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Докато сме му подчинени, дяволът не се тревожи особено. Той чувства, че му принадлежим, така че не показва истинското си лице. В подобни случаи той създава помисли, че е обичлив, че не съществува и т.н., но щом пожелаем да се откопчим от властта му, изпитваме неговия гняв. Авва Доротей казва, че когато Бог изпаща Мойсей да изведе народа от Египет, те се сблъскали с най-силната омраза на фараона. Същото се случва с всекиго, който иска да се измъкне от владичеството на лукавия."

  23. #2048
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    От банята към църквата (след ремонта в Сф)

    Последно редактирано от defender : 10-04-2018 на 14:39

  24. #2049
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Трябва да се помни, че събирателният образ на хуманизма и либерализма в едно лице беше древната змия, която пропълзя в Едем с маската на добър приятел. Като либерал тя призова праотците към свобода от всякакви забрани и устрои първата революция при дървото за познаване на доброто и злото и като хуманист им обеща измамна възможност – да станат богове без Бога. Сега този „приятел“ на човечеството, прелъстил Адам, прелъстява и неговите далечни потомци със същата змийска песен."

  25. #2050
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Европейците успяха да нарушат всички Божии заповеди, при това без да нарушат благоприличието. Това ги прави привлекателени за света. Наричайки аборта - прекъсване на бременността, кражбата - възстановяване на справедливостта, а разврата - отдаване на потребностите на организма, те се превърнаха в притегателен център за всеки, който ненавижда Бога, но обичат маската на благоприличието."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си