.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Фотиграфия

    Здравейте! Аз се занимавам с фотография, не професионално, но за сметка на това имам голямо желание. От скоро снимам с апарат и хората казват, че се справям добре. Реших да се занимавам с фотография защото тя ми дава възможност да се изразявам, да споделям гледната си точка с околните, като в същото време се отпускам и релаксирам. Оставям линк с моята фейсбук страница, който иска може да разгледа и да сподели мнение, ще се радвам някой който се занимава със снимане да пише. https://www.facebook.com/dimitreskoart/

  2. #2
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    В най-новите снимки облаците ти са станали прекалено драматични според мен. Имаш три снимки от 6, 7 и 12 септември - освен облаците, всичко под тях не ми е вижда наред. На едната черното не е баш черно, на другите контраста не се връзва с небето и не изглеждат нито натурални, нито сочни. На тази от 12-ти уж е залез и слънцето е златно, а пък града е сив, та почти черно-бял.

    Първоначалните HDR експерименти винаги са плашещи, така че е нормално. Когато извадиш детайли от една снимка, които първоначално не са се виждали си викаш "лелеее глей кво нещо, от пиле мляко, мноо яко човек... дали може и още..."... и така в един момент сътворяваш нещо дето няма нищо общо с реалността, но си въобразяваш че ти харесва. Е, снимките не е задължително да са 100% реални, тогава биха били просто документални. Но когато се правят арт, все пак трябва да има някаква хармония

    Ето например един фотограф дето винаги прави HDR снимки, но все пак изглеждат добре за окото: https://stuckincustoms.smugmug.com/

    Иначе не е голяма философия просто да направиш снимка с апарата и да я нагодиш да изглежда по-добре, но без много арт. Идеята е, че фотоапарата си прави някакви автоматични настройки за всяка снимка, но най-често снимката може да стане по-добре от това. Снимаш RAW, вкарваш в CameraRaw или Lightroom, догаждаш плъзгачите докато започне да изглежда по-добре и готово. Естествено трябва да знаеш кой плъзгач за какво е

  3. #3
    Много благодаря за мнението!

  4. #4
    Повече от фен Аватара на qkataa_123
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    321
    Само мога да кажа едно, наистина от теб може да стане професионален фотограф

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си