.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 59
  1. #1

    Question Как да кажа на нашите че пуша Марихуана?

    Здравейте, не съм 100% сигурен, че темата е за тук, но ми се стори очевидно защото става дума за семейството.
    Така, значи на 14 съм, знам ... ще кажете или наркоманче, или твърде съм малък, знам. Не съм казал, че пуша редовно или често, ами искам например 1-2 пъти на 2 месеца, просто ей така да избягам малко от реалността, но не чак да се разбия.
    Искам да кажа на родителите си, но ме срам ли как да го кажа.. някак си ми е съвестно, като знам че преди съм казвал, че никога няма да пуша сега ми е доста гадно, и знам че и на тях ще им е гадно и ми става и доста неудобно, а и се чудя дали ще ми се карат, защото помня брат ми преди, той вече е доста голям и нашите не го приемат много на сериозно, или просто защото са свикнали, не знам, но като се сетя че преди пред мен го хванаха в стаята да приготвя да продава, и направо и не ми се мисли. И така искам да ви попитам можете ли да ми дадете някакви съвети как да им го кажа, или какво да направя че да ме разберат и да не го приемат чак толкова навътре? Благодаря ви с цялото си уважение!

  2. #2
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    503
    ne im kazvai

    prodyljavai da se trovi6 i beliq ti drob da stane 4eren

    trovi si jivota

    na 14 godini si be kakvo si trovite jivota za da se pravite na interesni

  3. #3
    Чуй, както казах знам, това си е за моя сметка, не съм казал постоянно, казвам например 1 път на 1-2 месеца просто да почувствам тръпката, второ аз много мразя хвалежите, и тези които се правят на интересни, моля те не ме сравнявай с тях, не го правя заради другите, и никога не съм, може да не съм кой знае колко голям, но знай че не живея прекрасен живот, и нито знаеш какво се случва с живота ми нито нищо, просто питам, и по-скоро от цигарите и алкохола, и според мен теб не трябва да те интересува какво правя с живота си, за моя сметка е, питах просто за съвет, и както казах искам да им кажа на нашите но не знам как, ако нямаш отговор свързан с темата по-добре изобщо не пиши...

  4. #4
    защо изобщо трябва да им казваш

  5. #5
    Защото ми писна да се крия и какво ли не, искам ако ще го правя да съм 100% сигурен, че например ако полицията ме хване или ако някой познат каже да не ме интересува, тъй като вече ще знаят

  6. #6
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Какво да ти кажа? Тя марихуаната е полезна в някои случай, но да не задълбавам в темата, че в България да пушиш трева е табу. Ама все пак кой не е пробвал? Може би не толкова малък като теб, но аз познавам много хора, които са опитвали. Нищо чудно и вашите на времето да са дръпнали 1-2 цигарки.

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от anon51 Виж мнението
    например ако полицията ме хване
    Ако вашите са адвокати, има смисъл да им казваш.

  8. #8
    Проблемът е такъв, че ще ми стане гузно ... не знам как да го кажа и за това ако случайно ме хванат е ясно, че ще кажат на нашите, за това искам по някакъв начин да им кажа, моля ви да ми кажете как да им го кажа и да им покажа че няма нищо страшно в това, тоест аз знам ползите и нещата които могат да се отключат, запознат съм доста добре със абсолютно всичко, но в малки количества, 1 път на 2 месеца, спокойна среда и особено като те знаят ще съм много спокоен и според мен нищо особено няма да ми стане, моля ви помогнете ми ..

  9. #9
    Супер фен Аватара на Kitty Bloom
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    1 241
    Това са родители. И цяла презентация с ползите да им представиш, пак няма да си променят мнението. Не мисля, че ттябва да им казваш, дори и да го направиш, едва ли ще можеш да си пушиш спокойно без да се криеш. В представите ти може да си пушиш тревичка в хола при мама и тате и от време на време да им даваш да си дърпат. Горчивата реалност обаче е, че ще откачат от това признание, ще ти орежат джобните, за да не можеш да си купуваш и ще трябва да излъжеш баба си, че това е някакъв нов вид подправка, която отваря апетита и няма как да не ядеш редовно. Тя с радост ще ти я гледа в саксийка на терасата и ще ти се радва.
    Ако все пак много държиш да споделиш, започни от време на време да споменаваш, че си чул или чел, че е полезно и каквото там още мислиш. Вкарай и някой майтап как трябва да почнеш да пафкаш веднъж месечно за здраве и тонус. И така постепенно разчупи вашите и накрая си кажи. Но не забравяй преди самопризнанието да си напишеш завещанието и да ме споменеш.

