.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    След 12 клас-как сте се ориентирали

    Здравейте,предварително се извинявам ако има подобна тема,и сигурно има,но реших тук на чисто да обсъдим този въпрос.

    Сега съм 11 клас и момента да реша какво и къде да продължа да уча наближава.Сигурно има и други като мен,които не са се ориентирали още точно какво ,къде.Нека тук тези от вас ,които имат ясни планове да споделят с нас-какво точно искате да учите,къде,каква ви е планираната бъдеща реализация.Тези,които в момента следват-споделете къде,какво учите,трудно ли е,какво точно се учи и какви са ви плановете за в бъдеще.
    Би ми било интересно да видя различни опции и гледни точки

  2. #2
    Супер фен Аватара на slicky
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    1 389
    София, медик, трудно, сложно е, да завърша.

  3. #3
    ходи бери ягоди в Английя щом не си се ориентирала още. Икскюзмии, луд ю лайк то хев сам строуберийз плийз? Енд ден, ю кен мейк ми а блоу джоб иф ю уонт, йес ?

  4. #4
    Здравей. И аз като теб ще съм 11 клас и мисля да уча Журналистика в СУ. След това си мисля за една година почивка - бригада в САЩ.. Btw и сестра ми не си беше избрала къде и какво точно и ако мога да ти дам съвет - помисли си какво обичаш да правиш като хоби или кой предмет най-много ти харесва и намери някаква близка специалност. Направи си списък плюсове и минуси за чужбина и България. Избереш ли това, вече си търсиш университет или колеж и това е

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от JMalik Виж мнението
    Здравей. И аз като теб ще съм 11 клас и мисля да уча Журналистика в СУ. След това си мисля за една година почивка - бригада в САЩ.. Btw и сестра ми не си беше избрала къде и какво точно и ако мога да ти дам съвет - помисли си какво обичаш да правиш като хоби или кой предмет най-много ти харесва и намери някаква близка специалност. Направи си списък плюсове и минуси за чужбина и България. Избереш ли това, вече си търсиш университет или колеж и това е

    Мерси много,и би ли споделила как е сестра ти в момента ?

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Sp0t Виж мнението
    ходи бери ягоди в Английя щом не си се ориентирала още. Икскюзмии, луд ю лайк то хев сам строуберийз плийз? Енд ден, ю кен мейк ми а блоу джоб иф ю уонт, йес ?
    хм ,жъст го фък йорселф

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от -meGusta- Виж мнението
    Мерси много,и би ли споделила как е сестра ти в момента ?
    Сестра и е добре, работи на 4 крака, но всичко е безопасно, има работа и за теб, но понеже не си няква красавица, ще ти дам чувал за главата, който ще трябва да ми платиш.

  8. #8
    Здравей , и аз съм 11 клас и всеки ден умувам едно и също,къде да уча за бога,Искам да стана всичко,попринцип искам в НАТФИЗ от 9 години тренирам театрална,но просто знам какво е там и от 100 - 1 става актьор и се отказах,мислех си за Право но като знам колко ''честно'' е там пак не стигам до никъде,накрая се ориентирах към Медицината,и братчед наш работи в болницата в София като кардио хирург и взима - 1000 лева,Сестра ми е в Англия от 4 месеца, и мие чинии,(сега всички ще започнат с тъпизмите но моля ви недейте,просто искам да кажа това което мисля) Взима 900 паунда и работи 15 дена 15 почива стигнах до зивода,че взима повече пари от повечето вишисти тук,Братовчедките ми звършиха Славянска фиология и руска фиология и работят и двете като учители за по 600 лева които не са много пари,ако искаш къща ,кола,евентуално деца,Аз имам план,да замина за Англия за година две,да поработя да събера пари и да се запиша в Англия в университетите им,реализацията им е на 100 % ако си наистина упорит,а и там те уценяват.Ако си от Северо-източна България като мен,най-добрия вариант - Земеделие.Както каза JMalik Намери нещо което го правиш с любов и си наистина много добра,ако си и упорита ще ти донесе доходи.Но погледни и в бъдеще,не те агитирам за чужбина,но най-тъжното е че това е най-добрия вариант в тази държава освен ако нямаш силен гръб зад теб (Мама и Тате)

