.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    На море с приятели (под 18) - как?

    Здравейте! С приятели сме решили да ходим тази година на море заедно (на по 16-17 сме), но има няколко затруднения. Всички за първи път ще ходим (ако изобщо стане) без родители, придружители и т.н., но все още има няколко неща, върху които мисля... Например ясно е от града до Варна или Бургас - ще стигнем с автобус, но после и до някой курорт - с какъв транспорт? Следващия въпрос - квартира ли трябва да търсим, защото май на хотел няма да стане (защото нямаме 18 ), и как точно става всичко? Моля някой, който вече е ходил на почивка с приятели, да ми обясни малко по-подробно и благодаря!

  2. #2
    от Варна и Бургас до курортите си има автобуси

  3. #3
    а знаеш ли колко кеш ше ви трябва ?

  4. #4
    Не е ставало въпрос за пари, а за другите неща. Щом всеки 2-ри на моята възраст ходи (даже и хората с родители, които имат средни доходи като мен), значи няма да имам проблем с парите.

  5. #5
    не бе, просто питам, да не би да си правиш някви нереални сметки

  6. #6
    квартирата е по-евтино

  7. #7
    Няма страшно, профил математика съм, всичко е изчислено а другото - просто намирам дадена квартира в интернет в дадения курорт, звъня на номера и обяснявам на човека за колко нощувки и така... Не съм сигурен дали точно така се прави?

  8. #8
    еми да, ама трябва отрано да се резервира

  9. #9
    Добре, последен въпрос (и най-важен!) - аз съм на 17, но другите са на по 16, има ли някакъв проблем, че никой няма 18? Единствен ли е проблемът, че може хазяите да направят проблем (но има и такива, които не биха правили проблеми)?

  10. #10
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Fancy9920 Виж мнението
    Не е ставало въпрос за пари, а за другите неща. Щом всеки 2-ри на моята възраст ходи (даже и хората с родители, които имат средни доходи като мен), значи няма да имам проблем с парите.
    https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E
    Цитирай Първоначално написано от Fancy9920 Виж мнението
    Добре, последен въпрос (и най-важен!) - аз съм на 17, но другите са на по 16, има ли някакъв проблем, че никой няма 18? Единствен ли е проблемът, че може хазяите да направят проблем (но има и такива, които не биха правили проблеми)?
    Да, има - ако нямате поне един пълнолетен придружител и ако някъде ви спипат ченгетата и ви поискат лични карти след 22:30 ч., почивката ви може да приключи преждевременно, дори да имате кеш! Нещо повече - непълнолетни нямат право да наемат стаи в хотели или квартири по законен път!
    Последно редактирано от Грозния : 03-02-2016 на 21:32

  11. #11
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E
    Да, има - ако нямате поне един пълнолетен придружител и ако някъде ви спипат ченгетата и ви поискат лични карти след 22:30 ч., почивката ви може да приключи преждевременно, дори да имате кеш! Нещо повече - непълнолетни нямат право да наемат стаи в хотели или квартири по законен път!
    На името на родителите мисля, че може.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LoveInfect Виж мнението
    На името на родителите мисля, че може.
    И как ще стане това? Дори да резервират по интернет, при чекирането няма как да пуснат вътре човек с друга идентичност! Освен ако квартирата, плащането и спането не са "под масата", но дори тогава едва ли някоя баба в стремежа си да крие данъци ще си сложи таралеж в гащите, като приеме непълнолетни без придружител!

  13. #13
    Повече от фен Аватара на gimli
    Регистриран на
    Sep 2015
    Мнения
    489
    Хубаво, харесва ми идеята ви. Отивайте да шпорите коври на морето!
    Сега по същество: вие като го обмисляте говорили ли сте с родители нещо ала бала те какво мислят?

  14. #14
    Родителите сме говорили с тях, ако става въпрос за доверие - защото мислят, че можем да се справим, но относо това, че нямаме 18 - те не могат да кажат нищо по въпроса, понеже не знаят как стоят нещата.

  15. #15
    Мега фен Аватара на baby_baby
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    14 251
    Има си автобуси но колко пари ще имате във вас?

    Ако имате повече ходете на хотел по-добре е

  16. #16
    До курорта трябва да отидете с автобус, но за хотела не знам, но май няма да ви позволят, защото нямате 18, така че търсете някоя квартира, която да не е много скъпа.

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от Fancy9920 Виж мнението
    Родителите сме говорили с тях, ако става въпрос за доверие - защото мислят, че можем да се справим, но относо това, че нямаме 18 - те не могат да кажат нищо по въпроса, понеже не знаят как стоят нещата.
    Един пълнолетен трябва да има с вас и той да носи отговорност, иначе при проблеми ще отнемат родителските права на родителите ви и ще ви пратят в приемно семейство, ако имате късмет де, защото е по-вероятно да ви пратят в някое възпитателно училище, където да ви сцпят дупарите

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си