.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682

    Геймърски очила

    Здравейте, понеже съм фен на игрите смятам да си взема геймърски очила, но искам да попитам дали помагат по същия начин и за телефони и таблети, както и при четене на книги? (когато цъкам много на телефона или чета някоя книга, след ~30 минути зрението ми се замъглява и ме хваща страх да не ми остане перманентно на очите)
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

  2. #2
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    На мен ми стана любопитно и си взех такива цайси, Gunnar. Ясно е, че за всеки е относително, та трудно може да се каже. Гледам има хубави мнения, има и безразлични. На мен засега не ми правят кой знае какво впечатление, освен че са жълти. Очаквах да ми се изостри погледа, щото преди съм пробвал очилата (обикновени) на един френд с подобен малък диоптър и се чувствах кат орел. Сега при тия геймърските ми е малко... с тях като и без тях. Даже примерно от 2 метра нататък по-скоро ми размазват с една идея. Иначе не цъкам игри и не ми съхнат очите от зяпане, но пред мене са 3 монитора и пиша разни кодове.

    Тия очила са жълти щото премахват малко от синия цвят, който идва малко в повече от дисплеите предимно вечерно време. Подобно е действието на програмката f.lux, аз я ползвам и съм доволен от нея. Вечерно време си е много по-добре екрана да е по-"топъл". Каквито и други покрития да имат, не ми се вярва да имат някакво действие при книгите., щот те не излъчват изкуствена светлина.

    И аз като се фокусирам продължително на близко разстояние и ми се уморяват очите. Книга, лаптоп, все тая. В един момент почвам трудно да фокусирам дори на средни разстояния. Просто не е добре да се звериш постоянно на 2-3 педи от лицето ти, ако ще и 20 чифта очила да си налупил.

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    432
    Аз съм тъп безживотник

  4. #4
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682
    Цитирай Първоначално написано от sоlo_ Виж мнението
    Аз съм тъп безживотник
    Баси якото, батка ^^
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

  5. #5
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    На мен ми стана любопитно и си взех такива цайси, Gunnar. Ясно е, че за всеки е относително, та трудно може да се каже. Гледам има хубави мнения, има и безразлични. На мен засега не ми правят кой знае какво впечатление, освен че са жълти. Очаквах да ми се изостри погледа, щото преди съм пробвал очилата (обикновени) на един френд с подобен малък диоптър и се чувствах кат орел. Сега при тия геймърските ми е малко... с тях като и без тях. Даже примерно от 2 метра нататък по-скоро ми размазват с една идея. Иначе не цъкам игри и не ми съхнат очите от зяпане, но пред мене са 3 монитора и пиша разни кодове.

    Тия очила са жълти щото премахват малко от синия цвят, който идва малко в повече от дисплеите предимно вечерно време. Подобно е действието на програмката f.lux, аз я ползвам и съм доволен от нея. Вечерно време си е много по-добре екрана да е по-"топъл". Каквито и други покрития да имат, не ми се вярва да имат някакво действие при книгите., щот те не излъчват изкуствена светлина.

    И аз като се фокусирам продължително на близко разстояние и ми се уморяват очите. Книга, лаптоп, все тая. В един момент почвам трудно да фокусирам дори на средни разстояния. Просто не е добре да се звериш постоянно на 2-3 педи от лицето ти, ако ще и 20 чифта очила да си налупил.
    Значи е по-добре да не си хвърлям парите за такива, а по-добре да си взема от някой очилар
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    432
    Гледай да не останеш без живот като мен и да висиш по 24 часа тук и да пишеш само простотии, защото от личен опит ти казвам че не е лесно да си тап чехъл

  7. #7
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Ако нямаш проблеми с очите най-добре не се мятай на такива неща. Ако искаш да си пазиш очите отиваш в някоя оптика избираш си рамки и си поръчваш стъкла.

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Поръчай си porshe design цайси с такива стъкла за компютър, без диоптър.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си