  10. #10
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от anon51 Виж мнението
    Проблемът е такъв, че ще ми стане гузно ... не знам как да го кажа и за това ако случайно ме хванат е ясно, че ще кажат на нашите, за това искам по някакъв начин да им кажа, моля ви да ми кажете как да им го кажа и да им покажа че няма нищо страшно в това, тоест аз знам ползите и нещата които могат да се отключат, запознат съм доста добре със абсолютно всичко, но в малки количества, 1 път на 2 месеца, спокойна среда и особено като те знаят ще съм много спокоен и според мен нищо особено няма да ми стане, моля ви помогнете ми ..
    ти си един глупак

    като пушиш ще бъдеш готов за последиците
    включително и да те хване полицията

    късно е да мънкаш

    и ако беше запознат как вреди нямаше да пушиш

    в гугъл не е дадено цялата информация за вредата или много трудно се намира

    http://www.fbr.bg/read.php?n=11659

    в този сайт е описано какво става когато 14годишни пушат

    истината е че ако продължаваш ще си останеш един недоразвит глупак който не може да вземе сам решение

    продължавай ако искаш все ми е тая за теб
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  11. #11
    Може би не виждаш, че са пушили минимум по 3 пъти на ден и в продължения на години, аз говоря за 1 път на 2 месеца? Ако не пушиш трева, представям си ако започнеш какъв ще станеш.. честно да ти кажа запознат съм много по-добре от теб, не съм прочел 1-2 теми в нета в които има лъжи, изчел съм 2 книги, изчел съм абсолютно всичко в интернет, чел съм няколко учебника и съм запознат с марихуаната до последно. Искам помощ как да им го кажа, може да съм малък но не съм глупак, това че ми е харесало и че искам поне един път да изляза от тази реалност за малко според мен не е никакъв проблем, а и не живееш моя живот че да знаеш какво се случва и как стоят нещата!

  12. #12
    Дообре, може да пробвам тази тактика Благодаря ти за помощта

  13. #13
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от anon51 Виж мнението
    Може би не виждаш, че са пушили минимум по 3 пъти на ден и в продължения на години, аз говоря за 1 път на 2 месеца? Ако не пушиш трева, представям си ако започнеш какъв ще станеш.. честно да ти кажа запознат съм много по-добре от теб, не съм прочел 1-2 теми в нета в които има лъжи, изчел съм 2 книги, изчел съм абсолютно всичко в интернет, чел съм няколко учебника и съм запознат с марихуаната до последно. Искам помощ как да им го кажа, може да съм малък но не съм глупак, това че ми е харесало и че искам поне един път да изляза от тази реалност за малко според мен не е никакъв проблем, а и не живееш моя живот че да знаеш какво се случва и как стоят нещата!
    Изследователите установили, че в сравнение с неупотребяващите, хората, които пушат марихуана от 14-годишна възраст имат по-малък обем на мозъка или сиво вещество в орбитофронталната кора. Това е областта в предната част на мозъка, която помага с вземането на решения.

    къде видя какво количество пушат като са били на 14?

    http://pik.bg/%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%...ews248479.html

    ето ти още един линк

    тя вреди без значение колко пушиш

    и не само на теб може да навреди и на децата ти

    и как да им го кажеш ли?

    ти си един страхливец бягащ от отговорност
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  14. #14
    Пушенето на канабис ''всеки ден'' изкривява ключови структури на мозъка, показва научно изследване.
    ''Редовната'' употреба на марихуана свива сивото вещество.
    Мисля че не гледаш добре, втория линк който ми го прати ти отговаря на въпроса, май ти не гледаш, и добре и да съм страхливец това си е за моя сметка, сам каза че не ти пука за живота ми, защо тогава си губиш времето с това да ме критикуваш?

