.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 49
  1. #1

    Question Работа и заплащането в Макдоналдс ?

    Здравейте.Съвсем скоро ще започна работа в Макдоналдс (На 15 съм,но съвсем скоро 16),и имам 1-2 въпроса към хората,които имат поне малко опит в тази верига за бързо хранене .
    И въпросите са :
    1-Заплащането добро ли е ? Защото дочух от един приятел,който работи в ресторанта на Опълченска в София,че взимал 3-4 лв на час,но също така дочух,че не взимаш толкова,а 1-2 лв на час,за което ми се струва малко странно
    2-Колегите добри ли са към теб ? Защото дочух,че са се държали отвратително
    П.С. Повечето ще кажат,че не трябва да се записвам там,и да си намеря нещо друго.Та сега ще кажа с 3-4 думи : Никъде другаде не търсеха непълнолетни,а и веднага щом попитах дали търсят непълнолетни то те веднага ме взеха А и спешно ми трябват пари....

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от vladiks Виж мнението
    1-Заплащането добро ли е ? Защото дочух от един приятел,който работи в ресторанта на Опълченска в София,че взимал 3-4 лв на час,но също така дочух,че не взимаш толкова,а 1-2 лв на час,за което ми се струва малко странно
    Не е странно - за данъци и осигуровки не си ли чувал? Освен това не е важно какво ти КАЗВАТ, а какво ПИШЕ в трудовия договор!
    Цитирай Първоначално написано от vladiks Виж мнението
    2-Колегите добри ли са към теб ? Защото дочух,че са се държали отвратително
    Има и гадни, има и свестни, като навсякъде!
    Цитирай Първоначално написано от vladiks Виж мнението
    Никъде другаде не търсеха непълнолетни,а и веднага щом попитах дали търсят непълнолетни то те веднага ме взеха
    Нали се сещаш, че не правят това от любов към децата ?
    Цитирай Първоначално написано от vladiks Виж мнението
    А и спешно ми трябват пари....
    Дано не си загазил! Не очаквай, че в макдонадс ще изкараш големите пари, особено за по 4 часа на ден .

  3. #3
    1-Стори ми се странно,защото това са малко пари като за тийнейджър
    2-Знам,знам
    3-Амиии....Не,не съм загазил (Все още),а и през лятото също ще ходя за по 5-6 часа

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от vladiks Виж мнението
    1-Стори ми се странно,защото това са малко пари като за тийнейджър
    Ако за тийн са малко, представи си колко са като за възрастен? Не са малко, това заплащане си е чиста ебавка !

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Въобще и не се хващай да работиш в макдоналдс.Там те карат почти винаги да оставаш извън работното ти време,подиграват се с персонала си освен,ако не си мениджър и плащат супер малко пари.Питай мене,аз ще ти кажа,работих преди 5г там и последният месец,който бях там и зех 130лв запалата и дирктно им хвърлих парцалите,взех си мойте и си тръгнах ама въобще не ме ебеше дали ще ми тикнат глоба за неустойка за 600лв или не,така и не ме призоваха да им платя неустойката.Щото служебна тайна е ,че подписваш договор в макдоналдс,че ако напуснеш преди 6-тият месец плащаш им 600лв неустойка,което така и не се случи с мен и мазнината за пържените картофки я да я сменят на 2месеца веднъж,я да не я сменят.

  6. #6
    Голям фен Аватара на Communist
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Earth
    Мнения
    733
    Работил съм в Макдоналдс преди няколко години и като цяло е добре за първа работа. Сега като премахнаха казармата Макдоналдс е най-близкото нещо до нея. Там ще станеш истински мъж (или жена). Заплащането беше 2.30 на час, но сега сигурно са го вдигнали с 20-30 стотинки.
    Ако не знаеш - ще те научим!
    Ако не можеш – ще ти покажем!
    Ако не искаш - ще те принудим!


    Пролетарии от всички страни - обединявайте се!

  7. #7
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    На няколко познати им разказказаха играта там.. Но ако все пак ти трябват пари, на тази възраст няма къде да те вземат... Можеш да поработиш до първа "заплата" и ако не те кефи си събираш парцалите и си занимаваш... Като непълнолетен и ученик имаш това право... А за тия 600 лева неустойка... Те са само по договор, ако не ги платиш, няма никакви последствия ...

  8. #8
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    Като непълнолетен и ученик имаш това право... А за тия 600 лева неустойка... Те са само по договор, ако не ги платиш, няма никакви последствия ...
    Непълнолетни не могат да сключват договори, така че такъв договор е невалиден в съда !

  9. #9
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Повече пари ще изараш ако правиш и продаваш неща. Ама трябва и талант

  10. #10
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Непълнолетни не могат да сключват договори, така че такъв договор е невалиден в съда !
    Не е вярно... Всеки навършил 16 години има право да сключва трудов договор, със съгласието на родителите му. Миналата година на стажа съм виждал подобен договор..

