.
Отговор в тема
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 79
  1. #51
    Повече от фен Аватара на ENIGMA00
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    447
    А прераждането съществува ли.. Вярвате ли в него, защото по-този въпрос аз съм по-скептична и по-склонна да кажа не.

  2. #52
    Цитирай Първоначално написано от ENIGMA00 Виж мнението
    А прераждането съществува ли.. Вярвате ли в него, защото по-този въпрос аз съм по-скептична и по-склонна да кажа не.
    Аз пък съм по- склонен да приема, че прераждането съществува в нашата вселена, отколкото да приема, че Иисус Христос съществува на небето и бди над нас.

  3. #53
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 345
    ще поживеем и ще видим
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #54
    Повече от фен Аватара на ENIGMA00
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    447
    Цитирай Първоначално написано от АгентМура Виж мнението
    Аз пък съм по- склонен да приема, че прераждането съществува в нашата вселена, отколкото да приема, че Иисус Христос съществува на небето и бди над нас.
    Странно.. И аз станах доста скептична спрямо християнството след като прочетох "Светата кръв и свещеният Граал". Не скептична но по-скоро сега назрявам и изучавам света около себе си и избирам в какво да вярвам. Защото всеки има нужда да вярва в нещо.

  5. #55
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    ще поживеем и ще видим
    По- скоро, "ще погинем и може би ще видим".
    Последно редактирано от АгентМура : 10-03-2016 на 22:35

  6. #56
    Цитирай Първоначално написано от ENIGMA00 Виж мнението
    Странно.. И аз станах доста скептична спрямо християнството след като прочетох "Светата кръв и свещеният Граал". Не скептична но по-скоро сега назрявам и изучавам света около себе си и избирам в какво да вярвам. Защото всеки има нужда да вярва в нещо.
    Мозъкът изцяло се изпълвал с DMT( веществото, което поражда сънищата, когато спиш) след като смъртта настъпи. Това е любопитно, според мен. Чудя се дали след като умре човек, дали просто не сънува една нова негова реалност вътре в неговата глава? Или нещо подобно...
    Последно редактирано от АгентМура : 10-04-2016 на 08:02

  7. #57
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от АгентМура Виж мнението
    Аз пък съм по- склонен да приема, че прераждането съществува в нашата вселена, отколкото да приема, че Иисус Христос съществува на небето и бди над нас.
    Поради какви съображения? На мен и двете ми се струват еднакво недоказуеми.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  8. #58
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Поради какви съображения? На мен и двете ми се струват еднакво недоказуеми.
    Склонен съм да се съглася с inewton. Идеята, че има Бог (дори това да не е християнския такъв, а просто едно свръхсъздание, което е създало Вселената) е недоказуема до откриване на доказателства за нея, като всяка хипотеза. Същото важи и за преражданията - никой досега не е го преживявал, нямало е бебе, проговорило на чист език и почнало да разказва спомените си от миналия си живот. Както споменах вече, дори да съществува нещо като прераждане, то също ще е един вид смърт - душата се мести в ново тяло и спомените от предишния живот се разрушават или се заравят някъде дълбоко, недостижими за съзнанието. Остават само базовите инстинкти. А човек има личност заради опита и спомените си. Без тях личността е мъртва, дори тялото и душата да живеят.
    ПС - Всъщност човек може да повярва лесно и в двете теории, ако ги сведе до базисно ниво, а не използва примерите от дадена религия или пък на определен пророк/мистик, или книга по темата.

  9. #59
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Цитирай Първоначално написано от ENIGMA00 Виж мнението
    А прераждането съществува ли.. Вярвате ли в него, защото по-този въпрос аз съм по-скептична и по-склонна да кажа не.
    Не.

  10. #60
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Поради какви съображения? На мен и двете ми се струват еднакво недоказуеми.
    Повече ме кефи фантасмагорията за прераждането. Особено имайки предвид това, което споменах по- горе за DMT. По- лесно ми е да си представя това. Може би сме просто трупове, които сънуват еднакъв сън от различни преспективи.

  11. #61
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Цитирай Първоначално написано от АгентМура Виж мнението
    Може би сме просто трупове, които сънуват еднакъв сън от различни преспективи.
    доста извратено

  12. #62
    Цитирай Първоначално написано от Smrazqvashta Виж мнението
    доста извратено
    Дано това не е крайната истина на съществуването ни.
    Последно редактирано от АгентМура : 10-04-2016 на 07:15

  13. #63
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Цитирай Първоначално написано от АгентМура Виж мнението
    Дано това не е крайната истина на съществуването ни.
    Не мисля, че ще имаме честта да разберем.