  15. #15
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от anon51 Виж мнението
    Пушенето на канабис ''всеки ден'' изкривява ключови структури на мозъка, показва научно изследване.
    ''Редовната'' употреба на марихуана свива сивото вещество.
    Мисля че не гледаш добре, втория линк който ми го прати ти отговаря на въпроса, май ти не гледаш, и добре и да съм страхливец това си е за моя сметка, сам каза че не ти пука за живота ми, защо тогава си губиш времето с това да ме критикуваш?
    малкия и един път в годината да пушиш на твоята възраст има последици винаги

    няма значение колко често пушиш

    ефекта го има в различна степен колкото повече пушиш толкова по-лошо за теб

    и твоите деца понеже вреди и на половите органи а твоите не са развити все още

    и наистина не ми пука сега ще си легна утре ще си ида в клиниката на работа

    там ще помагам на някой който иска да му бъде помогнато

    на такива като теб прав ти път
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  16. #16
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Не пуши, дете.

    Наслаждавай се на малкото си останали години от детството, под дърво и камък ще ги търсиш после.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  17. #17
    Леле... какво ви става все по изкривени ставате от 14 годишна възраст да пушиш марихуана,аз на 14 годишна възраст не бях и чувала за такова нещо.Да пушила съм и аз ама 11 - 12 клас,и то рядко и накрая спрях,няма смисъл от тая работа,изчакай да станеш поне на 17 и почни цигари да пушиш,не масета.. А и вашите ще са по склонни да ти разрешат цигари,а ако разберат за марихуана незнам какво ще става.. Аз примерно наще разбраха,че пуша цигари и в началото ми казваха само ако те хвана ще видиш тогава а-у ,но като станах на 17 и баща ми,ми каза по-добре пуши пред нас, отколкото да запалиш апартамента.В крайна сметка избора си е твой,но поне да си по -голям,така или иначе вредиш само на себе си.И родителите ти за цигарите може и да ти дадат,защото пропушиш ли те дори и да те заплашват с наказания,с бой и т.н ти пак ще се криеш и ще го правиш така,че според мен заеми се с ученето ,с спорт нещо друго,и като започнеш да мислиш с главата си тогава прави каквото искаш за всяко нещо има време,не ти казвам остави марихуаната и хвани цигарите,но цигарите са по-добрия вариант,но пак казвам след 3,4 годинки не сега ! Иначе и двете вредят на здравето.

  18. #18
    Добре благодаря ти, и знам че съм малък.. аз исках още в началото да спомена не за сега, ами например след година-две, но искам да си знам какво да кажа, тоест както човека каза по-нагоре че съм страхливец и бягам от отговорност, сега нито пуша, нито искам и нито нищо, просто като се съберем един път например на нова година приятелчетата един път, и разбирам последствията, и не ме е страх да си призная, гузно ми е.. гузно ми е че на нашите ще им стане гадно.. това е цялата работа, иначе ви благодаря на всички за вашето мнение.

  19. #19
    Голям фен Аватара на Ospi
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    509
    Брат заеби ги тия в темата че повечето са у некъв филм. Виж, на вашите няма сми да казваш, проблема е друг. Пуши си за кеф ако ще да е но от реалността не бягай а се справяй с нея.

  20. #20
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Ospi Виж мнението
    Брат заеби ги тия в темата че повечето са у некъв филм. Виж, на вашите няма сми да казваш, проблема е друг. Пуши си за кеф ако ще да е но от реалността не бягай а се справяй с нея.
    Болен ли си или си тъп?
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  21. #21
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Болен ли си или си тъп?
    вероятно и двете
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  22. #22
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Ей ся на спирката подминах, за втори път тази седмица, банда хлапаци под 18, които си пушеха съвсем спокойно, смешно ми стана, ама явно тук това е еквивалента на напиванията на село в бг
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  23. #23
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    http://bnt.bg/news/zdrave/trima-na-1...i-s-narkotitsi

    малкия как ще коментираш?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  24. #24
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от anon51 Виж мнението
    ...защото помня брат ми преди, той вече е доста голям и нашите не го приемат много на сериозно, или просто защото са свикнали, не знам, но като се сетя че преди пред мен го хванаха в стаята да приготвя да продава, и направо и не ми се мисли. ...
    Изглежда си тръгнал по стъпките на брат си! Не пуши и не се занимавай с такива неща, защото ще свършиш зле!

  25. #25
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Казваш им "ЙО, мадафакас, ае са нагърмим!" и съм сигурен, че ще са въодушавени.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си