.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Как да накарам родителите ми да приемат факта, че пуша трева?

    Здравейте!

    Аз съм момче на 17 години. Живея в малък град, в който всичко се разбира рано или късно, защото всички се познават. От близо година употребявам канабис. Моите родители много пъти са ме хващали поради ред причини - виждали са ме с червени очи, братовчедка ми ме беше изпортила, някой отива и им казва и т.н.

    Те ме заплашват с тестове и то не какви да е - кръвни тестове. Проблема е, че при тях няма "тън-мън." Те са много добри родители, аз обаче съм единствено дете (инвитро.) Това е причината да бъдат твърде бдителни и да се притесняват за всичко което се случва с мен.

    Нямам оценка по-ниска от 5, спортувам постоянно, никога не им отказвам да им помагам в работата, вкъщи или за каквото и да било. Опитвам се да им споделям всичко, зашото са добри хора, които могат да ми помогнат за много неща.

    Та мисълта ми е, че те са прекрасни родители, много ги обичам, опитвам се да не ги ядосвам и се опитвам всичко да бъде наред и да правя това, което се изисква от мен, като тяхно дете. Единственото, което искам е да проявят разбиране към мен и решението ми да пуша трева.
    Колко пъти го правя? Обикновено по 2-3 пъти в седмицата.
    С кого? - Правя го с приятели и то не, за да се "впиша."
    Защо го правя? - Това е моят начин на почивка. Аз не харесвам алкохола и цигарите, не пия, не пуша. Не смятам, че го правя толкова често и не съм накакъв "наркоман". Да, може би тревата да не е напълно безвредна, но със сигурност е по безвредна от алкохола и цигарите според мен.

    Проблема ми е че те ме мислят за човек, които се "друса" с тази субстанция и имат грешно разбиране за нея. Искам те да разберат, че както има хора, които пушат цигари и пият алкохол, така аз пуша трева. Да разберат, че това е нещо което го правя с приятели от време на време и не изпитвам нужда от него, просто ми харесва да го правя. За мен е много по-готино да пуша с приятели и да си пуснем филм, да се забавляваме с нещо, вместо да вися по дискотеките и да се наливам с алкохол, или пък да пуша по половин кутия цигари на ден както повечето ми връстници. Искам те да бъдат наясно, че не очаквам някаква подкрепа или каквото и да било от тях за да го правя, а просто да приемат факта, че го правя и да не се притесняват за мен, защото го приемат много навътре... Може би защото съм единственото им дете и ги е страх да не ми се случи нещо и си мислят, че ставам неадекватен, когато го правя и т.н. - нещата които повечето родители си мислят за това растение...

    Моля Ви да ме посъветвате как да говоря с тях и какво да им кажа, за да ме разберат... Моля хората с мнения против марихуаната и които мислят да говорят вулгарно да си задържат мненията за себе си. Благодаря предварително.
    Последно редактирано от Pothead420 : 03-20-2016 на 12:24

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Това трол ли е ?!
    Цитирай Първоначално написано от Pothead420 Виж мнението
    ...пуша трева. Колко пъти го правя? Обикновено по 2-3 пъти в седмицата.
    Това не е малко и най-добре да спреш да пушиш изобщо!

  3. #3
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    От тревата свирепо се затъпява, това съм го наблюдавал в много хора които са били на твоето мнение.

  4. #4
    От личен опит потвърждавам горното мнение. Имаше период, в който и аз пуших по 2-3 пъти на седмица и хората около мен ми казаха, че не се държа както преди и съм на моменти неадекватен. Другите лоши страни са, че миришеш доста след като си пушил, както и, че отслабваш... Като цяло те съветвам да намериш друг начин да разпускаш, а не да се тровиш.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Derangement Виж мнението
    От личен опит потвърждавам горното мнение. Имаше период, в който и аз пуших по 2-3 пъти на седмица и хората около мен ми казаха, че не се държа както преди и съм на моменти неадекватен. Другите лоши страни са, че миришеш доста след като си пушил, както и, че отслабваш... Като цяло те съветвам да намериш друг начин да разпускаш, а не да се тровиш.
    Отслабваш от тревата??? Хмм, ти си някав феномен явно

  6. #6

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    Отслабваш от тревата??? Хмм, ти си някав феномен явно
    Няма нищо феноменално! Много наркотици подтискат апетита - как да не отслабне?!

  8. #8
    Za trevata sam chuvala che dori te kara da se tupchesh I da poluchavash pristup na zverski glad. Slava bogu dori nqmam jelanie da opitvam tazi gadost.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Няма нищо феноменално! Много наркотици подтискат апетита - как да не отслабне?!
    Тревата събужда апетита(особено за нещо сладко)... Но както винаги, въпреки че си неподготвен по темата, спориш...



    http://doctiming.bg/blog/%D0%BC%D0%B...B8%D1%82%D0%B0

  10. #10
    Големи филмари сте всичките....затъпявало се, не знам си к'во си... глупости на търкалета, влезте час, преди да философствате излишни глупости, да ва еба в троловете

  11. #11
    Мега фен Аватара на solo_
    Регистриран на
    Dec 2015
    Мнения
    16 701
    Цитирай Първоначално написано от eol Виж мнението
    Големи филмари сте всичките....затъпявало се, не знам си к'во си... глупости на търкалета, влезте час, преди да философствате излишни глупости, да ва еба в троловете
    Затъпява се. Тревата е силно вещество което убива мозъчни клетки !

  12. #12
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Няма човек, който да познавам, да пуши трева и да не е абсолютен олигофрен. И това са хората, които са били умни преди. За хората, които и преди да почнат да пушат трева са били тъпи, няма да отварям дума.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Няма човек, който да познавам, да пуши трева и да не е абсолютен олигофрен. И това са хората, които са били умни преди.
    кво ти пука, на теб няма как да ти въздейства към по-лошо

  14. #14
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Няма как, защото такива лайна не употребявам. Ако ти употребяваш, си е за твоя сметка.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  15. #15
    Защо спорите за апетита от тревата ? Да от тревата после ти се преяжда нещо сладко, но само и единствено ако тревата е гледана и свита както трябва. А ако е от тази друсаната трева е тук просто няма смисъл да го говорим. Друсаната трева е такава която има и други наркотични вещества вътре и от нея се отслабва.

    А до автора на темата: По добре спри с тревата и си намери друг начин на забавление. Казвам го от опит защото и аз на твоите години бях същия. И чесно казано ми е по добре без нея. Може да я пушеш на всеки 6 месеца. Както всяко нещо така и тревата е вредна, но в малки куличества е позволена и добре действа при пушачите.

  16. #16
    Няма как родителите да го приемат по-нормален начин, защото те искат най-доброто за децата си, а това не включва пушенето на трева.

  17. #17
    Monstunter
    Guest
    Не е нужно да ги обеждаваш рано или късно ще спреш да употребяваш .





    -------------------------------------------------------
    https://www.neobux.com/?rh=53746F696F6D6F746F3930 Едноминутна (безплатна) регистрация помагаща за дарение.Благодарим за отделеното време!

  18. #18
    Само едно мога да кажа и то е , че всички сте изкукали с тая шибана трева , аз съм на 16 и не съм пипал няма и да пипна .
    П.С. не съм аутсайдер , имам приятели и излизам с тях

  19. #19
    Защо просто не се опиташ да спреш? Не мисля,че родителите ти ще могат по някакъв начин да възприемат,че пушиш трева.Дори да не беше инвитро,дори да беше 15-то дете-няма значение,те ти мислят най-доброто!И честно казано,ако беше мое дете аз също не бих могла да го възприема...

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си