  11. #11
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Виждам, че си се вързал да подписваш, но ако все още имаш време да размилсиш си плюй на петите! Заплащането е колкото да покрие абсолютния минимум за страната - т.е. ще изкарваш към 300 лв чисто на пълен работен ден. Храната, дори като служител с правото да пазаруваш на - 50% (и то само, ако е извън меню) ще ти излиза прескъпо - т.е., ако не си носиш от вкъщи ще даваш половината от заплатата си за храната там. И излиза, че бачкаш цял месец колкото да си платиш разходките до там и обратно. Губене на време, уважение - никакво (то заплащането си говори само за себе си) и тотално заебаване на социални връзки и контакти с хора извън този ресторант, защото поради непостоятелността на работния колектив (почти никакво задържане на кадри) едвам има хора да запълват смените. Дори да си под 18, всички смени до 10 часа могат да ти ги натикват. Включително и такива часа сутринта. Сега, ако си на 4 часа може и да е различно, но това означава в най-добрия случай 150 лв месечно. И след като махнеш транспортни разходи, храна и прочее да ти останат към 60-70, с които не знам какво ще си купиш. Да не говорим за училище как ще съчетваш нещата, а пък и ако някой вземе, че мине и те види какви неща ти дават да вършиш (в това число и отпушване на кенефи). Абсолтно на нищо няма да те научат (не виждам как чистенето и броенето на пари е нещо, което е толкова трудно, че да си заслужава да минеш през този фаст фууд "колкото за опита"), само ще те изцедят и ще си загубиш живеца още преди да си навършил 20. Бягай с 300 км в час от тая "оферта"! Минимум! Ако джобните ти са между 2 и 5 лв на ден, тая работа ще ти докарва същото. По-добре питай родителите или близките си дали може да им помагаш с нещо за допълнителни джобни от колкото разходки до някакъв пластмасов ресторант, в който ще те унижават (клиентите ще си мислят, че след като са платили 2 лева за пай или левче за кафе могат да се погаврят с теб оставяйки лайната след себе си, защото закупеното им се е сторило с достатъчна себестойност, при която те да се чувстват като аристократи, защото са консумирали храна с на такава цена, че вече си позволяват да се държат все едно, че са си платили и за "ол инклузив"... )...
    Последно редактирано от filmimilmi : 03-29-2016 на 08:06

  12. #12
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi Виж мнението
    Виждам, че си се вързал да подписваш, но ако все още имаш време да размилсиш си плюй на петите!
    ...
    Самата истина!
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi Виж мнението
    ...ще ти излиза прескъпо - за храната там.
    А храната там освен скъпа е и гадна !
    Авторе, слушай filmimilmi, и сериозно се замисли !

  13. #13
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    ще ти плащат 10 000лв на час понеже си 15г лапещак без образование и трудов стаж

    и даже не знаеш какво е да работиш
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  14. #14
    да се взима да работи, да се научи, да види как се ''правят'' пари, защото и пълнолетен да беше, със средно общо образование, па и средно добър английски да има, положението у нас не е по-различно. Дори по строителните обекти трудно се намират места със заплащане повече от 30 лв на ден, при положение, че говорим за мръсна, трудна и продължителна работа, разбирай 12 часови смени. И защото парите не достигат работниците винаги са съгласни на допълнителни смени или работят на две места. Не става въпрос само за хора без откраднат занаят, които поне са по-малко засегнати от безработицата. Лошото е, че има и специалисти, учени хора на същото положение. За това, търси тънкости, учи и работи.

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    2 050
    Това изобщо, ама изобщо не е вярно. Не виждам смисъл да почва работа на 16, освен ако някакви обстоятелства не го принуждават сам да се издържа. Ще работи като му дойде времето. Възползват се от децата съвсем целенасочено за жълти стотинки под предлог, че са деца и нямат и не могат да имат по-големи изисквания. И по принцип докато хората са съгласни да работят за унижаващо заплащане без елементарни работни условия и без да знаят какво точно работят работодателите ще се възползват от това и ще си правят всичките шмекерии.

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от persil Виж мнението
    Това изобщо, ама изобщо не е вярно. Не виждам смисъл да почва работа на 16, освен ако някакви обстоятелства не го принуждават сам да се издържа. Ще работи като му дойде времето. Възползват се от децата съвсем целенасочено за жълти стотинки под предлог, че са деца и нямат и не могат да имат по-големи изисквания. И по принцип докато хората са съгласни да работят за унижаващо заплащане без елементарни работни условия и без да знаят какво точно работят работодателите ще се възползват от това и ще си правят всичките шмекерии.
    Колкото по-рано започнеш, толкова по-бързо ще ти се разработи мозъчето, ще трупаш капитал, да учи първите стъпки. Познавам не малко момчета, които работят от по-малки, до 18 имат вече собствени коли. Другите пък чакат и висшето си да завършат, трети и магистратура държат и чаак тогава излизат на пазара... уви, доста неподготвени.. от нулата (с малко повече теоритична подготовка).


    Това с изнудването на децата пък хич не е вярна, защото една пусната жалба, ще се стовари с 5 пъти по-голяма сила върху работодателя. Плюс това преди да започнеш работа подписваш договор и се уточнява заплатата.