  14. #64
    Цитирай Първоначално написано от Chrysothemis Виж мнението
    Едни твърдят, че след смъртта ни чака вечен живот в отвъдното. Други подкрепят тезата, че смъртта е краят на всичко. Какво мислите вие и защо?
    И аз съм си мислил за това, доста. Преди време гледах доста видеа на преживявания близки до смъртта (Near Death Experiences). Ако има някой, който 'се е върнал' оттам, това са тези хора.

    В очите и гласовете на някои от тях усещаш колко дълбоко им е въздействало преживяването в отвъдното. Някои ги подлагат под съмнение (и може би една част наистина не са истински) като казват, че тези преживявания са функция на мозъка, но в това видео ( https://www.youtube.com/watch?v=YngFFx4doZU ) се споменава аргумента, че преживяванията се случват по времето, когато човек е клинично мъртъв, т.е. мозъкът не функционира и ако преживяването зависеше от работата на мозъка, то не би трябвало да се е случило. А в някои от преживяванията, хората след това са дали свидетелство за събития, които са се случили по времето, в което са били в клинична смърт, т.е. съзнанието им е функционирало извън физическото тяло.

    Преживяванията също варират, някои са позитивни - виждат светлина, срещат ангели, Исус Хрисос; а други са негативни - с демони, ад.

    В youtube има доста видеа. Случаят с Хауърд Сторм ми направи силно впечатление, неговото преживяване го завърта на 180 градуса и го променя тотално - https://www.youtube.com/watch?v=Pi3e16JY6UM

    Тази жена - Рене Пасароу, пък, е следвала случващото ѝ се докато е била в безсъзнание и след това в мозъчна смърт. След това е споделила с лекарите, един от тях я е посъветвал да не казва на никого, за да не я помислят за луда
    https://www.youtube.com/watch?v=qlFT...N7AxP3&index=4

    Тази жена твърди, че са ѝ показали рая и ада: https://www.youtube.com/watch?v=IFna...S6yyP2nFN7AxP3

    А тази жена е направила опит за самоубийство: https://www.youtube.com/watch?v=YDzaG-eLkWQ
    След преживяването си, също е имала сили да промени напълно живота си.

    Някои неща от преживяванията близки до смъртта могат да си противоречат и си мисля че е защото хората са на различен етап на разбиране и т.н.,но основното послание мисля си е че човек е повече от тялото и си струва човек да погледне в тази посока, защото това слага много проблеми и ситуации в друга перспектива.

  15. #65
    Цитирай Първоначално написано от ENIGMA00 Виж мнението
    А прераждането съществува ли.. Вярвате ли в него, защото по-този въпрос аз съм по-скептична и по-склонна да кажа не.
    Интересно, че прераждането съществува и в християнството, докато на Петия вселенски събор (553г.) не решават, че е ерес и го изваждат от християнството.

    Ако ти е интересно, има един филм Yesterday's Children (https://www.youtube.com/watch?v=vUM5QJrbj1U). Той е създаден по действителната история на жена от САЩ, която има настойчиви сънища. Започва едно търсене и впоследствие се оказват спомени от предишен живот.

  16. #66
    Цитирай Първоначално написано от 中文 Виж мнението
    Бях окован и измъчван в ада 573 години, ама се измъкнах!
    Дивич!

  17. #67
    Цитирай Първоначално написано от АгентМура Виж мнението
    Как мога да накарам себе си да повярвам в Иисус Христос?
    Мисля че това е голям въпрос и много важен.

    Според мен не е въпрос да се 'накараш', вярата не може да се насили. Мисля че вярата съществува, когато имаш опитност, т.е. когато преживяванията ти покажат, че нещото е истинско и това те кара да му се довериш (или да му имаш вяра).

    Може би всичко започва с интерес, трябва да имаш някакво желание да се свържеш със съответния тип духовност или духовна фигура. В случая с Иисус Христос, може би би ти било от полза да прочетеш нещо за него, негови цитати от Библията или друг текст (в Библията дори няма толкова много директни цитати на Исус, можеш да погледнеш Евангелие на мира на есеите: goo.gl/S55M6p или пък някой текст от Библиотеката от Наг Хамади).

    Или пък да гледаш филм за живота му (въпреки че това може да е нож с две остриета, защото може да направи умът склонен да фантазира, а на теб ти трябва някакво истинско усещане и яснота). Или да слушаш свещена музика (кантата на Бах примерно).

