.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    sunshineboo
    Guest

    Моля изкажете си мнението и помогнете!!!

    Здравейте. Тази година на мен и приятеля ми (вече 2 години сме заедно) ни предстои да изберем къде ще учим, тъй като завършваме училище. Аз съм от един град, той е от друг и му предложих да отидем да учим в София. Първо беше съгласен, но сега е против, понеже не смята, че ще можем да се справим, тоест да се издържаме, а и не е сигурен дали няма да се разделим и той да остане там сам. Та той мисли да продължи образованието си в неговия град, където са и неговите, а аз не желая да сме в един град нито с моите родители нито с неговите, дори и да живеем отделно пак.., бих искала да се отделим другаде самостоятелно двамата. Моля ви помогнете ми какво да правя, аз искам да съм с него, какво да му кажа да го убедя или може би не бива да го карам да прави каквото искам и вероятно да учим пак в различни градове, но това ще са още 4-5 години???? Без глупости моля по-сериозно.

  2. #2
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Единият трябва да направи компромис ако искате да останете заедно, защото връзката от разстояние е много трудна. Ако идете в София вашите няма ли да ви помагат да се издържате? А защо искаш да си далеч от родителите ви? И може да ти се стори тъпо, че ти го казвам, но е най-добре всеки да прецени какво най-много иска да учи и къде, без да се съобразява с желанието на другия. Представи си да зарежеш мечтана специалност и професия, за да запишеш нещо, което не те кефи, но пък си заедно с твоето момче. Как би се почувствала ако евентуално някой ден краят на отношенията ви настъпи и се окаже, че ти си пропиляла възможността си да учиш някъде другаде, където си искала? Много е трудно, наистина, но трябва да избирате разумно. Ако евентуално сте на различни места, две години сте били заедно от разстояние, ще опитате да продължите така. Ако не стане, просто така е било писано. По същата логика, ако ви е отредено да сте заедно, дори и да се разделите докато учите, никой не гарантира, че след години няма да се съберете отново. Затова просто се фокусирай върху висшето си образование, останалото ще се нареди само.

  3. #3
    Мега фен Аватара на baby_baby
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    14 251
    Както казаха по-нагоре един от двамата трябва да направи компромис иначе няма как да стане

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си