.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Question За първи път при гинеколог

    Здравейте! Както разбрахте от заглавието, ще посещавам за първи път гинеколог. Причината е ,че искам да започна да взимам противозачатъчни,за да ми се регулира цикъла и ,за да се предпазя съответно от забременяване Как да се подготвя за посещението ? Какви въпроси ще ми зададе лекарят ? Задължително ли е родител да присъства при прегледа и разговора с гинеколога ? Как мина вашият първи път ? Преглед възможно ли е да направи ? Какво представлява ?
    Още няколко въпроса ( Съжалявам за многото въпроси, просто искам да съм подготвена добре :Д ) : Може ли някой да ми обясни пълния менструален цикъл - продължителност , овулация (?) , фертилност (?), рискове от забременяване и прочие ? Някак си ,да си призная, колкото и пъти за чета по статии и не мога да схвана кое как е Благодаря ви за отделеното време и търпение !! Ако можете и да допълните с ваш пример или да разкажете от личен опит вашите рабирания и посещения при гинеколози ,ще се радвам да ги прочета ! Лек ден

  2. #2
    Обикновено те пита за датата на последната менструация, колко дни продължава обикновено при теб, откога водиш полов живот, колко тежиш, колко си висока, дали имаш някакви особености в храненето, дали имаш алергии и като те поразпита, ще ти каже кои са най-подходящите за теб хапчета. Ако искаш може да го помолиш и да ти направи хормонално изследване, защото така препоръката му ще бъде по-точна и съобразена с теб конкретно. Ако го питаш ти някакви въпроси, ще ти отговори. За изписване на противозачатъчни не се изисква преглед. Определено не е задължително да присъства родител на прегледа.

    Другите въпроси:
    1. Продължителността е средно 28 дни, но си зависи от конкретния човек, тоест не е притеснително, ако при теб продължава 26 или 32 дни примерно или някой път - 27, някой път - 29.
    2. Фертилност - способност/възможност за забременяване.
    3. Овулация наричат един сложничък процес на отделяне на зрели яйцеклетки от яйчниците. Най-просто казано - деня на овулация е денят, в който имаш най-голяма възможност да заченеш.
    4. Рискове от забременяване - хубаво е да прочетеш тази темичка, много добре е описано - http://www.teenproblem.net/forum/sho...BE%D1%81%D0%B8 и може да помолиш гинеколога да ти обясни, ако имаш по-конкретни въпроси. Не се срамувай да го питаш, това му е работата все пак.
    Късмет.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Ако имаш таблица, в коя си записваш дните кога си в цикъл, я покажи на гинеколога.

  4. #4
    При мен беше задължително родител да дойде и ако трябва да свърши нещо - я да подържи, я да поразтвори.
    Той доктора да няма сто ръце.

  5. #5
    Мега фен Аватара на baby_baby
    Регистриран на
    Dec 2012
    Мнения
    14 251
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Ако имаш таблица, в коя си записваш дните кога си в цикъл, я покажи на гинеколога.
    ++++

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си