.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Unhappy Варикоцеле

    Здравейте, искам да ви попитам (по образованите) дали ще съм стерилен след лечение на варикоцеле, защото много се притеснявам.


    П.С. знам че при всеки е различно, но ако имате такива случки разкажете и си дайте мнението

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LudiqZaek Виж мнението
    Здравейте, искам да ви попитам (по образованите) дали ще съм стерилен след лечение на варикоцеле, защото много се притеснявам.


    П.С. знам че при всеки е различно, но ако имате такива случки разкажете и си дайте мнението
    Би трябвало лечението да подобри качеството на спермата и оттам плодовитостта - това е целта на подобна операция. Състои се в изрязване на удължени и разширени вени в тестисите, които имат забавена кръвна циркулация, застой на кръв, болка, повишаване температурата на тестиса и други неприятности. Смята се, че това води до влошени качества на спермата и може да се наложи операция.

    Варикоцелето обикновено е едностранно (почти винаги отляво), понякога двустранно, което е по-тежък случай и обикновено не може да мине без операция.

    При теб какво е - едностранно или двустранно? Какви изследвания и прегледи са ти правили? Как са ти го открили? Правили ли са ти изследвания на тестисите с ехограф? Без ехографско изследване не се съгласявай на никаква операция там!

    Варикоцелето причинява ли ти дискомфорт или болка? Ако е така, вероятно ще се наложи операция. Правили ли са ти спермограма за да се види влошено ли е качеството на спермата?

    Ако няма болка, дискомфорт или влошено качество на спермата - няма нужда от операция!

    Не съм лекар, но имам лека форма на варикоцеле и съм минал през всички изследвания (без спермограма). Понякога ме наболява (така ми го откриха) и ми казаха че операция не е наложителна, но ми препоръчаха следното:
    - повече движение и носене на стегнати гащи, ако те боли. Ако спортуваш много динамичен спорт (включително тичане и туристически преходи) - винаги си обувай стегнати гащи! През останалото време, ако не те боли, носи каквито гащи искаш!

    Ако се стигне до операция - направи си спермограма преди и след, за да се види има ли промяна.

    Успех !

  3. #3
    При мен е едностранно. Тепърва в сряда ще правя спермограма и ми го откриха чрез напипване. Накараха ме да се изкашлям, да се напъна, право, легнало положение и ме пратиха да си запиша час в клиники Малинов също така ми казаха тия дни да не нося стегнати гащи или панталони. Препоръча ми боксерки (през целия си живот нося боксерки) + от 1-2 години постоянно усещам тежина в тестисите а последните седмици започнах да усещам и остра болка, затова отидох на уролог. Мислех си че е просто, защото все още се развивам. Благодаря ти за изчерпателния коментар надявам се всичко да е наред, а при теб как го откриха ?

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Като бях на 17-18, взех да усещам тежина и болка (но не остра а тъпа) в левия тестис, подобно на теб. Отидох на уролог, казаха ми да легна и да си сваля гащите, опипаха ми тестисите и лекарят каза че най-вероятно е варикоцеле. Вкъщи и аз го опипах и усетих тая вена дето е леко разширана. Назначиха ми преглед на ехограф "с доплер" за изследване на кръвната циркулация във вените. На ехографа пак лягаш, сваляш гащите и те карат да си държиш кура към корема с ръка, намазват ти тестисите с някакъв гел и допират устройството до тях и на екрана гледат ултразвуковата картина. (Добре е да се обръснеш долу преди това .) Казаха ми, че имам лека форма на варикоцеле и ако често и много ме боли, може да се оперира. Препоръчаха ми да си направя и спермограма, за да се види дали е нарушено качеството на спермата. Не я направих от срам - да отида в някаква болница, да бия чикии зад параван и после да им дам чашката с "материала" . Знам че е глупаво, но просто ме е срам . Не ме е срам да се събличам гол пред хора, ако се налага, но това със спермограмата е друго, въпреки че не ме виждат гол. Ти по-добре го направи брат, по-добре е да знаеш какво е положението!

    Вече ти казах какво ми препоръчаха. Аз също нося почти винаги от широките боксерки, като теб, но при по-тежка физическа дейност/спорт или ако ме боли си обувам стегнати еластични слипове или шорти с бандаж. На теб са ти казали да не носиш стегнато сега, вероятно за да се види по-добре ако има разширени вени и да не се повлияе прегледа.

    Без ехографско изследване "с доплер" не се съгласявай на операция - може да е ненужно, а ехографското изследване може обективно да покаже има ли нужда от операция или не. В противен случай, може болката и/или влошеното качество на спермата да не са причинени от варикоцеле ами друго!

    Успех, и пиши как е минало !

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от LudiqZaek Виж мнението
    Здравейте, искам да ви попитам (по образованите) дали ще съм стерилен след лечение на варикоцеле, защото много се притеснявам.


    П.С. знам че при всеки е различно, но ако имате такива случки разкажете и си дайте мнението retro bowl
    Обикновено лечението на варикоцеле не увеличава шансовете за оплождане и бременност, а по-скоро причинява безплодие.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от karausa Виж мнението
    Обикновено лечението на варикоцеле не увеличава шансовете за оплождане и бременност, а по-скоро причинява безплодие. drift boss
    Тази информация проверена ли е?

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от Kusstdy Виж мнението
    doodle jumpТази информация проверена ли е?
    Това е добра новина, за лечение на разширени вени трябва да използвате някои лекарства, които имат странични ефекти, които причиняват безплодие

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си