    Веднъж щом си насочил вниманието си, втората стъпка може да е просто да се изчистиш от всичко и да съсредоточиш съществото си към него. Можеш да използваш молитва, ако ти е комфортно или да му кажеш защо все едно те чува защо имаш интерес към него, защо искаш да повярваш. След това просто се изчисти от всичко, изчисти ума и емоциите и постой в тишина, и виж дали усещаш нещо различно.

    Мисля че ако си упорит с подобни упражнения (или друго нещо, което чувстваш близо до себе си), впоследствие ще имаш някакъв отговор за себе си. Мисля че най-важна е искреността, искрения интерес и желание да намериш отговор.

    Ако можеш да усетиш нещо вследствие от такова упражнение, може би това ще ти даде причина да задълбочиш и може би в някакъв момент да имаш вяра в нещо духовно. Когато знаеш за себе си, че тази вяра не е плод на фанатизъм или страх, а на твое лично търсене и откритие, тя ще е силна и ще си склонен да ѝ се усланяш по време на трудности или да ѝ отдадеш признание в радостните моменти.

  18. #68
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Според мен тялото умира, душата е енергия, която не умира, просто се пренася другаде.

  19. #69
    Цитирай Първоначално написано от VinDiesel Виж мнението
    Според мен тялото умира, душата е енергия, която не умира, просто се пренася другаде.
    Това би ли значило, че сме като богове? Ако наистина сме безсмъртни частици енергия, разбира се.

  20. #70
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Преди около година, може би две, гледах предаване за хора, които сънуват едни и същи сънища, но в тях сънуват неща, които ги няма в нашето битие.
    Както ми се спеше и гледах насила, ми стана голяма каша в главата, но това което горе-долу разбрах, е казаното горе.
    И го обясниха един вид, че има астрални светове или мултивселена, а енергията(душата) ни не умира, само тялото. Изкараха един вид, че нямаме спомени от предишен живот, тъй като енергията няма памет. Просто се пренася от едно място на друго.

  21. #71
    Замислете се колко гадно би било детето ви да каже, че вие не сте негов родител и, че не ви познава
    Последно редактирано от me_&_my_broken_heart : 11-04-2016 на 21:27

  22. #72
    Няма как човек да разбере преди да умре, но и няма как да разкаже на останалите след това. Може би има живот след смъртта иначе откъде са се появили тези приказки, филми, книги, дори и песни за духове? Нали трябва да са провокирани/вдъхновени от нещо? Всеки е свободен да мисли, каквото пожелае, нито можеш да убедиш вярващия в дявола да вярва в Бог, нито вярващия в Бог, да повярва в дявола.

  23. #73
    Аз мисля ,че има рай и ад има много доказателства за съществуването им. Всеки човек според заслуженото си.Не вярвам в такива глупости като прераждането не че нещо, но е безсмислено.

  24. #74
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Ice77 Виж мнението
    Аз мисля ,че има рай и ад има много доказателства за съществуването им.
    Ако събереш петте части на Екзодия, и като играеш полимеризация, отваря се един Старгейт портал и направо с батмобила директно в рая. Има много доказателства за тва!
    Последно редактирано от Zlennox : 11-15-2016 на 20:22

  25. #75
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Цитирай Първоначално написано от Феникс Виж мнението
    Няма как човек да разбере преди да умре, но и няма как да разкаже на останалите след това. Може би има живот след смъртта иначе откъде са се появили тези приказки, филми, книги, дори и песни за духове? Нали трябва да са провокирани/вдъхновени от нещо? Всеки е свободен да мисли, каквото пожелае, нито можеш да убедиш вярващия в дявола да вярва в Бог, нито вярващия в Бог, да повярва в дявола.
    Според мен (лично мнение е това) всички приказки, филми, легенди и т.н. за задгробен живот и духове са породени от страха на човека от смъртта. Освен това в миналото много явления, които сега са развенчани, са били именно с това - неспокойната душа на покойник го причинява. Хората по този начин са показвали страха си от необяснимото, от неизследваното. А смъртта е неизследвана територия.
    PS - Изказването ти за Бога и дявола според мен не е вярно. Поне в християнството Бог и Дявола съществуват заедно. Християнството отрича Дявола и заклеймява деянията му, но признава съществуването му. Същото правят и различните сатанистки култове, изповядващи пряка вяра в Луцифер, само дето наопаки.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си