.
Резултати от 1 до 25 от общо 30

Threaded View

  1. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Че щом твоят бог а всемогъщ само в рамките на вечността то тогава той бог ли е ? Щом по твой възгледи бог е създал вселената и времето даващо път на вечността и в принцип е създател на самата вечност то тогава не би ли следвало логически бог да е достатъчно всемогъщ че и да надхвърли вечносста? Дори ако бог беше всемогъщ само в рамките на вечността то тогава ако той на теория беше да създаде зло толкова голямо че и той да не може да го надвие то тогава всемогъщ ли е ? А този принцип за времето и пространството и "вечността", като твърда дефиниция, е страничен продукт на човешкия субективен разум. Възможността от такова понятие като вечност до голяма степен е без значение, тъй като общата относителност на Айнщайн показва, че самото време не се държи по предсказуем начин. Неопределен постоянен напредък на съществуване и събития в миналото, настоящето и бъдещето се разглежда като едно цяло в конетекста наречен време.

    Тоест, вечността е твърде субективенно и метафизическо понятие което мозъка ти подрежда в един последователен и съгласуван разказ от неща които са били, са и би могли да станат, но важното е да са съгласувани логически тъй като човешката психика е така настроена че всяка частица информация се подрежда в хронологичен и логическо съвместимо подразбиране което е най-лесно да се разбере от мозъка.

    Виж принципа на времето, като още едно измерение на пространството,това е лесно. Избери всяка една точка по линията на вечността произволно като "сега". Това означава, че в този контекст, времето не минава, така че просто зависи от твойта гледна точка; нашото разбиране на времето е просто един конкретен координат в това пространствено време.

    За фундаментални християни като теб, все пак, всяко понятие от време, което е по-реалистично е недопустимо - това би означавало, всеки миг от живота си остава обективно реален и вечен (и от основно значение за природата на реалността), и това че не ти трябва рай за да избегнеш самото си изчезване от вселената. Ти като субект, просто съществуваш в границите на тези пространствени и времеви координати от обективна гледна точка на безкрайната вечност (това е което изглежда че всички се занимават със, въпреки че такава гледна точка на наблюдение извън времевия континиум тоест вечността не съществува в перспектива, тъй като няма наблюдател който да е съществувал извън контекста на времето).
    на базата на какво си мислиш, че Бог е само онзи, който е безкрайно всемогъщ?!, такова определение за Бог в библейските писания няма, но Той изрично е казал за Себе Си, че дори и за Самия Него има начало и край(Откровение 22:13), т.е. кръговрат, така щото и Самият Той не може да го избегне напълно за да съхрани състоянието Си абсолютно непроменено, но трябва да претърпи край и после ново начало, защото дори и Неговият живот си има цикъл, едно е да гледаш отстрани и да съдиш някой, който носи големи товари на плещите си, но друго е да си на негово място и да преминаваш през всички онези неща, през които и той преминава, и да изпитваш всички онези трудности, които и той среща, така може да се зададе въпрос като, откъде знаеш през какво преминава Бог и какви трудности среща Той и въобще какво е да си на Негово място?!, освен това и е написано, че Той дори преминава по неволя през състояние на полу-сън/полу-будност през първите хилядолетия от сътворението на света нататък, което в Библията е представено дори с една дума, а това най-вече е думата "шабат"(събота) (Битие 2:2-3, Изход 20:8-11), но каквото и да се каже за Бог, ние човеците по-големи ли сме от Него?!...

    какво те кара да си мислиш, че Бог е създал вселената и времето?!, точно тези са две от нещата, които Той не е създавал, но те просто си съществуват, защото са безкрайно съществуващи, вселената като първоначално пространство съдържаща в себе си изначална субстанция, души, и пр., и времето като непрестанно течащо, което е независимо от мерните единици за и отмерването на време, защото каквито и (мерни) единици и методи за отмерване на време да съществуват, изначалното време винаги тече с една и съща скорост, просто един уред би могъл да отмерва в секунди, друг в друга мерна единица, която да речем се равнява приблизително на 2.3457 секунди, трети в по-други, и т.н., но има и друг фактор - скоростта, която може да се окаже трудна за установяване, например ако летиш със скорост близка до тази на светлината, малко отклонение на скоростта на елементарните частици в посока надолу може да предизвика намаляване на скоростта, с която летиш, така щото нито уредите за отмерване на скоростта да засекат отклонението, нито ти да го забележиш, нито който и да е друг с теб, защото чувството/представата на човека за време може също да се окаже засегната от това (така да се каже) системно забавяне, например възможно е костенурката да възприема своята скорост като нормална, така и заекът да има своята за нормална (така както и заекът да и се вижда твърде бърз, а тя да му се струва твърде бавна), обаче обикновено скоростта на костенурката е по-голяма от онази на заека, и това не променя преимуществото примерно на високата скорост, но и бавната скорост на костенурката си има своето преимущество, след като така тя живее стотици години повече от заека и има дебела защитна коруба, която я спасява дори и от най-едри хищници...
    Последно редактирано от npp : 12-16-2015 на 01:31

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си