.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    Искам да ги спирам.

    Здравейте, от малък си пафкам цигарки и все още го крия от нашите, но вече осъзнавам че ми става доста голям проблем, защото много се задъхвам, а попринцип съм спортист и е много важно при мен да ти достига въздух, затова моля ви посъветвайте ме как да ги спра. Опитвал съм да намалявам бройката не става пак се връщам към старото си пушене, но напоследък започнах само по 10 на ден и искам да станат 0, а не мога 1 цигара по-малко и изгарям отвътре за още 1 последна.

  2. #2
    Спри ги окончателно. По 0 цигарки на ден си кажи и си дръж на думата. Аз така правя, когато ги спирам. Спирам ги за по месец/2. После пафкам малко и пак ги спирам.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Пробвай с никотинови хапчета/дъвки/лепенки или ел.цигара.

  4. #4
    Попринцип си пуша и вейп и цигари, ама пак имам нужда от цигари

  5. #5
    Голям фен Аватара на bReAk3R
    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    DirtyLand
    Мнения
    988
    И аз съм така, вейпвам си ама друго си е тютюна, само дето съм си поставил 3, максимум 4 цигари на ден и го спазвам. При определена цел ще ти е по-лесно, от други фалшиви варианти смисъл няма. Поставяш си няква малка цел и се придържаш, воля и това е ;д
    FACEBOOK - Най-добрия начин FACE да не види BOOK дълго време :> ;dd

  6. #6
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Бих пропушил само и единствено, за да ги откажа и да се смея на хора с подобни "проблеми"... Хората хероин отказват, дето могат да умрат докато се чистят, вие се лигавите с фасовете си.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Бих пропушил само и единствено, за да ги откажа и да се смея на хора с подобни "проблеми"... Хората хероин отказват, дето могат да умрат докато се чистят, вие се лигавите с фасовете си.
    Повечето херцомани май спират с влечението към херца само като останат излегнати посинели и безжизнени върху дивана след прощалната доза. Ама не знам, навярно ще има и някакъв брой отказали се успешно и живи и здрави.

  8. #8
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от АгентМура Виж мнението
    Повечето херцомани май спират с влечението към херца само като останат излегнати посинели и безжизнени върху дивана след прощалната доза. Ама не знам, навярно ще има и някакъв брой отказали се успешно и живи и здрави.
    Да.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LudiqZaek Виж мнението
    Здравейте, от малък си пафкам цигарки и все още го крия от нашите, но вече осъзнавам че ми става доста голям проблем, защото много се задъхвам, а попринцип съм спортист и е много важно при мен да ти достига въздух, затова моля ви посъветвайте ме как да ги спра.
    Спираш ги от раз, като мъж и това е ! Всичко друго е лигавене и извинение пак да се върнеш към пушенето! Успех брат !

  10. #10
    HOMOHOMO
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Спираш ги от раз, като мъж и това е ! Всичко друго е лигавене и извинение пак да се върнеш към пушенето! Успех брат !
    Не всеки има волята.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Спираш ги от раз, като мъж и това е !
    "Като мъж"... Като че ли жените трябва да си сменят пола, за да се откажат от цигарите... Не можеш да се откажеш ей така с едно щракане на пръсти. Както горния каза, трябва воля.

    Иначе пробвал ли си да замениш цигарите с нещо друго? То тъй като мозъкът ти е пристрастен към никотина, трябва бавно и постепенно да намалиш броя, а не така да ги спреш "от раз", че ще издържиш един ден без цигари, пък после няма да можеш да се контролираш и ще изпушиш двойно повече. Написал си, че намаляването на бройката не става, но просто няма друг начин. Ако просто така ги спреш, ще полудееш, защото организмът ти не е свикнал без никотин.

    Опитай да се възнаграждаваш. Примерно, изпушил си дамо 8 цигари, вместо 10 и отиваш и си взимаш нещо вкусно за ядене. Също, ако копнееш много една малка цигарка, смучи ментови бонбони. Те не само контролират апетита, но и успокояват сетивата (затова доста терапевти ги препоръчват при такива ситуации).

    Но както HOMOHOMO каза, най-важно е да имаш воля. Успех!
    Последно редактирано от HellKnight : 09-28-2016 на 22:05

  12. #12
    Благодаря ви на всички за отговорите, ще се опитвам докато не ги откажа, иначе ще опитам това с бонбоните.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Никой не е отказал цигарите с намаляване! Всички които са го направили са ги спрели от раз.

  14. #14
    Да , мога да потвърдя твърденията Грозния - спират се от раз .10 години пушех по 10 цигари на ден и ги спрях от раз . Доста приятели , познати ги намалиха и така си останаха - с намаляването.

  15. #15

    :)

    Привет на всички!
    Аз съм на мнение, че докато на човек му се пуши е най-добре да не се напряга да ги спира тия пусти цигари
    Ако трябва да споделя личен опит мога да кажа, че по лесен начин от това да ги спреш от РАЗ - НЯМА! Това с постепенното намаляване си е живо мъчение и в повечето случай не се получава нищо в дългосрочен план.
    За тези от вас, които са ОК с алтернативните методи, мога да споделя нещо на което попаднах и изглежда интересно.....признавам си не съм го тествала
    https://mybio.website/produkt/topka-...smoking-balls/

  16. #16
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Аз пуша на няколко месеца веднъж. Цигари пури все ми е тая,но просто имам волята да не прекалявам. Това с постепенното отказване не го разбирам. Или ги спираш или не
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  17. #17
    Трабва да имаш воля. Казваш и спираш иначе няма да стане.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си