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Gcorleone Виж мнението
    Здравей , и аз съм 11 клас и всеки ден умувам едно и също,къде да уча за бога,Искам да стана всичко,попринцип искам в НАТФИЗ от 9 години тренирам театрална,но просто знам какво е там и от 100 - 1 става актьор и се отказах,мислех си за Право но като знам колко ''честно'' е там пак не стигам до никъде,накрая се ориентирах към Медицината,и братчед наш работи в болницата в София като кардио хирург и взима - 1000 лева,Сестра ми е в Англия от 4 месеца, и мие чинии,(сега всички ще започнат с тъпизмите но моля ви недейте,просто искам да кажа това което мисля) Взима 900 паунда и работи 15 дена 15 почива стигнах до зивода,че взима повече пари от повечето вишисти тук,Братовчедките ми звършиха Славянска фиология и руска фиология и работят и двете като учители за по 600 лева които не са много пари,ако искаш къща ,кола,евентуално деца,Аз имам план,да замина за Англия за година две,да поработя да събера пари и да се запиша в Англия в университетите им,реализацията им е на 100 % ако си наистина упорит,а и там те уценяват.Ако си от Северо-източна България като мен,най-добрия вариант - Земеделие.Както каза JMalik Намери нещо което го правиш с любов и си наистина много добра,ако си и упорита ще ти донесе доходи.Но погледни и в бъдеще,не те агитирам за чужбина,но най-тъжното е че това е най-добрия вариант в тази държава освен ако нямаш силен гръб зад теб (Мама и Тате)
    напълно съм съгласна с теб,колкото и тъжно да е..

  10. #10
    Мега фен Аватара на Rabalka
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    3 652
    Надявам се само да заварша 12 клас и мисля да не уча после

  11. #11
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Rabalka Виж мнението
    Надявам се само да заварша 12 клас и мисля да не уча после
    Закво ти е 12 клас. За да духаш за пари в кенефа на дискотеката не е нужно средно образование

  12. #12
    Мега фен Аватара на Rabalka
    Регистриран на
    Sep 2012
    Мнения
    3 652
    духай ти

  13. #13
    Повече от фен Аватара на Dollie
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    Moon~ :)
    Мнения
    350
    Цитирай Първоначално написано от JMalik Виж мнението
    След това си мисля за една година почивка - бригада в САЩ..
    Хаха, интересна почивка. Нали не мислиш,че отиваш на курорт? :Д

  14. #14
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Телекомуникации..
    Последно редактирано от Dwyd96 : 09-26-2015 на 17:57

  15. #15
    Повече от фен Аватара на martin97
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    428
    Дентална медицина...
    едно време си мислех,че дентистите правят супер много пари.Ще съм във Варна...да се надяваме.
    Кой ще спечели кеч мач Леми или бог?
    -Леми.
    -Не!
    -Бог?
    -Не,това е подвеждащ въпрос.Леми е бог!!!

  16. #16
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Един съвет. От правото бягайте като дявол от тамян - изключително трудно намиране на работа, големи подигравки с хората в частния сектор, нищожни заплати. Пазара е залят с юристи без работа, това само ако е наследствено и с връзки бих го препоръчал към настоящия момент. Специалности за които има глад са определено Медицина и Фармация, като за второто е доста голям, а ако се доредите до някоя производствена лаборатория парите са големи.

  17. #17
    Ако завършиш Медицина или за учител, ще можеш да започнеш работа веднага. Винаги се търсят лекари и учители.
    Аз съм се ориентирал да следвам за инженер в Германия и вероятно да се установя там, стартовата заплата е около 3 000 евро и в момента има глад за такива, но не знам какво ще е след 6-7 години като завърша.

  18. #18
    Мега фен Аватара на BlackEyedPeas
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    Somewhere On East =]]
    Мнения
    3 366
    Ами аз съм 12 клас, но се ориентирам или към СУ с история или към УНС със Социология.
    ♥ 2PAC ♥
    Just be yourself! You don't live to impress all this motherfuckers out there! ;PP
    ----------------------------------Реалността е фалшива. Мечтите са истински. - 2Pac

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си