.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Мужик
    Guest

    Философия, Археология, абе хумантирастика.

    Здравейте, имам няколко въпроса към философите, историците и като цяло студентите. Та историята започна преди 2 години, когато бях 8 клас, запалих се страшно много по историята, която винаги ме е блазнила, и реших, че това ще следвам и с това ще се занимавам. През 2015 посетих няколко лекции за археология и останах силно впечатлен, тогава си зададох въпроса: Какво искам да следвам, всъщност? Размишлявах между история и цивилизация и археология, но в края на краищата се спрях на археологията. Смея да твърдя, че имам доста знания по история, тъй като чета много, и то с голям интерес. Ако някой се интересува от областта, която съм решил да изследвам, за моята теза по археология, спрял съм се на послко-литовска история и времетраенето на Жечпосполита. Проблемът е, че тази година се наплаших доста, като отворих кандидатстудентския изпит по история, за това реших, че ще обмисля и философията като второ желание, или пък дори първо. По философия съм доста по-зле, въпреки че съм доста по-добре от средностатистическия ученик. Като цяло съм привърженик на Ницше, Юнг и Достоевски. Тъй рече Заратустра, ми е като пътеводител в живота, хаха. Сега по същество: Трудно ли се влиза с Философия/Археология в СУ? Колко желаещи има? Втората матура съм решил да я взимам по английски език, смея да твърдя че ще изкарам минимум 5.30. Трябва ли да си избера матура по история или философски цикъл, за да си подобря шансовете?

  2. #2
    Мужик
    Guest
    Хуманитаристика* прощавайте, че съм направил такава проста грешка.

  3. #3
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Ако толкова се интересуваш, мога да ти дам координатите на човек завършил археология в СУ наскоро и работещ по специалността си. Той може да ти обясни подробно всичко, което те интересува.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си