    Изобщо не обвинявам работодателите, поне повечето от тях, за това, че не могат да осигоряват високи заплати, защото това не зависи от тях, ами от държавната икономика. А фирма, която няма положителен прираст бива изяждана от по-голяма риба. Пък, че винаги ще се намери някой, който ще е съгласен на малко, то си е така. Средните заплати в дадена професия са едни. Несъгласните да работят просто се изнасят.

    Има и друг проблем. Огромна част, не само от циганите, а и от българите нямат желание да работят каквото и да е, високи претенции, мързел и простотия. Е, тея където и да са, пък ако ще и интереси да имат, все ще се оплакват.

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    2 050
    С 250 лева заплата такъв капитал ще натрупа, че ще му се замае главата. Мани, по-добре да не почва, че не знае за какво да го похарчи тоя капитал

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от persil Виж мнението
    С 250 лева заплата такъв капитал ще натрупа, че ще му се замае главата. Мани, по-добре да не почва, че не знае за какво да го похарчи тоя капитал
    Аз затова сложих ''печеленен на пари от работа'' в кавички. Ако транспортър е уреден, бруто над 500лв, минус усигоровки. Пак е малко, но се спестява. Има и други неща, които ще научи от работата.


    Или избира всеобщия вариянт. Учи, започва на същата кирлива заплата, след някоя друга година или напуска с повече опит, или му вдигат заплатката.. Ако 250 лв в нищо не можеш да ги сложиш, ти и с 3000 лв заплата ще се чудиш какво се прави.. Смятай, взимаш 3000 лв, ама вече имаш и много други разходи, събирай ми ти капитал. хах

  19. #19
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Колкото по-рано започнеш, толкова по-бързо ще ти се разработи мозъчето, ще трупаш капитал, да учи първите стъпки.
    Баш в макдоналдс ?!
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Изобщо не обвинявам работодателите, поне повечето от тях, за това, че не могат да осигоряват високи заплати, защото това не зависи от тях
    А от кой зависи бе мен?! Да не би държавата да ги плаща тия заплати в частните предприятия?!
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    ...ами от държавната икономика.
    Преди 1989 г. може би, сега не !
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    А фирма, която няма положителен прираст бива изяждана от по-голяма риба.
    "Прираст" на какво?! Или имаш предвид "счетоводен баланс" ? Макдоналдс да не е семейна закусвалня с 3 работника общо?! Коя е "голямата риба" в случая?
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Несъгласните да работят просто се изнасят.
    Много хора се изнесоха, и за същата работа в западна Европа получават поне 5 пъти повече, отколкото тук!

  20. #20
    Дали Макдоналдс или нещо, друго, както казах, ще се научи как се работи и какво е то работа най-малкот.

    А сега до неграмотността на грозния. Капитализъм. 1 от 10 стартирали фирми оцелява.

    Този макдоналд за да се развие по целия свят, да се превърне в основната фастфоод, знаеш ли колко конкуренция е изгърмяла?!

    И на мен ми е страшно курветина тази ситема, ама той комунизма преди 89 неслучайно е възникнал.

    Днес парите са пред всичко. Те стоят в основата на развитието на всяка фирма. И като стоиш на едно място, рано или късно, някой друг ще се разрасне, ще ти вземе пазарите и ти ще фалираш.


    Тея на Запад взимат и дават 10 пъти повече, защото имат силни държави, работещи предприятия, производство, индустрия, не се краде толкова и тнт

    Тея на изток да не са некви мангали, че сега като нас?! Тая война в Украйна да не е случайна?!

    Тея санкции към Русия да не са случайни.


    Мислете уе.

  21. #21
    Супер фен
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    2 050
    А в Дядо Коледа вярваш ли?

  22. #22
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Приятелка работи два месеца там миналото лято за по 500 на месец

  23. #23
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Относно колегите, въпросът ти е много глупав. как може да знаем какви ще бъдат колегите ти? Хора всякакви, почти навсякъде има служители, които се мислят за голямата работа и се разпореждат с по-тихите и новаците, срещат се и доста приятни хорица, не е изключено и да създадеш приятелства.

  24. #24
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    И на мен ми е страшно курветина тази ситема, ама той комунизма преди 89 неслучайно е възникнал.
    Грешиш, както обикновено - комунизма не зарди това е възникнал, а заради това е рухнал !
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Днес парите са пред всичко.
    Не само днес, а и преди и сега и след 1000 г.
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Тея на Запад взимат и дават 10 пъти повече, защото...
    ...защото за такава заплата като тукашната, западнякът може само да ти се изсмее в лицето! Западните корпорации затова си "поканиха" едни хора, като си мислят че ще им работят евтино, вместо да взривяват !
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Мислете уе.

  25. #25
    Пантерке, я ми извади колко струват храните в Германия? Например хляба.

    А защо цените на горивата са също по-евтини?

    А защо ни излиза по-евтино да си купим нещо по интернет, заедно с разходите за път, а същото у нас да се продава с надценка на по-скъпо?


    Или искаш да кажеш, че мин. заплата над 1100 евро е като нашата -390 лв? 190 евро

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си